Claudia_Lestat Publish time 12-5-2008 10:12 PM

Reply #37 morango's post

ooo tu sbb agaknya ada yg dpt ada yg x kot.
kami cuba jugak igt kot2 ada ubat lain lagik yg DR tu kasik tp rasanya dia kasik folid acid tu je. sbb x igt lansung dgn ubat lain.

hasmahani Publish time 13-5-2008 08:57 AM

Originally posted by aleasofea at 12-5-2008 01:58 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
anyway hasmahani gugur tahu tak sbb apa? mmg kalau dlm 1st trimester risiko gugur tu tggi kan?

apa2pun alea harap hasmahani tabah.. ni kandungan pertama ke? mungkin ada sb musabab yg hasmahani ...

alea maybe hani letih + stress...memang berisiko...ini kandungan pertama hani...yelah setiap terjadi tu ada hikmah nya...1 week..sedih juga lah...husband kuatkan semangat hani...masa masuk ofis, alhamdulillah diorang faham...tak tanya soalan cepuemas ...semua suruh bersabar...

genz Publish time 13-5-2008 09:03 AM

Reply #39 Claudia_Lestat's post

hehehe...macam genz dulu..masa 8 minggu kot bleeding 2 kali...masa tu tenagh fragile lagi..tu yang perlu duphaston....

hasmahani Publish time 13-5-2008 09:14 AM

Reply #43 genz's post

hani dapat juga duphaston. dah makan dalam 12 pil...

nabilarini Publish time 10-7-2008 09:46 AM

salam...

bila pun baru gugur, usia kandungan 7 mggu tapi masa pi jumpa dr tu buat upt tapi samar, so doc cakap kalau samar maknanya rahim x kuat.... dia suh jaga makan, jgn buat keje berat2.... lepas jumpa dr 2mggu lepas tu gugur.... sedih sangat masa 2...but mggu lepas buat upt +ve tapi samar jugak.. ni yang risau ni x nak berulang lagi.... kali ni memang jaga sangat2.... so far bila amik folic acid jer... aper lagi yer ubat untuk kuatkan rahim....

kikikaisara Publish time 11-1-2009 09:35 PM

kiki pn jenis rahim tak kuat...2 kali keguguran...skarang tgh pregnant 4 bulan..so mmg jage2 la,tak makan makanan tajam,elakkan travel...hrp2 adela rezeki:)

GubRa_80 Publish time 12-1-2009 01:15 PM

Aku pun nak share gak experience gugur..lafter 3 months kawin aku preggy..masa chec up 3bln tu scan baby aku tak develop...still 9weeks..stop at 9weeks...gi SJMC doc soh DNC(may'06)..mmg takder bleeding langsung time tu..then after dnc aku peknen balik (oct'06) then masa nak gi check up tu (lebeh kurang 2bln la)..scan kantung tu ksong...time tu aku dah nak meraung &putus asa..then balik umah..then 2 hari lepas tu bleeding....gi PPUM tapi tak kena admit..nalik umah sakti giler..time tu baru aku rasa minor contraction..tak bole tido langsung...then subuh tu kuar la ketul2 darah..pagitu gak gi PPUM scan mmg dah kosong..clear dahkuar sume ..do doc decide tak pyah buat d&c...then lepas gugur kali -2 aku rehat..aku gi gym..mmg tanak pikir sementara waktu utk preggy...rasa cam dah putus ada punada....then dlm masa tu aku pi jumpa sorang gynea (umra)doc advise soh amik blood test...tapi aku tak amik pun..hehehe..then (apr'07)aku dah sah preggy
terussssssssss jumpa gynea kat umra tu...then dia terus bagi injection+pil(utk kuat rahim),FA & aspirin..doc just ckp samada rahim tak kuator darah aku ni terlalu pekat(aspirin utk cair darah)...normally kalu bb stop develop kdg2 tu oksigen tak sampai ke janin sbb darah terlalu pekat & block kat dlm tali pusat tu....alhamdulilah berkat doa ..bb aku survive....now dia dah 1 year dah..aku penah tnya babaru ni ngan gynea tu.. if aku nak peknen balik aku kena amik medication sama cam dulu ker..doc say YES!!!!:( ...aku kalu bole nak preggy natural..

mamapea Publish time 12-1-2009 05:04 PM

Reply #26 GubRa_80's post

history kita hampir sama...
aku gugur kali pertama jan08...kali kedua may08...
dua2 baby tak develop...rahim ok...doktor ckp maybe aku kurang asid folik...
masa pregnant anak pertama dulu takde masalah...
skrg dia dh 3thn...
aku tgh pregnant 3bln...ni pun doa dpn kaabah...
cepat btl tuhan makbul...
so far ok...baby pun dh gerak2 masa scan...

