alissa_sofea Publish time 15-4-2009 08:47 AM

ciku, cam ner lissa nak buat tak nak bg susu kering...sebab kerja waktu pejabat ni..faham2 jer lah sehari kat opis...balik petang sempat sekali atau 2 kali jer BF...bila pump pun susu susah nak keluar...ada cara lain ker nak banyakkan kelaur susu...adusssss:L :L :L

baldu_biru Publish time 15-4-2009 04:20 PM

Reply #161 alissa_sofea's post

lissa, jgn tension2 nnt susu terbantut nk keluar :)

ciku_lat Publish time 15-4-2009 09:25 PM

ciku punya susu pon xbyk mcm xconfident jer baby boleh kenyang.tp bg selagi baby nak bf.
apa yg ciku buat mkn lobak putih masak air,minum air longan kering beli kat tesco lps tu rebus buh gula batu sikit bg manis,air barli,minum susu anmum.halba tu xtry lagi dah beli blm rebus jer..
kalu org2 tua suh mkn ulam byk2 pucuk betik rebus tp pahit sikit la..cekur,mkn buat ulam(yg ni xsempat lagi nk buat)

ciku_lat Publish time 15-4-2009 11:15 PM

baldu, nape ciku punyer nipple sakit sgt rr..sbb susu xkuar ker..sakit bila mula2 nk bg baby bf bila dah lama2 tu xler rasa masa nk bg masuk mulut baby tu yg tak tahan sakit..lg satu xbyk punca air susu tu kuar ada satu dua tmpat jer susu kuar camner ek?takut baby xpuas:(

alissa_sofea Publish time 16-4-2009 08:48 AM

semalam try juga bf bb, tp dia mengamuk sebab tengah lapar....risau jugak sebab lissa demam ...bimbang bb pulak demam bila bf lissa...longan kering dah ada...balik kerja nanti nak rebus dan minum airnya...sampai lissa pasang niat, kalau dapat menyusu bb 5 kali kenyang, lissa nak sedekah pulut kuning kat org...harap2 dapat menyusu bb 5 kali kenyang...kalau lebih alhamdullillah...

baldu_biru Publish time 16-4-2009 03:15 PM

Reply #164 ciku_lat's post

ciku, cuba cuci kt bhg nipple tu dgn air suam sbb takut ada lubang yg tersumbat. Pastu try urut jugak supaya byk lubang utk keluar susu.

alissa_sofea Publish time 17-4-2009 07:35 AM

baldu, boleh ker tanpa rangsangan dari bb, susu keluar hanya guna pump dan ambil motilium jer....maklum ler bb kadang2 nak hisap, kadang2 cam lupa jer cara nak hisap...bila cam lupa dia mengamuk sakan, bila letak botol susu pandai lak dia senyap dan tersengih...tu yg geram jer...

baldu_biru Publish time 17-4-2009 09:27 AM

Reply #167 alissa_sofea's post

boleh... cuma ransangan yg terbaik adalah dari hisapan baby tu sendiri.

alissa_sofea Publish time 17-4-2009 10:10 AM

baldu...bb lissa ni ikut mood dia jer, kalau mood ok, dia boleh hisap...kalau mood tak ok, mengamuk dia bila suruh hisap ...adusss....nampak gayanya saya kena solat hajat banyak2 biar mood dia ok dan nak hisap...kalau dia tido bila hari cuti saya nak buat air yasin nak mandikan dia supaya dia teringin nak hisap .... tak tahudah cara cam ner lagi...tawakkal jer kali ni...tadi masa pump susu susah nak keluar..bila picit dgn tangan nampak ada keluar tp setitik jer....:( :( :(

alissa_sofea Publish time 17-4-2009 10:13 AM

sapa yg penah ambik injection, setakat ni saya belum ambik injection lagi..saya hanya ambik maxolon dan sekarang saya ambik motilium...maxolon doktor yang bagi...motilium saya beli kat farmasi jer....

Adakah susu sukar nak keluar dgn ubat ni...kalau susah saya nak gi injection lah...Pada sapa2 yg pernah jumpa Dr. Khamsiah kat klinik An-Nur bangi, bolehlah bg penerangan sikit pada saya ...cam ner nak jumpa dia...kena buat temujanji dulu atau terus gi cam tu jer...sekali pergi berapa RM dikenakan bayaran..

karief Publish time 17-4-2009 11:52 AM

Reply #170 alissa_sofea's post

Ni baldu tau pasal ni... sat lagi dia masuk mesti dia reply.. last post pon dia ada explain about this treatment and cost...

