azz06 Publish time 26-6-2008 11:05 AM

setahu saya, drip tu klau dh ada bukaan. kalau takde memang dia masuk ikut "tut" untuk buka rahim

kancilbiru Publish time 28-6-2008 05:39 PM

my gynea dah cadangkan suh sya induce smlm (jumaat)..tapi sya xmo lagik.. takot ler :funk: ...skang ni dah 38 weeks...skang mmg dah tak bape selesa..perut dok mengeras + sakit2 kat tut..tapi xdak tanda2 apa lagik..

bangun pagi nih, rasa mcm semangat plak nak induce..sbb dah byk ari takleh nak tido..sib baik dah start amik cuti, so siang bleh tido..tu pun susah nak tido siang gak..klau still keja, rasanyer maunyer asik nak ngamok kat opis, psal ngantuk + dah tak larat..

diskas ngan hubby nak admit monday nih..tapi xtau ler kot2 sya berubah pikiran plak, xmo induce...hehehhehe..sbb sya suka buat last minit dicision...:P

kancilbiru Publish time 28-6-2008 05:43 PM

Originally posted by azz06 at 26-6-2008 11:05 http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
setahu saya, drip tu klau dh ada bukaan. kalau takde memang dia masuk ikut "tut" untuk buka rahim

masa beranak anak 1st, sya kena drip jer..psal pintu dah tebukak 3cm, tapi takdak progress walaupun doc pecahkan air ketuban..pas boh drip, after 15 min, rasa sakit giler..

intan_pet Publish time 30-6-2008 01:04 PM

Originally posted by nakal14022004 at 25-6-2008 04:21 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
maner lagi sakit antara drip n induce

Soklan ni aku tak leh nak jawab ler..:P Sbbnyer aku dua anak induce ikut *Tut*. tapi memang sakit bangat, mcm tak leh nak rest, sakit tu terasa kerap. Mcm tak sempat nak amik napas jer...:mad::mad: Itu mungkin kena kat aku jer kot ;P;P sbb aku ni jenis tak tahan sakit. Tapi SIL aku kena induce guna drip, selamba aje muka dia....

eyda_80 Publish time 1-7-2008 09:40 AM

Originally posted by kancilbiru at 28-6-2008 05:39 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
my gynea dah cadangkan suh sya induce smlm (jumaat)..tapi sya xmo lagik.. takot ler :funk: ...skang ni dah 38 weeks...skang mmg dah tak bape selesa..perut dok mengeras + sakit2 kat tut..tapi xdak ...

kancil...eyda pon kes yg same jugak...dr suruh induce awal...paling lambat by 38 weeks g induce...eyda nak gak sebab tak larat dah membawak perut ni, tapi rase risau pon ade jugak ni..maklum la first time kan..tak leh imagine cemane rase sakit bersalin tu...

nak tanye la...kalau kat gomen kan..boleh ke kite g and surender mintak induce awal..diorang nak induce ke kalau kite lom ade tande nak bersalin?....ke diorang tunggu gak sampai kite sakit?

ampersan Publish time 1-7-2008 10:18 AM

Reply #85 eyda_80's post

kalau kat hosp govn. kenatunggu sampai sakit..
kalau tak sakit, dah open 2 cm pon dia suruh balik rumah dulu..
mandi, makan, rehat
dan dtg bila betul2 sakit.
that was my experience..
org lain mungkin lain.

