baldu_biru Publish time 20-4-2009 10:28 AM

lama tk nmpk reen... dh dpt baby agaknya ...

alissa_sofea Publish time 20-4-2009 12:20 PM

baldu, agak2nya kalau bb tak nak BF, boleh ker saya guna kaedah pam jer...boleh dapat byk susu ker dengan cara pam ni....adus, pening sebab bb dah pandai larikan muka bila saya nak bg dia bf, sedangkan saya guna sns supaya senang, tp nak buat cam ner bb lebih bijak...:funk: :funk:

baldu_biru Publish time 20-4-2009 12:59 PM

Reply #182 alissa_sofea's post

boleh lissa... ada jugak ibu2 yg hanya bergantung pada pam utk bf baby.

alissa_sofea Publish time 20-4-2009 02:30 PM

tq baldu...harap, lepas ni boleh ler menjadi ibu susuan...:$ :$ :$

karief Publish time 20-4-2009 03:10 PM

Originally posted by baldu_biru at 20-4-2009 12:59 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
boleh lissa... ada jugak ibu2 yg hanya bergantung pada pam utk bf baby.

sayalah tu...

baldu_biru Publish time 20-4-2009 03:25 PM

Reply #185 karief's post

ok la tu karief... yg penting masalah mahram antara kita & baby selesai

alissa_sofea Publish time 20-4-2009 03:55 PM

karief...kau sumber ilhamku...:P :P

karief Publish time 21-4-2009 07:58 AM

Reply #187 alissa_sofea's post

thank you.. will always support you..

alissa_sofea Publish time 21-4-2009 02:43 PM

hari ni bila saya pam, susu cam keluar jugak...bila picit dengan tangan adalah 2-3 titik keluar, kiranya ada perkembangan dari malu2 nak keluar, skg kira tak berapa malu dah nak keluar...Rasa cam happy pun ada..tp tak boleh ler nak simpan sampai 5ml tu...kalau 2-3 titik tu kiranya melekat kat pam jer ler...kalau pam kat rumah kiranya boleh masuk dalam sudu, boleh ler suap kat bb..tp kat opis, terpaksa tengok ianya menitik gitu jer ...:(

nak tanya kawan2 kat sini...saya guna pam jenama pureen jer...cam ner err....ok ker pam ni...atau saya kena tukar...nak beli pam mahal cam tak berbaloi ler pulak...bukan apa, bimbang susu tak nak keluar....pengeluaran susu ni bergantung pada jenama pam atau cam ner ...harap kawan2 sudi bg pendangan

[ Last edited byalissa_sofea at 21-4-2009 15:17 ]

karief Publish time 22-4-2009 01:43 PM

Reply #189 alissa_sofea's post

alhamdulillah on ur progress..

personally bagi karief, pam pon main peranan jugak sbb kita ibu susuan bukan naturally
so kalau boleh invest pada pam electric, which the suction tu kuat and suitable untuk kita yg susah nak produce BM... tp dulu karief cuma pakai medela harmony manual..kira oklah
beli pam mahal pon tak pe nanti boleh let go.. normally second hand pump ni ada je demand dia
or boleh simpan untuk ur future baby...

cuba baca thread pasal BreastPump... byk info kat situ...

alissa_sofea Publish time 23-4-2009 08:24 AM

nampaknya terpaksa saya beli pump lektrik pulak:o :o ...Nanti nak gi survey dulu...mana yg ok...

baldu_biru Publish time 23-4-2009 09:35 AM

Reply #191 alissa_sofea's post

lissa, betul cakap karief tu... tp baldu tk guna pam electric pun... smpi arini pam avent manual tu byk berjasa :loveliness:

alissa_sofea Publish time 24-4-2009 12:03 PM

semalam gi jusco balakong nak beli pump letrik avent...tp dah habis...maklum ler semalam ada j card...dah ler sesak org, tp benda dicari tak der:'( :'( ..esok nak gi beli kat shah alam... susu bila perah dgn tangan dah dapat sesudu...rasa teruja sgt..terus masuk dalam mulut bb..;P ;P ;P

