alisya05 Publish time 8-4-2010 11:59 AM

masa pregnant anak 1st-3rdmemang dah ckpngan hubby..lepas beranak kalu tak turun berat nak pegi marie france...berat semasa nak bersalin tu semua 74-76 kilo..tengok pun ngeri...

masa dlm pantang memang buat betul2...langsung tak makan makanan berminyak..dah abis pantang berat dah turun asal..Alhamdulillah..

hubby siap ckp..tak pegi marie france pun turun berat..janji jaga makan...
selamat duit ribu riban..

kawan pun ada pegi LWM..nampak mmg ada susut..tapi lepas buat treatment semua bedal...seminggu 2-3 kali McD...last2 balik berat asal...

nanie Publish time 8-4-2010 01:04 PM

yg mayfair slim master tu ok ke ? mahal tak ?

dil Publish time 8-4-2010 01:16 PM

erm..aku ni baru berkire-kire nak amik LWM or Slimworld..duit pun aku dah simpan cume tak tau mane satu nak pegi..

tapi bile bace posting korang ni,pikir2 balik baik aku diet sendiri je..pastu masu ...
skuter_buruk146 Post at 7-7-2008 16:53 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

baikla diet n peg fitness...kurus n sihat.....
lepas buat treatment memang la turun sbb hilang air dalam badan...
pastu treatment seterusnya naik balik badan...pastu macam2 la dia suh beli....

sueria_azlee Publish time 8-4-2010 01:31 PM

kawan haku sign up LWM...diam2 x ckp ngan haku..sekali satu petang haku tgk rancangan yg ditaja oleh LWM kat tv3..kuar muker dia..aku tekejut gak sbb dah make over cantik lak nampaknya dia ( mati kalo dia tahu aku ckp cam nih..);P..mmg nampak kurus la dia..

then aku tipon n tanya brp costing sebenar..tp dia malu2 nak ckp..aku tanya byk kali sbb kalo murah aku nak join gak..sekali dia cakap habis dekat 12k untuk turun sbyk 12kg..mak aih..1kg=1k...mahalnyer..

so aku amik pendekatan..kurangkan makan..sauna..exercise..naik stepper at least 500 kali sehari..amik swimming class...now aku turun abt 10kg dalam masa 2 bulan..

benda2 ni semua..yang paling penting semangat nak kurus..permakanan dan senaman..paling penting kenalah rajin..

lupa nak cakap..kawan haku tu dah gemuk balik sebab makan x pantang..sekarang dok menyesal sbb dah burn 12k..

nanie Publish time 8-4-2010 02:40 PM

mahal nye :funk:

dil Publish time 8-4-2010 04:23 PM

kawan haku sign up LWM...diam2 x ckp ngan haku..sekali satu petang haku tgk rancangan yg ditaja oleh LWM kat tv3..kuar muker dia..aku tekejut gak sbb dah make over cantik lak nampaknya dia ( mati kalo ...
sueria_azlee Post at 8-4-2010 13:31 http://eforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

tapi kalau rasa2 mampu boleh la peg...
sokong apa yang sueria_azlee cakap ...
baik la diet kurus n jimat duit...:lol:

dania1209 Publish time 8-4-2010 04:37 PM

slimming centre ni mmg lps amek program dia suka promot produk dia gak..tp better jgn amek sbb lg mahal dr harga kat luar..padahal sama jerr..

nanie Publish time 8-4-2010 05:27 PM

lepas survey2 cam lebih berminat ngan dr nano labcel

sayawifenikmie Publish time 8-4-2010 10:36 PM

kawan haku sign up LWM...diam2 x ckp ngan haku..sekali satu petang haku tgk rancangan yg ditaja oleh LWM kat tv3..kuar muker dia..aku tekejut gak sbb dah make over cantik lak nampaknya dia ( mati kalo ...
sueria_azlee Post at 8-4-2010 13:31 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

apa yang you buat..adalah cara TERBAIK untukmenguruskanbadan...bodi slim dan mantap..........solid....betul tak? TAHNIAH...{:1_152:}

sayawifenikmie Publish time 8-4-2010 10:37 PM

lepas survey2 cam lebih berminat ngan dr nano labcel
nanie Post at 8-4-2010 17:27 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

nanie.........beli thread mill lagi bagus tau...dalam rm1500++ jer...kawan kak lid turun >10kg in 2 months hanya dgn berthread mills.....trust me...:loveliness:

sayawifenikmie Publish time 8-4-2010 10:39 PM

slimming centre ni mmg lps amek program dia suka promot produk dia gak..tp better jgn amek sbb lg mahal dr harga kat luar..padahal sama jerr..
dania1209 Post at 8-4-2010 16:37 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

ooo yessss.......LONDON tu ada jual KOPI untuk kurus...mahal ya amat...kawan kak lid...pergi LONDON tu...turun 5kg...stop amik kopi dia..naik balik lebih dari 5kg...las las dia beli thread mills and bersenam 45minkali seminggu n minum green tea...nah....turun >10kg dalam 2 bulan jerk........:loveliness:

