zie67 Publish time 2-5-2009 06:48 PM

Jumpa iklan nih di ittutor..akak pon nak stat isnin nih

Yayasan Sekolah AL Quran Kuala Lumpur
Tingkat 7, Bangunan Wisma Warisan (Heritage House)
Jalan Yap Ah Shak,
50300 Kuala Lumpur.
Tel no : 03-2691 3286
Fax no : 03- 2698 1715
(Belakang Hotel Sheraton Imperial dan juga berdekatan dengan Jalan Doraisamy)

Ditubuhkan dari tahun 1998
Tidak dikenakan sebarang Yuran
Dikendalikan oleh guru-guru AlHafiz dan Graduan IPT dalam /luar negara serta pemegang tauliah JAWI
Terbuka pada semua yang berumur 13 tahun ke atas
Kelas bermula dari ISnin hingga Ahad (Jumaat tutup)
Bermula pukul 8.00 a.m hingga 10.00 p.m
2 jam seminggu
Bermula dengan Iqra 1 hingga Iqra 6
Peserta yang lulus pengajian akan di beri Sijil Khatam Al Quran
Pengambilan sepanjang tahun ikut kekosongan.
Bilik yang selesa dan berhawa dingin

So, apa lagi kawan -kawan, marilah kita belajar mengaji. Amin.

wickedcat Publish time 4-5-2009 03:55 PM

saya saudara baru,perlukan guru utk belajar segala2nya daripada asas..............kalu ada maklumtaPM lar saya....kalu blh area cheras or ampang....:loveliness:

shachihata33 Publish time 11-5-2009 10:07 AM

Assalamualaikum...

Sape2 kt sini yg ada ank2 nk bljr mengaji, boleh PM sha...

Area Kajang / Bangi...(ustaz akan dtg ke rumah)

Bukan sha yg ajar, tp abg Ipar...Pastikan Malam ye sbb siang dia
kerja...

TQ

ayu_ludo Publish time 14-5-2009 03:39 PM

mofars...

sy tak tahu nape tak dpt pm mofars...dah try tp dia ckp invalid pe tah

emm..btw..mofars ni lelaki ke perempuan yer.... pm me pls untk perkhidmatan mengajar mengaji...

zulfa08 Publish time 27-5-2009 03:21 PM

assalamualaikum...

saya tertarik utk nk bantu kwn2 yg mgkin nk blaja agama...bukan terlalu expert tp insyaallah mampu membantu untuk perkara asas dan hukum hakam..sya tinggal area wangsa maju..kalo berminat just email saya..nurshine82@yahoo.com...smoga dpermudahkan...:D

ct_snacari Publish time 10-6-2009 11:49 AM

Originally posted by zie67 at 2-5-2009 18:48 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
Jumpa iklan nih di ittutor..akak pon nak stat isnin nih

Yayasan Sekolah AL Quran Kuala Lumpur
Tingkat 7, Bangunan Wisma Warisan (Heritage House)
Jalan Yap Ah Shak,
50300 Kuala Lumpur.
Tel...

Di alu-alukan sesiapa yg ingin belajar tajwid ke sekolah nih.
Ramai warga emas belajar di situ.
Untuk ke sana pun mudah... dekat ngan LRT Putra station Dang Wangi
LRT Star station Sultan Ismail (kot) and Monorail
Buses pun senang.
Parking pun senang.
Kalo lapar, tempat makan berdekatan.
Tiada yuran dikenakan.... free....
tapi buku Iqra' kena beli lah (boleh beli kat sekolah nih)

puanseri Publish time 11-8-2009 10:59 PM

kalau area putrajaya or bangi blh call ustz khaidir 0139918892..upah mengajar mengikut keikhlasan masing2.

manusia biasa Publish time 18-9-2009 02:52 PM

off topic jap

kat laman web ni cari penderma yg bermurah hati sbb nak bina bangunan tmpt belajar agama ..

