WarHammer Publish time 17-5-2008 01:42 AM

Salam
Sy pun baru kena kat tapak kaki (dlm seminggu lebey) , bintik2 kecil ada tiga , empat butir camtue , ada masa2nya dia akan gatal , tapi sy ni jenis yg geram tengok bila ada bintik2 dan ada air dalam bintik tu mula lah sy pecahkan , lepas tu rasa lega :lol:

Dulu pernah kena sekali tapi dah lama dlm 6 ke 7 tahun yg lepas , benda ni pattern dia klu dah pernah kena lepas tu bila dah baik , kemudian tak lama lagi dia akan datang semula , dua atau tiga kali kemudiannya (pattern) , lepas tu baru akan sembuh betul .

Sy gi farmasi Vitacare , mereka cadangkan cuba cream sapu Fobancort 5gram (dlm bentuk tiub) , tapi sy tak suka jenis cream sebab lambat kering , jadi sy beli yg jenis Ointment Fobancort 5gram , harganya sama RM9.70 , ointment adalah jenis krim warna glossy (natural colour/lutsinar) cepat meresap berbanding cream .

Baru 3 hari menggunakannya , bila pegang kat tapak kaki tu dah tak ada rasa benjolan lagi , cuma ada bekas atau warna kelabu kehitaman parut sebab sy pecahkan benjolan yg gatal tersebut . manual pakai 2 kali sehari , tapi juru farmasi tersebut kata boleh pakai max 3 kali sehari . Sy pakai 2 kali sehari sebab pelupa nak pakai :lol:

Cara saya pakai , sy bersihkan kaki dgn air dan keringkan kawasan tersebut kemudian sy sapu sedikit pada kawasan bintik2 tersebut dan kemudia sy tampalkan dgn Surgical Tape (plaster pelekat putih) , supaya kotoran tidak akan kena direct pada kawasan tersebut apabila sy berjalan kat lantai dsgnya :lol:

Dah 3 hari , masih pakai lagi ointment tersebut dan sedang menunggu warna parut tersebut hilang dsgnya :)

szerone9 Publish time 19-5-2008 07:13 AM

air dalam kulit tu ke maksud korang? slalu aku pecahkan gune kuku je :lol: :mad:

KBRExtreme Publish time 22-5-2008 05:06 PM

aslamuaikum kawan2 nak minta nasihat lah aku mengalami penyakit mcm anak saudar aku yg dulu aku ceritakan dalm cari ni ... so penyakit ni aku seari waktu aku balik dari percutian di terengganu mungkin akibat main di pantai kotaku x tahu lah tapi memang gatal gila ...:funk: :funk: :funk: bila di garu sampai rasa nak terkopek kulit kaki dia punya gatal dia kuar biji2 air tolong kawan2 di cari ada kah aku kena pki ubat mcm anak saudara aku tu:'( :'( :'(

glump Publish time 24-5-2008 12:09 AM

try basuh kaki pakai air garam suam,panas kang melecur kaki kau. caranya kau ambilah garam dalam satu 1/2 cwn, tuang air panas, kacau sebati campur air sejuk then agak2 suam2 kuku, marendam kaki kau dalam 5-10 min. takut ulat air.selamat mencuba

KBRExtreme Publish time 24-5-2008 02:05 PM

AKAN KU CUBA TIMA KASI GLUMP:mad: :mad: :mad:

KBRExtreme Publish time 4-6-2008 08:18 PM

KENA LAGILAH AKU PUN X TAHU AKU ALAH PADA SESUATU KOT

ohno Publish time 4-6-2008 09:30 PM

ada sakit lain tak selain gatal2 tuh?
dulu2 penah makan ubat doktor byk2 tak?

MADReaLJL Publish time 5-6-2008 11:44 AM

dulu aku kena scabbies sampai setahun lebih sebab xpegi jumpa doktor

Arahmani Publish time 10-11-2013 01:06 PM

KBRExtreme posted on 6-5-2008 01:45 PM
AKU PUN X TAHU BILA PICIT DIA KUAR AIR PUTIH BILA X PICIT DIA GATAL SANGAT DAN BILA KERING KULIT TER ...

Salam semua. Satu penemuan baru-Krim Mutiara Bumi- krim yang saya baru pasarkan telah terbukti berkesan untuk kayap, kudis buta, ruam lampin, dll sakit kulit . Terasa sejuk apabila di sapu & hilang rasa gatal2 dan pedih. Dalam masa singkat insyaAllah baik. Setiap rumah perlu simpan 1 untuk rawatan awal.Hubungi saya untuk maklumat lanjut. Harganya cuma 12.00 saja..Hj Man 013438413, arahmani.tm@gmail.com.T kaseh.
Pages: 1 [2]
View full version: KAKI BERAIR BIJI2 KECIL DAN GATAL