ms_oji Publish time 16-12-2008 12:17 PM

Originally posted by WonderMom at 14-12-2008 08:53 PM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
mmm...selain dari pil..rasanya ada cara lain dak...? Pill nie susah sket... Tak penah lagi try pil perancang, but most of my friends...prefer injection, pakai plet... Mmg la pill is the cheapest, ...

Efek pil prncg ni brgantung pada kesesuaian bdn kita. ade yg serasi ade gak yg mkn je mabuk2 mcm org peknen. Must consult with dr which is the best for u.. So far i mmg amik pil perancang b4 get my 1st baby.. almost 2 years gak la.. so far selamat ;P
Now umo baby dh 2 bulan, i sambung makan marvelon.

ms_oji Publish time 16-12-2008 12:23 PM

Dr yg i jumpa tu adv.. for the 1st timer nk guna kaedah merancang ni, better amik pil. Ape2 hal kalo tak serasi bole stop. Efek pun tak byk compare than inject etc.. takut gak kan kalo tetiba period jd tak teratur for a few months.

pu3_krizalid Publish time 16-12-2008 04:43 PM

haku amik mercilon dah 1 thn++..so far ok la kot...takde la gain weight sgt....sikit je...cuma time nak piyed je mood lain pesen.. jaman lum tawin camtu gak...so sama je...cuma muka haku cam byk lak "kulit lebey"...member ckp minyak berlebihan jd camtu..ye ke...

mamysarah Publish time 16-12-2008 09:35 PM

Reply #14 pu3_krizalid's post

x tau la plak sbb makan marvelon kulit jadi berminyak.......

setakat ni mamy makan marvelon kulit ok jer.......

cuma semenjak 3-4 bulan ni jer tetiba lak perios skit........sebelom ni ok jek......
berat pon ok je....hari semalam baru jer g beli ubat pastu blood pressure ok....berat ada turun skit....
:lol: :lol: :lol: cuma period jer la......sblm cuba makan marvelon makan mercilon 1 peket....pas tu stop....

doktor kata soh makam marvelon....x tau lak nape.......tapi ubat mercilon tu bagus la.....doktor kata dia sama cam yasmin......

ms_oji Publish time 17-12-2008 10:06 AM

marvelon contains hormon lbh tinggi dr mercilon

mzmpna Publish time 17-12-2008 10:58 AM

mz makan mercilon...
dari anak kedua lagi...2002
mz makan hampir 5 tahun..tahun lepas mmz stop makan sbb nk conceive
lepas 2 bulan tak makan, mz terus pregnant..alhamdulilah..tak der effect pada kesuburan..now baby dah 9 bulan...
berat badan ok jer..still maintain dengan ketinggin 158cm,berat 52kg..boleh lah
ek...
effect lain tu mz tak tau lah..so far ok jer..
lagipun masa preggy ari tu,gynae tanya makan pil aper..mz cakap mercilon
gynae pun kata ok pil tu..

mamysarah Publish time 17-12-2008 09:24 PM

Reply #17 mzmpna's post

biasanya MZ beli pil mercilon ni kat mane ek????

biasa harga dia berapa.......

:) :) :)

ingat nak try gak la makam mercilon ni.....

matakucing Publish time 17-12-2008 09:43 PM

kalau sebut pasal pil perancang...
banyak yang aku tengok yang dok amalkan badan jadi kembang
cam gemok banyak air

mamysarah Publish time 17-12-2008 10:01 PM

Reply #19 matakucing's post

tengok jenis orang gak kot......
tapi setakat ni baerat badan mamy ok jer........

x tau la kot akan datang tiba2 nak kembang pulak......
tapi mintak2 x ler........
agaknyer tu bergantung pada pemakanan seseorang kot......:lol: :lol:

kikilalat Publish time 18-12-2008 09:33 AM

aku pakai yasmin... pakai merscilon tak berapa sesuai dengan aku.

aku memuler dulu, cucuk depo... menyesal giler, bagai di pam2 badan aku nih... so aku amik pilihan contraception yg paling minimal risk la, contraceptive pills. aku allergic copper so IUD is out of the question. aku tak tau lah ader IUD jenis lain ker tidak... anyways aku selesa amik contraceptive pills sebab aku bley control biler aku nak stop & plan for pregnancy, so aku plan to continue with it lepas bersalin nanti ler...

