arnabkiut Publish time 10-10-2008 06:09 PM

:funk: :funk: :funk: :funk:
kompem 200% aku tknak bersalin kat umra
semalam aku siap print lagi komen2 korang sume dlm ni tunjuk kt hubby...
dia kt ok la.. kite carik tempat lain...
:D :Dlegeeee

katak_kiut Publish time 11-10-2008 12:12 PM

Originally posted by ehem_ehem79 at 10-10-2008 03:23 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
KK, tp kalo pi UMRA .. derang tak update dalam buku merah tue ... tp aku no hal laaa ... aku chckup banyak tempat ......

dr ummul update jek lam buku merah aku

katak_kiut Publish time 11-10-2008 12:43 PM

Originally posted by talapia at 10-10-2008 03:10 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
ha.. nnti ko citer semua details eh.. ko dah ada buku merah klinik gomen tu ke? aku ni sesaje je mencari mcm2 alasan taknak buat buku tu. ada baca sape ntah tulis kata hosp2 baru skrg tak kisah p ...

kalau nk gi hospital kerajaan tak semstinya ada buku merah yang from klinik kesihatan tuh. Any buku yang merekod monthly check up kita pon dah OK.

Aku masa first baby tak pernah pon check up kat klinik gomen, gi klinik private jek. Tapi klinik tuh provide buku ler utk rekod monthly check up.

So masa nk admit kat Hospital Selayang, just tunjuk buku tu ajer

katak_kiut Publish time 11-10-2008 01:07 PM

Reply #80 cyra's post

giler apa soh teran if waterbag lom pecah??

faiz_azrai Publish time 11-10-2008 01:16 PM

teringat pengalaman buat fertility treatment kat UMRA. wife cakap dr ummul tu kasar sket..

tapi kami dah stop buat treatment sbb ramai sangat patient.. lagipun kalau gi petang (sebelum maghrib) nak solat susah sket..

sukiyaki07 Publish time 11-10-2008 06:15 PM

i buat fertility treatment kat umra..sempat wat iui tp xjd..xde rezeki.. tp yg ralatnye i tunggu lama sgt2 dlm 3-4jam kat dlm bilik baru dr ummul masuk inject sperm.. dia masuk lambat sbb ramai patient kat bawah..my hubby mmg bengkek jer kalu pg situ..menunggu cam gi spital gomen..and dr ummul ni mmg rushing skt..cam bergulut2 je nak abis cpt..maybe patient ramai sgt..dulu2 xlah teruk sgt service dia..

dianaris Publish time 11-10-2008 08:55 PM

Reply #80 cyra's post

tunggu utk next chapter.. :$

eynda Publish time 12-10-2008 10:48 AM

Nasib baik ada thread ni :funk: :funk:

Sebab plan kalau peknen anak ke3 nak bersalin kat UMRA...dekat dgn rumah...

Kansel :L

arnabkiut Publish time 12-10-2008 11:57 AM

Reply #88 eynda's post

same la kite eynda..
kensel.....:L

Delifrance Publish time 13-10-2008 08:31 AM

sebenarnye.. mana2 doktor yg asal ok pon akan bertukar jadi tak OK bila they take in too many patients - more than what they can handle... gini lah jadinya..

kes dokter lambat la (sebab tak habis lagi dgn org sebelah or malam semalamnye on call ramai org bersalin).. kes katil tak cukup laa... kes kasar laa (nak cepat la..ade org lain nak bersalin lakk)

jgn la dengar kes2 buruk camni..kesian ibu dan baby2 yg tak berdosa..:mad:

ini in general la.. bukan kes UMRA aje ye..

all the best to pregnant moms!!

katak_kiut Publish time 13-10-2008 08:36 AM

Ramai gak umah berdekatan ngan UMRA eh

kowang dok mana? ku dok kat Batu 3

P/S: wakaka...sessi berkenalan lak

GubRa_80 Publish time 13-10-2008 10:01 AM

Originally posted by Delifrance at 13-10-2008 08:31 AM http://eforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
sebenarnye.. mana2 doktor yg asal ok pon akan bertukar jadi tak OK bila they take in too many patients - more than what they can handle... gini lah jadinya..

kes dokter lambat la (sebab ta ...

agreed..even aku penah gi SJMC tu pun cam hampeh jer...dgn Dr Siti...consultation tak sampai pun 10 mins dah kuar....ramai patient!!!!!!

tapi ngna ummul ni even patient ramain tapi dia still layan jerk....kena SABAR la
sume patient bayar maa duit!!!!bukan kita sorang jer..........:shakehead3:

eynda Publish time 13-10-2008 10:09 AM

Originally posted by arnabkiut at 12-10-2008 11:57 AM http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif
same la kite eynda..
kensel.....:L

Hubby eynda memang tak konfiden dgn UMRA ni...

