rafino Publish time 19-7-2006 03:46 PM

Zul khaleeda, selalu nampak Nailisni takut nak cuba. Ok tak harga dia? Makanan dia stail kampung ke? Nak try ler nanti...

rafino Publish time 19-7-2006 03:51 PM

Originally posted by DocYana at 18-7-2006 07:48 PM

KF, ari tuh Yana ada gi Ipoh. Member hubby bawak dia gi satu kedai nasi kandar nie....Yana rasa sama macam yang KF ckp. Dia sederet ngan kedai runcit style lama, ada tailor, ada kedai tiket bas ...
Aku dulu kerja kat Jalan Dato Tahwil Azar, belakangnya tu kedai yang disebut2 tu. Kita panggil kedai wange2(mari2). Sedap jugak, tapi ada orang cerita bukan2, tak ingatler apa.. terus tak pegi lagi..Kedai tu kat Jalan Yang Kalsom. :off: Aku pernah terserempak ngan Jamal Abdillah beli makanan masa bulan puasa.Lama dah masa dia ngan 1st wife dia.

ayanghanie Publish time 19-7-2006 04:02 PM

Originally posted by adnil at 19-7-2006 02:49 PM
kat sini sesapa yg dah makan kat restoran cerana kat cheras tuh .. leh bagi comment tak - worth going tak - sedap dan harga berbaloi tak?

makanan ok..tp harganya boleh tahan mahalnya la

antiQue Publish time 19-7-2006 06:24 PM

Originally posted by adnil at 19-7-2006 02:49 PM
kat sini sesapa yg dah makan kat restoran cerana kat cheras tuh .. leh bagi comment tak - worth going tak - sedap dan harga berbaloi tak?

OK OK je lah... tak superb mana pun dia nyer food...

shidaaziz Publish time 19-7-2006 09:26 PM

Originally posted by rafino at 19-7-2006 03:46 PM
Zul khaleeda, selalu nampak Nailisni takut nak cuba. Ok tak harga dia? Makanan dia stail kampung ke? Nak try ler nanti...

dekat rumah shida ada satu nailis. ni yang mula2 bukak le. tempat cantik dan banyak nyamuk :cak: tapi makan tak berapa sangat. kalau banding harganya dengan kat hotel, banding pulak dengan kualiti, shida prefer pergi kat hotel yang hidang makanan yang lagi best.

shidaaziz Publish time 19-7-2006 09:26 PM

Originally posted by antiQue at 18-7-2006 08:04 PM

Restoran Jaring tu memang variety sungguh :) Saya suka juga kalau datang makan pagi-pagi.. ada segala-gala... nak nasi dagang nasi kerabu lontong nasi lemak etc etc etc... kalau tengahari pun s ...

Jaring ni kat mana? Kat tingkap ke?

antiQue Publish time 19-7-2006 09:33 PM

Originally posted by shidaaziz at 19-7-2006 09:26 PM

Jaring ni kat mana? Kat tingkap ke?

Tingkap pulak :)Restoran ni ada dekat deretan kedai berhadapan dgn Sunway Pyramid, tapi dia dekat deret yg menghadap LDP. Sebelah dia tu ada kolej, apa ntah nama koleh tu tak ingat.. Kolej SAF ke apa ntah...

shidaaziz Publish time 20-7-2006 09:43 AM

Originally posted by antiQue at 19-7-2006 09:33 PM

Tingkap pulak :)Restoran ni ada dekat deretan kedai berhadapan dgn Sunway Pyramid, tapi dia dekat deret yg menghadap LDP. Sebelah dia tu ada kolej, apa ntah nama koleh tu tak ingat.. Kolej SA ...

oooo dekat sunway pyramid :)

sue Publish time 20-7-2006 09:48 AM

Originally posted by shidaaziz at 20-7-2006 09:43 AM

oooo dekat sunway pyramid :)

shida...kalau dari kl ko masuk ker sunway tu... dekat trafic light ko kena u turn balik ke kl...jgn terus ke sunway.... jaring tu kat shop lot sebelah kiri...dekat dgn domino...

shidaaziz Publish time 20-7-2006 09:52 AM

Originally posted by sue at 20-7-2006 09:48 AM

shida...kalau dari kl ko masuk ker sunway tu... dekat trafic light ko kena u turn balik ke kl...jgn terus ke sunway.... jaring tu kat shop lot sebelah kiri...dekat dgn domino...

tak familiar le belah sana sue. lagipun kalau kita orang makan kat luar biasanya belah2 ampang je.

sue Publish time 20-7-2006 10:01 AM

Originally posted by shidaaziz at 20-7-2006 09:52 AM

tak familiar le belah sana sue. lagipun kalau kita orang makan kat luar biasanya belah2 ampang je.

oo...ic ic.. andai kata ko nak mai sini... bg tau ler...depan umah haku jek tu.. hehe

mie_die Publish time 20-7-2006 03:36 PM

semalam baru g mkn sup international kt nasi kandar pelita..tepi wisma central kat klcc tuh..sedap btul...tapi rega pun international lah jugak..nasib baik org blanja...

