katana83 Publish time 23-5-2008 12:45 PM

Reply #120 sepaileman's post

satu lagi.. member lama(bukan ///)ngan member baru ///.

~sape keutamaan korang?/

katana83 Publish time 23-5-2008 12:45 PM

Reply #120 sepaileman's post

satu lagi.. member lama(bukan ///)ngan member baru ///.

~sape keutamaan korang?/

AinFarisya Publish time 23-5-2008 12:48 PM

elok bubar je la Pekida ni

dah parah sangat

nak tapis mana yg baik mana yg buruk pun dah payah

pasal yg buruk tu lagi banyak nampaknya

satrianeo Publish time 23-5-2008 12:49 PM

kalau aku tunjuk "middle finger" maksudnya aku nak ajak lawan.Tuh buah paling senang .

Ayahanda aku cikgu ,dok kampung ajek.Kekadang dia pakai gak baju 3 line.Kekadang tanda rait ajek.Dalam IC aku pun aku bubuh nama dia.Dialah ayahndaku yang paling kucintai.

Sekian

AinFarisya Publish time 23-5-2008 12:51 PM

drpd bersusah payah nak hapal buah pekida yg pelik-pelik tu

kan ke lagi bagus terus belajar bahasa isyarat org bisu tu

dapat gak berinteraksi dengan dorang

darkharis Publish time 23-5-2008 12:52 PM

Reply #96 aniqq_torres's post

diaorg tak boleh pukul ke awie nie.... katenya awie buat rosak bangsa sendiri....

katana83 Publish time 23-5-2008 12:56 PM

dulu aku penah dgr sorang mamat /// ckp dia br dpt 'buah pukul' kerek ...

;P

dainese Publish time 23-5-2008 02:11 PM

cheh..bengong punyer mamat - - -..baru dapat belajar buah pukul, pegi la pukul kapal sink tuh...kalo terer sangat...

sodoq Publish time 23-5-2008 02:27 PM

tak yah la nak bising klu tak tau cerita ..org yg tak tau cerita buat2 tau la yg buat busk nama2 pertubuhan ni.biasa la dalam setandan pisang mana ada yg semua elok.korang nie kadang lebih2 jer tambah2 cerita ...seklori jadi sekapal.yg jahat jer korang nmpk yg baik nyer tak nmpk.manusia akhir zaman biasa la...

AinFarisya Publish time 23-5-2008 02:32 PM

Originally posted by sodoq at 23-5-2008 02:27 PM http://forum5.cari.com.my/images/common/back.gif
tak yah la nak bising klu tak tau cerita ..org yg tak tau cerita buat2 tau la yg buat busk nama2 pertubuhan ni.biasa la dalam setandan pisang mana ada yg semua elok.korang nie kadang lebih2 jer t ...

sedangkan AMNO yg ada la jugak jasanya kat negara tu pun org kutuk kaw kaw

inikan pulak Pekida yg entah apa sangatlah jasanya pada masyarakat dan negara

sedangkan keburukannya ibarat bangkai gajah dah tak boleh ditutup dengan nyiru

cuba list apa yg bagusnya dgn Pekida ni...

apa jasa & sumbangan Pekida ni

nak tengok jugak dlm setandan pisang tu sebijik dua yg rosak

atau dalam setandan pisang tu sebijik dua je yg tak rosak

idx Publish time 23-5-2008 02:43 PM

PEKIDA ni bukan sama cam RELA jer ke??:lol: :lol:dah tak relevan kot zaman nih..

ecam Publish time 23-5-2008 03:13 PM

kalo betul2 nak mempertahankan negara dan kalau brani.. masuk askar melayu la..
xpun mana2 15 rejimen/kor yg lain..
kalo betul2 berkarisma dan layak.. diorang tauliah ngan pangkat letak kat bahu
xyah susah2 nak bagi signal bagai.. LLP tgk je terus tabik.. at least dpt calit yg dtg ngan kuasa.. bukan 3 line yg pandai2 letak sendiri :I :I

buang masa je pekida ni.. xde pekdah pun.. dedulu masa aku nyaris bertumbuk ngan sorang mamat ni dia siap warning kat aku "nanti aku panggil geng 3 line baru ko tau"
aku bedal je ;P ;P ingatkan 3 line tu sami2 yg dok calit kat dahi kaler putih tu
wakakakaka

:I

sintaq Publish time 23-5-2008 04:05 PM

Reply #50 atira's post

aku rasa baik elok kita bincang secara surface ja. to answer your question...tak yah pi bertapa kt mana2 gua pun.

