riesz Publish time 25-7-2009 02:14 PM

ada gak yang cakap baca gak surah yusuf tu n amalkan surah ayat seribu dinar
emm sama gak
lom ad abtemu jodoh lg
tp kita xda give up lg
ada nanti ada la
ayasofya79 Post at 25-8-2008 20:45 http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif

sama la kiter.... slalu baca surah yusuf n amalkan ayat 1000 dinar...
tp belum bertemu lg.
doa2 tu stil amalkan... mungkin dh biasa agaknya...
moga dipertemukan dgn jodoh yg baik2...amin

cik_ted143 Publish time 26-7-2009 09:56 AM

kita penah baca petua ringankan jodoh. cubalah try tp kita blum cuba lagi...
baca 3 kali surah yusuf pada air untuk air mandi dan air minum pada malam jumaat.
mandi air tersebut waktu pagi 3 hari be ...
syazmin_husna Post at 25-8-2008 18:04 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
tetibe jer aku nk senyum jer ble bace nie........:loveliness:
aku jd lega tibe2.....
kdg2 aku ssh ati psl jodoh ak.....+ xpenah bercinta lgsg..........

chit_ana Publish time 26-7-2009 12:14 PM

jodoh...semoga ku ketemu jodoh yang beriman dan soleh insyaAllah

tempur Publish time 16-11-2009 10:06 AM

Betulkan setiap orang sudah ditetapkan jodoh oleh Allah S.W.T....Camana pulak yang tak kahwin sampai ke mati tu....

ana_una Publish time 16-11-2009 10:18 AM

nak check in dlm benang ni...;P

didie80 Publish time 16-11-2009 11:32 AM

44# tempur

kepada sesiapa yg arif tu tlg bg tunjuk ajar ye klu tersilap....

ape yg sy fhm...setiap org mmg telah ditentukan jodohnya....klu yg meninggal sebelum bertemu jodohnya, maka jodohnya dh ditetapkan di akhirat or syurga kelak...(yg ni sy keliru skit)..kirenye die akan jumpa jodohnya di sana la...sbb mungkin jodohnya dh pergi terlebih dahulu, so tggllah jodohnya keseorgan masa di dunia ni....sbb mgkn allah dh takdirkan yg terbaik untuk dia mcm tu...sbb klu bg jodoh di dunia ni mgkn dia akan menderita, so allah dh tetapkan rezeki utk dia di akhirat...insyaALLAH....

2lah yg sy fhm...tp mgkn ilmu sy terlalu sedikit mntak yg lebih arif dpt memberi tunjuk ajar pd kt semua....

muhammad_code Publish time 17-11-2009 03:11 AM

wah boleh pasang satu lagi ni.tapi best lagi kalau dapat isteri 72 org bidadari!!!

didie80 Publish time 17-11-2009 09:46 AM

47# muhammad_code

boleh dpt bidadari...tp ur wife akan jd ketua bidadari 2.....

muhammad_code Publish time 17-11-2009 12:14 PM

Post Last Edit by muhammad_code at 17-11-2009 12:16

apa salah ku,apa salah ibu ku,
hidupku di rundung pilu,
tak ada yg mau,
tok jadi pengubat pilu,tok jadi poengubat rindu,
tok jadi kekasih ku.....

oh tuhan inikah cobaan???

krongsang Publish time 17-11-2009 03:16 PM

ade org penah kasik aku 1 petua :

solat sunat seblom subuh and baca yasin then baru ko solat subuh pastu doa cam biasa la. Buat selama 44 ari berturut2.. time period benti and sebaik suci sambung semula (xperlu reset balik hitungan). Meaning that korang kena bangun awal la utk complete the task azan je dah ready nak solat.

Sape2 yg rajin cuba la pastu kongsi2 ekk kesan dia... sharing is caring :C

aurorae Publish time 17-11-2009 09:40 PM

Aku pernah mengamalkan surah yasin setiap hari antara maghrib dan isya sepanjang bulan ramadhan, disamping berdoa semoga diberi jodoh.Waktu itu aku dah berusia lewat 20an.

Sebelum bulan ramadhan berakhir, seorang lelaki, rakan sekerja,telah melamar aku dan dialah husbandku sampai sekarang.

krongsang Publish time 18-11-2009 07:56 AM

ade org penah kasik aku 1 petua :

solat sunat seblom subuh and baca yasin then baru ko solat subuh pastu doa cam biasa la. Buat selama 44 ari berturut2.. time period benti and sebaik suci sambung s ...
krongsang Post at 17-11-2009 15:16 http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif

correctionn sket... solat sunat hajat

mbhcsf Publish time 18-11-2009 02:53 PM

kita penah baca petua ringankan jodoh. cubalah try tp kita blum cuba lagi...
baca 3 kali surah yusuf pada air untuk air mandi dan air minum pada malam jumaat.
mandi air tersebut waktu pagi 3 hari be ...
syazmin_husna Post at 25-8-2008 18:04 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
i agree with this.

