indah1285 Publish time 21-12-2007 12:55 PM

[Merged] BERSUNAT UNTUK WANITA

MApa hukum sebenar....?? wajib, sunat, harus....??

semua ni timbul semalam bila seorang jiran cakap kpd mama dia nak sunatkan cucu perempuannya yang berumur 6 bulan...

kami semua terkejut sebab di kalangan keluarga kami tak ada yang bersunat.....

In pernah mendengarnya semua ini berlaku di zaman-zaman dulu.... dan In tak fikir sekarang masih ada lagi adat (?) yang mengerunkan ini....:funk::funk:

makcik tu siap ckp, In kena sunat sebelum In bfikir nk kawen...... :mad::mad::mad::mad::mad::mad::'(:'(:'(:'(:'(

[ Last edited byantiQue at 20-4-2008 11:04 PM ]

purplehyppo Publish time 21-12-2007 01:01 PM

hihi..yg ni xsure..
pd sy..
wajib dah tentu tidak..even sunat for guys pon xwajib..
sunat err..not sure..
sy rs harus..
n sy berckp tanpa sebarang asas:P :lol:
sowwi:P

chopi Publish time 21-12-2007 01:05 PM

chopi pun xpasti hukumnya..
bby chopi sunat masa umor dia 1month..
skrg pun ada sesetengah klinik swasta sunatkan bby prmpn..
sesetengah dukun pakai jarum..
ada yg pakai gunting..
:L :L :L

indah1285 Publish time 21-12-2007 01:07 PM

Reply #4 chopi's post

gerunnya....:funk: :funk:

zanna4eva Publish time 21-12-2007 01:09 PM

mmg pompuan kena sunat/khatan, salah satu sebab ialah kebersihan dan hindari dari penyakit.

dan mengawal napsu wanita dgn membuang sikit "tut" pompuan yang merangsang nafsuseks..:$

klu x dibuang pompuan 2 x dpt bendung nafsu....dan merebakkan penyakit kelamin:L ...

tapi sy x taulah sbb musabab sbnr dan hukum hakamnyer, dan saya citer pun berlandaskan pengalaman

dan pengetahuan am ajer...:)

guna ler bahasa yang tak daring ~ ibnur

[ Last edited byibnur at 21-12-2007 06:59 PM ]

indah1285 Publish time 21-12-2007 01:14 PM

Originally posted by zanna4eva at 21-12-2007 01:09 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

dan mengawal napsu wanita dgn membuang sikit biji kelentit pompuan yang merangsang nafsuseks..:$

klu x dibuang pompuan 2 x dpt bendung nafsu....dan merebakkan penyakit kelamin:L ...

...

apa yang menyebabkan wanita itu tdk dpt mmbendung nafsu....? bukankh nafsu dr diri sendiri..? dr pikulan akal yang tdk waras...?

cmne lak penyakit kelamin leh merebak...? dengan tanpa apa2 hubungan kelamin......:o

HOTlips Publish time 21-12-2007 01:19 PM

Reply #1 indah1285's post

Dah ada kan topik ni dulu? HANGAT isu ni. Kat parenting pun ada. Nanti dia dtglah dgn lenggang lenggoknya!!! ;P

oddxx Publish time 21-12-2007 02:21 PM

bersunat untuk wanita kalo ikut mazhab shafie wajib ... utk mazhab lain tak pasti la pulak

jestna Publish time 21-12-2007 02:21 PM

br btl indah tk penah sunat....
pg td br je ank buah aku yg umur setahun pi sunat...klau tk silap aku la kn, peramal perubatan tu ckp, bersunat tu nk buang benda yg tk elok yg ada kt kita org pompuan. m aku ada cite pasal sunat ni...
peramal perubatan tu mak angkat aku, dia ada cite ada sorang wanita kt penang dtng bersunat kt dia coz dia ni susah nk lekat jodoh, maksud aku dia ni selalu putus tunang n payah nk kekal la ngn org laki, lepas dia bersunat br la wanita tu berkahwin...
n sorang lg org tmpt aku, dia pn sunat tu kali kedua masa tu dia dh menjanda....lps bersunat tu dia dpt somi br yg baik la, tp dia jd 2nd wife...