EvaBobbie Publish time 20-7-2006 04:05 PM

saper dok belah2 ampang
ader foodcourt dekat2 ngan galaxy ampang
ape ntah ampang avenue kot tempat tuh..berdepan dgn rumah teres baru yg besar2 tu
food court tu x de la besar sgt tp hari tu mkn char kway teow best!
chicken chop pun o k! ada mcam2 jugak lah
bleh la cuba....:)

kat deret shophpuse tu ada kedai mknn indonesia
nama kedai wong solo
bestjugak, mkn nasi..sotong celup tepung superb!...
lain2..ayam bakar, sambal udang ngan petai..etc..
ada tempat bersila..cam nailis jugak
tp indoor laa :)

zul_khaleeda Publish time 20-7-2006 04:10 PM

Originally posted by sue at 20-7-2006 09:48 AM

oohhh.baru ingat...dulu masa kat belajar kat UM...selalu gak lepak dengan kwn2 sekuliah...banyak pilihan wooo..

shida,

Nailis Subang sedap ooo.

Nasi goreng kampung baru RM7.90
teh tarik tak silap RM2.50
jemput2 ikan bilis rm4.90 (satu raga kecil) mesti tak habis..manyak ooo..

sue Publish time 20-7-2006 04:13 PM

Originally posted by zul_khaleeda at 20-7-2006 04:10 PM

oohhh.baru ingat...dulu masa kat belajar kat UM...selalu gak lepak dengan kwn2 sekuliah...banyak pilihan wooo..

shida,

Nailis Subang sedap ooo.

Nasi goreng kampung baru RM7.90
teh t ...

kak...awt mahal nyer.. byk ker sampai 7.90 tuh???

shidaaziz Publish time 20-7-2006 04:19 PM

Originally posted by sue at 20-7-2006 04:13 PM

kak...awt mahal nyer.. byk ker sampai 7.90 tuh???

sue, tu pasal aku cakap harganya mahal.

mie_die Publish time 20-7-2006 04:28 PM

ada satu restaurant nih..aku lupa nama dia..kat setiawangsa...satu deret ngan smartshop..kedai ni jual yong tau fu..bos aku suka blanja mkn kat sini..sbb dia suka mkn yong tau fu nih..mkn ngan sup..errrgghhh..terliur lah plak..

antiQue Publish time 20-7-2006 06:40 PM

Kalau stall punya food...

Kat Shell Taman Bukit Angsana kat Cheras, ada deret stall yg bukak malam.... kat hujung tu ada satu yg jual western... kat sini sedap juga, dia buat western yg dah di"malaysianise"kan... grill chicken dia sedap...

Kat Pandan Indah, ada satu kedai dekat food court yg depan Nuri Court Apartment tu... kedai apa ntah tak ingat, dulu saya panggil kedai adik... sedap juga food dia kat situ... price biasa mcm stall lain.... kat situ pun ada satu kedai western yg OK lah, tapi service memang lambat tahap dewa...

Semalam pergi Jln Nelayan Seksyen 19 Shah Alam, yg dekat dgn De Palma Inn... makan kat Maisha Restaurant tu..dia nyer rasa OK juga lah... ni ala-ala gazebo je dia punya layout restaurant... price pun ala-ala gitu.. semalam saya makan tomyam campur dan fresh orange, dia charge RM10.90..

Kalau breakfast hari Ahad, hubby suka makan Nasi Lemak Cikgu kat Kelana Jaya tu.. tak pun dia suka satu Kelantanese Restaurant yg dekat dgn kedai Nasi Lemak Cikgu ni... saya suka juga nasi lemak cikgu ni, tapi saya prefer nasi lemak yg makcik-makcik jual tepi jalan tu... tak tau kenapa hubby prefer nasi lemak cikgu...

flowerjun Publish time 21-7-2006 11:52 AM

kat taman warisan putrajaya... tomyam dia sedap.....

ayuzai Publish time 21-7-2006 12:19 PM

kat jalan besar nak ke bukit belacan Restoran Banana pun sedap...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18
View full version: JALAN2 CARI MAKAN [HOTEL, RESTORAN, KAFE, GERAI & WARUNG]