wanda_081203 Publish time 9-7-2008 11:46 PM

Umah aku pon kena jugak ( rumah sewa bujang)....habis semua kena gigit rasa macam nak gigit je pijat tu balik :@ :@ :@ .......Setiap malam sblm tido mesti buat operasi mencari pijat...Segala macam usaha kami buat nak lenyapkan makhluk tu tak berkesan, Setiap kali member aku balik kg, dia bawak balik daun durian belanda tidur sekali ngan daun durian belanda kami, tak jalan jugak......tak tahan woooo...malu pun ada...keh..keh..( Rumah anak dara ada pijat)

Tak lama pas tu kami pindah rumah buang segala bantal busuk, tilam n segala yang berkaitan...cuma kain selimut ja rendam ngan air panas kasi cik pijat2 tu mati.....Alhamdulillah rumah baru nie tak da...

tyrande_81 Publish time 12-7-2008 10:45 PM

Reply #39 melati00's post

Mmg aku dah perasan masalah rumah. Tapi tuan rumah tuduh aku ni pengotor... wat the heck.. every 4 days aku kemas bilik + rumah perr...

Masa aku mula2 pindah apertment nih, housemate aku dan aku heran. Apsal org buang tilam kat tong sampah besar sini? Then dok perasan lagi org2 kat apt aku dok buang tilam. Last2 aku sendiri yg kena buang tilam, my housemate aku pun kena buang tilam gak. So dah paham la kenapa org buang tilam, rupanya kena pijat :funk:

Ini bermakna mmg pijat tu mmg dah ada kat Apartment Subang Orkid .. wuhuhuhuhuhu

Jangan sewa apartment yg aku dok nih... dah ler byk kes denggi

honeybee1802 Publish time 14-7-2008 08:36 AM

Originally posted by tyrande_81 at 12-7-2008 10:45 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Mmg aku dah perasan masalah rumah. Tapi tuan rumah tuduh aku ni pengotor... wat the heck.. every 4 days aku kemas bilik + rumah perr...

Masa aku mula2 pindah apertment nih, housemate aku dan...
waaaa....nampak gaya makhluk kecik tuh maybe dah resistant kot..dah laam membina koloni kat apartment tuh..baik ko pindah je ler...nih mcm kisah joe's apartment jekk..tp dia ternak lipas...;P

sitha71 Publish time 16-7-2008 12:02 PM

i pun prnah kena jugak, dah cuba pest control x jadi, mcm2 dah try...pastu baru dapat idea
1.Buang tilam, bantal..kalau nak budget jemur je kat luar, pijat mati kalau kena panas

2.Cat rumah/bilik korang....tumpang rumah member atleast 2 hari, sbb pijat kalau x dapat hisap darah dia mati secara auto...hari ke 2 & 3 balik rumah utk sembur ridsect kat almari lah, meja (makesure all parts)...elok jemur kat luar kejap

3. Iron atau jemur semua pakaian korang..last cuci rumah ngan air panas (no need to b boiling water lah)

last time sofa i pun kena buang...wat 2 do dah x tahan gigitan, but tis is da ony way, it works

tyrande_81 Publish time 12-8-2008 08:30 PM

One day, aku terasa nak tidur kat bilik aku balik. Setelah sebulan lamanya berkampung tidur di hall. Sebelum merancang nak tidur tu, aku mop lantai aku ngan daun semambu + minyak semambu + pencuci lantai.

Alhamdulilah dah 2 minggu aku tak jumpa makhluk annoying tu

derose83 Publish time 17-8-2008 12:53 PM

setahu saya binatang nih sgt busuk.

serverdown Publish time 9-10-2008 12:47 PM

rumah aku penah kena serangan makhluk tu.. kita org satu family panggil cik P, sbb mak aku kata jagan disebut nama penuh dia... ;P . benda ni tak tau saper yg bawak balik... tapi bapak aku ler jadi mangsa kena tuduh pembawak makhluk halus. benda ni.. kalau dah membiak... abih satu rumah.. kalau nak tau kewujudan dia... kat tilam, bantal or sofa mesti ada bintik2 hitam banyak... kalau dia gigit, bintat dia besor woo.. kalah kena gigit nyamuk...

