rafino Publish time 24-7-2006 04:13 PM

Antique, lama tak makan nasi lemak cikgu, Kelana Jaya. Nasi lemak ada 2 @ 3 tempat kita suka.. 1. Kita suka sangat kat LONTONG KLANG, Emporium makan. Malam2 ler. harga dia murah ler rasanya. Lauk dia pun variety.. pss lontong dia pun ok. 2. Nasi lemak kukus Pak Man kat gerai2 SS15 dan 3. Restoran Bahagia ke apa namanya(Seksyen 10, Shah Alam).
Mana tak lemak berkrim kan....

Lindt Publish time 24-7-2006 04:50 PM

Originally posted by rafino at 17-7-2006 03:39 PM
Kalau kita beriani ni bukan fav sangat, tapi kalau Restoran Insaf kat Jln TAR tu kita suka gak.. entah2 kas2 lebih sebab lepas makan ngantuk jer.. Kita suka beriani ngan ayam goreng dan minum manggo lassi.. Lama tak gi...Lagi satu sebab kita duduk Subang Jaya, for sure ler JM Beriani..Lani dah ada kat Tesco Shah Alam.. Tapi ni bukan kategori beriani Muar yek.. Mungkin Mat Bess kat ss15, S.Jaya pun boleh tahan ler,hubby kita suka kita kurang sikit..   

1st time tadi lunch mkn JM beriani, skrg ada di Tesco Ampang.

Lindt Publish time 24-7-2006 04:53 PM

Originally posted by EvaBobbie at 20-7-2006 04:05 PM
saper dok belah2 ampang
ader foodcourt dekat2 ngan galaxy ampang
ape ntah ampang avenue kot tempat tuh..berdepan dgn rumah teres baru yg besar2 tu
food court tu x de la besar sgt tp hari tu mkn...

pernah sekali try ayam bakar wong solo tu...pedas ya amat ayam dia tu.Sampai berair mata aku makan :bgrin:tapi sedap.

R10-275 Publish time 24-7-2006 05:08 PM

aku nak makan marrybrown

salam everybody..

aku tak tau topik ni orang penah tanya ke tak. kalau ada tolong redirect aku, ok.

aku hari2 tengok iklan marrybrown masa diari AF. everytime tengok, everytime aku tengok ayam goreng tu macam sedap je. masalahnya, aku tak tau kat mana ada marrybrown. website dia pun hampeh tak de tulis location kat mana.

so, kalau ada sapa2 yang tau, boleh tak tolong bagitau kat mana location marrybrown kat klang valley, selain dari genting and zoo negara..

tolonglah, sebelum aku pergi batu belah batu bertangkup..

EvaBobbie Publish time 24-7-2006 05:12 PM

Reply #1 R10-275's post

kt south city plaza, ser kembangan ader satu
kat bawah skali
siap bleh makan atas buai lagi :)

R10-275 Publish time 24-7-2006 05:14 PM

aah.. ok gak tu.. not too far.. thanks evabobbie. tak kempunan aku..

EvaBobbie Publish time 24-7-2006 05:22 PM

Reply #183 Lindt's post

cuba le sotong celup tepung tu..
tak berenti nguyah nanti..hehe..best!

ashra Publish time 24-7-2006 06:31 PM

Originally posted by antiQue at 20-7-2006 06:40 PM
Kalau stall punya food...

Kat Shell Taman Bukit Angsana kat Cheras, ada deret stall yg bukak malam.... kat hujung tu ada satu yg jual western... kat sini sedap juga, dia buat western yg dah di& ...

duk kat cheras gak ker?rasanya kedai western tu kat Bkt Cheras..kalau bkt angsana tu ke depan lg..area sengheng/kfc tu..western kat situ mmg sedap

nasi lemak cikgu tu pon sedap..nasinya byk..kalau betul2 lapo mmg sedap mkn

ciku_nunu Publish time 24-7-2006 07:31 PM

nunu suka sangat makan char kuey teaw. bagi nunu, yang paling best skali kat kg pelek, penang. kat situ, udang besar n banyak. kuah pun sedappppppp.... bleh hirup sampai licin.:love: orang ramai tapi cepat dapat. kalau order milo ais dia memang kaw giler!!! dah lama tak g sana. rindunyaaaa.... (lakiku di sebelah tengah menelan air lir..hahhahaha)

R10-275 Publish time 25-7-2006 12:47 PM

Originally posted by EvaBobbie at 24-7-2006 05:22 PM
cuba le sotong celup tepung tu..
tak berenti nguyah nanti..hehe..best!

sotong tepung.. yum yum.. sounds nice.. tak sabar nak gi..

rafino Publish time 25-7-2006 01:46 PM

Originally posted by ciku_nunu at 24-7-2006 07:31 PM
nunu suka sangat makan char kuey teaw. bagi nunu, yang paling best skali kat kg pelek, penang. kat situ, udang besar n banyak. kuah pun sedappppppp.... bleh hirup sampai licin.:love: orang ramai ta ...

