mariss Publish time 5-4-2008 12:14 AM

Reply #119 mshafiz's post

biarlah diorg terjun ngan labu-labunya...
bukan semua benda kita mesti kaitkan ngan politic...
be rational...
tak de org yg perfect kan...
even TDM mahupun DSAI...
tak salah kita tengok kebaikan org...
asyik tengok keburukan jer...

mshafiz Publish time 5-4-2008 12:17 AM

Originally posted by mariss at 5-4-2008 12:11 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
masalahnyer...
nak ker diorg baca...
especially yang panjang berjela...
baru berapa kerat pun dah malas nak baca...
nak suruh org lain terangkan...
rakyat malaysia ni kan malas membaca...
b ...

itulah mcm I dah ckp sebelum nie
mereka menidakkan benda yg betul hanya kerana fahaman politik berbeza
org2 mcm nie susah, diaorg set minda diaorg satu hala jer
terlalu taksub, tapi pandai panggil org lain totok lah apa lah :I :I

pessona Publish time 5-4-2008 12:18 AM

aku bukan economist.. aku in technical.. tapi aku rasa bos2 tokey2 semua terer pasal economis business accnt sales so on.. except billgates, dia monopoly guna technical dia..

and aku tak pandang rendah pun non-technical people.. walaupun kat univ konon technical student ni kononnye lah, terer... in real life, yg dapat sales, dpt bisnes then employ org technical makan gaji, adalah line2 non-tech gak.. and yg tech jadik bisnesman semua sebab dia buat sales jugak..

awww.. it bites!

mshafiz Publish time 5-4-2008 12:30 AM

tak patut pandang rendah pada apa2 kerja, even cleaner pun berjasa jugak
rezeki Allah dah kasi mcm tu, selagi berusaha dah bagus
economic policy utk negara lain - set interest rates, protection policy, subsidy, government spending, taxation, infant industries, currency exchange etc.
nampak mcm senang bila kata reduce spending, increase interest rates tapi in reality benda nie semua susah, effects dia mcm2
diaorg ingat tanpa economic policy yang bagus, negara senang ke nak attract FDI, nak membangun, company nak maju?
kalau business nak maju kenalah tgk economic conditions (yang ditentukan dengan economic policy yg bagus oleh kerajaan) dan finance
kalau tak lingkuplah

yang aku tak puas hati, menggunakan politik untuk menampakkan sesuatu benda yg tak bagus sebagai realistic

[ Last edited bymshafiz at 5-4-2008 01:37 AM ]

mshafiz Publish time 5-4-2008 01:14 AM

- double -

[ Last edited bymshafiz at 6-4-2008 06:35 PM ]

bluecathaze Publish time 5-4-2008 01:52 AM

Reply #124 mshafiz's post

takpe, ko biar je si luncai terjun dgn labu2 nya
truskn post ko, aku ske :D

mshafiz Publish time 5-4-2008 01:57 AM

Reply #126 bluecathaze's post

aku pun background ACCA jugak
dah lama lah grad, dah member pun
aku rasa aku tua dari kau byk kot :$ :$
lepas tu baru aku masuk bidang econs nie sebab interesting
tapi ada plak org kata aku nak promote diri :lol::lol:
bila dia tgk posting nie, lagi meroyan lah :lol::lol:

[ Last edited bymshafiz at 5-4-2008 01:59 AM ]

demonicboy Publish time 5-4-2008 02:00 AM

"Recently, the former deputy President of Anwar's political party, Dr. Chandra Muzaffar, lambasted Anwar for his close ties to Paul Wolfowitz, a staunch zionist and chief architect of the war in Iraq. In an interview on the BBC Hardtalk program after his release from prison, Anwar admitted to his friendship with Paul Wolfowitz, the former US deputy Secretary of Defence and former World Bank President."

sumber -wikipedia-

mengaku kawan baik dgn si yahudi ni,maknanya menyokong dgn peperangan di iraq...mana pernah anwar ni mengutuk ttg peperangan di iraq,afghanistan?.....mahathir jer yg berani kutuk depan tv...

mshafiz Publish time 5-4-2008 02:02 AM

kau jgn paste article :o:o
kat dlm nie nanti ada org kata kita promote diri
bias sebelah pihak jer
apa yg kita tau simpan jer
dia byk ilmu tau, aku rasa dia best student segala best student dlm dunia nie :I:I
policy negara untuk bangun kan corporate world tak boleh pakai ilmu ekonomi ;P ;P

bluecathaze Publish time 5-4-2008 02:09 AM

Reply #127 mshafiz's post

segan la aku dgn ko
aku still terkontang kanting nak abeskan lg satu paper :$
tp takpe.. aku muda lg :P
econs mmg interesting, tp aku slalu pening dgn econs.. :$
aku lebey minat investment
byk mende aku kne blaja psl econs ni kalo btul2 nak terer ngn investment ni sbb bidangnye mmg berkaitan
so nonsense kalo ade org kata tak penting.

