ibnur Publish time 29-3-2008 01:08 AM

Reply #14 AniSani's post

ooo...cik Ani minat dengan yang kulit putih la ye..   ...dah takdir kot ...:P

illa Publish time 30-3-2008 09:14 AM

Originally posted by deions at 27-3-2008 04:33 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
dah check dah... surah yusuf, ayat 4.Tapi mula baca dgn "Inni roaitu.... maksudnya : Sesungguhnya aku mimpi melihat sebelas bintang dan matahari serta bulan dan melihat mereka tunduk memberi ho ...

aku penah tgk tv..kalau x silap program Al-Hidayah TV3, Dr Ma#ah ckp ayat 4 surah Yusof ni jugak boleh dibaca utk yang sedang cari jodoh...:)

AniSani Publish time 30-3-2008 03:11 PM

Originally posted by ibnur at 29-3-2008 01:08 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
ooo...cik Ani minat dengan yang kulit putih la ye..   ...dah takdir kot ...:P
Dan kau tentunya suka orang tu kalau kulit dia hitam gelap , gemuk , hidung pesek , tolong jangan buat lawak lah

ibnur Publish time 30-3-2008 03:49 PM

Reply #23 AniSani's post

bukan buat lawak, ...dah takdir.

AniSani Publish time 3-4-2008 07:16 PM

Tiada paksaan kerana orang hipokrit memang tak sedar ia sedang hipokrit sekarang
Dan paling malang , ia jadi hipokrit sepanjang hayatnya

Tapi aku tau dan sedar , ia tetap tidak akan berubah , pasal tu aku malas nak bincang panjang-panjang

kroit92 Publish time 3-4-2008 11:48 PM

naik seri muka? kalau baca al-quran dijamin berseri muka..

sembahyang pon dah berseri + baca al-quran = berseri kuasa 2.. :L ;P

teringat kat sekolah kroit, sebab nak nampak hensem, sanggup amalkan "ayat2"..

astaghfirullahhalazim.. :shakehead3:

ussopp Publish time 3-4-2008 11:59 PM

Originally posted by ibnur at 30-3-2008 03:49 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
bukan buat lawak, ...dah takdir.

walaupun bukan lawak tp rasa cam lawak gak....buat camna, takdir...

ussopp Publish time 4-4-2008 12:02 AM

Originally posted by AniSani at 3-4-2008 07:16 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Tiada paksaan kerana orang hipokrit memang tak sedar ia sedang hipokrit sekarang
Dan paling malang , ia jadi hipokrit sepanjang hayatnya

Tapi aku tau dan sedar , ia tetap tidak akan berubah , ...

apsal malang pulak, dia hipokrit sepanjang hayat sebab dah takdir....kenapa heran...?
dia tak salah....

ibnur Publish time 4-4-2008 09:44 AM

Reply #28 ussopp's post

ye tak ye jugak...buat apa marahkan...dah takdir..ikut ajer ler skrip tu.:(

AniSani Publish time 4-4-2008 07:20 PM

Siap bawak kawan tu:laugh3:

ussopp Publish time 4-4-2008 09:49 PM

Reply #30 AniSani's post

hehe....heran apa?

macam tak tau plak yg takdir yg tetapkan....

semua org yg post kat sini tak usaha apa2 pun....

semua automatik jer....

ibnur Publish time 4-4-2008 10:28 PM

ok ok...balik kepada topik, dah lari jauh pulak ni.dari surah yusuf masuk bab takdir.
reply ini automatik dari saya.

mnm77 Publish time 5-4-2008 06:45 AM

risau pulak nak post kat sini.... macam lawak tapi serius, atau serius berlawak

berbalik kepada Surah Yusuf, pasal kecantikan dan kehenseman Nabi Yusuf ni semua dah maklum.

Tapi, cuba teliti balik kisah Nabi Yusuf, pasal kecantikannya, atau kisah ujian kepada keluarga Nabi Yaakub?

eastrun Publish time 5-4-2008 11:27 AM

Reply #33 mnm77's post

tapi perasan tak..nabi Yusuf hensem dan kehensemannya itu nyata mendatangkan banyak masalah kepada dia...

Bruxelle Publish time 5-4-2008 03:50 PM

Siapa yang melihat Nabi Yusuf pasti akan jatuh cinta, oleh sebab itu Nabi Yusuf sering memakai hijab bagi menutup dirinya dari penglihatan manusia.

AniSani Publish time 7-4-2008 11:46 PM

Originally posted by mnm77 at 5-4-2008 06:45 AM
Tapi, cuba teliti balik kisah Nabi Yusuf, pasal kecantikannya, atau kisah ujian kepada keluarga Nabi Yaakub?.

