mucangs Publish time 24-4-2009 02:24 PM

Originally posted by vanilacup at 22-4-2009 11:49 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
mana org ceramic ni senyap je sambunglah cerita lagi..;P

Gelak perli nmpak...tp disebalik semua gelak u tu, kitorg tgh dpt untung dan u dpt apa?

Haku tak tahu nk ckp apalah...Buat masa skrg aku puas hati sesangat. Terima kasih banyak2 pada org introduce kt aku...Kita dh penat kerja ngan org cari duit, apa salahnya duit tu tolong plak kita tambah duit, mmg duit tak dapat bawak ke mati, tapi tanpa duit apa pun tak dapat.

Juju Publish time 2-5-2009 03:13 PM

Originally posted by vanilacup at 22-4-2009 11:49 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
mana org ceramic ni senyap je sambunglah cerita lagi..;P

rasa tak de benda nak cite dah - semua dah cite kat sini - so duduk diam terima duit bonus jelah - takkan dapat bonus dapat tiap2 bulan nak kecoh ;P

musbiaggi Publish time 25-5-2009 03:37 PM

mmg berbau ikan la..

takde halangan kalau nak masuk..pada pendapat aku semua ni ponzi danmoney game jer..sampai satu tahap akan runtuh juga

musbiaggi Publish time 2-6-2009 10:54 PM

vantage seramik punya set pun tak sampai 6 ratus satu set....lagipun vantage ada web sendiri danjual online juga..siapa la yang bodo nak beli sampai harga 1K lebih..

norrah_joe Publish time 5-6-2009 08:58 AM

ade hati gak nak join..
nak amik pakej yg plg murah RM900 tu..jd pasif income..

yg dpt benefit untuk khairat kematian tu..ok gak kan..

tp lame la sgt nak tunggu balik modal..RM50 tiap bulan..so kene tunggu 18bulan untuk dpt balik RM900 tu..kang silap2 lom sampai mase dah melingkup

tp kenape ek kene siasat BNM?bkn CBC ni ade dpt kebenaran dah ker?

musbiaggi Publish time 18-6-2009 08:29 PM

yang memuskilkan aku..

seramik ni bukan barang keperluan..apa akan jadi kalau penawaran melebihi permintaan..

pasti di jawab ada cawangan e mart di merata ceruk..malaysia..berapa sale e-mart tu sebulan nak bayar duit pembeli seramik..baik aku shoping kat tesco..

ada voucher pizza bla bla... bvoucher tu siapa pon beli..

ada award????.. apa kriteria pencalaonan yang bertanding utk award tu..siapa calon2

ada produk..tapi siapa end user utk seramik ni..

set vantage kalau beli secara utang pun kat pernama baru RM 350 satu set..kalau aku beli kat pernama pastu jual katCBC leh tak??

matabelalang Publish time 12-7-2009 05:26 PM

Dalam banyak2 investmment...akhirnya aku join Ceramic Business Club...:D
Ya Allah...murahkanlah rezekiku dan berkatilah pilihanku...

teriang Publish time 16-7-2009 12:58 PM

alhamdulilah....
dapat jugak duit poket dengan seramik ne....
dah join 3 bulan,ok lah nmpk hasilnya....:P

tok_rimau87 Publish time 23-7-2009 04:10 PM

Bank Negara Malaysia telah memulakan siasatan terhadap Asia Ceramic SdnBhd di bawah Seksyen 25(1) Akta Bank dan Institusi-Institusi Kewangan1989 (BAFIA) dan Seksyen 4(1) Akta Pencegahan Pengubahan Wang Haram danPembanterasan Pembiayaan Keganasan 2001 (AMLATFA). Seksyen 25(1) BAFIA1989 melarang mana-mana individu untuk memperoleh, mengambil ataumenerima deposit tanpa lesen yang sah, sementara Seksyen 4(1) AMLATFA2001 menghalang mana-mana individu daripada terlibat dalam, atau cubauntuk melibatkan diri dalam, atau bersubahat dengan aktiviti pengubahanwang haram.

Serbuan terhadap Asia Ceramic Sdn Bhd telah dibuatdi premis syarikat di Kuala Lumpur berikutan maklumat yang diterimadaripada orang ramai. Aset dan dokumen syarikat yang berkaitan telahdirampas untuk tujuan penyiasatan.