Dia pentingkan kepakaran...kecekapan masa handle kecemasan...facilities....

Sebab banyak kes jugak yg dia dengar dari kawan2 berkenaan kes kecemasan yg lambat diambil tindakan & sebabkan ibu & baby alami nasib malang...bukan saje kat UMRA....

Tapi ini semua Allah yg tentukan jugak kan....kalau nak jadi kat mana2 saje boleh jadi :L

Eynda memang bawak anak2 gi UMRA kalau demam or jab....tapi nak tunggu jenuh jugak...ramai orang....layanan so far ok....

Kalau kes teruk skit bawak gi DEMC la...

mek_ja Publish time 13-10-2008 10:54 AM

Originally posted by ajasu at 9-10-2008 09:40 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

KK, kalau x silap aku spital baru cam putrajaya, selayang, sg buloh
diorg x kisah psl bukumerah tuh...ini berdasarkan citer2 la
yang nk sgt buku merah tuh mcm HKL, HUKM, hopital2 negeri, daerah

HKL pun x kisah
baru2 ni aku ada call HKL tya psl nak booking kat sana
aku ckp le skrg ni aku cek up kat private...tp nak bersalin kat HKL...(cadang aku le)
kata depa..x yah booking apa2...bila sakit terus je datang n bawak skali kad/rekod yg tempat kita check up tu

sil aku sampai ank ke-4 semua buat mcm tu..
check up kat swasta tp bersalin kat HKL...so far takde pulak dorang mintak buku merah,bebel bagai
janji masa sakit bawak rekod yg kita check up be4 neh..

katak_kiut Publish time 13-10-2008 12:21 PM

byk dah hospital gomen yang tak kesah pasal buku merah nie

yang penting kene ada rekod monthly check up dah cukup

AmMiNafeesa Publish time 13-10-2008 01:33 PM

waaa...kalau gitu senang jugak nak bersalin kat mana mana hospital gov eekkk....
maksudnya kalau kes2 kecemasan..outstation & tetiba nak terberanak sangat...

la ni hospital gov banyak misi muda mudi...tak pandai lagi nak berdentam dentum bila bercakap...

yang buat menyakitkan hati selalunya misi misi tua yang tak naik pangkat ..akekekekeke..sangatlah menjengkelkan..

katak_kiut Publish time 13-10-2008 01:40 PM

my experience dengan misi2 muda kat hospital selayang sangat OK

dowang baik ler, apa2 kita mintak...cepat jek respon

pastu masa anak masuk NICU...kejap2 dowang datang tanya nk apa2 ker

or anak nk susu ker (dowang provide formula kalau sesapa tak breastfeed)

phoebe Publish time 13-10-2008 01:51 PM

lupa plak
masa aku pi jumpa paed kat SMC tu
nurse tu borak kat aku
bersalin kat mana etc kan
dia kata starting pakej bersalin SMC rm1499 tak sure blk berapa

AmMiNafeesa Publish time 13-10-2008 02:04 PM

Reply #98 phoebe's post

package cam gitu untuk yang basic2 jer kan...macam penginapan & dr fees..
belum masuk ubat yang di gunakan atau extra disposable item yang kita gunakan..selalunya yang lain lain tu depa charge harga yang sanagtlah tinggi ...
sebenarnya harga ubat tu taklah mahal benor...
contoh...ubat dari pembekal cuma 89.00 tapi kalau kat SMC dia charge sampai nak 200...

..ku tau sebab keje line pembekalan ubat2 ke hospital neh..;P

AmMiNafeesa Publish time 13-10-2008 02:05 PM

4 tahun yang lalu ku bersalinkan Feesa package 3h2malam...cuma 1700++ termasuk frame gambar baby masa 1st day...(dalam RM70 kot)

company hbby tanggung 1/2 daripada cost tu..so save lah jugak..
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9
View full version: Pengalama dengan Poliklinik UMRA