AinFarisya Publish time 23-5-2008 10:10 AM

kalau camtu PEKIDA kena tukar nama jadi PERKUDA la

sebab diperkudakan oleh UMNO dan Khairy Jamaludin

AinFarisya Publish time 23-5-2008 10:10 AM

kalau camtu PEKIDA kena tukar nama jadi PERKUDA la

sebab diperkudakan oleh UMNO dan Khairy Jamaludin

mamaque Publish time 23-5-2008 10:18 AM

Originally posted by azmira81 at 23-5-2008 10:01 AM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
sepupu aku orang PAS... rileks jer join PEKIDA tu... orang kuat lagi tuh :loveliness:
betul,sesape je leh join,x semestinya org umno....ramai gak yg baik2 dalam pekida ni...yg 'nakal-nakal' ni sebilangan kecil jer

AinFarisya Publish time 23-5-2008 10:31 AM

Originally posted by mamaque at 23-5-2008 10:18 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif

betul,sesape je leh join,x semestinya org umno....ramai gak yg baik2 dalam pekida ni...yg 'nakal-nakal' ni sebilangan kecil jer

mamaque ahli pekida ke?

kalau Pekida sedar tanggapan negatif masyarakat kat Pekida

yg mana ada kebenarannya di sebalik tanggapan mereka itu

Apakah tindakan Pekida utk menangani masalah ini?

Apa tindakan Pekida ke atas ahli-ahli yg bermasalah (minum arak, main perempuan, peras ugut, judi, lepak kelab malam dan sebagainya) tu?

Kalau Pekida berani pukul orang yg dikatakan mengusik bangsa Melayu

kenapa Pekida tak berani pukul ahli-ahli yg mencemarkan imej Pekida dan melanggar bai'ah suci mereka tu?

noone Publish time 23-5-2008 10:36 AM

member2 aku yg perkida pun join sbb "nak selamat"... aku ckp nak selamat mintak padaNya... baik join pas dari join perkida... ada unit amal kalau nak berkebajikan... tapi takleh la nak berlagak ngan pistol kat kelab...

tuah_r Publish time 23-5-2008 10:39 AM

yg sokong pekida nie, mesti ahli pekida, n mesti tak pernah ahli lain ajak bertumbuk semata2 eksiden kete, terlanggar bahu dgn ORG MELAYU YG LAIN...Bagus...

PEKIDA bukan secret society lagik...sumer org dah tau. org tuh..melayu ler..taktau plak if cina,india tau gak pasal nie.

buah2 die bergantung level ko tahap mana ler kan...aku rasa bukan pekida pon tau buat sket2.laki die masuk pekida ke, pakcik die ker,ape ker...mcm mana susunan rokok,mancis kat kedai makan pon tau agaknyer.bak kate sorang otai pekida nie,level2 bawah jer yg sebok2 buat menda nie...wekekeke

BUKAN bermotifkan POLITIK??hahaha..nie terpaksa aku sangkal.

tuah_r Publish time 23-5-2008 10:42 AM

Originally posted by noone at 23-5-2008 10:36 AM http://forum5.cari.com.my/images/common/back.gif
member2 aku yg perkida pun join sbb "nak selamat"... aku ckp nak selamat mintak padaNya... baik join pas dari join perkida... ada unit amal kalau nak berkebajikan... tapi takleh la nak berlagak n ...

bagus ler beramal..amal makruf,nahi mungkar...bonzer2 kelab malam pon ramai pekida gaks:lol::lol:   

wallahi, watallahi, wabillahi.....

