AznieBunnie Publish time 14-4-2008 01:49 PM

2 kali...

mula dgn brown stain... then tumpah darah... trus gugur...

dgn Ewan pun sama... kena tahan 2-3 hari kat sepital.

adakah sbb byk makan asam?

kawan me pun kata me jd mcm tu sbb dulu masa muda me suka sgt asam. tiap hari ada jer 'bekal' asam dlm poket...

hasmahani Publish time 14-4-2008 02:51 PM

Reply #21 AznieBunnie's post

asam tak elok kan? lebih baik makan buah fresh yang masam contoh nya epal hijau ke..
oh..actually...hani ada kuar cecair brown...cuak juga...doc check baby masih dalam kedudukannya...dr suruh beli ubat duphason tu...bau 6 hari makan...alhamdulillah..tak der da kuar...tapi hani masih berhati hati ,,,kandungan baru jer masuk 7 minggu kiraan doktor yang check tu..kalau ikut tarikh period da 10 minggu...pas ni kena berhati hati...

Yagi-Uda Publish time 14-4-2008 02:53 PM

penah jgk..
1st time masa preggy 8w, time ni baru blk dr kl, punca nya maybe doktor kata aktif sgt..mana tak nya pi kl ronda2 midvalley sampai sehari suntuk, mlm tu naik flight blk sini...esok paginya tu kuar darah..tp bkn bleeding heavily laa....3 ari kuar darah..risau gile masa tu..

2nd time plak masa 4 bulan kot...

dua2 tu threatened abortion...n masa 4 bln tu doktor scan, dia kata yagi nya baby songsang dan uri ada di bwh...dua2 tu dpt mc seminggu...dalam masa tu dia suh rehat btul2 punya rehat...dok umah je...

bluepink Publish time 23-4-2008 12:43 PM

takutnye sy bc post2 uall nih...:funk:

sy pun now tgh mkn pil duphaston sb last week ada kuar darah sikit..takut btl sy and terus g jmpa doc+scan...alhamdulillah, kantung bb ada lagi(sy br pregnant 7weeks)..and doc bg pil+suh rehat..mmg sy takut btl sb my sister pun penah kna camni and gugur...sy mmg bedrest habis tp lemah sgt sb tak lalu mkn+mabuk..

doc kata mgkn sy angkat menda berat tap sy rasa mgkn pagi2 sy selalu dokong my son(2y9m) dr keta ke umah bbsitter..lps tahu tuh, terus tak dokong lgsg..now nih, dah takde darah cuma spotting sikit and sy pun dah start keja..tapi takut betullah..:funk: sebenarnye ok ke sy keja erk or sy patut mc lagi??dahla sy fobia tgk darah:L

next week scan lagi.harap2 bb okay..Amin..Amin..

aishik78 Publish time 24-4-2008 03:37 PM

Reply #24 bluepink's post

macam kes saya doc mmg bg mc 2 ari pasal masa kene hari khamis ..so sabtu ahad tak kan MC plak yek..hehhhe pstu senin saya g minta MC lagik..doc on jek psl ofis saya tingkat 4 takde lift takut jugak tu..

another 2 weeks bleeding sket trus saya g klinik amik mC lagik..pasal uri saya kat bawah doc cakap kalu ade bleeding/stain ke mmg tak leh buat apa...tu doc suh continue ngan duphaston selain tak leh keje2 berat..bersama ngan hubby pun kene stop gak :D

masa bleeding pertama darah turun cam air mengalir laju dan banyak ..bila pakai pad nak tunggu ke pagi ade 2x pad ganti...doc scan nampak blh bawah dekat serviks tu hitam ..maknanya kat situ la bleeding nye coz uri duk kat depan serviks

bleeding ke 2 cuma red spot gitu2 tapi kuar dalam 2 ari...saya tgh tunggu checkup 5 bulan nak dgr doc cakap apa plak...harap2 uri tu naik atas dah :D

bluepink Publish time 2-5-2008 10:02 AM

folips...

sy dah g spital pakar and doc kata ada daging terlebih sb tu bleeding..doc dah buang daging tuh and dia kata folips..ada sesapa pernah experience mcm sy x?

sy takut sgt nih sb doc kata ada ketumbuhan kat serviks tapi tak bahaya..dah buang daging tuh tp maybe blh jd balik..:(

sapa yg penah ada experience mcm sy, blh share k..tq

Prettylady Publish time 2-5-2008 10:03 AM

ketumbuhan apa? fibroid ke ?

bluepink Publish time 2-5-2008 10:29 AM

Reply #27 Prettylady's post

doc tak plak ckp fibroid...doc cuma ckp folips..penah dgr pasal folips x?
sy ms tuh terkejut+takut+sedih, sb tuh mcm blur jer..dia ckp lebihan daging..dah buang dah time tu gak..

manjalara Publish time 27-5-2008 10:35 AM

nasib baik ada topik ni
manja bbrp hr lps ada kuar cecair ceklat
pehtu pg ni pon sama...kat opis ni pon sama
risau la plak...
ptg karang nak gi cek kat klinik

morango Publish time 27-5-2008 02:25 PM

Reply #29 manjalara's post

lebih baik terus g klinik... x yah tunggu petang.... me dulu mcm tu gak...

miguel Publish time 27-5-2008 03:30 PM

Reply #16 ms_oji's post

emm..i dh msk 14 weeks pregnant, 1st baby, finally after 11 years, pernah miscariage 7 years back, ingatkan dh tk ada rezeki, tp kuasa Allah..bila tau pregnant tu masa 5 weeks, happy sesangat, bersyukur pada Allah, doc bagi i injections every weeks and also dupharon utk kuatkan rahim, till the 12 weeks stop injections , kira doc kata dh stabil, bersama dgn hubby mmg di larang doc but doc said after stabil boleh try, problems is hubby takut nk buat, dia risau coz dia rasa nnti blh effect pregnancy..so nk wat cam ne, i pun tggujelah masa sesuai, nk bersama pun ada gak rasa takut..sbb nk dpt yg satu ni punyalah susah...huhuhu..