Dan kau nak cakap , orang yang hodoh tu tak berat ujiannya
Jangan cakap je , selami dan fahami perasaan orang disekeliling kau dulu

Cakap memang mudah bila tak kena kat batang hidung kau sendiri

AniSani Publish time 7-4-2008 11:50 PM

Originally posted by eastrun at 5-4-2008 11:27 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
tapi perasan tak..nabi Yusuf hensem dan kehensemannya itu nyata mendatangkan banyak masalah kepada dia...

Dan perasan tak betapa banyak orang hodoh dalam dunia ni , yang lagi mendatangkan banyak masalah kepada mereka semua tu:eek:
Kau pilih mana mana , hensem banyak masalah atau hodoh banyak masalah ?

Sama juga dengan masalah , kau lahir jadi raja yang kaya-raya banyak masalah atau jadi hamba abdi atau peminta sedekah yang banyak masalah:kant:

Sebelum cakap , fikir dulu , nanti nampak tak ceredik pulak walaupun aku tahu bukan salah kau

mnm77 Publish time 8-4-2008 12:05 AM

Originally posted by AniSani at 7-4-2008 11:46 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

Dan kau nak cakap , orang yang hodoh tu tak berat ujiannya
Jangan cakap je , selami dan fahami perasaan orang disekeliling kau dulu

Cakap memang mudah bila tak kena kat batang hidung kau sendiri

Bilamasa yang post aku ni menampakkan macam aku kata yang hodoh tu tak berat ujiannya?

Nabi Yusuf yang hensem tu pun berat ujiannya, sampai difitnah buat maksiat.

Nabi Ayyub yang diuji penyakit2 pun berat ujiannya.... sampai ditinggalkan isteri sendiri....(cuma aku tak sebut la pasal Nabi Ayyub sebab thread ni pasal doa surah Yusuf!)

Nampaknya aku macam di'taqdir'kan difitnah di sini......

*(tak terasa apa pun, biasala... kena batang hidung ni sebab ada yang tak senang kot, dan sorilah kalau post aku yang sebelum ni kena batang hidung kau.... aku minta maaf okeyyy... )

AniSani Publish time 8-4-2008 12:13 AM

Originally posted by mnm77 at 8-4-2008 12:05 AM

Bilamasa yang post aku ni menampakkan macam aku kata yang hodoh tu tak berat ujiannya?
Kan aku tanya balik, kenapa tak boleh tanya ke ?

Nabi Yusuf yang hensem tu pun berat ujiannya, sampai difitnah buat maksiat.
Pasal kau sibuk fokuskan pada nabi yusuf je , kau jadi buta pada penderitaan dan kesengsaraan orang lain

Nabi Ayyub yang diuji penyakit2 pun berat ujiannya.... sampaiditinggalkan isteri sendiri....(cuma aku tak sebut la pasal Nabi Ayyubsebab thread ni pasal doa surah Yusuf!)
Macam lah orang lain tak kena penderitaan dan kesusahan dan nabi yaakob je susah dan derita ,bukalah mata klau besar-besar

Nampaknya aku macam di'taqdir'kan difitnah di sini......
Kau nak mengedu pada siapa ni

*(tak terasa apa pun, biasala... kena batang hidung ni sebab ada yangtak senang kot, dan sorilah kalau post aku yang sebelum ni kena batanghidung kau.... aku minta maaf okeyyy... )

Tak perlu kena kat batang hidung sendiri baru nak sedar kalau kau nak belajar walaupun aku tau kau memang jenis tak peduli dengan orang lain. Kita ditakdirkan bertemu supaya kau belajar berfikir tentang masalah orang lain

Akhirnya kau tetap jadi kau dan aku tetap jadi aku

[ Last edited byAniSani at 8-4-2008 12:15 AM ]

mnm77 Publish time 8-4-2008 12:17 AM

Originally posted by AniSani at 8-4-2008 12:13 AM

Tak perlu kena kat batang hidung sendiri baru nak sedar kalau kau nakbelajar walaupun aku tau kau memang jenis tak peduli dengan orang lain.Kita ditakdirkan bertemu supaya kau belajar berfikir tentang masalahorang lain

Hebat! Kau boleh tahu yang aku ni jenis tak peduli dengan orang lain. ILMU GHAIB APA YANG KAU PAKAI?

Akhirnya kau tetap jadi kau dan aku tetap jadi aku

suka hati kau lah.....

[ Last edited bymnm77 at 8-4-2008 12:21 AM ]
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: Doa Surah Yusuf