odz2243 Publish time 11-11-2008 11:55 AM

PEKIDA ni bahaya jugak.....tapi bab jual burger jer la, OTAI BURGER :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

revolusi_30 Publish time 11-11-2008 12:08 PM

Originally posted by odz2243 at 11-11-2008 11:55 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
PEKIDA ni bahaya jugak.....tapi bab jual burger jer la, OTAI BURGER :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bahaya..sebab memburukkan nama Melayu je..btw..OTAI tu masuk PEKIDA pasal nak bisnes je agaknya...masyukk...adik beradki ramai ma..;P ;P

kawasakininja Publish time 11-11-2008 02:18 PM

Reply #22 revolusi_30's post

tak sedap la burger OTAI..mahal plak tu..:P :P

Maxx Publish time 11-11-2008 03:04 PM

gangster yg tersenarai tuh..majority kat usa jer ke?

depa ade banyak connection kat seluruh dunia ker?

pelaga Publish time 11-11-2008 05:34 PM

Reply #12 nik2121's post

77 36 363 31 18 08 24 14 33 393 11
byk snanye nombor2 kt malaysia ni,pekida tu bkn gengster,pertubuhan biasa je..
yg tersurat kita nampak...yg tersirat byk lagi snanye.ada yg connect dgn agensi2 beruniform kt malaysia ni.dan ada di antara nombor2 tersebut punye connection
dgn kongsi2 gelap dari hong kong even usa ...77 tu contohnye dh xde lagi...
bkn dh bubar,tapi dh xde power...awie tu bwh payung 77 tapi skang awie dgr citer nye dh turun pangkat...dulu dia ayah,skang dh jadik biasa2 je...so sape2 yg dok bwh dia pun ikut turun power la...klu nk tau lagi lanjut...masuk le kongsi...
kita gelak2 kan depa ni kt sini,tapi kita sendri pun bukannye bagus n baik sgt..

pelaga Publish time 11-11-2008 05:36 PM

....

36 sebagai contoh,kt usa pun ada kongsi yg pakai no tu...36 ni kiranye universal sket.
contoh paling senang...ada 1 group rappers...guna nama 36 mafia...
tapi kt usa ni diorang tak mcm kongsi2 asia..diorang ni lebih kepada organisasi mafia,
perlu di ingatkan ye...mafia n triad adalah berbeza.

pelaga Publish time 11-11-2008 05:38 PM

dulu aku ada buat research pasal kongsi gelap malaysia,asia n worldwide..
tapi separuh jalan...susah nk kaji klu kita duduk "luar".

baksamakmu Publish time 11-11-2008 07:19 PM

apesal awie turun pangkat? sebab dier kuat minum arak ker?:o :o

Maxx Publish time 11-11-2008 09:00 PM

awie ?geng kongsi gelap?:o

JUSTcircle Publish time 12-11-2008 02:39 AM

Reply #26 pelaga's post

aper bezanya mafia n triads?

aku ingatkan sama jerk.. juz mafia mat salleh guna.. trisd cam tuk asian.. more pada yakuza2 n kongsi gelap korea ncina (HK, TW, CHINA)

baksamakmu Publish time 12-11-2008 02:49 AM

yer la..aper beza?? sama jer guna style gangsterism kan...

