shahirul_danish Publish time 9-12-2008 12:37 AM

Balas #20 Bi7Sari\ catat

betul tuh...aku sokong...
byk sgt mslh birokrasi la...politik la...ntah apa lagi ntah...
patutnya org cmnih la kita tlg dia supaya dia bt cara yg betul...
mcm jambu pak chu tuh aku pun br notis gak lately nih...
pergh hebat tul dia ek smpai 2k sehari...
aku penah nmpak gerai jambu pak chu tuh kena saman ngn MBSA kt glenmarie dulu...
tp klu setakat 2k sehari tuh tak heran la nk byr sman MBSA tuh...
MBSA pun satu hal, org nk meniaga elok2 cmtuh bukan nk bg lesen...
byk karenah plak...

elle_gogo Publish time 9-12-2008 07:54 AM

Balas #21 shahirul_danish\ catat

elle rasa jambu pakcu tu tgh sakit gak business dia skg ni.
ramai sgt org meniru idea dia.
org kita pun satu. pantang nampak org berjaya sikit. semua nak tiru.
punyalah banyak idea2 business lain.. kesian mereka tak nampak.
kalau dah sorang tu jual jambu.. satu kawasan semua nak jual jambu.
dekat area kelana jaya je dekaat dengan CIMB, UNITAR AND MCD dah ada 4 gerai kedai jambu berlainan tuan. pakcu kena cari resepi lain pulak pas ni. resepi asam nya terlalu mudah.. :) Tapi, walau ape pun elle still pergi beli dekat org yang 1st mencipta idea ni. tak mungkin pergi dekat gerai2 jambu yang meniru. org peniru macam ni boleh buat org lain gulung tikar. bengang. :L
macam manalah ekonomi bangsa kita nak berkembang.
cipta la pau panas sendiri ke. rojak buah ke.. pastu buat style pakcu. bukak banyak2 cawangan.

elle_gogo Publish time 9-12-2008 07:59 AM

Balas #21 shahirul_danish\ catat

yang dekat glenmarie tu sebenarnya tokey dia bukan pakcu. tokey dia goreng pisang glenmarie yang duduk kat sebelah gerai dia. elle tau ni pun sebab rajin beli goreng pisang tu. n adik kepada pekerja goreng pisang tu bekerja dengan elle. dia la yang cerita. kesian pakcu, nama nya ditiru utk kepentigan mereka yang nak mengaut keuntungan dengan jalan kotor. :(

(p/s: kalau akak goreng pisang tu reka2 cerita. its means fakta ni salah yerr.. kita pun dengar cerita org je.. tak tau mana yang betul :))

[ Last edited byelle_gogo at 9-12-2008 08:01 AM ]

WonBin Publish time 9-12-2008 09:01 PM

Ada orang tu kan dah bocorkan rahsia Jambu Paksu terutama macam mana nak buat asam boi dan nak kasi jambu rangup

kirawang Publish time 9-12-2008 09:35 PM

Pakcik goreng pisang ni kena belajar dengan mamak restoran.
Dah lah pekerja pekerja india yg mereka hire ada yang hindu, busuk pulak tu..
Yang buat roti canai dengan tangan berbulu, berpeluh menguli tepung dengan dua dua tangan..

Tapi yang palng best, malam malam mereka boleh ambil parking untuk orang ramai .
Pukul 5 je, dah taruk meja meja mereka, macam mak pak india dia punya,..
dah keselamatan customer terabai, merata rata mereka duduk..

Tapi mengapa benda ni tak dijadikan isu...
Adakah mereka punya habuan lagi besar...?
Hingga mengaburi pihak berkuasa ..
kesian pakcik goreng pisang yangyang briilliant tu..

WonBin Publish time 9-12-2008 10:59 PM

Warung mamak atap zink kat bawah pokok tak pula di saman. Pelik kan?

tanya Publish time 9-12-2008 11:04 PM

ada satu restoran cina tu lagi best...siap ada banyak sign 'no parking' lagi utk taruk dia punya meja, padahal terang2 itu petak parking..hampeh betul.!!

badai007 Publish time 10-12-2008 09:21 AM

Originally posted by tanya at 9-12-2008 11:04 PM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
ada satu restoran cina tu lagi best...siap ada banyak sign 'no parking' lagi utk taruk dia punya meja, padahal terang2 itu petak parking..hampeh betul.!!

mesti ada unsur2 rasuah utk kes2 mcm ni..ke PBT..

digitalgunner Publish time 10-12-2008 11:33 AM

Pihak berkuasa kt mesia ni cm ni ar ... org tu berniaga kecil2an ... income 20k sebulan pn nk tangkap tuduhan rasuah ... carik la bisnes yg income juta2 tu caner yg part of budget diorg reserved utk 'mobility fee' utk project2 & tender2 ... nape la sibuk nk kaco org yg susah payah berniaga kecil kecilan ni ... kalo sector awam da x mampu nk accomodate diorg dlm employment world ... jgn la susah kan diorg nk bisnes sendiri ...

