shidaaziz Publish time 7-2-2006 01:02 PM

Originally posted by erisnate at 7-2-2006 12:59 PM
nak share experience...

klu western (steak) saya prefer cozy corner..ada di Ampang Park, Great Eeastern Mall dan latest di Alamanda

pastu... klu italian..my febret anak beranak Pizza Uno di C ...

chakri memang best. tapi makan mahal gilos. pernah lunch berdua dengan boss kat situ. time tu aku lak belanja dia sempena besday dia. rabak RM180. tak silap masa tu order tomyam, ketam tanpa shell, sayur & ikan.

erisnate Publish time 7-2-2006 01:08 PM

my sis ada kedai mkn thai kat Leisure Mall Cheras (DIN's CAFE).... not bad gak..(bukan nak promosi) tak dapek komsiyen pun.... my febret daging goreng.... tomyam poktek... sambal belacan dier power abih...

klu quote nama saya dapekler diskaun sket...dlm 10%..heh

erisnate Publish time 7-2-2006 01:10 PM

febret kat chakri - tab thim krob... dianyer dessert..saper ada resipi? pastu HB cukup suka tom ka gai..tomyam ayam bersantan and beef green curry..adaka siap suruh aku masak lg...

Iman_Baby Publish time 7-2-2006 01:11 PM

Tempat Makan Best

Kalau pi KLCC... these r 3 places saya suka pegi..

1. Chinese food - Madam Kwan
2. Malay & Thai food - Kelantan Delights
3. Western - Chillis

erisnate Publish time 7-2-2006 01:12 PM

what abt fatty crab? behker?

plastic_flower Publish time 7-2-2006 01:18 PM

Originally posted by Iman_Baby at 7-2-2006 01:11 PM

3. Western - Chillis [/quote

dah lama teringin nak makan kat mdm kwan, tapi takut tak halal :P

Mithali Wannabe Publish time 7-2-2006 01:19 PM

waaa ini mcm takleh join la... sume citer belah2 kl nunnn... hehheheheh... takpe2, MW akan buat pedoman bila dah pindah nanti... hehehhe

Iman_Baby Publish time 7-2-2006 01:25 PM

Originally posted by erisnate at 7-2-2006 01:12 PM
what abt fatty crab? behker?

Fatty crab pun sedap gak.. paling femes.. of course le.. crab dia...

Iman_Baby Publish time 7-2-2006 01:27 PM

Originally posted by plastic_flower at 7-2-2006 01:18 PM
Originally posted by Iman_Baby at 7-2-2006 01:11 PM

...

Halal le kedai tu.. ramai melayu makan... cuba le pegi.. my feberet.. Cantonese Kueh Teaw... Western pun dia pun sedap... dia ada variety of food... from malay, chinese, western n indian style...

[ Last edited by Iman_Baby at 7-2-2006 10:23 PM ]

elaiza Publish time 7-2-2006 01:57 PM

mdm kwan kat klcc kat mane - tingkat berapa ....yang me tau kat bangsar jer..

ariex Publish time 7-2-2006 02:07 PM

huishhh...byk gak tmpt ni ek...
jenuh gak nk try satu2...

ashra Publish time 7-2-2006 02:15 PM

Originally posted by erisnate at 7-2-2006 01:08 PM
my sis ada kedai mkn thai kat Leisure Mall Cheras (DIN's CAFE).... not bad gak..(bukan nak promosi) tak dapek komsiyen pun.... my febret daging goreng.... tomyam poktek... sambal belacan dier power ...

mkn kat din cafe tu boleh tahan le cuma sket sgt le :P..yui ke dpt discount kalu sebut name ko??:cak:..takan le aku nk sebut saya kwn erisnate?? :bgrin:

white pearl Publish time 7-2-2006 02:20 PM

ramai orang kl jer citer nih...

orang belah2 selangor takder ker...? i mean kajang, bangi, putrajaya.... saya slalu gak makan kat luar.. tapi kadang2 tu dah tak tau nak makan kat mana...

soooo... asyik dok ulang pegi pizza, kfc, secret recipe... bosan ah!

kat bangi byk gak tpt makan best.. dulu selalu pegi makan kat billion... tak silap nama kedai tuh rimba cempaka... sebelah KFC.. sedap jugak makanan dia.. tomyam pun okeyla... harga pun kira okey... saya suka udang celup tepung dia.. perghhh... mmg sedappp... kuah cicahan dia pun sedap sgt..