pelaga Publish time 12-11-2008 03:17 AM

mafia ni ahli2 nye baik sikit je dari ahli2 triad...
mafia ada sorang je leader contoh mcm alcapone..bisnes diorang mostly mesti drugs le..import eksport yg illegal nye...
seludup kereta curi or sewaktu dgnnye...tapi diorang tetap taat pada 1 ketua..yakuza tu kira mafia gak.n Mafia ni jarang
buat kacau...klu gaduh,pakai pistol je.dan lagi 1,mafia ni mesti ada hubung kait dgn sesebuah kerajaan.kirenye kerajaan
cover depa ni le tapi depa kena share keuntungan yg depa dpt dari bisnes2 haram tu.malaysia ni aku xberani nk ckp le,
kang kena ganti tempat RAJA PETRA plak...TAPI biar aku jelaskan melalui soalan untuk korang k.
kenapa premis2 mesin judi haram still byk lagi kt mane2? padahal dlm paper,media sumer kadang2 tunjuk ada steamroll
dok gelek cip2 mesin tu...tapi masih ada gak premis2 tu?...hehehe...
yang triad plak klu nk mudahkan pemahaman korang,sila usha sequal young n dangerous...
kt malaysia ni byk kongsi gelap/triad.aku xberani nk bagitau sedetail2 nye...
beza kumpulan ni dgn mafia korang bley tgk klu diorang bergaduh.kongsi2 gelap ni gaduh mesti pakai parang punye,
kenapa parang/pedang?...mengikut kepercayaan orang cina pedang adalah senjata yg di gunakan oleh pahlawan2 depa masa zaman2 dinasti2 dlu.itu teori aku je....tapi xtau le apsal kan.hehe..
lagi 1 info,kongsi gelap ni dok bawah 1 bumbung,bukan dok bawah 1 kepala/ketua mcm mafia tadi tu.
tapi bawah bumbung tu paling atas ayah,n ayah kena ada org kanan n kiri,itu klu ikut istilah melayu,apit kanan,apit kiri..
then baru la segala mcm abang,abg long,ngah,lang,su etc...then baru le adik2....budak2 kot.Ayah berkuasa kt satu2 tempat je.bile bersidang,semua ayah2 akan dok semeja,discuss le apa2 je termasuklah kes2 gaduh or else...
klu ikut sistem kongsi gelap cina,di kalangan ayah ni mesti ada sorang pengerusi bila bersidang,ye la,menteri kt kabinet
pun ada mcm2 pangkat n tugas.ikut sistem kongsi gelap cina,mereka akan mengundi sape yg layak jadi pengerusi..
klu x mengundi pun,diorang akan pilih mengikut kegangsteran ayah n anak2 buah nye kt tempat depa or kt luar...dan
terpacul la perkataan "projek"...lagi bahaya projek,lagi tinggi depa akan di angkat..projek ni bkn projek mcm
buat umah tu...pepaham dh le...ok la ...sampai sini je aku termampu..insya Allah klu ada kesempatan,aku akan
sambung balik ok...tapi setakat ni aku rasa dh cukup utk korang faham tentang mafia/kongsi ni...

sekngucing Publish time 12-11-2008 05:51 AM

Reply #32 pelaga's post

lama tak nampak?

BeachBoys Publish time 12-11-2008 08:36 AM

ntah ape ntah kongsi gelap cina ni....memang dahh budaya diorang kot mcm ni............;P ;P

tinbeskut Publish time 12-11-2008 08:47 AM

Balas #34 BeachBoys\ catat

tujuan asalnya konon-kononnya ingin melindungi kepentingan bangsa sendirik, alih-alih dengan bangsa diorang sendirik pun diorang kapur...:lol:

BeachBoys Publish time 12-11-2008 08:53 AM

Reply #35 tinbeskut's post

aku penah tanye member aku.kebetulan dier ni ramai member2 cine.aku tanyalah kenape orang cina suka masuk kongsi gelap.member aku jawab,sebab nak melindungi diri dari orang melayu.tapi aku balas balik,abih tu kat hongkong,macau taiwan tu,apesal berlambak-lambak pulak kongsi gelap kat sana.member aku pun diam.dalam hati aku,mungkin ni dah jadi budaya diorang kot....:laugh3:

jkkkj Publish time 12-11-2008 12:07 PM

Bagi aku,Parti Komunis Malaya pun satu spesis kongsi gelap jugak.Malah lagi dasat sebab diorang dapat bekalan senjata terus dari kerajaan Inggeris.

Takda kumpulan penjahat lain yang berani serang balai polis macam yang diorang pernah buat...hehehe.