abdulkhabir Publish time 28-7-2008 09:43 AM

Keluar darah pada minggu ke-6 , dah masuk 4 hari

Salam Forumers,
HAri ni dah masuk hari ke-4 ana keluar stain brownish ( warna darah mcm waktu mula2 period). Sepatutnya ana dah hamil 6 minggu, then ana jumpa doc, dia scan pun dia x nampak apa2. Dia bua preg test sekali lagi, kali ni tanda hcg hormone tu ada tapi semakin blur jika dibandingkan masa buat test kali pertama.
Doc pun bagi ubat kuatkan rahim, she ask me to meet her after 2 weeks ( meaning to say masa 8 minggu preg)
Kalau ikut dari pengalamn you all, bagaimana yea?

morango Publish time 28-7-2008 11:48 AM

Reply #32 abdulkhabir's post

masa me dulu... dr suruh bed rest... amik duphaston.... injection kuatkan rahim sbb masa tuh 7 weeks dr nampak heart beat baby... cumakedudukan dia kebawah sket.... sampai deliver asyik terkejut je setiap bulan keluar brownish.... sepanjang pregnant mmg x pernah aman.....

morango Publish time 28-7-2008 11:49 AM

Reply #32 abdulkhabir's post

masa me dulu... dr suruh bed rest... amik duphaston.... injection kuatkan rahim sbb masa tuh 7 weeks dr nampak heart beat baby... cumakedudukan dia kebawah sket.... sampai deliver asyik terkejut je setiap bulan keluar brownish.... sepanjang pregnant mmg x pernah aman..... :'(

abdulkhabir Publish time 28-7-2008 02:00 PM

ana perasan stain keluar lps ana main2 dgn anak ( 2thn ++) , ana timang2 dia dgn kaki ( dulu org2 panggil main ton-ton todak, anak tak tau kt tpt you all panggil apa) lps tu ana perasan ada stain.sampai la hari ni, then yg i pelik doc scan smalam ( still lagi 6 wk++) tak nampak apa2. risau sangat la

eebuun Publish time 28-7-2008 02:12 PM

Reply #26 bluepink's post

folips ke prolyps???

kunnut Publish time 28-7-2008 02:22 PM

Reply #35 abdulkhabir's post

alahai cerita pasal turun darah ni,aku lagu confuse. Next week aku ada buat UPT dapatlah dua line...happy gak tapi pagi yg sama tetiba adalah keluar darah time buang air kecik...punya la cuak time tu. Ptg tu pi la jumpa gynea siap scan perut n kat *tut* tapi tak nmpk kantung pun....so next week nak scan sekali lagi. Tapi perut aku di selalu cramp mcm nak period. Aku pun tak sure ni pregnant ke tak? Tapi test UPT tu takkan dapat dua line klu takde hormon HCG.....apa2 pun akan ku tunggu minggu depan.

MMISS Publish time 28-7-2008 02:33 PM

me ada problem bleeding. plesenta low. mmg tiap2 bulan bleeding. siap kuar darah ketul. yg paling teruk masa 3 bln. ingatkan dah gugur. alhamdulillah tak. kalu sesiapa yg plesenta low mmg selalu bleeding. tak digalakkan kerja kuat. make luv pong me stop dulu. kemungkinan tuanumah pong plesenta low. confirmlah ngan doc

meowlin Publish time 28-7-2008 02:52 PM

macam aku plak dlm 10weeks tu memang ada kuor brownish tu.. masa nak solat subuh.. tapi tak banyak tapi lekatle kat suor dalam.. sedey sangat.. apalagi masa tu memang tengah demam panas yg teruk.. badan cam nak pecah2.. muntah2 dan kencing yg kerap..

so pepagi ahad tu juga pegi klinik maternity kat bandar wat ultrasound seme.. Alhamdullillah baby tak apa2.. nampak heart beat baby.. Subhanallah..
ada org ckp mebi aku demam teruk sampai effect.. tapi ntahle.. bleeding tu tak banyak sampai tengahari jer..

then dlm 12 weeks pregnancy kot.. masa bangun subuh juga ada sket aje campur ngan keputihan.. riso gak.. tapi tak sebanyak yg memula.. then sampai tengahari gak.. pehtu dah tiada.. Thank god..Alhamdullillah syukur..

sekarang dah 16weeks lebey dah.. masa ari Jumaat bebaru ni pi scan.. dah nampak baby tu pusing2 lagi dan makin besor.. Maha suci ALLAH dah nampak tulang belakang baby.. doktor ckp aku nyer uri masih ada kat bawah.. dia ckp cuba jangan bimbang dan Insyaallah uri tu akan naik nanti.. harap2.. lepas ni tarak dah apa2.. :L

meowlin Publish time 28-7-2008 03:00 PM

Reply #38 MMISS's post

aku penah dengar kes camni.. ada relative aku macam ko.. tiap2 bulan memang dia bleeding.. masa dia peknen dulu.. tapi aku lupa plak tanya dia.. sebab apa.. tapi Alhamdulilllah anak2 dia dah besor panjang pun.. yg sorang tu dah kawin.. pun..

so aku harap ko pun Insyaallah tak ada apa2.. :D
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: TURUN DARAH DIAWAL KEHAMILAN-PERNAH ANDA MENGALAMINYA?