eezah797 Publish time 13-6-2008 04:31 PM

Reply #7 bytie's post

bape bytie nye ongkos tu?

princess_sara Publish time 13-6-2008 04:31 PM

masa dkt slim world i spent around rm 4k, dkt LWM nie i sign up for package RM5.5k tapi i compare dgn slim world banyak session treatment i dpt. i actually baru delivered my 3rd baby.....x tau susah sgt nk turun berat kali nie.....i dah exercise, ikut healty diet plan...tp dok mcm tu jgk....tu yg give up terus sign up dkt LWM.....

masa i pegi sana mmg i dah niat nak amik treatment, so masa nego harga n package diaorg paksa i srh swipe credit card la apa la....so i refused...i ckp i nk amik package but i nk byr deposit je dulu later bila dh start baru i byr.....then diaorg ok je la takut i lari kan.....hehehehe

tapi diaorg nie mmg pandai la buat kita impress dkt service diaorg.....paksa memaksa tu mmg keje diaorg la.....

dkt slim world dulu mcm tu jgk.....i amik package tu i kata budget rm4k...lepas tu dia paksa i tambah mcm2 n amik product mcm2 i ckp x nk, xde duit....so diaorg x paksa dah la...

ina_1195 Publish time 16-6-2008 09:21 AM

Ada sape2 yg pernah try slimming treatment kat Mayfair tak ?

skuter_buruk146 Publish time 7-7-2008 04:53 PM

erm..aku ni baru berkire-kire nak amik LWM or Slimworld..duit pun aku dah simpan cume tak tau mane satu nak pegi..

tapi bile bace posting korang ni,pikir2 balik baik aku diet sendiri je..pastu masuk fitness:D

fhanem Publish time 8-7-2008 08:54 AM

Reply #24 skuter_buruk146's post

aku rasa baik ko masuk forum xoxo tu.. amalkan pemakanan sihat n exercise...
klu ko gi slimming centre tu pun ko kena diet gak.... klu tak rugi jer duit ko berpuluh ribu..

Hana Publish time 8-7-2008 09:30 AM

ini pendapat aku pulak ye..
bagi aku..10x treatment dah ok..(course wajib - yg ada sauna & mesin pecah lemak tu)
lain2 benda pelik2 takyah ambik..dgn ubat2 ke apa2 laa..cream la.. itu mmg membuang duit.
dgn syarat...dgn syarat tau..
dlm masa 10x treatment tu.. misti disertakan dgn diet pemakanan + senaman (jogging or treadmill at least buang kan 200 kalori - tak kisah ler brp jam)

misti boleh turun 5 kg dlm masa sebulan lebihh..

nak masuk slimming course nie boleh..tapi, kena diet jugak dan senaman (yg buang kalori 200)

jgn ler masuk slimming course tapi, makan dgn biasa..mmg ler tak menjadi..:lol:

aku masuk last year kt slimming sanctuary. sbb aku desparate sgt utk turun 5kg (dari 55kg - 50kg) utk masa sebulan lebih.;P ;P
jadi..motif aku masuk slimming nie supaya bila aku buat senaman.. lemak2 dlm badan aku senang dipecahkan setelah dipecahkan oleh mesin pecah lemak tu.

kalau korang buat senaman + jaga makan = berat hanya boleh turun dlm masa yg lama..dlm 6 bulan or sethn gitu.. sbb senaman tu hanya bakar benda2 korang makan utk hari tersebut shj.

maybe ..tahun ini..aku masuk lagi.. utk turunkan maybe 4kg kot....(dari 50kg-45kg)
sbb berat aku nie tak bergerak2..sbb aku tak buat senaman langsung..:lol: :lol: ;P ;P
tapi..aku jaga makan la..tapi, sekali sekali..jadi ular sawa gak..semua aku bahammmmmmm..

azmira81 Publish time 4-1-2010 09:26 AM

Daku baru start treatment ngan slim world....................... :loveliness:

ambik package rm3k jer........ sebab tu jer yang daku mampu :$

tapi disiplin makan tu yang xtahan, xtau la nape xleh ambik buah........................

