arinieva Publish time 20-10-2008 04:02 PM

aku uat monthly check up kt 2 tempat. satu kt kinik gomen satu agi kt polikinik syahirah sec 7. kt syahirah setakat nie ok sgt. doc pun friendly tp klinik nie kecik jek la x mcm UMRA. tp ms check up ngan docnyer mmg puas aty sgt explanation dia detail rs x rugi klu byr lebey.

kasehdia Publish time 23-10-2008 10:01 AM

ms 1st pregnancy dulu i bersalin dkt kelana jaya medical centre ngan Doc fatima. At first mmg plan nk delivered normal tp i overdue for 1 week, after 1 week i kena induce, induce pun jalan xbukak byk, 2cm jek sampai ke petang. Doc fatima takut baby berak n kata kena wat emergency ceasar.so bersalin la i through ceasar tu, baby ms tu 3.8 kg.

skg ni i pregnan for the 2nd time.Pregnant kali ni i susah skit nk lekat sbb prob dgn my period yg xmenentu.my period 2-3 months skali dtg and thisproblem mmg da lama since i belum kawin lagi.soi consult ngan Doc Ummu.Dia bagi i ubat for period, then mkn clomid. aalhamdulilah cubaan pertama menjadi, i berjaya pregnant for the 2nd time:D .skgkandungan da 33 weeks, due date 12/12.So far doc ummu kata my pregnancy in a good condition.smlm appt ngan Doc Ummu, dia suggest i ceasar gak kali ni sbb biasanya dia treat org yg susah nk lekat ni as a 'precious pregnancy' so takut kalau ada any complication apa2 jd kat baby since da la susah nk lekat. lagi satu kalau i nk normal, i kena tunggu betul2 natural sakit bersalin tu dtg, dah xleh induce lagi sbb ms 1st baby i da kena induce n ceasar.

so i decide nk go for ceasar 28 nov ni.b4 this pening kepala gak la fikir nk normal or ceasar. tp at last i decide for ceasar jek.senang i pilih tarikh, arrange my mother dtg bila n bila my hubby cuti. hehehe...

katak_kiut Publish time 23-10-2008 11:01 AM

Originally posted by kasehdia at 23-10-2008 10:01 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
skgkandungan da 33 weeks, due date 12/12. ...

EDD kita sama :D

sayabaik Publish time 23-10-2008 02:55 PM

errrr kenapa la thread ni ada lepas saya bersalin....:'(

saya pun delivered kat UMRA 22.8.2008 hari tu...first child
sebenarnya cadang nak bersalin kat hosp sg buloh
tapi parents yg beria suruh pi UMRA, edd 24.8.2008 tapi kebetulan masa pi 22 hb nak regist kata nak bersalin kat UMRA saya kuar tanda darah..

Dr Ummul suruh masuk terus LR,
tapi dia terus induce padahal saya tak rasa sakit lagi..dia kata takut baby termakan najis..
dalam 4 jam duk kena induce, Dr Ummul kata tak boleh jadi ni... takut baby lemas la apa la.. dia kata kena c-sect
saya yang takde pengalaman ni ikut je la apa dia cakap.. kalau ikut kawan2 yang bersalin kat hosp kerajaan tu ada yang duduk sampai 12 jam dalam LR batu Dr decide nak bedah..

baby n me was ok, tapi selang 3-4 hari lepas tu jahitan saya terbuka...
pegi treatment ok macam biasa..basuh luka dan bagi ubat.. sekrang dah ok rasanya..

tapi yang memuyskilkan saya, kenapa dia terus induce sedangkan saya tak rasa sakit.. dalam hati dok terpikir2 ni mesti sebab bersalin kat swasta diaorang nak untung..

sekali baca thread ni mmg betul la tanggapan saya tu..

kasehdia Publish time 23-10-2008 03:13 PM

Balas #124 sayabaik\ catat

alamak! jahitan terbuka? menakutkan la:o ..ni yg seram ni

ms baby 1st tu i ok jek, 1 week da xrs sakit sgt.jahitan pun ok jek.

tp ada sekali tu ms scan ngan doc ummul, dia tanya i pasal my scar bekas c-sect tu. 'eh ni saya ke yg operate u dulu'? i jawab 'bukan la, ni Doc Fatima'(dia kenal doc fatima since doc ummul dulu pun penah keja kat KJMC) then doc ummul ckp lagi ' o patutla, sbb kalau saya, rasanya saya xde potong senget mcm ni'..(merujuk pada bekas jahitan aku tu).aku diam jek la...tp dlm hati ada gak la berkata 'eh dia ni bermusuh ke ngan doc fatima ni?';P

nellisya Publish time 28-10-2008 10:04 AM

last wednesday pi detail; scan kat umra,pastu jumpa Dr Ummul, buat sekian kalinya dia nampak tenang n tak kelam kabut. rasanya dah terima banyak sngat komen negative and dah sedar komen2 kat forum ni...kalau tak setiap kali nell jumpa dia tak sampai 10-15 minit dah siap...haritu walaupun dia ade patient tgh tunggu nak bersalin dia tetap turun jugak...tapi terdengar nurse kat kaunter kata katil dah penuh, so kalau nak bersalin kene Q...trus decide nak bersalin tpt lainlah nanti sebab UMRA ni selalu penuh jer...

diamond Publish time 10-11-2008 03:37 PM

up .....................