Orang ramai diingatkansupaya berhati-hati dengan skim pengambilan deposit dan skim pelaburanyang ditawarkan melalui pelbagai saluran seperti Internet, panggilantelefon, atau seminar anjuran individu atau syarikat yang tidakdiberikan lesen atau diluluskan oleh pihak berkuasa yang berkenaan.

vanilacup Publish time 24-7-2009 09:22 AM

ada tak sesiapa yg dah join ceramic marketing ni boleh cerita ttg perkembangan terkini pasal Bank Negara dah serbu ni.Apakah akan jadi mcm buluh mas? Nasib baik belum join lagi.

carbike Publish time 24-7-2009 10:17 AM

Nak muntah aku tengok skim cepat kayap makan duit haram ni...........:I........mintak2 tutup la cepat2

cyborq Publish time 24-7-2009 12:43 PM

http://www.mingomingo.com.my/

Join ni plak................... aiskrim mingomingo...konsep yang sama

TerHangat di Pasaran....Cepat-cepat sebelum BNM sarbu:lol:

chayuk Publish time 24-7-2009 01:20 PM

http://www.mingomingo.com.my/

Join ni plak................... aiskrim mingomingo...konsep yang sama

TerHangat di Pasaran....Cepat-cepat sebelum BNM sarbu:lol:
cyborq Post at 24-7-2009 12:43 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Tungguuu...aku nak joinnn....ekekekeke...

aku suka bila penyokong skim nh buat post camnh
"saya tiap bulan dapat duit awak dapat apa?"
kehkehkeh.....

capiloton Publish time 24-7-2009 02:02 PM

aku rasa, skim2 piramid yg banyak dari dulu sampai skang ni adalah sistem underground BNM untuk kaut duit rakyat m'sia (selain cara legal melalui bank2 n amanah saham)..
bila dah sampai masanya, BNM pun serbu n akaun n duit2 tu sumer di bekukan..
yer ker beku? aku rasa abis di sapu oleh BNM kot..
n ada la sket percent utk pengasas2 sistem piramid ni..

demikian la teori konspirasi aku.. :lol:

cyborq Publish time 24-7-2009 02:43 PM

Post Last Edit by cyborq at 24-7-2009 14:45

74# capiloton

Duit yang dibekukan jika perlu akan digunakan sebagai dana kecemasan untuk kepentingan/permainan politik pihak-pihak tertentu...
itu yang pasti

chayuk Publish time 26-7-2009 09:09 AM

aku rasa, skim2 piramid yg banyak dari dulu sampai skang ni adalah sistem underground BNM untuk kaut duit rakyat m'sia (selain cara legal melalui bank2 n amanah saham)..
bila dah sampai masanya, BNM...
capiloton Post at 24-7-2009 14:02 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

fuh dasat teori ko...:lol:
aku tak la rasa sampai camtu
FYI...ada pelabur2 skim yg dh kena serbu dapat semula duit modal diorang.
Bank Negara yang pulangkan. Bekukan akaun company tu, then ambil duit dan pulang modal pada pelabur.

weta_studio Publish time 27-7-2009 04:43 PM

69# tok_rimau87
dari dulu lagi aku mmg rasa something wrong dgn ceramic club ni.Kawan2 asyik suruh nak join..

utk pelabur tu harap bersabar la.Pengajaran kepada semua.Kalo nak menambah pendapatan byk cara lain lagi.

dan yg penting duit pelaburan dari pelabur diserahkan balik kepada pelabur..

matabelalang Publish time 28-7-2009 09:53 AM

Setakat ini, operasi Asia Ceramic ini berjalan seperti biasa.
Cuma bekukan dulu segala transaksi.
Ini perkara biasa...syarikat@individu sakit hati dan nak lingkupkan syarikat.
Ada syarikat MLM yang berpusat di Johor yang buat report kat BNM.
Jangan risau...syarikat ini beroperasi berdasarkan jual-beli yang sah.
Syarikat ada produk, ada customer, ada pasaran...so apa yang salahnya?

carbike Publish time 28-7-2009 09:37 PM

MOga2 seramik b00toh ni tutup segera..........amin

arenis Publish time 10-8-2009 11:34 AM

adik dan pakcik aku main ceramik ni...sekarang dia orang tgh pening kepala memikirkan duit labur banyak dlm ceramic tu tp tu la sekarang dibekukan dulu...
aku dia orang dok ajak mmg tak ingin nak join pun...
Pages: 1 2 3 [4] 5 6
View full version: Ceramic Business Club