sepatutnya kalau nak diet bukan ke kena ambik buah lebih sikit :o

azmira81 Publish time 5-1-2010 08:47 AM

xde orang gi slimworld ker?

mama_boomboom Publish time 5-1-2010 08:58 AM

Daku baru start treatment ngan slim world....................... :loveliness:

ambik package rm3k jer........ sebab tu jer yang daku mampu :$

tapi disiplin makan tu yang xtahan, xtau la nape xleh ...
azmira81 Post at 4-1-2010 09:26 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

share le menu diet yang dikatakan agak ketattu...............;)

Buah pun tak boleh ye????:re:

azmira81 Publish time 5-1-2010 01:36 PM

Utk 10 hari xleh ambik karbohidrat langsung

Makan Pagi :

Telur separuh masak 2bijik + Susu Low Fat segelas

atau

Sosage 2bijik + Milo kosong

azmira81 Publish time 5-1-2010 01:37 PM

Makan Tgh Hari :

Sayur + ayam/daging steam or bakar

azmira81 Publish time 5-1-2010 01:38 PM

Makan malam

Sayur shj

azmira81 Publish time 5-1-2010 01:39 PM

xleh makan kuih, biskut, buah, makanan berminyak.......... banyak gak la

rasanya kalau kita makan ikut menu tu, xyah masuk slimming centre pun boleh kurus gak :L

norbaya Publish time 5-1-2010 01:48 PM

1 pesanan dietician kat london tu ajar yg still saya amal if insaf sket lepas makan banyak :
Metabolisme kita macam bell curve. pagi rendah then naik sket n paling tinggi tengahari n kemudian menurun ...
bearrina Post at 30-4-2008 17:20 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Larr yea kea cik rina..akak tau bell curve tu untuk buat appraisal jea...hehehe;Pthanks for the tips..

risza29 Publish time 5-1-2010 02:50 PM

kalu biskut IKO blh x?
sbb kya ngan fiber..

azmira81 Publish time 5-1-2010 05:23 PM

kalu biskut IKO blh x?
sbb kya ngan fiber..
risza29 Post at 5-1-2010 14:50 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

tu la, terpikir jugak kan..................

biskut EKO

myra86 Publish time 8-1-2010 07:35 PM

:mad:sy pun da sign up ngn l0nd0n weight mgmt....dr last year...duit pun da abis 10k..wwawa.....
byk gler kan...dulu berat 103.7kg...n0w da 89kg....still nk turunkan berat bdn lg...
apa2 pun g sanaa..kena ler diet gak..jgn maen mkn je..mmg ler tk trn....
apa2 pun w0rk0ut kena wt...ari2 duk g fitness..pent gler....cpt2 ler kurus..da tk sbr rasenye...duit da bis byk kt l0nd0nlg..kt fitness lg..ish2x...

newrule Publish time 8-1-2010 07:54 PM

kalu biskut IKO blh x?
sbb kya ngan fiber..
risza29 Post at 5-1-2010 14:50 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

Walaupun ade fiber tapi die tetap karbo :)

newrule Publish time 8-1-2010 07:56 PM

Isk tabah btul korang abeskan 10k utk slimming centre ni
Klu i, 10k tu bleh beli ps3, lcd tv, barangan fitness dan macam2 lagi la
xtaula korang tapi bagi i membazir gile gi slimming centre ni

nov_rain_gurl Publish time 8-1-2010 08:30 PM

Isk tabah btul korang abeskan 10k utk slimming centre ni
Klu i, 10k tu bleh beli ps3, lcd tv, barangan fitness dan macam2 lagi la
xtaula korang tapi bagi i membazir gile gi slimming centre ni
newrule Post at 8-1-2010 07:56 PM http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

tol arrr...me pown better beli workout equipment set up mini gym kat umah... huhu.. cuma me tak sekayer itu, baru dapat beli 2/3 equipment sket2... lama2 leh ar i bukak gym plaks... hehe....
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7
View full version: London Weight Management & Slim World...mana yg bagus