demonicboy Publish time 5-4-2008 02:11 AM

Originally posted by mshafiz at 5-4-2008 02:02 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kau jgn paste article :o:o
kat dlm nie nanti ada org kata kita promote diri
bias sebelah pihak jer
apa yg kita tau simpan jer
dia byk ilmu tau, aku rasa dia best student segala best studen ...

kalau ikut cara yahudi memerintah negara mmglah boleh kaya,harga brg semua bleh turun,israel ni pun bukannya negara miskin
tp kalau kaya tp tak berkat,sampai bila2 pun takkan aman,mcm israel...hahahaha

mshafiz Publish time 5-4-2008 02:19 AM

Reply #130 bluecathaze's post

aku dulu pun fail gak satu paper :lol::lol:
apa nak segan pulak, dah aku tua lagi wajib lah aku dah jadi member
econs nie byk cabang, ikutlah kau suka yang mana
mcm IMF tu dia byk guna classical theory, yg sokong free trade, market liberalisation
sekarang ada new wing of economists debating about the viability of the theory sebab assumptions dia tak real (tak consider market imperfections)
mcm aku dah cerita dlm post2 sebelum nie
aku sokong the latter sebab aku byk baca buku/ articles diaorg
kalau nak baca nie link to Dani Rodrik tentang differences between these 2 group of economists: http://rodrik.typepad.com/dani_r ... hy-do-economis.html

pasal ekonomi tak penting tu, aku sedih sungguh bila tau ada org Melayu yang berfikiran cetek mcm tu.. seolah2 takde ilmu

[ Last edited bymshafiz at 5-4-2008 03:03 AM ]

dess402 Publish time 5-4-2008 09:57 AM

teror hang naa ..grad ACCA . respek aku .

aku dulu pon try nak ambek yang basic2 ..

tapi kantoi tengah jalam pasai aku lebih minat

dalam praktikal sebenar .   so jadilah aku yang tak seberapa nie .

tapi tang nuar tu ..aku rasa sebenarnya dia try bagi warning time tu .sebab macam kes fidah

time cek det keluar negeri dan nuar cuba bentang akta tentang penyelewengan kontrak2

jerajaan oleh memteri2 ..aku rasa pon dia sedar yang berkuasa sebenarnya che det .

tapi mungkin disebabkan keperihatinan nuar dan mungkin juga untuk menyampaikan mesej

nuar perlu buat sesuatu .gitu gak tentang pinjaman IMF .saya rasa cerita ini cuma diperbesar2kan

untuk menunjukkan salah nuar .pasai takkan takkan nuar gila kott sampai tak sedar siapa sebenarnya

perdana menteri .tapi itu laa ..mungkin sebab kebusukan menteri2 hingga tak mengenal segan silu ,

jadi nuar rasa perlu berbuat sesuatu . terima atauterpulanglah pada che det .lagipon kalo ditinjau situasi

negara kita terutama pada sistem kewangannya yang tidak berhemah ,malah meragukan ..semua pihak

pon setuju ianya tidak mungkin berlaku melainkan diperbaiki dulu yang tentu memerlukan kesanggupan

semua terutamanya perdana menteri .

tapi itu laa ..bila che det pula memilih untuk memihak pula menteri2 nya yang penoh korup ..

nuar pula memilih untuk melawan .melawan sistem yang hanya mengayakan sebilangan individu .

jadi disini segalanya berlaku .mulalah timbul teori2 carpet merah ..gila kuasa dan paling harunya

soal liwat .juga timbul soal tali barut barat .

jadi aku sebagai manusia yang hidup dizaman UMNO Mahathir ..aku sudah melihat berbagainya

soal fitmah .fitnah disebabkan tiada bukti .jadi bagi aku kini telah mula biasa menerima realiti hidup

dalam masyarakat yang mengagongkan fitnah .jadi aku telah belajar sesuatu .

sekian ..

terima kaseh .wsslam .