JUSTcircle Publish time 12-11-2008 03:23 PM

Reply #32 pelaga's post

Kalo mengikut sistem konsi gelap yg macam Young And Dangerous tuh (filem gangster yg aku suker)..
mmg nampak ada Ayah n abg2 long, ngah dia yg lelain.. mmg nampak n aku pun nampak itu sumer sama ngan sistem cam yakuza2 jepun n korea.. merangkap sama cam presiden bersama menteri2 kabinetnya...
setiap bawahan2 itu ada misi memasing n kawasan memasing tuk dorg jaga. (such as pelacuran, dadah tuh sumer lah kan?).. so, bukankah itu dipanggil MAfia. bukan triads seperti yg ko cakap. sbb dalam young and dangerous tuh dorg cover kerajaan gak aper (yg menteri taiwan tuh).. then lagik satu. dorg gak wat kijer tulong bank2 mintak penghutang yg liat nak bayar hutang.. so, adakah itu kira kategori triads laik bg ko?
juz tanya jerk sb aku masih samar2 ngan penerangan tuh..

so, kat sini.. seperti yg ko cakap MAFIA tuh x der org kanan kiri.. melanikan yg ketua itulah sesatunyer yerk?(bawah satu kepala) menurut filem2 mat salleh (aku x taulah filem nih sama ker tak gayanya ngan mafia2 realiti) apsal aku rasa cam sama jerk.. cam dorg ada gak wat org2 bawahan dorg yg disuruh tuk jaga setiap satu kawasan ngan lain... sorrylah kalo aku yg x paham apa yg ko nak sampai kan.

yg aku nampak beza nyer pasal triad n mafia yg ko terangkan adalah.. triads nih guna parang, kayu atau paling hebat pun pistol masa lawan. tapi mafia byk laik lah erk?

hurm.... kongsi gelap india plak suker guna kayu hoki ngan kriketplak.. (pegaruh pada filem hindustan lah aku nih).. kongsi gelap yg M-16 dlu tuh kira hebatlah erk guna M-16 tuh...

pelaga.. maafkan aku atas kekeliruan ini.. sbb aku x baper jelas laik.. hope ko dapat terangkan laik dgn lebih jelas..

edmundo Publish time 12-11-2008 03:27 PM

Kongsi2 gelap dulu2 pun ade gak yg bersekongkol dgn pembesar2 Melayu utk merebut kwsn jajahan dagang.

Hai San...Gee Hin..

JUSTcircle Publish time 12-11-2008 03:30 PM

Reply #36 BeachBoys's post

Aku pun dapat merasakan mmg budaya dorglah. sbbnya?

dari pemerhatian aku sendiri.. Masa aku tungu result nak sambung belajar aku jadik cikgu ganti kejap kat sebuah sekolah menegah (so, taulah kan umur student antara 13-17 tahun).

so, nak dijadikan cerita sekolah yg aku ngajor tuh adalah 90% budaknya CHINESE.. n aper yg aku nampak?
kalo ada satu senior dorg datang kelas nak jumper dorg.. style budak junior nih mmg hormat macam tailo giler lah senior dorg tuh.. sampai aku kat depan th ngajor si Tailo nih leh slumber cecakap ngan budak bawaha ndia tuh... mmg memsaing dah ada puak2 memasing.. mmg nampak cam geng2 antara dorg jerk.maklumler budak sekolah kan? aku rasa tuh kira cam kengkawan dorg punyer genglah.. tapi x rupernyer? nampak cam geng2 besar yg ada kaitan ngan kelas2 lain laik..

kira dorg dah pelopori dah kawasan sekolah tuh lah.. hurm.. leh tahan gak aku tengok.. cam dah dilatih ler plak.. gaya jerk lah. kerja2 haram cam drugs, curi keta ker aper tuh sumer x lagiklah kot.. sbb budak kan? seperti yg dikatakan lec aku.. mmg fungsinya kongsi gelap ini utk menjaga keamanan dorg sendiri.. kira cam rukun tetanggalah kan..tapi cam dah salah guna kuasa yg ada tuh.. tuh yg macam nak tunjuk hebat tuh..

so, mmg aku rasa dah budaya dorg lah tuh. tuh kat sekolah cam berlagak jerk.. sbb tau geng dia ramai leh tolong kalo aper2pun... nyampah pun ada aku rasa bebudak nih..

[ Last edited byJUSTcircle at 12-11-2008 07:27 PM ]
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11
View full version: 10 Kumpulan Gangster Paling Berbahaya