nanie Publish time 8-12-2008 09:15 AM

Reply #20 dora_sue's post

lom...tak sanggup. :shakehead3: :shakehead3:

shidaaziz Publish time 8-12-2008 09:16 AM

my cousin pun suka makan beras mentah. dan juga bedak sejuk yang buat sendiri tu. tu masa dia kecik dulu le. skang dah besor tatau le dia masih makan ke tak.

ayen1906 Publish time 8-12-2008 03:33 PM

nenek aku masa mengandung mak aku mengidam makan beras mentah.lepas 2,mengidam isap rokok.:lol: :lol:

momimasrie Publish time 9-12-2008 11:59 AM

i pun sama..penagih beras tegar..sehari kalau x dapat..rase mcm frust sgt..kalau teringat je..terus kecur alir liur..susah nk ilang kan..

myahakeem Publish time 9-12-2008 06:47 PM

aku masa mengandung ...makan beras setiap hari...nikmatnya....Allah saja yg tau...tapi alhamdulillah...ketiga2 anak aku takder masalah apa2...

lampualam Publish time 10-12-2008 01:03 PM

teman masa mengandung dulu pun suka kunyah beras...pantang g dapur...mesti ambil hujung jari..tak boleh tahan tengok beras tu..meleleh air liur...;P sampai satu hari tu teman bawak bekal beras gi keje:lol: alhamdulillah anak teman sihat...4.25kgs keluarnya...tapi scissor la....:loveliness:

adiraa Publish time 14-12-2008 02:34 PM

Balas #26 lampualam\ catat

mmg dah banyak dengar ketagih beras. Mcm saya pun sama, aroma bau beras tu yang buat rasa nak kunyah2 aje.Kalau tak mengandung pun sama. I slalu curi kunyah beras. Sekrg ni i control dan dah x kunyak beras, sejak gigi i rosak terus akibat kunyak benda yang keras.

sweetLove Publish time 14-12-2008 03:11 PM

Reply #1 anjja2020's post

sori...tapi pestime dengar ada org suka mkn beras mentah.....

pelik....

anjja2020 Publish time 15-1-2009 05:30 PM

kengkwn sume ..sesaper yg ketagih tegar mcm saya ni diharap dpt berenti sebab baru2 ni hb(hemoglobin) saya rendah sgt menyebabkan bdn lemah dan x bermaya.sekian terima kasih.hehhe.betul ni citer betul.tobatttt dah.

ni tgh dlm tempoh pemulihan.sib baik x de pusat rehab utk ketagih beras ek.sampaikan bpk saya pg hj saya kirim doa suh doa depan kaabah biar saya x ketagih lagi.

ArisaNur Publish time 15-1-2009 10:41 PM

my mom waktu mengandungkan aris suka makan beras....tiap2 kali nak masak nasi mesti makan beras....
pastu mak aris cakap bila dah lahir, badan muka aris penuh debu2 gitu....:lol: kira putih la waktu baby tuh.......

michelleilla Publish time 22-1-2009 03:48 PM

husss rupe2nye ade jugak org mcm me ni ketagihan beras...
me dah lama mkn beras ni dr sek menegah lagi..
klu sehari tak dpt mkn rase mcm lemah bdn aje..dulu kat sek siap bawak beras dlm beg sek..kalo kat opis pun ade stock beras kat dlm handbag ;P ;P
penah dulu me berenti mkn beras dlm 2 tahun aje pastu balik mkn lagi :lol: :lol:

mmg betul hemoglobin akan rendah sbb haritu doc ada bagi me ubat tuk tambah hemoglobin dlm bdn...
tapi ketagihan tahap gaban yg buat me terus kunyah beras :'(

dora_sue Publish time 23-1-2009 02:27 PM

Balas #31 michelleilla\ catat

ha..kan betul dora cakap..makan beras boleh menyebabkan hemoglobim low..bahaya sebenarnya utk ibu2 ngandung..sebab bila hb low..kemungkinan nak bleeding masa deliver tuh tinggi..kena tranfuse blood pulak karang

dome Publish time 23-1-2009 02:37 PM

Oooo ada geng rupenya. Tapi dah lama tobat...Dulu sampai admitted hospital kena penyakit kuning...

eddie_worlds Publish time 23-1-2009 03:21 PM

Reply #1 anjja2020's post

mudah untuk dapat penyakit kuning..cube elakkan..

tp aku pun suke..sejak kene hentam ngan mak aku terus x berani makan:lol: :lol: :lol:

pinKy180 Publish time 23-1-2009 07:03 PM

ingatkan ibu2 mengandung je makan beras....rupanya orang biasa pun makan ek.....;P
mak sy waktu waktu mengandungkan saya pon makan suka makan beras....katanya sedap...tp time tu je la.....

elysyle Publish time 23-1-2009 11:45 PM

beras? kena cuci dulu lah.. adoi.. tak hygenic..
carb tinggi.. kang kena diabetes..

elysyle Publish time 23-1-2009 11:47 PM

kalu nak makan beras baik makan brown rice
zat 100% tak dibuang macam beras putih..
kurus pun cepat..
susah nak kena sakit jantung sebab dia punya kulit beras tu zat banyak

tapi tak hygenic sangat2 kalu makan beras mentah.. beras tu kluar dari kilang plak tu...
kalu dari makmal takpe la gak kan.. kekeke

sayangfarisPJ Publish time 28-1-2009 08:09 AM

Ada sorang member dulu suka mkn beras masa mengandung, bila baby lahir kulit baby x cantik, sampailah skrg.....

sri_rampai Publish time 3-3-2009 04:03 PM

yahooo... rupanya ader jugak orang yang sama selera dengan i ... makan beras....i baca tread nih air liur i dah kecur - kecur teringin nak makan beras ....i kat pejabat nih... oohhh tolong..saya nak makan berassnih...

i tak cayer laa hemoglobin boleh rendah sebab makan beras... kalau cam tuh tak leh laa makan nasik..nanti hemoglobon rendah..tambahan pula beras tu kan sejenis tumbuhan.. bukannya daripada kimia....

bacteria82 Publish time 3-3-2009 09:52 PM

Nenek member aku suka makan sabun, lagi pelik
Pages: 1 [2] 3
View full version: ketagih makan beras