mulberi Publish time 1-7-2008 10:31 AM

Reply #85 eyda_80's post

Rasenye, kalo kat gomen, takleh nak suka2 mintak gitu.. Maklumla.. kat sana tu punye la ramai org.. Nnti jenuh nak tunggu turn.. Lg pon, mesti dorang akan utamakan kes2 yg lebih serius.. Lainla kalo kat private..
Mcm Mul hr tu, Mul kena admit sbb dah kuar tanda lendir + drh... Sblm tu pon dah 3X warded, so dah tak dibenarkan overdue. Tu pon, dkt 3 hari gak Mul masuk hospital, bukaan maintain jek 3 cm, sakit pon tarak.. Buleh ligat ke sana kemari.. :L
Mase sampai hari due date tu, doc check tgk bukaan Mul masih tak berubah, so dia takmo induce. Tp ade sorang nurse tu dtg bgtau kt doc, nama Mul dah ade dlm list kat LR tu, kalo nk tangguh, kena tunggu next turn lak.. Nk tk nk, doc pecahkan jugak air mentuban & terus kena sorong ke LR..
Kalo doc dah suggest utk buat induce, mesti ade reason yg kuat kan.. Biasanya ni utk kebaikan si ibu gak.. Perasaan takut tu, semua org akan rase takut.. tak kira bersalin normal, induce, cesar, anak pertama atau anak ke-10.. Perasaan takut, cemas mesti ade punye..
Tp ape pon, doalah byk2.. Mintak Allah mudahkan segalanya, dpt bersalin normal, mintak selamat semuanya.. :loveliness:

dafina Publish time 1-7-2008 10:48 AM

Reply #86 ampersan's post

fina dulu, air ketuban pecah, tp baru bukak 1cm...
tp doc terus tolak masuk labour room n induce pakai drip...
x der lak dia suh balik umah mungkin coz air ketuban dah pecah, so takut bb lemas kot...

ampersan Publish time 1-7-2008 11:21 AM

Reply #88 dafina's post

i think kalau air ketuban dah pecah,
mmg patut bersalin cepat2...
in my case belum lagi..

and i came back 4 days later..
masa dah open 4 cm..

when the doc. told me..
"hari ni jugak kena bersalin"...
i was so excited..hehe
then terus masuk labor room + induce (drip)

katak_kiut Publish time 1-7-2008 12:54 PM

ermmm ku ene induce yang masuk ikot tut and oso drip

sangat sakit

hehehhee

dafina Publish time 1-7-2008 02:44 PM

minta2 la kali nie kita dijauhkan dr di induce nie kan...
tp kalau dah tertulis yg kena induce gak, terima jerlah...
semoga semuanya selamat dan berjalan lancar x kiralah induce or normal

kancilbiru Publish time 2-7-2008 11:20 AM

Originally posted by eyda_80 at 1-7-2008 09:40 http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kancil...eyda pon kes yg same jugak...dr suruh induce awal...paling lambat by 38 weeks g induce...eyda nak gak sebab tak larat dah membawak perut ni, tapi rase risau pon ade jugak ni..maklum...

eyda...klau kat gomen, dorang xkan simply bg kita induce...kena tunggu sampai time deliver...klau ada case baru bleh la...

dafina Publish time 2-7-2008 11:45 AM

Originally posted by kancilbiru at 2-7-2008 11:20 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

eyda...klau kat gomen, dorang xkan simply bg kita induce...kena tunggu sampai time deliver...klau ada case baru bleh la...

a'ah..kawan fina 4 hari menanggung sakit bersalin coz jln x bukak2, tp doc x induce pun....last2 hari ke-4 baru bersalin w/out induce pun...x dpt dibayangkan betapa seksanya dia manahan sakit selama 4 hari tu...:o

mulberi Publish time 2-7-2008 12:54 PM

Reply #93 dafina's post

Kalo kat private, sure awal2 lagi dah kena 'cantas' dah tuuu :funk:

eyda_80 Publish time 2-7-2008 02:27 PM

betul la..kalau kat private mesti dah kene beasr kalau lame sgt sakit tak dilate2...

cyra Publish time 26-8-2008 08:32 PM

nak tanya pendapat korang la pulak..

saya supposednya esok EDD... tapi takda tanda2 lagik...

jumpa gynea... dia suruh saya masuk wad esok malam and induce... memula saya ok jer...

but then my parents ngan PIL dedua cam nak suruh tunggu biar secara natural... hubby pon sebolehnya tannak paksa2 baby keluar...

stelah diskus2... kitorang pon decide utk tunggu sampai ari Sabtu paling lambat... kira 3 hari overdue...

thing is, gynea suggest induce sbb dia takot baby berak dlm perut... but then tadi masa check up, kitorang ckp nak tunggu, dia kata boleh jer dgn syarat baby kena gerak bagus laa...