http://www.tahfizbestari.com

kalo sesape ada duit lebih, jenguk dulu web di atas, kemudian derma lah seikhlas hati ..

aku cuma sampaikan ajer, aku tak de kena mengena pon dgn pusat tahfiz tu ..

manusia biasa Publish time 18-9-2009 03:05 PM

ni aku google kan tempat belajar ngaji yg lain .. tu jer yg aku boleh tolong org org kat sini.. moga aku pon dapat pahala .. insya Allah

1. http://www.kaedah-al-hira.com/

2. utk kaum bapa di area ampang -
http://kelasquran.blogspot.com/2009/06/kelas-belajar-al-quran-peringkat-asas.html
Surau At-Tarbiyyah Bukit Indah
Jalan Bukit Indah 1/20, Taman Bukit Indah
68000 Ampang, Selangor Darul Ehsan

3. http://bangionline.com/index.php?topic=1062.0
kepada anda lelaki/wanita yg masih tercari2 tempat untuk belajar Al-Quran
sertai la kelas ini...usah malu...kerana semuanya terdiri daripada mereka yang
SAMA LEVEL/TAHAP...TIADA SIAPA YG PANDAI MENGAJI DALAM KELAS INI....
kelas baru ini akan bermula
pada 2 MAC 2009.

HARI: SETIAP ISNIN & KHAMIS
MASA: 9.00-10.00PAGI
TEMPAT: AQRAB TILAWAH BESTARI ENTERPRISE
            506A, Kompleks Diamond Bangi. dekat dgn WARTA
yuran: pendftaran RM25, bulanan RM50 ajee...

telefon utk daftar: 019-2998559/ 03-82101083

4. http://www.mudah.my/Kelas-asas-membaca-al-quran-di-klang-shah-alam-3924030.htm

Saya ada menyediakan perkhidmatan mengajar asas membaca muqaddam, belajar tulisan jawi dan al quran (berkonsepkan secara bacaan di depan guru) di rumah anda (tusyen di rumah) sehingga anda / ahli keluarga anda mampu membaca al quran dengan baik (secara bertajwid)

Terbuka untuk semua peringkat umur, lokasi terhad bagi kawasan di sekitar daerah Klang dan Shah Alam. 7 hari seminggu.
Ustaz Abu Ezzuddeen:   019 - 2465983
Masa dan Yuran boleh dirundingkan.

5. http://www.mudah.my/Mengajar-Al-Quran-dan-Iqra-di-rumah-kawasan-USJ-3898281.htm

Saya menyediakan perkhidmatan mengajar Iqra' Muqaddam dan Al Quran secara talaqi wal musyafahah (baca di depan ustaz) di rumah anda(home tutor) sehingga anda mampu membaca al quran dengan baik (bertajwid)

Hari dan waktu boleh dirunding, terbuka kepada semua peringkat umur, lokasi di sekitar USJ, Subang Jaya.. Hari Isnin Hingga Jumaat diantara pkl 3-5 ptg..
Ahmad Faizal:019 9604057

eyth Publish time 20-10-2009 05:12 PM

salam... sahabat saya di johor bahru mencari ustaz/ustazah yg boleh mengajar mengaji secara personal (one to one).kalau sesapa yg ada nombor ustaz di area jb tolong bitau (pm) saya ya.

ambia78 Publish time 25-10-2009 12:08 PM

asalamualikum ya para muslimin dan muslimah, ana masih baru disini. boleh kiranya ana hendak menyertai anda semua. semoga penyertaan ana disini diterima dan diredhai ALLAH:)

ambia78 Publish time 25-10-2009 12:22 PM

utk pengetahuan semua ditempat ana, ada byk kelas pengajian dari berbagai bentuk ilmu cthnya feqah, tasawur islam, tauhid & taswuf, tafsir al -quran, tafsir hadis, sirah nabawi, usul dakwah, perubatan islam dan lain2... bertempat dimasjid TERAPUNG, AS SALAM PUCHONG PERDANA, PUCHONG. semuanya dipimpin oleh al-fadzil2 yg tersohor dikalangan ulama2 insyallah yg muktabar.. dan juga berbagai jenis kitab dibincangkan bg memudahkan kita utk utk menuntut. kpd sesapa yg berminat bolehlah dtg. jgn sia2 kan peluang yg ada. terutamanya yg tinggal berdekatan.