Nisda_ Publish time 12-1-2009 05:14 PM

gynea terus set 3x injection dlm masa 2 weeks early pregnancy utk kuatkan rahim,
sebab my kes ada bleeding sikit dan susah nak lekat

GubRa_80 Publish time 13-1-2009 01:28 PM

salam..

nak ttnya uol la sikit...seminggu lepas aku ada besama ngan hubbyku...:$ ....then bebaru ni (11/1)bgu pagi je ada setompok brownish tapi b au dia takde la hanyir pun maybe sbb dah kering kot!!!...ape tandanya tu....ada masalah abang rahim ku ker???:'(

GubRa_80 Publish time 13-1-2009 05:29 PM

takde feed back ker:'(

nur'in Publish time 13-1-2009 09:05 PM

Balas #51 GubRa_80\ catat

umppphhh last 2 year masa pregnant kan arwah baby melalui IUI
doktor kat lppkn ad kasi ubat ..duphaston sampai 5 bulan pregnant rin makan..ta ktry tanya doktor ker?

nakal14022004 Publish time 14-1-2009 08:51 AM

kalau ader history gugur... bile pregnant balik kene cepat2 p jumpe doktor ..nanti doktor kasi ubat kuat rahim...makan kurma pun elok untuk kuatkan rahim... n bile mandi petg..pastikan mandi ngan air suam sebab dia bole kuatkan rahiim kiter gak.... insy..cuba la

GubRa_80 Publish time 14-1-2009 11:22 AM

Originally posted by nakal14022004 at 14-1-2009 08:51 AM http://eforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
kalau ader history gugur... bile pregnant balik kene cepat2 p jumpe doktor ..nanti doktor kasi ubat kuat rahim...makan kurma pun elok untuk kuatkan rahim... n bile mandi petg..pastikan mandi ng ...

maksud awak saya ni preggy ker???sbb dua period saya 22/01 ni...
saya ada la bersama hubby3 & 4/1 aritu..then masa 11/01 tu yg ada kuar brownish then dah takder...tu yg curiga sgt2 ni...
am i preggy???uol penah ada pengalaman macam saya ni x???????:(

hasmahani Publish time 3-2-2009 10:21 AM

kena jaga jaga ...maybe akan kuar lagi...buat masa ni kena pantang bersama dgn suami...jangan buat kerja berat2.....

hasmahani Publish time 3-2-2009 10:22 AM

alhamdulillah, hani sekarang d mengandung 7 bulan 1/2....due date 11 April ni....

Dayangku_Azie Publish time 3-2-2009 08:52 PM

kekadang tekanan perasaan pun bleh mengganggu janin yg kita kandung...

liyana_nahar Publish time 6-2-2009 03:16 PM

Assalammualaikum sume.. em nana ada nampak produk sendayu tinggi.. DIFOLIA kalau tak salah la ye.. tuk kuatkan rahim.. emmm ada sesiapa yg dah pernah makan tak... emm b4 ni nana pernah gugur gak.. sampai sekarang tak de la gi la... dah dekat 3 thn gak ni... :'(

liyana_nahar Publish time 28-5-2009 03:53 PM

Originally posted by liyana_nahar at 6-2-2009 15:16 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
Assalammualaikum sume.. em nana ada nampak produk sendayu tinggi.. DIFOLIA kalau tak salah la ye.. tuk kuatkan rahim.. emmm ada sesiapa yg dah pernah makan tak... emm b4 ni nana pernah gugur gak. ...

kalau kita tak pasti kita mengandung ker tak... bleh ke kita makan ubat kuatkan rahim... ubat ape yg bleh dimakan ek??? hope ada yg bleh membantu..

daiman Publish time 1-4-2014 11:03 AM

Aku rasa macam nak mengandung lagi la. Syok tengok org bawak perut terhoyong hoyong. Tapi bila kenangkan sakit nak beranak tu aduhaaaaiii...:L
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: NAK KUAT KAN RAHIM..