iena_kindaichi Publish time 3-4-2009 07:31 PM

Balas #80 selendangemas\ catat

sabar yer...ada hikmah semua tuh terjadi....

caricalon Publish time 4-4-2009 06:29 PM

moga cepat aku dapat jodoh......:L :L

iena_kindaichi Publish time 4-4-2009 09:27 PM

Reply #82 caricalon's post

dapat jodoh yang baik....Amin.....!!!

emiliahani Publish time 7-4-2009 04:08 PM

semoga emi pon sama:loveliness:

selendangemas Publish time 13-4-2009 08:05 AM

ada jugak saya baca di suruh mengamalkan surah yusuf ayat 4...

tp surah yusuf tu mengenai mimpi nabi yusuf kan....

apa kaitan ya

Qasseh81 Publish time 13-4-2009 10:36 AM

banyak2 bersabar..
dulu saya pernah bercinta hampir 4 tahun kami kawan...selaluberdoa supya kekalkan jdoh dengan si dia...tapi banyak sangthalangan...akhirnya setelah ada kawan2 bagi nasihat buat solat hajat dan istiharah...so saya berdoa supaya jika sidia jdoh saya..kekalkanla..
jika tdk temukan saya dengan yang baru yang terbaik tuk saya dan mintak saya lupakan sdia..
alhamdullah..now saya dah 2 tahun berkawin....
yang penting kita kene berdoa banyak2

selendangemas Publish time 13-4-2009 02:35 PM

ya berdoa kan...saya pun masih berdoa...moga2 Alalh perkenankan lah doa2 saya

alqedahi Publish time 13-4-2009 06:52 PM

Assalamualaikum...

saya cadangkan cik baca doa yg Dr Haron Din cadangkan..rujuk:

Doa pendekat jodoh:
http://www.darussyifa.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=29

Doa Mahabbah (moga dikasihi):
http://www.darussyifa.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=10

Doa permudah hajat:
http://www.darussyifa.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=3

Terdapat juga senarai doa2 yg lain...rujuk:
http://www.darussyifa.org/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=1

Tp jgn lupa ibadat wajib, disamping solat hajat, solat istikharah, istisyarah (minta pandangan org lain), doa...then tawakkal..

Selamat beramal, moga dpt jodoh yg dapat jaga cik/kak dgn baik...AMIN

http://al-qedahi.blogspot.com/

Wassalam

iena_kindaichi Publish time 13-4-2009 08:33 PM

Reply #88 alqedahi's post

terima kasih kerana berkongsi

nexusia Publish time 14-4-2009 12:55 AM

:handshake: Thanx semua... saya tak pernah masuk thread ni. Harini saya terrr masuk. Menarik gak...since saya mmg ada masalah ni.

saya dlm dilema. i have someone, tp byk sgt ujian. saya tatau, either ni ujian utk kiotrang (sbb nak tengok sejauh mana masing2 leh tahan dgn sikap masing2) or petanda saya & dia mmg tak sesuai. Kitorang dah sethn kawan (senang cakap, sthn becinta er). Tunggu masa jer nak ikat.

susah nak wat tafsiran. takut salah tafsir. so far, mcm mana saya "tembak" dia pun..dia sabar jer. kalau dia rasa dia salah..dia dengar jer. saya bebel ngalahkan M16. biler dia rasa dia betol, dia lawan..pertahankan diri..nape dia buat mcm ini or mcm itu. then, biler saya dgr dia explain..ade betol nyer gak.

taaappii.....sbb saya dah byk kali "tersungkur". saya dah cop..semua laki sama jer. even dia pun tau statement peberet saya. "ah! laki same jer!" saya jd garang sbb lelaki. saya jadi tegas sbb lelaki. saya jadi more independent sbb lelaki. saya jadi cepat alert dgn salah lelaki..sbb lelaki la. saya sensitif sbb lelaki. saya penah dibomohkan oleh lelaki betahun2. :'(

urm...saya pun bukan muda lg. :(

Apa2 pun, saya masih pecaya..Allah akan tolong saya. saya mmg slalu doa kat Dia. permudahkan urusan jodoh saya. tak kesah dgn sesape pun. Amin utk saya...Amin utk korang gakk.... Aminnnnn....

juita Publish time 15-4-2009 08:43 AM

cuba amalkan
1 surah al wakiah
2 surah al insyirah
3 sural al fajr
setiap kali lps solat magrib...

selendangemas Publish time 15-4-2009 08:51 AM

Reply #91 juita's post

surah2 ni ada ayat2 ke kena baca semua....

niceghost2005 Publish time 15-4-2009 09:51 AM

Assalamualaikum semuer,

Kepada yg ingin mendapat JODOH, teman syorkan agar selalu lah berDOA kpd Allah swt.
Tambah lah AMAL serta IBADAT.
Yang WAJIB maupun yg SUNNAT. (sedeqah, amal jariah, poser etc)

Jaga AKHLAK di mana saja komer berada.