so penyelesaian nya, tiap2 hari mak aku jemur bantal, tilam.. then spray. skali ngan sofa2 pon mak aku jemur.. tapi.. kalu jemur tilam tu.. sambil2 la buat operasi lap rangka katil tu... sbb.. benda ni mesti sembunyi kat celah2 rangka katil tu... kalau 10 kali jemur tilam tapi tak bersihkan rangka katil.. samer je.. benda tu takkan hilang nya.. pastu kat tilam tu.. try check kat bucu2 tilam tu.. cik P ni suka bertelor kat situ...so.. sapu jer minyak kat bucu2 tilam tu..

pastu, kalau jumpa benda ni, jangan bunuh,.. cekut jer.. pastu masukkan dlm bekas yg berisi minyak masak..dlm minyak confirm mati nyer...

p/s.. minyak yg aku maksudkan tu ialah minyak masak eh... kalau boleh utk sapu2 kat tilam tu jgn la pakai yg dah guna nyer...
kalau letak pijat dlm minyak yg dah pakai boleh le..

tenteng Publish time 16-10-2008 05:24 PM

my sis pernah kena masa balik rmh..pijat nie suka org peknen kot sbb org lain dia x gigit..my sis yg peknen tu jek yg kena..

last2 skali abah buang sofa ehhh bakar...sbb syak dekat sofa ada pijat.

mak cakap pijat nie berasal dr kelawar. pijat--->kutu kelawar.

lampualam Publish time 16-10-2008 07:04 PM

ni pengalaman teman masa tinggal di asrama...memang pijat ni suka nyuruks kat celah-celah kayu yang buat letak tilam tu..kalau dia keluar...gerun tengok!!gemuk-gemuk! merah-merah plak tu...kalau kena gigit..kalah gigitan nyamuk...rasa gatal payah nak hilang...dok hostel sekolah mana ada duit nak beli segala penyembur anti bugs!!!so kitorang letak daun pandan kat bawah tilam...lama-lama ok!!!:o

matakucing Publish time 17-10-2008 10:01 AM

patut ler..den ngan anak2 den selalu bila bangun tidor mesti jadi gatal2 dan bengkaknya ngalahkan gigitan nyamuk...rupanya pijat...

tapi sejak kitaorang balik kg masa raya baru2 ni, dah takde dah...dah mati ko pijat2 tu...

rikiruj Publish time 17-10-2008 05:48 PM

time skolah dulu ada 2 cara buat spring cleaning pijat2 ni..

1) Aerosol spray + api (pakai lighter)... tapi tujukan kat bed frame & papan bed frame..
2) Lilinkan lobang2 & telur2 pijat

tapi kaedah ni taklah effective sangat.. kadang2 pijat tu dah beranak pinak (bertelur) kat segala celah papan bed frame, dalam tilam... kadang2 bertahan 2 - 3 minggu je.. pas tu siapla cadar putih bertepek2 darah balik

beno82 Publish time 14-11-2008 03:30 PM

dust mite dar healin tu tak berkesan sangat..saya dapat satu infor dari doktor di Pusat IMR.
untuk ilangkan pijat nie, kita boleh gunakan antiseptik apa2 pun janji kita kene sembur pada lubang2 yg kecil, tepi tilam, penjuru katil dan semua tempat yang rasernya akan mambuat benda tu membiak. biarkan selama 2-3 jam....better kalu nak buat. kene buat satu rumah sebab benda nie akan merayap tempat lain jugak....termasuklah pada baju kita..

arenis Publish time 1-6-2010 04:58 PM

hhuhuhu...tilam aku dh ada pijat juga...baru 2 bulan pindah umah..
tiba2 dah ada pijat...tatau datang dr mana...

damiqula Publish time 2-8-2010 09:16 AM

mane nak cari daun semambu,minyak semambu,neem oil,daun durian belanda tu?

pakai daun pandan berkesan ke?
Pages: 1 2 [3]
View full version: PIJAT!!! BEDBUG!!!