Karief took injection and maxolon then followed with motilium...
I think injection helps in terms of trigger ur hormone before u take the ubat.. so for me injection yes helps so much to produce ur BM... tak tahulah y some docs tak nak bagi injection semua ni.. thats y before proceed apa2, better u search the info first then baru tau, which one suit u...
like me, last time sangat beruntung sbb terbaca post baldu, about her treatment and so on... tks again to you baldu...

lissa.. kalau dah ada setitik, maknanya it was a great news... mula dari setitik akan jadi bertitik2 then start from there with ur effort and everything akan jadi banyak titik... and at one time bila u perah tu mcm spray dia kuar... i feel like i want to cry bila dah ada setitik tu... sbb kita tak preggy then dgn rahmat Allah, Dia bagi kita keluar air susu tu... so for me u should keep it up girl...

alissa_sofea Publish time 17-4-2009 02:30 PM

harap-harap tak perlu injection, bab kata karief, mula dari setitik akan jd bertitik2. esok nak gi beli milkmaid tea...nak kena usaha sungguh2 sebelum bb pandai macam2 lagi...

Boleh ker kita ambil motilium dan ambik milkmaid tea sekali...di samping tu saya nak ambik funugreek capsule...boleh ke makan semua benda ni dalam satu hari...buat jadi mabuk haru gak;P ;P ;P ;P ;P

karief Publish time 17-4-2009 03:21 PM

Reply #172 alissa_sofea's post

boleh saja... like myself dulu, pagi2 dah minum air lobak putih, then after an hour minum air halba then minum milkmaid tea pastu amek lagi fenugreek cap 2 x 1 hari, afternoon continue minum air lobak, evening minum pulak air halba... tu belum lagi oat, susu, horlick, mcm2 sumbat, segala air / food yg orang kata elok untuk produce BM..semua tulah amek.. tp bagi gap lah in between..
and now i''ve gained 3kgs after completion... now sedang nak mengecilkan badan...:mad:

tp lissa.. better amek injection... pergilah consult Dr. Khamsiah tu.. nanti lissa can get clearer picture on what u suppose to do..

baldu_biru Publish time 17-4-2009 04:02 PM

Reply #173 karief's post

betul tu karief... segala benda yg org kata boleh bykkan susu, semua sumbat.... anak punya pasal kan... ;P

lissa, nk jumpa dr khamsiah tu boleh pg je... kalu hari sabtu, biasanya kol 8am dia dh ada.

alissa_sofea Publish time 17-4-2009 04:24 PM

tq KARIEF, BALDU...kalau nak jumpa dr. khamsiah kena buat t-janji dulu ker...

karief Publish time 17-4-2009 04:40 PM

Reply #174 baldu_biru's post

Hi baldu... how r u... how's kids...

betul segala2nya sumbat, berkorban apa saja...

baldu_biru Publish time 17-4-2009 05:58 PM

Reply #176 karief's post

anak2 sihat alhamdulillah. Si abg dh 2tahun... dh pg JPN utk register dptkan hak jagaan penuh :)

alissa_sofea Publish time 20-4-2009 07:40 AM

salam semua, hari ni ada peningkatan sikit pasal susu ni...dah 2 hari ambik kapsul fenugreek dan minum milkmaid tea...susu keluar bila dipicit, kalau pam masih susah lagi nak keluar...semalam cuba2 picit dapatlah suku sudu:lol: ...terus jer bagi kat bb, walaupun bb sedang tido...:lol: :lol: teruja sangat....;P ;P

karief Publish time 20-4-2009 08:21 AM

Reply #178 alissa_sofea's post

Alhamdulillah... mcm tu jugaklah karief buat.. dapat 1 sudu kecik pastu bagi kat baby, x kira dia tengah tidur ke apa... tak terkata.. then nanti dapat perah dlm bekas kecik pulak... pastu boleh collect sikit2 sampai brp oz baby minum...

alissa_sofea Publish time 20-4-2009 09:47 AM

harap-harap cam tu ler karief..demi si anak, ku sanggup buat apa sajer...nasib baik tak pening kepala sebab semua benda ku telan....;P ;P ;P

Dah ler skg bb dah tak nak BF...cam ner tu...dia cam dah pandai, dulu kurang pandai, bila bagi walaupun dia tak nak, lama2 dia hisap jugak...skg bila nak bg jer dia larikan muka ke arah lain...adussssss.....:mad: :mad: :mad: susah jugak bb pandai cepat ni...tak tahu nak pujuk macam mana biar dia hisap...:mad: :mad: :mad: bila paksa sikit terus dia mengamuk sampai merah2 muka, kesian lak tengok, jadi terpaksa ler saya pam jer, supaya ada rangsangan
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18
View full version: Anak angkat - Ibu susuan