kenari7117 Publish time 27-3-2008 02:06 PM

tu la...aku tengah makan hati ni...aku bagitau hubby..aku tak nak tengok muka kontraktor tu lagi dan aku takkan pi jenguk rumah baru tu sampaila semua siap...:mad:

masnina Publish time 27-3-2008 06:43 PM

kontraktor indon pon ok jugak, drpd chinese kan :lol:

my mom dulu buat rumah (tambah belakang) pon upah indon dulu.. ok la puas hati indon ni buat keje cepat la... drpd amik cina manjang mahal + menipu jekkk :kant:

viperhinoa Publish time 5-9-2008 12:00 PM

amansiara11,
tumpang tanye..location contractor melayu ni ktne?

putri79 Publish time 5-9-2008 04:31 PM

Balas #22 masnina\ catat

bukan nak cakap apa la..saya pun mula2 ingat nak tolong org melayu,tapi tgk2 bila dia bagi harga nak buat renovation ...makk aaiiii RM7000 untuk pecah alihkan pintu, tukar tingkap sliding,buat table top......aku dgn hubby pikir macam mahal sgt...so kita org pun servy2 jumpa lak ngan kontrak indon nie...dia nak rm5000 jea siap tambah buat skirting satu rumah lagi.....:lol: :lol: :lol:

matakecik Publish time 6-9-2008 01:29 AM

Reply #24 putri79's post

dah siap ke belm??? mmg kadang2 murah tapi indon punya keja delay bukan main lambat...

sebaba diorang sebenarnya ada keja lain...

sbb saya dah penah pakai
datang hari sabtu je
bape bulan nak siap
padahal pasang tiles sekangkang kera
pastu menipu buat muka seposen

matakecik Publish time 6-9-2008 01:34 AM

sebab tue harga cina mahal perasan tak??
sebab dia dah siap markup harga ....
ada certain2 things dia dah include dalm quatation...
mcm wiring..
pastu mintak tlg drill benda2 tambahan diorang takkisah...
kalau major things baru diorang charge

pastu cina ne jarangla cakap tak tau buat
semua tahu walaupun tak tau, then dia pangill la kawan dia
tapi diorang still dtg tgok keja tue...
itu yg bagus tue

tapi bukan semua kontraktor cina bagus ye
myopismate buat dgncina gak..bawak lari duit jugak..keja tak siap

Originally posted by mozz at 26-3-2008 02:20 PM http://eforum9.cari.com.my/images/common/back.gif
hmm....kan senang kalau buat semua in writing....

actually kite kena decide ape yg kite nak buatthen kite panggil contractor to quote....bile dua2 pihak dah setuju...bleh ler start renov.... ...

putri79 Publish time 6-9-2008 12:19 PM

Balas #25 matakecik\ catat

so far ..indon tu buat untuk rumah saya Ok jea... cepat gak la ,,,tapi mmg pun kalau indon nie kena cari betul2 dan kena rajin pegi tgk dia org buat kerja..

nie gambar yg diorg buat utk rumah saya....

sebelum
http://img.photobucket.com/albums/v225/azean/Picture002.jpg?

selepas
http://img.photobucket.com/albums/v225/azean/Picture034.jpg?

putri79 Publish time 6-9-2008 12:24 PM

Balas #25 matakecik\ catat

dah siap....::D :D

kajjal Publish time 6-9-2008 05:57 PM

:loveliness: :loveliness: :loveliness:

kajjal Publish time 6-9-2008 06:31 PM

saya pun ada gak pengalaman ngan karenah kontaktor rumah nie.harap bole jd pengajaran bersama.masa nak pecah dinding umah (cam putri buat tu),cuma beza saya buat pintu sliding x de tingkap,dan buat skali plaster syiling saya amik kontr.cina kat tmpt saya,tp blum habis kerja pekerja yg buat kerja2 tu pecah masuk kedalam satu bilik yg saya kunci.berlobanglah pintu bilik saya,pastu mertua report polis pastu pekerja tu x brani lagi dtg..nasib baik kerja2 dah hampir siap.
Ada satu lagi tu kami guna kontraktor melayu sebab kononnya nak majukan bangsa sendirilah..dgn diapun kira murah sikit tp bila tengok pekerja2 yg dia antar tu thah india dr estate mana, tak tau bahasa melayu langsung nak cakap pun susah.danbila siap quality hampeh..Grill umah yg dia cadangkan kononnya ramai org guna skarang x sampai beberapa bulan dah berkarat..jadi ada sape2 x kat sini pernah guna khidmat kontraktor yg biasa kita tengok kat majalah anjung seri ke apa tu.namanya kalau x silap saya Mohsin..mahal x dgn dia maklumlah popular..? tima kasih..