Ingat lah.............."Lelaki yg baik utk perempuan yg baik'

Setiap yg berlaku ada 'HIKMAH' di sebalik nya.
Hanya kita sebagai Hamba kpd Allah swt...............kurang arif di dalam nya.
Tetapi masih tertanya tanya.

Ada oghang............baru 30 hari berkahwin, sudah 'berpisah'. (cam xccident bas semalam kat Bukit Beruntung)
Ada oghang............sampai mati, idak juga kahwin kahwin akan dier.

One more thing, berdoa lah agar komer mendapat pasangan yg ada 'AGAMA'.

Wsalam

juita Publish time 15-4-2009 03:54 PM

Originally posted by selendangemas at 15-4-2009 08:51 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
surah2 ni ada ayat2 ke kena baca semua....

kene baca semer...pas tu niat jer la agar dipermudahkan jodoh..

ayu_ludo Publish time 16-4-2009 02:34 PM

Balas #1 didie80\ catat

ludo ada baca kalau kasih terputus atas sebab2 tententu....al-fatihah boleh menjadi doa pengikat kasih...amalkan membacanya 14kali setiap kali selepas solat sambil membayangkan wajah insan tersebut minta Tuhan lembutkan hatinya.....dan niatkan pahala fatihah tersebut adalah untuk dia.

kita sebagai insan hanya mampu berdoa dan berusaha...namun jodoh tetap di tangan Tuhan...kalau benarlah dia jodoh kita..minta Tuhan supaya kasih kita kepadanya akan terus bersemi selagi tidak melebihi kasih pada Allah....dan jika dia bukan ditakdirkan untuk kita...minta Tuhan jauhkan dan luputkanlah ingat kita padanya...sesungguhnya kita harus percaya Allah akan lakukan yang terbaik bagi setiap umatNya dan insan yang terpilih untuk melalui dugaan2 hebat adalah insan yang dikasihiNya...

iena_kindaichi Publish time 16-4-2009 08:25 PM

hmmm...tapi iena selalu terbaynag pada orang yang dah jadi hak orang lain....hmm mmg bukan jodoh kami....

kinki Publish time 17-4-2009 12:11 AM

jodoh.......

semoga aku dijodohkan denganmu............:loveliness: :loveliness: :loveliness: :loveliness: :loveliness:
ya Allah, Kau Maha Mendengar..........dan sentiasa mendengar keluhan batinku....rindu dendamku padanya......

wadda Publish time 17-4-2009 09:32 AM

salam ... setiap kita pasti akan di uji.

mungkin, dlm soal jodoh ni kite diuji. tp, jgn sekali2 putus asa dgn rahmat Allah.

mungkin hr ni, kite putus dgn seseorg, tp yakinlah satu hari nnt, pasti akan dtg yg lbey br dr itu.

amalkan surah yasin setiap mlm. doa tu jgn tinggal.

cuma kalau dh smp byk sgt halangan dn dikhuatiri terkena sihir, cpt2 cr ustaz/ustazah untuk berubat. amalkn bacaan ayat Qursi.

Insya Alllah akan temu jawapannya nnt. jgn sekali2 putus asa

hyie Publish time 17-4-2009 10:24 AM

aku ni dari dulu saaaaaaaaaaaaaaaampai la skrg, single je..:(

ayu_ludo Publish time 18-4-2009 07:38 AM

Balas #99 hyie\ catat

sabar je lah hyie...

lebih baikbercinta selepas kahwin...

daripada merasa peritnya apabila cinta kita dinodai dan dikhianati setelah bertahun2 kita mengabdikan diri padanya.... :(

lebih baik kita bercinta dengan Allah kerana sudah tentu dia tidak akan pernah sesekali kecewakan kita....daripada cinta manusia yang penuh dgn hipokrit.....

[ Last edited byayu_ludo at 18-4-2009 07:40 ]
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8
View full version: doa mohon jodoh