sayawifenikmie Publish time 8-4-2010 10:46 PM

saya xde masalahberat badan sgt ..cuma yang krtikal saya punya arm ang besar..so bila pakai baju pasti kena beli baju size besar sikit supaya arm muat..tp badan akan jadi besar...susah nak cari baju ...
elme1976 Post at 25-2-2010 11:43 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

mmmmmmm...kaklid lepas kurus 24kg/3months secara jaga makan...takbersenam..badan memang tak solid dah...kurus memang kurus...so kak lid register kat KEEP SLIM dalam rm2k++...just untuk firmkanbalik badan..dia kata boleh.....bersauna..infrared ke haper ntah.......tapi tak ada bezapun sebelum n selepas...buat bazir duit jer...so..akaknasihatkan kalau nak kurus...JAGA DIET + SENAMAN...lemak hilang...otot terbentuk..badan kurus dan pejal.......cubalah...:loveliness:

sueria_azlee Publish time 8-4-2010 11:39 PM

dulu sue pun mcm tu gak..bdn kurus tapi lengan besar...now join swimming class..nampak perbezaan..dah mengecil..suker suker..selain dah boleh berenang..badan pun sihat..lengan pun dah kecik hehehhe...

kak lid..mula2 ingat nak beli treadmill gak tapi ada member suggest beli stepper aja..stepper ni macam exercise kita turun naik tangga..rege pun murah..dlm RM180 gitu..sambil tgk tv pun leh berstepper..tambah semangat nak buat bila tengok Biggest Looser...berkobar2 hehehe..

bezita60 Publish time 9-4-2010 12:59 PM

aku pernah try pakej trial marie france bodyline tu je..
erk..rasa mcm seksa je nk kurus..
mula2 tu dia balut dgn cold wrap sampai menggigil aku dibuatnya..
abis cold wrap, kene tepuk2..urut2..pastu masuk bwh warm blanket..

baik aku layan hip hop abs dgn herbalife je. x sakit tubuh badan..:lol:
kurus pun kurus...badan pun sihat

aini01 Publish time 9-4-2010 01:22 PM

tk berbaloi..seriously..
stujut ngn wifekimi
better senam + diet..lg berbaloi..worth ur money
gunekan duit yg ade utk bli equip for senam..ley kekal lama..
kalo center2 cmne
dh habis..kene top up lg..
penah try for such center..
abih dh byk..tp kesan tah hape2

alya1 Publish time 23-5-2010 02:09 AM

boring tul....LWM tu asyik call je. seminggu 2-3 kali. dah ckp x minat.

kekdahnya...sorng kwn kt tpt keje tu join prog LLWM ni la. konon klu dpt tarik satu org dia dpt satu free prog. dia ambl 10 prg. dah dpt tarik kwn sorang tu so kire dia dpt 11 prg la. aku ni calon keduala....

aku bkn apa....bila dgr yg kena diet gila2 gitu, pastu mahal dan x tahannya suh beli kopi yg rega rm700 sekotak/15 sac (klu x silap), 3 kotak ...bla2x.....rasnya x berbaloi lh.
dr citer kwn yg pegi tu..... klu x kuat mental maunya rg yg 10K keatas tu. aku ni jenih payag nk say no..so baik ngelak awal2.

baik aku diet sendir2 je. tak pun beli green tea je.

fuzzyhannah23 Publish time 23-5-2010 02:30 PM

xpyh la membazir..back to basic..
exercise..then jaga portion mkn...

pearlspth Publish time 23-5-2010 03:50 PM

housemate pearl dlu pn chubby org nye,skang kurus mmg lawa die + die nk kwen bln 6 ni..sng je pearl tgk die pg2 lps sbuh exercise ikut dlm cd paula abdul..serius jap je die bt konsisten dlm +/- 2months,dh kurus dh,ad la dlm 10kg trun..mula2 tkejut gak pg2 ad org cm lwn boxing sorg2,tgk2 rupenye die tgh exercise ikut cd rupenye

miss_melrose Publish time 23-5-2010 04:43 PM

dr pegi slimming center...better pegi swimming.. it's work u noe.. :)

zafira Publish time 24-5-2010 05:49 PM

Pernah wat dulu kat Esthetica... turun lebih 15kg... tp mcm lain-lain tempat slimmingtreatment lebih kurang sama.... selain dari ubat yang dia bagi kita pakai, makan kena control... menu dari Monday til Saturday kena ikut... Kalau tak control makan tak jalan jugak... Baik diet sendrey and rajin2lah wat exercise... memang berbaloi... Takyah nak buang duit ribu raban tu.... Sayang... Unless kalau dah banyak sangat duit....
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7
View full version: London Weight Management & Slim World...mana yg bagus