[ Last edited byjestna at 21-12-2007 02:25 PM ]

indah1285 Publish time 21-12-2007 02:23 PM

Reply #17 purplehyppo's post

wat d u mean.....:o

miftahuljamilah Publish time 21-12-2007 02:23 PM

asal usul bersunat ni bagi perempuan yang saya tau bermula dari kisah siti sarah yang cemburukan siti hajar lalu dia mengkhitankan kemaluan siti hajar.
menurut huku pula:
menurut imam Abu Hanifah ,Imam Hasan Al Basri imengatakan berkhitan hukumnya sunat.Ini berdasarkan hadis Rasulullah SAW maksudnya:

"berkhitan itu sunat bagi lelaki dan baik bagi kaum perempuan"
HR. Imam Ahmad

manakala menurut ImamSyafie,imam Malik dan Al-Uzai dan lain2 berkhatan hukumnya wajib. pendapat ini berdasarkan hadis Rasulullah SAW bermaksud
"sesiapa yang menganut agama Islam,hendaklah ia berkhitan,sekalipun dari golongan dewasa"

tentang wanita tidak bersunat tidak dapat mengawal nafsu jika tidak bersunat saya kira ada asasnya kerana rakan saya seorang pegawai penguatkuasa sering menemukan pelacur yang kebanyakannya tidak bersunat.begitu juga wanita yang gemar berzina.wallahua'lam

indah1285 Publish time 21-12-2007 02:24 PM

Reply #18 auntie_girl's post

gegerl larling....... In bukan melayu seh.....:'( :'( :'( :'(

indah1285 Publish time 21-12-2007 02:25 PM

Reply #20 jestna's post

mak aaiii..... ada kena kena pe lak dgn jodoh.......:mad:

safada Publish time 21-12-2007 02:30 PM

Reply #12 purplehyppo's post

sikit je lah yg dipotong, just like a dot on the tip of the clitoris. I've seen it's been done on my daughters and recently on patient baby 3 bulan.Sebesar airmata smiley ni...:'( .... OK?

jestna Publish time 21-12-2007 02:31 PM

Reply #24 indah1285's post

oooo....in bkn melayu ek....tp islam la ek...
yea la, dh benda yg tk elok tu still ada kt kita.....ini true story tau in, mak angkat i tu cite kt adik i....
n dia ckp klau silap sunat pn leh jd mcmtu gak tau, org tu tk dpt nk kawal nafsu n akn jd benda2 yg tk elok....
adik aku ckp benda tu kecik je la...ank dia br sunat pg td

[ Last edited byjestna at 21-12-2007 02:33 PM ]

j03zul Publish time 21-12-2007 02:33 PM

Reply #23 indah1285's post

OOOO.. in nie bukan melayu.. tapi in.. sunat tu baik utk kita..
dr ape yg mereka2 nie kata pasal kebaikkan bersunat nie.. semuanya betul..
kita kena sentiasa bersih.. lagi plak yg dkt bgn sulit tu..

kalau saya salah, tolong betulkan

safada Publish time 21-12-2007 02:42 PM

org lelaki wajib berkhatan
kalau tak silap saya....
org lelaki yang tak bersunat cthnya kanak2 lg kalau dia mati selepas dia dimandikan, dia diwajibkan bertayamum...
itu yg saya belajar lah semasa ikut kursus memandikan jenazah...

kawasakininja Publish time 21-12-2007 02:46 PM

klik la kat link kat bawah..tak larat nak copy paste...

>>>http://ms.wikipedia.org/wiki/Khatan

hatemetoday Publish time 21-12-2007 02:54 PM

errkk ni nak citer sket arr..tlanjur dah bincang pasal berkhatan untuk wanita...err anak aku kan pon sunat lambat..umor nak kat skolah rendah...sampai dia marah kat aku..katenye ..mama nak tunggu orang dah period ke? :L ..dia malu cousin2 dia yang fomfuan sumer bersunat masa umur baby..ihikss...adeihh alhamdulillah sikit jek...tak berdarah pun...doktor yang buat tu pon dah senyum2 simpul mase akak buat appointment tuh...nasib baik la doktor perempuan..Doktor Warda...

anime Publish time 21-12-2007 03:00 PM

bagus lah kalau macam tu .. semua bernusat baik lelaki dan peremopuan . sebab ia kan dituntut ...
so tak perlu lah dipertikai kan lagi ...
so. kesimpulannya .. ia akan lebih bersih dan terjamin :D;P;P;P
Pages: [1] 2 3 4
View full version: [Merged] BERSUNAT UNTUK WANITA