Allah beri rezeki tu when you need it and He believes that you are ready , at the stage where it is appropriate. He works in a very mysterious ways , always.

ana_una Publish time 18-11-2009 03:50 PM

51# aurorae

nak try wat gak le...:$

cmf_nanas Publish time 18-11-2009 09:30 PM

51# aurorae

i'Allah nak try gaks la

ibnur Publish time 18-11-2009 10:03 PM

kalau lelaki yang dah kawin try, boleh jadi poligami tak agaknya?

ussopp Publish time 18-11-2009 10:59 PM

Post Last Edit by ussopp at 18-11-2009 23:52

56# ibnur

;P , camner kalo yg belum kawin tapi rancang 4 terus...hehe

aurorae Publish time 19-11-2009 09:34 AM

54# ana_una

Disamping tu minta parents pun tolong doa sekali, insyaallah antara banyak2 usaha tu, mana tau satu darinya Allah perkenankan.

psss pastu kalau bertemu jodoh @ tak bertemu pun lepas setahun usaha, bagilah feedback aa.... sebab aku dah share petua ni kat ramai orang dlm forum, belum ada yg bagi feedback.Cuma kawan serumah je yg alhamdulillah aku tau berjaya.Lepas kawin, setahun aku still duduk single (kena pindahkan kerja la pulak) dgn housemates yg semuanya tua dari aku.

One of them nampak ada usaha nak cari jodoh, so I told her my own story.This girl cakap, memang dari dulu dia baca yasin tiap malam.Tapi mulai hari itu dia mula baca yasin disertai doa.Dlm 2-3 bulan (lupa sebenarnya, mungkin lepas sebulan je) kemudian dia dilamar, dan akhirnya kawin setahun lepas aku kawin.

aurorae Publish time 19-11-2009 09:36 AM

kalau lelaki yang dah kawin try, boleh jadi poligami tak agaknya?
ibnur Post at 18-11-2009 22:03 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

bergantung pada niat kot .... tak tau

didie80 Publish time 19-11-2009 11:08 AM

aku ade berkwn dgn seseorg...die ni kire a good person jgkla...

alhmdulillah, dia seorg yg menjaga solat, seorg yg boleh membimbing, matured n ade ciri2 utk menjd seorg husband yg baik...

skrg aku ngn die mmg baik cume tak taula mcm mane perasaan die pd aku..mgkn same2 pendam perasaan...frankly speaking, aku mmg ade perasaan pd die...tp takla tahap suke gile2 n syg sgt2 mcm aku syg ex aku dulu2...

sbb aku rase diri aku ni byk kelemahan , aku byk surf2 internet psl solat2 sunat istikharah ni...last2 aku decide ape yg ptt aku buat, nak bg tenang skit jiwa aku yg kacau...

aku try buat solat hajat n istikharah 7 mlm berturut2...klu aku penat sgt, aku buat b4 tdo...solat hajat n istikharah...klu aku rase aku tak letih sgt, aku tdo dulu then aku bgn buat solat tahajud, hajat n istikharah...lps tu terus solat subuh...lps subuh aku terpakse tdo kejap sbb tkt ngntuk pulak kt ofis...

after mlm ke-5 nak masuk mlm ke-6, aku blh termimpi naik flt pg sabah...mule2 konon2 nak buat test flight, skali captain ckp, takde test2 flight ni...terus je g sabah...

bile aku sedar, aku mcm teringat, tp aku tak brani nk caye sgt, sbb tkt aku tdo tak betul,aku tertdo dpn laptop..once sedar lps tu br aku g buat solat tahajud,hajat n istikharah utk mlm ke-6...

org yg aku kenal tu mmg keje airline n die lahir n membesar di sabah...
lps mlm ke-7, aku tak mimpi ape2 dh...aku nak rest dulu, b4 stat blk over again...skrg ni terlalu bzn sgt penat, insyaALLAH bile dh ok balik, aku nak continue semula solat hajat n istikharah lg until aku rase betul2 puas n lega...

dlm2 hari2 aku rest tu, aku mimpi pulak yg aku terjumpe mak die n die skali dlm mimpi aku...tu mase tgh hari pulak...aku xbrani nak caye gak..wallahualam...

lps ni klu mampu, aku nak try mcm saranan sahabat kt kat atas tu, buat solat hajat b4 subuh then baca yasin pulak...

tp dlm ht aku pulak kdg2 rase, myb die pun ade perasaan pd aku cume tak luahkan je lg...so, aku akan bersabar smbil mengamalkan solat hajat utk tenangkan jiwa aku...

makcik aku pn slalu pesan rajin2 buat solat hajat supaya dia terbuka hati utk aku...insyaALLAH...
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: Surah @ Doa percepat jodoh