[ Last edited bydess402 at 5-4-2008 10:01 AM ]

peYno Publish time 5-4-2008 10:35 AM

kesian mahader... jual surat khabar lama... sejak dia undur jadi PM.. dia ingat rakyat masih percaya auta an fitnah lapok dia tu... tu yg dok main cite lama je..

kekadang aku kesian kat mahader ni;P

zyarunzurro Publish time 5-4-2008 10:53 AM

dulu dulu Msia tak jadi pinjam dari IMF....kemudian Msia pinjam dari mana....?....dari negara Alaska ka...?...

bluecathaze Publish time 5-4-2008 11:08 AM

Reply #135 zyarunzurro's post

kalo tak silap aku, m'sia ade penah pinjam dari jepun...

kalo rajin baca sini

http://www.japanesestudies.org.uk/articles/2007/FuruokaLoKato.html

[ Last edited bybluecathaze at 5-4-2008 11:48 AM ]

peYno Publish time 5-4-2008 11:30 AM

Originally posted by bluecathaze at 5-4-2008 11:08 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kalo tak silap aku, m'sia ade penah pinjam dari jepun...
Agent Jepun la tuuu

sailfish Publish time 5-4-2008 11:51 AM

Balas #134 peYno\ catat

Ni aku kutip dr sumber yg ditulis penulis luar mengenai HERO baru Malaysia... baca dan menilailah sendiri, keterbukaan media asing... aku terbaca n just nak share sahaja pendapat

mshafiz Publish time 5-4-2008 06:12 PM

Reply #133 dess402's post

tak payah lah respect kat aku
aku pun rakyat marhaen, bukan Nabi
sekarang berlambak dah Melayu ada ACCA, cuma tak masuk forum kot :lol: :lol:
kalau kau rasa praktikal lebih penting, mungkin lepas kau kerja ACCA akan jadi lebih senang
aku rasa selagi ada peluang baik amik, MARA bg scholarship and kalau dah kerja NEC bagi RM500/sebulan

btw, kalau ada kata aku sokong Mahathir sebenarnya aku tak sokong mana2
pada aku semua politician adalah corrupt, gila kuasa dan power :I:I
kau carilah posting aku dlm forum nie, semua politician aku bantai dari Dr M, Pak Lah, Anwar ke Ku Li
tapi bila nak suruh aku menegakkan ambik IMF, mcm mana aku nak buat?
aku belajar melalui concept Stiglitz, Rodrik, Chang, Sen - semua anti IMF, takkan aku tetiba nak pi sokong plak?
bukan kah melawan guru? ilmu aku dah la tak seberapa

depa semua bukan pro Dr M pun, kalau hangpa dpt cari lah article yg depa jilat bontot Dr M, aku respect habis
mana ada depa puji, kutuk lagi ada lah
Mahathir mereka describe sebagai kuku besi, rakyat takde political freedom, freedom of speech, press tak independent, corrupt, crony-ism mcm2 lagi
tapi tak kan lah sebab decision tak ambik IMF tu betul, aku nak pi ckp tak betul?
diaorg nie semua pun dah sah2 puji (bukan selalu Malaysia kena puji), tak kan aku sengsorang plak nak kutuk?
kalau IMF tu bagus kenapa ada jer demonstration kat Korea, Thailand, Jepun, Prague, Dubai etc?

aku tak tau lah pulak mana dpt idea Stiglitz nie pro Mahathir, sebab dia economist, bekas Chief Economist World Bank.. dia resign sebab IMF policies kat Thailand buat ekonomi Thailand makin merudum
nak tukar, IMF banyak dolak dalih, so dia protest dgn resign

lagipun, bukan Mahathir sorang yang pilih tak nak ambik IMF
dia ada National Economic Council, dia ada penasihat ekonomi yg hebat2
diaorg nie yang ckp jgn ambik IMF, bagi dia pro and cons, pastu decision to peg RM to USD, buat capital control
tapi sebab dia PM, dia yg pilih antara amik dgn tidak - dia bukan tau sgt pasal ekonomi kalau tak kerana penasihat2 dia
mungkin juga dia tak nak transparency sgt, itu boleh diterima
Pak Lah nie patutnya kena ada pakar ekonomi yg bagus, bukan tido jer
boleh kurangkan inflation, sebab tu Pak Lah tak pandai manage negara
penasihat2 dia tak bagus!

[ Last edited bymshafiz at 5-4-2008 06:14 PM ]

mshafiz Publish time 5-4-2008 07:46 PM

my pc got hang, don't know what is happening
all the data got lost
btw, Malaysia dulu memang pinjam IMF tapi dah habis byr in 1993
kalau nak tgk link : http://www.imf.org/external/np/fin/tad/extrans1.aspx?memberKey1=640&endDate=2008-02-29

[ Last edited bymshafiz at 5-4-2008 07:53 PM ]
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15
View full version: Kenapa Tun Mahathir tak pilih IMF ( krisis kewangan 1997 - )