sintaq Publish time 23-5-2008 04:06 PM

Reply #50 atira's post

aku rasa baik elok kita bincang secara surface ja. to answer your question...tak yah pi bertapa kt mana2 gua pun.

sintaq Publish time 23-5-2008 04:14 PM

Reply #132 ecam's post

askar ni ..tugas dia lebih to protect kita from outsider or benda2 yg melibat2kan military. tapi kalo ancaman to from inside? how are u going to handle? tapi mmg aku tak nafikan..skang ni PEKIDA ni dh byk terpesong. Even from the state that its origin pun..dh "lari" byk dah. tapi jgn lak kita pandang enteng ja kt PEKIDA. I believed that there will time for PEKIDA to be on the right path again..just like old time. just a matter of time.so, jgn la cepat jugde PEKIDA nie itu..PEKIDA ni ini.its just like..."bila kita ada lampu eletrik...kita campak lilin. tapi bila elektrik kena potong...time tu la baru nak cari lilin." got what i mean?

edmundo Publish time 23-5-2008 04:14 PM

Geng 3 line..????

Adidas ka.? Chelse dgn Liverpool pun di sponsor ole 3 line...

Adakah mereka juga geng pigida..???

:o

AinFarisya Publish time 23-5-2008 04:21 PM

Originally posted by sintaq at 23-5-2008 04:14 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
askar ni ..tugas dia lebih to protect kita from outsider or benda2 yg melibat2kan military. tapi kalo ancaman to from inside? how are u going to handle? tapi mmg aku tak nafikan..skang ni PEKIDA...

kalau nak citer pasal keperluan pertahanan diri

tak cukupkah persatuan-persatuan silat yg banyak tu untuk menjadi benteng pertahanan org Melayu?

at least mereka tu ada disiplin, dikawal oleh tok-tok guru silat mereka yg berwibawa

cuma perlu ada kesatuan yg utuh antara persatuan-persatuan/kumpulan2 silat ini (maybe dah ada pun)

kalau nak cerita pasal keperluan badan dakwah

cukuplah ABIM, JIM, Tabligh, PERKIM dan badan-badan dakwah lain yg ada di Malaysia ni

at least mereka berdakwah secara bersungguh-sungguh dan menampilkan imej yg baik

(bukan slogan saja amar makruf nahi munkar tapi akhlak hancus)

kalau nak citer pasal perlunya badan politik Melayu

cukuplah apa yg dah ada...

UMNO, PAS dll

so apa perlunya Pekida yg tak excellent mana pun dari sudut dakwah, kebajikan mahu pun pertahanan

kot ada yg excellent pun, excellent sebagai kumpulan samseng Melayu

sintaq Publish time 23-5-2008 04:21 PM

Reply #130 AinFarisya's post

itu la manusia...UMNO pun dikutuknya walaupun sedar UMNO ada gak berjasa utk bangsa,agama & tanahair. (i'm not pro UMNO). tapi aku tgk, org akan lupa kebaikan seseorang/something bila kita dpt lihat keburukkanya. sama gak mcm PEKIDA nie...dulu,org suma taktau sb it used to be "underground" movement. For years(which is 10/20 years back..or perhaps even more), i would say PEKIDA has successfully jalankan tanggungjawabnya and matlamat penubuhannya. tapi skang nie...things are different. Actually, ancaman that we are facing lagi dasyat and "sistematik"(i would say) tapi..PEKIDA seems are not "well prepared" because the members are not. Rempits, kaki pompuan, kaki disko, kaki tonggang, suma mcm kaki la..pun bleh join Dulu, nak join PEKIDA is not that easy..because they realized that the challenge that you will be facing are not easy. TAPI SKANG... :(

waddy Publish time 23-5-2008 04:22 PM

Originally posted by edmundo at 23-5-2008 04:14 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Geng 3 line..????

Adidas ka.? Chelse dgn Liverpool pun di sponsor ole 3 line...

Adakah mereka juga geng pigida..???

:o

Dorang tuh PIGIDA Europe.... ;P;P;P;P

katana83 Publish time 23-5-2008 04:24 PM

Balas #129 sodoq\ catat

kitaorg nmpak ape yg ternampak je...

klu ko tau yg kitaorg x nampak.. bg la tau..x le kitaorg pndg serong.. ;P
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12
View full version: About Pekida - Apa maksud Buah?