ciku_lat Publish time 24-4-2009 01:36 PM

ciku skrg dah xpam..ada beli yg letrik punye spectra 3 tu tp susu xmo kuar..tp bila bg baby bf dia pulak xmo lps nk bergayut jer..bila nk tdo jer mmg nk bf risau susu xbyk...bila bg bf jer 5-6 minit terus tido xmo lps bila lps mula la mengamuk..tdo mlm pon mcm tu gak xmo botol..tp ciku paksa gak minum sbb takut dia xkenayng..bg botol dah tau marah nk bf gak..

shift mlm yg lps, baby mil yg jaga sbb hubby bw budak2 sek dia p camping..mlm first tu mmg xmo minum pakai botol..nagis minum pon sikit jer..terus tdo sudahnyer buang jer susu tu..mlm ke-2 lak kul 2 pagi bangun sampai la ciku balik keja xmo tdo buntang jer mata dia..bila balik keja ciku amik ltk kat pangkuan terus gesel muka dia kat breast...heee risau nk tinggal baby mcm ni gn pengasuh..tp ari ni mmg anto pon dah pesan kt akak yg jaga suh pujuk gak bg botol...pedih nipple tu sbb hisap kuat..

ciku_lat Publish time 24-4-2009 01:38 PM

lissa dulu ciku masa baby sebulan lebih pon mcm tu picit tadah gn sudu sbb dia xmo hisap..terus suap dlm mulut..rasa seronok sgt dia dapat susu badan kita.

alissa_sofea Publish time 24-4-2009 03:26 PM

bb saya dah 3 bulan..mmg dah reti sgt, dia mmg langsung tak nak pandang bila saya try bg BF kat dia, baru jer buka baju nak bg, terus dia palingkan muka dia...adussssss...:L :L :Lapa ntah lagi sekarang dia bz nak meniarap, lagi ler tak nak pandang langsung...tu ler saya terpaksa beli pump letrik jugak...sebab dah nampak susu keluar....pump sekarang yg jennma pureen bila pump langsung tak keluar susu...bila perah dengan tangan boleh keluar laju lak....
bb ciku boy / girl....berapa bulan dah skg...

baldu_biru Publish time 24-4-2009 03:59 PM

Reply #196 alissa_sofea's post

lissa, awal2 dulu baldu pernah gak guna pam pureen ni... dpt la dlm 30ml, kdg tu lg la.. 20ml je... tu le yg baldu kumpul2 smpi dpt 2-3oz utk bg baby sekali kenyang. :loveliness:

alissa_sofea Publish time 24-4-2009 04:04 PM

nasib baik suami kata nak sponser pump letrik...tu yg buat makin teruja nak BF bb...mmg pun susu ada keluar tp tak memberangsangkan lagi...

baldu_biru Publish time 24-4-2009 04:16 PM

Reply #198 alissa_sofea's post

suka dgn semangat lissa.... baldu doakan lissa berjaya:victory:

ciku_lat Publish time 25-4-2009 09:30 AM

hujung bulan ni baby boy ciku genap 4bln. baby start masuk 3bln ciku start mkn pil tambah susu mmg hari2 try bg bf Alhamdulillah sampai sekarang xpernah nk tolak w/pn xde air susu masa tu.

baby ciku pon dah pandai tiarap tp kadang2 bila xlps badan nk tiarap dia akan nagis mintak simpati suh kita tlg tiarapkan dia...:lol:tido pon dia nk tiarap...

smlm amik baby kat umah pengasuh,akak tu kata baby minum sikit jer bg botol dia tolak2..kena ulang 2-3 kali nk abiskan 4oz tu..ptg kul 3 agaknyer dia lapar sgt 1 shot abis 4oz tu..mlm terus nk bf...takut baby kurang minum berat badan dia xnaik..awal bulan 3 ari tu timbang 5.6kg jer..sepupu dia 6.6kg beza sekilo...yg ni mmg fully bf..
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: Anak angkat - Ibu susuan