baby i still gerak, tapi dia nyer kick tuh dah tak sekuat and sekerap dulu... but then ada masa2 nya dia akan aktif.. at least once a day laa...

pastuh tadi my sis lak ckp, dia risau takot apa2 jadik... so dia suruh i pikir betol2 kalau nak tunggu... :L

so now... hati sudah rasa tak sedap laa plak... tadi masa check up, takda pulak scan... so tatau laa air ketuban per crita, masa check up sabtu lepas, air ketuban okieh jer... byk lagik... cam tadik gynea ckp result CTG okieh and dia check bukaan, tak bukak jalan sumer lagik.. so dia kata okieh jer..

so i guess.. it;s up to me laa.. sbb i jer kan yg leh rasa samada baby tuh gerak ok or not.. masalahnya since this is my first time... tatau tahap mana yg boleh dikatakan ok.... kalau ikot ckp gynea tuh, asalkan ada at least sekali sehari dia gerak aktif.. then no hal laa..

tapi skrang rasa tak sedap hati laa plak... tuh pasal nak tanya pendapat korang lak... mana tau ada yg berpengalaman and willing to share ...

thanks ya...

syasya99 Publish time 27-8-2008 12:04 AM

saya induce sbb air ketuban kurang. betul2 due date masuk kot "tut". masuk ubat kul 10 pg. kul 12 ..rasa sikit2 je sakit. kul 2 dah kencang sikit tapi bukan la setiap 5 minit. kul 4, saya pun bersalin. nak ckp induce lebih sakit..rasanya tak kot. sama je ngan anak2 yg lain. memang sakit la.
saya punya la seriau bila org ckp induce sakit giler. tapi ikut pengalaman masing2 la. ada org thn sakit..ada org tak thn sakit.

cyrus Publish time 2-9-2008 12:10 PM

Kalau ikut pengalaman saya, induce masa kelahiran anak sulung lagi sakitlah..anak kedua normal takde induce, nak lahirkan dia senang sgt, sakit tak rasa kuat menyengat mcm yg sulung.. yg sulung tu mula2 induce masuk ubat dr bawah tu tapi tak rasa gak sakit & bukaan pun slow..last2 dr pecahkan ketuban & induce thru drip..barulah rasa sakit kuat contraction tu lagi2 bila dia tambah dos ubat induce..nasib baik sakit dlm 3 jam je pastu beranak..tp mmg kuat la contractionnya tu compared to normal..rasa nak meneran tu pun kuat sgt & susah nak tahan dari terteran..bila beranak yg no 2 mcm tak percaya je rupanya sakit contraction takdelah teruk sgt.. harapnya lps ni dptlah beranak without induce lagi.. :)

mielliza Publish time 21-9-2008 12:16 PM

mie kena induce baru ni sebab dah over due 9days.. mintak ceaser doc x kasi.. so kena induce gak la sabtu lepas.. masa tu kepala baby pun tinggi lagi.. risau punya pasal induce gak la..

masa masuk ubat 1st tu x sakit langsung.. lepas 6 jam doc masuk ubat 2nd after 4 jam baru start rasa contraction.. lepas tu dia makin kuat la.. from 10minit become 5minit.. less then 1 jam.. sakit memang x hingat..

worst part, masa pass urine ada darah, and every contraction darah and air ketuban turun serentak.. tolak labour room dlm 7cm.. sampai je kat labour room dah 8cm.. less then 10 minit doc cakap dah jd 10cm and another 10minit baby dah kuar.. tapi sakit dia memang hazab la..

unfortunately, ubat to effect to my baby.. la ni baby still kat nicu.. baby jd lemah je.. :'(

qis13 Publish time 21-9-2008 08:32 PM

saya baru je bersalin anak ketiga 2 minggu lepas.. normal.. tade masuk ubat ape pun... saya g klinik pun bila dah rasa sakit selang 10 min gitu
anak kedua pun camtu normal ..gak...
masa bersalin anak pertama, induce pasal dah overdue...

ikut pengalaman saya... bersalin normal kurg sakitnye and tak lama...less than 1 hr
yg masa induce tu.. mak aiii tak tertahan sakitnye...
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7
View full version: kelahiran induce