tapi sekarang tgk kat depan PKNS tu dah byk kedai makan yang kelihatan vogue da vassttt... nama pun best.. orang bangi citer la sikit... sedap ke makanan kat restoran cam asam pedas, limau nipis, Famosa House... C&R (jalan2 cari makan tuh, tpt makan dimsum... mesti sedap...).. gulai kawah...

kat alamanda pulak tak penah lagi pegi makan kat restoran kat situ.. sebab sentiasa rama orang... ada tak yang pernah makan kat ayutthaya... kawan2 kata tomyam dia sedap...

hari tu bos belanja makanan padang restoran sari indah... not bad.. tapi tak berapa sedap sgt...

ashra Publish time 7-2-2006 02:21 PM

Originally posted by tunteja78 at 6-2-2006 05:20 PM
antara tempat mkn yg selalu teja pi..

-chop n steak kumpung baru..my fevret lamb chop..
-warung rindu pantai dalam..nasik lemak ayam rempah..ada burung puyuh gak
-'thara' tomyam (nama kedai in ...

teja..thara tomyam tu kat veldrom cheras tu ker??ade foodcourt ke kat sane..den tak pena pi la..tunjuk jln sket boleh:bgrin:

dewi Publish time 7-2-2006 02:40 PM

Reply #34 ashra's post

thara seafood tu dok sebelah veledrom cheras... nak pergi senang jer... dari lok yew... masuk bulatan gi ke simpang nak ke bandar tun razak ... gerai tu belah kiri... berdepan dengan sekolah menengah cheras.

belakang gerai2 tu ader rumah anak yatim cheras tu.

tempat nie waktu siang time lunch pemes ngan ayam goreng kampung.. (gerai hujung belah kiri jer yg best yg lain tak best)

malam seafood kat thara ler pemes tapi kalau pi lewat habis ler. ari tu dewi gi kul 9 lebih dah habis dah.

[ Last edited by dewi at 7-2-2006 02:41 PM ]

mesmerize Publish time 7-2-2006 02:47 PM

haku suke makan western kat Marche Movenpick - The Curve ngan Chillis - OUtama,,

speedial Publish time 7-2-2006 02:54 PM

Originally posted by shidaaziz at 7-2-2006 01:02 PM

chakri memang best. tapi makan mahal gilos. pernah lunch berdua dengan boss kat situ. time tu aku lak belanja dia sempena besday dia. rabak RM180. tak silap masa tu order tomyam, ketam tanpa sh ...

penah makan sini...tp boss yg belanja...memang mahal giloss...bos aku pun siap komplen harga mahal tp makanan biasa2 jer....bukannya superb katanya....

tunteja78 Publish time 7-2-2006 03:08 PM

Originally posted by ashra at 7-2-2006 02:21 PM

teja..thara tomyam tu kat veldrom cheras tu ker??ade foodcourt ke kat sane..den tak pena pi la..tunjuk jln sket boleh:bgrin:

tu dewi dah tolong jawab..yg teja tau dr UE3 terusss..roundabout 1st tuh ambik pukui 3..terus skit je dah leh nampak medan selera kat belah kiri..selalu pi malam so tak nampak apa yg ada kat keliling tu..kat thara ni ada gak air buah ikut saiz..S,M,L

sayajemot Publish time 7-2-2006 03:32 PM

Originally posted by white pearl at 7-2-2006 02:20 PM
ramai orang kl jer citer nih...

orang belah2 selangor takder ker...? i mean kajang, bangi, putrajaya.... saya slalu gak makan kat luar.. tapi kadang2 tu dah tak tau nak makan kat mana...

soo ...

kedai yg depan2 billion tuh kita tak pernah lg try except gulai kawah. komen: erm..tak byk pilihan pas tu rasa pun biasa2 jer. 6.3 out of 10

ayuthayya'stomyam memang marvellous. dan ketam goreng dia. soft shell crab :mll:. makan dgn kekulit skalik. syiok! tapi sotong goreng tepung dia masam sangat. tak terkata punyer masam. service ok. 8.9 out of 10

yg house of sundanese food kat bangsar shopping center tuh food ok, tp takleh pg selalu nanti bancrupt. eheh 8.4 out of 10

ariex Publish time 7-2-2006 03:45 PM

seafood yg berpatutan n sedap kt jb ade kt senibong permas jaya...
baru aritu g mkn kt sane...service pn ok gak...org kate sonok r..
kerapu masak 3rase tu yg xleh hndle tambah lak sotong greng tepung..muaaahh!!
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11
View full version: JALAN2 CARI MAKAN [HOTEL, RESTORAN, KAFE, GERAI & WARUNG]