Kalo la nk ckp psl rasuah ... patut nya pihak kerajaan sendiri tau cm ne cara penguatkuasa diorg wat keje ... sometimes diorg ni sendiri mintak wang perlindungan ... bile da kantoi dpt duit luar ... diorg report lak salah laku peniaga konon nye bagi sogokan ... pakcik aku dulu pernah berniaga makan bukak warong kecil ... penguatkuasa majlis daerah akan datang tiap2 bulan mintak duit ... walopn berniaga ada lesen ... ada je menda yg diorg kata langgar peraturan nye ... paling kurang mintak makan free ... pakcik aku pernah mengadu ngn majlis daerah psl penguatkuasa ni ... last2 warong dia kena rosakkn ... nk tuduh sume x de bukti .... sampai last2 pakcik aku pindah terus balik kampung berniaga pasar malam je ...

monashis Publish time 10-12-2008 02:53 PM

Originally posted by elle_gogo at 9-12-2008 07:54 AM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
elle rasa jambu pakcu tu tgh sakit gak business dia skg ni.
ramai sgt org meniru idea dia.
org kita pun satu. pantang nampak org berjaya sikit. semua nak tiru.
punyalah banyak idea2 business l ...

samole..adik aku niaga nasik lomak kat komuter segambut pepagi pun dah ada orang cantas...yang hanginnye makciks tu juai betul2 dekat ngan stesen tsbt...tapi aku nasihat jangan putus asa...lastly kami berjaya mengekalkan keenakan nasik lemaks kami...:victory: ...

kebanyakan orang jual nasik lomaks ni kedekut santan..jadi aku menyarankan biar kita banyak pesaing tapi jangan terpedaya dgan cabaran si pesaing yang tau nak tiru je...

dulu aku niaga goreng pisang gaks..ngan member...baru 2 minggu jual greng pisang dan leko dah ada orang rembat tempat aku....yang sedihnya depa macam satu famili juai lagi panjang table depa....:'( :'(

tak nak jadi sohcai

monashis Publish time 10-12-2008 02:55 PM

senang je wahai forumer

orang melayu cepat iri hati....betul tak?:lol:

elle_gogo Publish time 10-12-2008 02:57 PM

Reply #30 monashis's post

adei.. kesiannya..
takpe la.. dugaan tu..
usaha lagi. fikirkan sesuatu yang boleh pergi dengan lebih jauh.
mungkin bukan rezeki kamu kat bidang tu. try lagi method yang lain lak.
hang kan boleh bukak kursus accounting?? :)

monashis Publish time 10-12-2008 03:01 PM

Originally posted by elle_gogo at 10-12-2008 02:57 PM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
adei.. kesiannya..
takpe la.. dugaan tu..
usaha lagi. fikirkan sesuatu yang boleh pergi dengan lebih jauh.
mungkin bukan rezeki kamu kat bidang tu. try lagi method yang lain lak.
hang kan bo ...

tentang kursus accounting ni saya xpikir nak wat biz...just nak ajar je...saya tumpu pada tax dan loan arrangement je skang ni...sebab bidang ni agak kritikal...

bidang akaun,audit dah biasa...tapi masih mencari ilmu lagi...

Bi7Sari Publish time 11-12-2008 03:28 PM

hari tu kat kawasanMPSJ

2 cina jual kuehteaw dan buah2an

1 melayu jual nasi lemak

bila penguasa MPSJ lalu melayu lari tutup kedai

cina relek je MEGAPA?

negara melayu

mpsj melayu

kawasan melayu

tapi melayu kehausan.

arep Publish time 12-12-2008 08:25 PM

bia la, xpe la.. nak wat camne..(kata2 pemimpin kite) ;P

aku pelik la cmne income bole 1 ari jual sampai Rm 500 tu.. ngn ekonomi skg ssh woo.. semo brg naik.. ak pn ngh pening ni.. ape resepi diorg ek.. :D

AHMADVW Publish time 12-12-2008 09:36 PM

Originally posted by Bi7Sari at 11-12-2008 03:28 PM http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
hari tu kat kawasanMPSJ

2 cina jual kuehteaw dan buah2an

1 melayu jual nasi lemak

bila penguasa MPSJ lalu melayu lari tutup kedai

cina relek je MEGAPA?

negara melayu

mpsj mela ...

nilah ciri2 KETUANAN MELAYU yg selalu dilaungkan org2 politik,citer bnyk je, bangsa sendiri entah ke mana

sinar_inspirasi Publish time 12-12-2008 09:38 PM

Reply #36 AHMADVW's post

huhuu..... marah nampak tuu

elle_gogo Publish time 12-12-2008 09:55 PM

Reply #34 Bi7Sari's post

betul ke fakta ni?? :o

ngah_jabor Publish time 13-12-2008 12:23 AM

sekadar bertanya pada usahawan2 kat sini...setelah baca posting2 korang..

kalau korang dah jual satu produk,contohnya jambu (pak cu)...maksudnya orang lain mmg takleh jual produk yang sama?Atau kalau kaum kerabat ko jual nasi lemak...kalau tetiba je aku datang jual di tempat yang selang 2-3 kaki je,adakah aku akan dianggap pencatas kepada bisnes korang?:loveliness: ....tak boleh ke kita sama2 bisnes...kalau kertas bungkus ko tak cukup..ko boleh pinjam aku punya dan begitulah sebaliknya...timun aku tak cukup..pinjam ko punya.....kenapa nak gaduh2...:P :P :victory: :handshake: .....pada aku plak,aku tak kesah kalu nak jual produk yg sama di tempat yg sama diketika yg sama pegi sama2 n balik pon sama2...:lol:

arep Publish time 15-12-2008 11:23 AM

Originally posted by ngah_jabor at 13-12-2008 12:23 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
sekadar bertanya pada usahawan2 kat sini...setelah baca posting2 korang..

kalau korang dah jual satu produk,contohnya jambu (pak cu)...maksudnya orang lain mmg takleh jual produk yang sama?Ata ...

xsemo org brfkrn mcm sodare.. ade yg bole terima dan ade gak xleterima.. mabe ade care laen cthny ko jual nsk lmk kukus ke or jiran kotu jual nsk lmk biase walupn di tmpt sme.. mmg bole.. kire prbykknplhn.. cstmr suke cm tu.. :D
Pages: 1 [2] 3
View full version: Untung RM20 Ribu Sebulan - Jual Pisang Goreng Kat gerai Aja !!