mzmpna Publish time 18-12-2008 02:48 PM

Balas #18 mamysarah\ catat

Mz bali kat farmasi jer, rm19

syaden Publish time 18-12-2008 03:24 PM

aku pernah makan pil perancang ni. memula rengividon(betul ke eja?) pastu marvelon. Ok je. badan xdelah naik,xde turun, mantain je.
pil ni ok, sbb ia x ganggu hormon kita. aku makan pil start ari isnin, akan abis ari ahad(21 hari).rehat , pastu ari jumaat, mesti period. then start balik makan ari isnin. camtulah tiap2 bulan. period mmg xkuar byk. 5 ari dah abis. sakit2 senggugut sume xde.

budak_comelz Publish time 18-12-2008 09:31 PM

aku pun ingat nak try la makan pil nie.. selalu tu rancang manual jerk.. :bg:eheheh

pil apa yg sesuai utk aku yg selalu je kene maigrain nie.....

homemom2 Publish time 18-12-2008 09:38 PM

saya ambik pill perancang tradisional ala jamu, ada 20 biji, habis je 20 biji tu, lepas 2 hari period. ambik selepas anak ke-2 dan sekarang umurnya dah 6 tahun. so far, so good. tak ada apa2 side effect mcm gemuk ke, berjerawat ke, pening ke. cuma bila terlupa, katakan lah lepas 10 hari makan, 2 hari je lupa, period akan keluar semula. ada tak sesiapa kat sini ambik?

mamysarah Publish time 19-12-2008 01:15 PM

Reply #23 syaden's post

dah berape lama makan marvelon???

ibucieca Publish time 26-12-2008 10:01 PM

saya makan yasmin. sebelum tu makan diane 3 bulan berturut-turut mesti period pain. so pg balik jumpa doc yg bag pil dia tukarkan pada yasmin, alhamdululillah.badan pun ok, macam anak dara (he..he..), takde jerawat. Saya memang amik pil perancang sejak sebelum ada baby lagi. Lebih kurang setahun amik pil nama melian. Doc yg suggest, then preg...pas tu selepas beranak nie makan lak yasmin... tula citer saya makan pil perancang nie.Mula2 dulu nak jap je, tp doc tak bagi sbb boleh sbbkan kanser rahim (wa wahualam)....

Pil nie tengok orang & badan, klau tak serasi macam2 boleh jadi, so cuabje lah...mana yg elok tu lah kita amalkan..terpulang selera masing2....

ibucieca Publish time 26-12-2008 10:07 PM

saya amik yasmin. alhamdullillah. b4 this i amik diane35 .oooo tak serasi. bila period sakit perutlah, pening, macam nak demam..sbb tukar yasmin.
maybe badan serasi w/pun kuat dosnye...

chiquititamichi Publish time 28-12-2008 03:07 AM

Originally posted by WonderMom at 14-12-2008 08:53 PM http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
mmm...selain dari pil..rasanya ada cara lain dak...? Pill nie susah sket... Tak penah lagi try pil perancang, but most of my friends...prefer injection, pakai plet... Mmg la pill is the cheapest, ...

yeke...dr i plak ckp...n suggest amik pil sbb kalu x suai..leh stop oral intake on the other day...compare ngan injection o implan...kalu x suai ne carry on sampai 3 bulan minimum...
so dia suggest amik gynera rm 19.80..berat maintain..x naikcarry on sampai 1 1/2 thun..maybe after deliverd 2nd child ni nak sambng blek...tp after 6 month..so b4 tu ne pencegahan natural ..takut effect kat susu..tp dr tu kata xde effect..
apepun kalu byk sgt bhn kimia dlm bdn pun x elok sgt kan...

juliahanif Publish time 1-1-2009 11:10 PM

Reply #26 mzmpna's post

hasil mercilon = marvelon
aku dl nk planning amek marvelon,
ok xde efek, period pn tetap
aku stop je trs pregnant
skrg aku amek noriday 28 yg mkn ari2 2
cz aku breastfeed
still ok jg.....btw...brp lm ek blh btahan dgn pil?
5 thn ok x?

myahakeem Publish time 2-1-2009 09:28 AM

aku ambik Maajun Anggun Bestari...21 biji kat dlm tu...untuk stok sebulan..so far so good...dulu pernah ambik yasmin....lapar sokmo dan cepat moody...sakit kepala dan loya...so aku stop...ambik MAB...sapa2 yg pernah ambik MAB?
Pages: 1 [2] 3
View full version: Pil Perancang / Jenis dan Kesan2nya