roozaimee Publish time 6-9-2008 07:49 PM

umah tgh renovate....
kontraktor indo.....dan yg pasti mmg murah
baik sgt pakcik neh...
diskaun kaw kaw :)

kerja mmg pantas.....

qualiti, so far ok lg...

kotaktisu1305 Publish time 16-9-2008 04:27 PM

alahai bila baca benda2 x siap ni takut lak tisu ni... Rumahtisu baru siap CF pun dahkuar dah . Kunci dah dpt.. Tgh plan nak tambah dapur + bilik air , grill, wet n dry KC, plaster ciling, wiring, cat baru.

dah tgk 3 org kontraktor, 2cina 1 melayu.
yang cina ni kawan n sepupu kenal kan dan dorng penah buat rumah dorang. kualiti mmg ok...
Yangmelayu ni x kenal pun just tgk rumah yg dorang buat kat kawasan tuh gak.. nampak ok jek.. tapi ada gak yg plug senget... cat nampak ok plaster ciling ok lah...

emm.. 2-2 cina tuh memang mahal tp dah tau kualiti keje. Melayu ni murah laaa.. tau sket kualiti keje ( berdasarkan tgk rumah yg dia buat dikwsn tuh)
Tapi yg melayu yg x bestnye xde idea bg kat tisu.. yg 2nd cina tuh tisu suka sbb idea dia byk ... Yang melyu ni camner nak ckp tah... x bg suggestion apa pun... kita kena ckp nak buat apa.... letih laa...

tapi tuh 2-2 cina mahal la...lebih dkt 5-10k ... tisu pun penin sesgt sekrang.. smua kena pk sendiri...
nnt tisu bg quotation 3-3 tuh eks..

[ Last edited bykotaktisu1305 at 16-9-2008 04:29 PM ]

cheman Publish time 17-9-2008 07:30 AM

My kontraktor setakat ni I rekemon kat mber2 sume berpuas hati walau Melayu sbb kuli2 die seme indon. Tak silap ade 2 -3 org CARI mmber buat ngan kontraktor me. Harga berpatutan ngan kja yg dibuatla. Kalo sape nk leh PM. Mostly area Klang valley dan paling jauh pegi smpai N9/Perak.

mamatubbies Publish time 17-9-2008 10:47 AM

Reply #33 cheman's post

kasik detail contact kontractor tu boleh?

krissx Publish time 18-9-2008 03:53 PM

Balas #33 cheman\ catat

sy pun nk contact number contractor tu.. :D :D

cheman Publish time 18-9-2008 05:48 PM

Originally posted by mamatubbies at 17-9-2008 10:47 AM http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif
kasik detail contact kontractor tu boleh?

Check PM. Sy dah reply:)

cheman Publish time 18-9-2008 05:49 PM

Originally posted by krissx at 18-9-2008 03:53 PM http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif
sy pun nk contact number contractor tu.. :D :D

Check PM:)

dakmama Publish time 4-10-2008 02:20 PM

aku plan nak extent dapur umah nie, ukuran dlm 18 x 10 gitew.. ada recommendation @ tips tak? budget? good contractor? (area puchong) maceh..:D

puterikhaleeda Publish time 6-10-2008 03:05 PM

kontractor umah puteri so far ok. dari fasa 1, fasa 2, fasa 3 semua dia buat. ni lepas raya nak panggil dia jugak buat kan pagar. tapi dia kat JB

cheman Publish time 6-10-2008 07:50 PM

Originally posted by dakmama at 4-10-2008 02:20 PM http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif
aku plan nak extent dapur umah nie, ukuran dlm 18 x 10 gitew.. ada recommendation @ tips tak? budget? good contractor? (area puchong) maceh..:D

Dakmama, check PM dah reply. Sorry lmbt sket psl nak raya le katakan:D
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11
View full version: nak cari kontraktor bumiputera murah tapi kualiti