laila_zi Publish time 27-10-2009 03:59 PM

52# ambia78

Salam ambia, napalah jauh sangat. Yg berdekatan dengan area ampang atau melawati ada tak sebab saya tinggal di bukit antarabangsa. Anak lelaki saya memang berminat nak belajar ilmu agama ni tambahan pulak dia dah abis pmr jadi saya tengah mencari2 mana tempat dia boleh bergaul dengan golongan yg macam ni.

ambia78 Publish time 27-10-2009 10:02 PM

askum en laila_zi, baguz lah klu dr awal lg dah galakkan anak saudara bergiat dgn ilmu2 dunia akhirat ni. insyallah ana akan cuba tanya sahabat2 ana klu2 ada mana2 kuliah agama disekitar area tempat saudara. utk pengetahuan saudara, ditempat ana selalunya bila cuti sekolah kami akan adakan program khemah ibadah ataupun program smart solat utk kanak2 & remaja. klu2 saudara berminat ana boleh tlg rekemenkan. cuma saudara perlukan sedikit pengorbanan dari segi masa utk menghantar anak saudara ke tempat ana. saudara klu nak lihat sendiri program dari masa ke masa ditempat ana, boleh layari web masjid ana masjidas-salam.blogspot.com

ambia78 Publish time 27-10-2009 10:17 PM

utk pengetahuan saudara laila_zi juga, ditempat ana ada kuliah utk pengajian ilmu tauhid & tasawuf pada setiap hari ahad slps maghrib, dan juga pengajian bahasa arab pada hari selasa dan rabu slps maghrib. tujuan ana bgtau kat sini buat pengetahuan saudara dan juga kpd sesapa yg terbaca thread ana ni. manalah tau kan klu2 ada yg berminat.

laila_zi Publish time 29-10-2009 10:38 AM

55# ambia78

Salam saudara ambia, boleh email pada saya details. email saya noorzee67@gmail.com. Terima kasih

ambia78 Publish time 29-10-2009 10:32 PM

55# ambia78

Salam saudara ambia, boleh email pada saya details. email saya noorzee67@gmail.com. Terima kasih
laila_zi Post at 29-10-2009 10:38 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif askum saudari.. ana xtau apa yg saudari suruh ana detailkan sebenarnya. tp ana dh emailkan juga ttg jadual pengajian ditempat ana. so saudari bleh cek email saudari nnt. klu ada kurang saudari bleh inform kat ana blk. insyallah...

suzrie Publish time 23-11-2009 02:15 AM

kalau nak mencari pengajar perempuan boleh pm saya.. insyaAllah saya cuba bantu setakat termampu..

dkitos Publish time 11-1-2010 12:02 AM

Post Last Edit by ust_adzhar at 6-1-2010 13:25

Kelas Mengaji IQRA', Al-Qur'an dan Fardhu Ain

" Sebaik-baik manusia di kalangan kamu adalah mereka yang belajar Al-Qur'an dan mereka yang mengajark ...
ust_adzhar Post at 15-12-2009 19:40 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kepada ust adzhar...di UM, anta belajar dlm bahagian mane?mksd ana...kat jbtn mane?sbb sy bekas graduan UM dari APIUM...mane la tahu, kita blh berkenalan

ust_adzhar Publish time 11-1-2010 11:03 PM

ahlan dktios.. ana dari jabatan al-quran dan al-hadith.. laisa mutakharrij ba'd..ana masih kanak2 yang sedang bertatih mencari ilmu lagi.. anta dah takharruj, masya Allah tabarakallah.. :) semoga anta diberkati Allah selalu.. amin..
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11
View full version: Perkhidmatan Mengajar Agama