AnitaSabrina Publish time 10-11-2008 07:12 PM

I have consulted with Dr Ummul & Dr Rafi last year.Okay je both of them.Very professional.Much better than gynae kat UMSC or UMMC.

My case was baby's heart stopped beating at 7 weeks.Gynae kat UMMC buat tak kesah sampai lah 10 weeks.I terbaca kat forum cari ni about UMRA and I terjah je clinic tu.Its actually 3 storey high and more like a Medical Centre.

Dr Rafi & Dr Ummul memang very understanding.Tak rush pun my consultations with them.I explained my medical history - clotting problem (darah lambat beku).Dr Rafi buat blood test dulu to make sure he can handle me for surgery at UMRA.Bila everything dah okay dia telefon and say InsyAllah he can perform my surgery.

He even got an anasthesist (macam mana nak eja ni) - to be on stand by for me.Sebabnya I takut sangat kot tak bangun lepas surgery.Phobia sikit.

Buat d&c tengah hari.Patutnya petang dah boleh balik.But Dr Rafi insist I stay until about 8 pm sebab dia nak make sure I'm really okay.In fact he came a few times to check on me lepas d&c.

Even the nurses pun baik je.I had no problems whatsoever with UMRA.Syukur Alhamdullillah everything okay.

[ Last edited byAnitaSabrina at 19-11-2008 09:33 PM ]

AmMiNafeesa Publish time 10-11-2008 09:01 PM

sesambil baca ni...ada ker yang berpengalaman bersalin di PUSRAWI SUNGAI BULOH? any review..

sayabaik Publish time 18-11-2008 02:25 PM

up sikit................

diamond Publish time 20-11-2008 10:21 AM

up sket... hehehe bukan apa.. i nak bersalin kat sana awal next month... nak gak tau cerita terkini

Ucu Publish time 28-11-2008 06:52 PM

Sib baik aku baca thread ni.. kalu baca dari thread lagi satu seme review yg baik2 je. Pas baca thread tu trus terasa nak bersalin kat sana.. tp bila aku dah baca thread ni.. jawapnye kansel. Kang tak pasal2 dia kata air ketuban aku kurang & kena zasss..

Kenapa yek... mudah sgt nak suh org zasss.. :mad:

katak_kiut Publish time 7-12-2008 10:08 PM

Salam,

28/11/2008 aritu dah selamat bersalinkan my baby girl. Last minute decision and despite the bad rumours that i heard, me & hubby decided to have our baby at UMRA

And Alhamdulillah, kami sangat2 berpuashati dengan services yang disediakan. Dr Ummul very caring and tak pernah push me to have ceaser. Malahan dier byk menolong utk mempercepatkan proses kepala baby engaged and cepatkan bukaan.

Even the nurses for very2 peramah & helpful.

Overall, me & hubby sangat2 puashati and decided if we have a baby again..definately UMRA is our choice!

miesah Publish time 8-12-2008 02:31 PM

Balas #133 katak_kiut

congrats.....erk..dalam pantang pn buleh online ke....

MamaCrystal Publish time 6-1-2009 12:05 PM

tahniah katak...:loveliness:
sebenarnya kita bersalin ni bergantung pd nasib jugak kan...

saya ada pengalaman bersalin di UMRA tahun 2007
alhamdulillah everything goes smoothly...

i was induced 10 hari awal dr EDD sbb Dr. takut baby m'besar coz masa awal pregnancy sugar level saya tinggi sket.
eventhough all the way of pregnancy tu my sugar level stable, Dr rafi masih suruh saya
check every mth kt clinic luar & show him the results everytime i had an appoinmt with him.

my baby born 3.40 kg...normal delivery...
tk pernah plak depa push for c-sect or anything.

sampai clinic terus masuk LR pukul 11.30 am
pastu baru dia bg ubat berak, induce etc...
pukul 2 pm perut mula mengeras & then start contraction
baby lahir 3.45 pm

sepanjang masa ada nurse temankan
Dr. Ummulpun selalu check bukaan siap soh saya bnyk baca doa "Laaila anta subhanaka inni......"
dia bnyk bg sokongan masa nak push & tk plak marah2 ke apa
my hubby was allowed to be with me all the time

Dr. Ummul yg sambut my baby by Dr. Rafi yg jahit.
esok paginya dah discharge

skrg saya preg. 2nd & still continue check up kt Umra
tp mungkin tk bersalin kt situ coz rumah dh jauh dr SA.