Sedapnya terasa pulak... Kalau kat sini char kuey teaw mana sedap yek? Kita selalu pun makan kat Radi Corner kat USJ1 kot.. Lagi satu nak tanya kat mana nak dapat mi udang yang sedapnya terkenang2..:pray:

ayuzai Publish time 25-7-2006 02:34 PM

Originally posted by ciku_nunu at 24-7-2006 07:31 PM
nunu suka sangat makan char kuey teaw. bagi nunu, yang paling best skali kat kg pelek, penang. kat situ, udang besar n banyak. kuah pun sedappppppp.... bleh hirup sampai licin.:love: orang ramai ta ...

nanu, ayuzai suka gi penang semata2 sebab makan kat sana sedap...kalau tinggal kat penang sebulan mau tembam jadi nya.

ciku_nunu Publish time 27-7-2006 08:06 PM

mmm.. kat penang memang banyak char kuey teaw. antara tempat yang best:
Keys(seberang jaya)-udang kecik kuah sedap,
Alka Ria(bukit mertajam)-udang banyak,sedang,kuah kurang,
Court Mammoth( bukit Mertajam)-udang sedang, kuah banyak

yang paling best: kampung pelet, udang banyak, besar, kuah banyak, cepat. tapi parking susah.

Kalau mee udang plak kat sungai dua. mula mula pilih udang. saiz mana yang kita nak.. then baru dia masak.. pergh.. nyum22...

emma_rafie Publish time 28-7-2006 08:30 AM

Suggestion places:-

restoran tupai2-kl.nice place,sedap,rega not bad ar.....:o:
estoran chin tai,batu 3-fuyoo dia punya pumpkin prawn....mmg sedap..(leleh air liur)& saba:geram:h vege...(yg ni selalu abis awal....frust jer...):geram:
kuey teow kerang yg sedap kat kelana jaya...:nerd:
chee cheong fun teluk intan-uptown.....aduh..teringat lak....
:pray:

emma_rafie Publish time 28-7-2006 08:31 AM

Originally posted by rafino at 17-7-2006 03:39 PM
Kalau kita beriani ni bukan fav sangat, tapi kalau Restoran Insaf kat Jln TAR tu kita suka gak.. entah2 kas2 lebih sebab lepas makan ngantuk jer.. Kita suka beriani ngan ayam goreng dan minum mangg ...

JM Beriani...mmg sedap...tak puas makan...tapi mahal siotttttttttttttttt:geram::o::tembak:

emma_rafie Publish time 28-7-2006 08:36 AM

Originally posted by rafino at 25-7-2006 01:46 PM

Sedapnya terasa pulak... Kalau kat sini char kuey teaw mana sedap yek? Kita selalu pun makan kat Radi Corner kat USJ1 kot.. Lagi satu nak tanya kat mana nak dapat mi udang yang sedapnya terkena ...

kalua nak mee udang to kat kelanajaya,,,mee udang muar...sedappp

crystal_biru Publish time 28-7-2006 08:38 AM

Semalam 1st time lunch kat Gulai Kawah Bdr Baru Bangi..

Sedap :love:

lenkali boleh makan lagik kat sana.

white pearl Publish time 28-7-2006 10:21 AM

sedap ker kat situ... my fren kata tak sdap pun...

sekali pegi lepas tu tak nak pegi lagi..

i suka lunch kt restoran dalam pasaraya billion tu... rimba cempaka ker apa tah nama dia..
blh tahan gak makanan dia.. sdp.. kalau tghhari jumaat mmg penuh...

crystal_biru Publish time 28-7-2006 10:26 AM

Reply #198 white pearl's post

lain orang lain selera...

for me... sedap... :love:

and foe me yg kat dlm billion tu tak sedap :bgrin:

Juh Publish time 28-7-2006 12:18 PM

Dekat Dengkil, depan Lembaga Atom, ada satu tempat makan ni namanya Tasik Idaman. macam-macam ada. Ikan bakar, ala carte, western food. Then, meriah gak tempat ni sebab ada karaoke. Selalu gi sana makan ikan pari bakar. Sodap!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: JALAN2 CARI MAKAN [HOTEL, RESTORAN, KAFE, GERAI & WARUNG]