dainese Publish time 23-5-2008 10:43 AM

Originally posted by aniqq_torres
buah 2 maksudnya satu cara utk menunjukkan dia adalah ahli pekida..
~~~~
cara2 tunjuk dier ahli pekida...bukak baju ada logo P dekat tengah2 badan antara pusat dengan tek...

JERONG_GERGASI Publish time 23-5-2008 10:43 AM

Reply #1 AinFarisya's post

:lol: YUP.. SI POLAN TU KEPALA BUAH YANG DIMAKAN ULAT... BUSUK DAN TIDAK AKAN DAPAT DIMAKAN LAGI KECUALI OLEH HAIWAN TERNAKAN SEPERTI LEMBU DAN KAMBING, ITU PUN SETELAH JATUH DR TANGKAINYA......... :lol: :lol:

atira Publish time 23-5-2008 10:43 AM

bila join pekida.. korang kene buat apa??
apa yg tanggungjwab berat tu?
kene gi bertapa kat gua mana2 ke?

foranz Publish time 23-5-2008 10:44 AM

aku tak suka PEKIDA nie sebab budak budak dia belagak samseng...tak puas hati asyik ajak gaduh ajer...

foranz Publish time 23-5-2008 10:46 AM

..tanyer boleh...PEKIDA tu sama tak ngan PERKID...yang selalu wat operasi kantoi orang dating kat dalam gelap tu...

norhaz Publish time 23-5-2008 10:47 AM

neighbour blakang rumah aku haritu ugut aku n family nak hantar pekida pukul kami coz aku mintak balik maid aku kat dia, tapi diatak kasi then aku nak report polis.macamlah aku takutsngat ngan pekida ni...bapak sedara laki aku lagi samseng kat bukit bintang nun..

Nash^Roy Publish time 23-5-2008 10:49 AM

ooo... kirenya pekida ni skrg dah lari ye mksd asal dia.. i.e. patut belasah kaum/bangsa lain and bukannya bangsa sendiri..

ishhh.. camni ke org islam.. islam tak penah ajar suruh wat pekida etc and belasah org lain..

sailfish Publish time 23-5-2008 10:49 AM

Balas #12 AinFarisya\ catat

tu aku kata yg pekida sekarang ini ada yg disalahgunakan eso budak2 muda utk tujuan samseng...

ni mmg berlaku di mana mereka yg samseng ni mengaku pekida...

dainese Publish time 23-5-2008 10:50 AM

gie bertapa kat gua lubang nasib bagus..kat sarawak...

AinFarisya Publish time 23-5-2008 10:52 AM

adik sedara Ain pun join Pekida

dari asal budak ni bagus, hormat org tua, ala-ala belia kampung la

sekarang rambut dah kaler2, rajin keluar malam, pakai rantai, cakap pun macam bagus2 (berlagak)

JERONG_GERGASI Publish time 23-5-2008 10:54 AM

PEKIDA NI SAMSENG NGAN BANGSA SENDIRI JE......NGAN BANGSA LAIN, CINA/INDIA... KECOT TELOR MEMASING...... BILA TANG MELAYU, BELASAH SANA BELASAH SINI... BILA TANG CINA/INDIA, MULA LA CITER PASAL PERPADUAN... POOOOOORAHHHHHH... PERGI JAHANAM LAAAA GROUP NIH...

sailfish Publish time 23-5-2008 10:54 AM

Originally posted by foranz at 23-5-2008 10:46 AM http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif
..tanyer boleh...PEKIDA tu sama tak ngan PERKID...yang selalu wat operasi kantoi orang dating kat dalam gelap tu...

PERKID tu pusat pemulihan utk budak2 yg bermasalah.. dorg pun ada bela budak2 perempuan yang mengandung luar nikah dan menjaganya sampai bersalin... membetulkan akidah budak2 yg murtad dsbnya berkaitan sosiol..

PEkida khusus persatuan utk org2 Melayu... biasanya ada yg dikaitkan dgn 3 line la apa tah aku pun tak pahaam...

tapi yg aku rasa.. ia mmg bagus sbb Pekida tidak ada kaitan dgn politik.. sapa2 bole masuk... tapi sedihnya budak2 muda nie laaa yg cemarkan pekida...

pasolatido Publish time 23-5-2008 10:57 AM

ini, ini bodoh
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: About Pekida - Apa maksud Buah?