ikan^goreng Publish time 7-1-2009 08:57 AM

ikan buat fertility treatment kat umra. so far ok je. caj pun tak mahal. kdg2 just pegi jumpa utk consultation kena caj RM10 je (without any ubat or scanning,mmg totally consultation..ckp2 dekat nak setengah jam ;P ) ...kalau ikan pergi jumpa gynae lain consultation saja dah dekat RM70 (ikan dah byk jumpa mcm2 gynae).

masa ikan pregnant hari tu mmg buat followup dgn umra...kalau consultation+scan cuma caj RM40 jer. tp rezeki tak lama sbb ikan miscarriage so kena buat d&c..masa dpt tanda2 nak miscarriage tu, everytime ada bleeding pegi jumpa dr.ummul siap nangis2 sbb takut. dr.ummul ok je layan and nasihat tak penah pulak dia marah2. masa nak decide buat d&c pun dr.rafi mmg bagi masa utk kitorg fikir. very understanding.

ikan rasa umra tu ok cuma kdg2 mmg doktor dia buat decision yg agak drastik. tp ikan tak ikut bulat2 jer. kalau dia ckp sesuatu yg agak membimbangkan ikan akan cakap balik dgn dia mengikut apa yg ikan tau so that dia tau yg kita ni bukan bodo sgt. kita kena ada stand jugak sebenarnya. jgn follow 100% cadangan doktor. kalau rasa was2 pegi mintak 2nd & 3rd opinion..dah puas hati baru buat decision (rasanya ni applicable bukan utk umra jer tp mana2 hospital yg kita pegi) :)

MamaCrystal Publish time 7-1-2009 12:37 PM

betul ikan, bebaru ni saya check up pun kena RM40 utk scan & consultation...
tu pun saya tanya 3-4 soklan gak kt dr. Ummul tu...
tp apa2 pun bukan wang jadi ukuran, janji servis ok kan.

kita pun kena lengkapkan diri dgn some knowledge gak
saya ni pun bukan rajin sgt membaca ni sebenarnya. sikit2 adalah...

tp bg saya Dr. Rafi terlalu precaution sgt sampai kdg2 saspen je nk dgr explanation dia..hehe..

ada satu incident tu sementara saya menunggu turn kt Umra, ada sorang makcik tu bercerita dgn org kt sebelah saya
yg dia siap quarrel dgn dr. ummul coz makcik tu berkeras nk soh dr. ceaser je anak dia
reason dia: kesian tgk anak dia tk tahan sakit beranak sulong...
sudahnya selamat gak cucunya lahir normal
bg saya, ntah apa2... adat la org beranak kan...mesti le sakit kan..
tk dinafikan kdg2 patients pun ramai gak nak tunjuk pandai dgn dr. :)

ikan^goreng Publish time 7-1-2009 12:57 PM

Originally posted by MamaCrystal at 7-1-2009 12:37 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
betul ikan, bebaru ni saya check up pun kena RM40 utk scan & consultation...
tu pun saya tanya 3-4 soklan gak kt dr. Ummul tu...
tp apa2 pun bukan wang jadi ukuran, janji servis ok kan.

kit ...

betul tu mama..duit tak jd ukuran. tp ikan mmg surprise masa 1st time ikan kena bayar RM10 tu..padahal punya lama dok dalam bilik doktor tanya mcm2. ada sekali ni ikan pegi ambik result blood test. result masa tu mmg teruk la. agaknya doktor kesian kt ikan sbb result teruk (dia tau kot ikan rasa down), terus doktor tu cakap tak payah bayar apa2..u boleh balik terus...even consultation fee pun dia tak caj. sbb tu ikan tak rasa umra ni jenis yg making profit punya jenis

dan psl knowledge tu mmg kita kena equipped ourselves with that. ikan pun asalnya byk taktau. tp sejak buat fertility treatment ni mmg ikan pegi search mcm2 info psl sakit puan, etc...sbb tu bila doktor terus jump to conclusion yg ikan rasa tak berapa selesa ikan akan fight balik based on knowledge yg ada. doktor kena respect patient punya feedback jugak kan..mana boleh paksa2

wjc610 Publish time 19-3-2009 10:08 AM

sapa ada pengalaman buat ujian kesuburan kat UMRA ni???mai share info....

prosedurs dan kos nya????

Hana Publish time 19-3-2009 11:51 AM

Originally posted by ehem_ehem79 at 10-10-2008 15:23 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

KK, tp kalo pi UMRA .. derang tak update dalam buku merah tue ... tp aku no hal laaa ... aku chckup banyak tempat ...

EH..BETUL LA..:o :o :o
hana pergi 2x klinik UMRA nie utk checkups..derang tak update buku merah.
derang update dlm file derang ajek. hana rasa..eh..update la..nnt kalu nak beranak kat mana2..senang..

wah..gini..kena tukar tempat checkups lahh. dengar komen2 dlm nie..mcm malas nak pergi dah..:o
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9
View full version: Pengalama dengan Poliklinik UMRA