gutes_madchen Publish time 21-1-2009 07:09 PM

Reply #19 ^^langkasuka^^'s post

x jugak... plg lewat pun around 2am tutup... meh laks kedai mamak 24hrs la...

bellelossom Publish time 22-1-2009 10:14 AM

Reply #18 bonas's post

eeee...best sgt baca pengalaman bonas nih. sama la kita..sangat2 suka time study kat sana. yg ada construction sbelah uitm tu sekarng dah jadik matrik arau. dah besarrrr dah tau uitm la ni.

pintu masuk (baru2 ni p) dah lain...pintu blakang dah cantik. saja ja masuk pintu depan kluar pintu belakang..SGT2 SUKA TIME KAT UITM ARAU!!

bellelossom Publish time 22-1-2009 10:18 AM

teringat time part 1. cm gelabah bewak time nk daftar. pastu dpt dok kolej beringin..(terasa nk nyanyi lak bila sebut beringin nih).

pastu nk p kelas kena jalan kaki. peluh abih badan ni. pas abih ja kelas, wajib kami p jalan kat mushroom-kedai2 jual brg/ alat tulis/ buku/ kedai makan.

pastu ptg ja kami sewa basikal round 1 uitm. seronok sgt. kalau rajin, kami bwk beskal p makan kat luaq. smpai terlupa kami kena antaq beskal balik.

dah tu kena tahan ngan pak guard sbb balik lewat time p main merry go round kat matrik (sebelah uitm). tp sib baik pak guard time tu cikgu silat. terlepas la kami anak2 didik dia ni.

MrFed Publish time 22-1-2009 02:00 PM

Reply #23 bellelossom's post

zaman saya takdak beskal, kolej beringin takdak uhuk uhuk, Yang ada Halban, Damak, Jati, Mayang, apa tah lagi. total 6 ja hahha...tuh zaman tok kadok laaa

zaman saya bleh isap rokok dgn lecturer siap bleh pau sebatang dua kekekkek

bonas Publish time 22-1-2009 03:41 PM

Reply #23 bellelossom's post

aku nak tanya lah,kedai2 makan berderetsebelah beringin tuh ader lagi tak??aku ingat lah,tokey kedai paling korner abang man ke apa,kat kedai dia,ngan kedai 2lain rega lauk semua murah-murah,pastu sedap2.kat sini lah ader aku makan lauk yang tak pernah aku jumpa,dulu la..
pastu ader kedai paling ujung,jual char kue teow,first time tu aku mkan,rasa bangga gak aku:loveliness:
bellelossom's sebut pasai mushroom,ader satu cc,kat situ jugak lah pertama kali aku pandai chating,kedai dia kecik jek,skang neh tak tahu la.. pastu ader kedai makan stail fast food,rega toksah cakap lah,tapi tempat neh antara port yang besh untuk couple:P

bonas Publish time 22-1-2009 03:45 PM

Reply #24 MrFed's post

halban:eek:ader ke nama kolej camtu..
time aku dulu ader kolej nyatoh,cengal,jati(ni tempat dak ROTU)damak(slalo budak pertanian) skang neh tak tahu lah musti dah banyak berubah..
nko sebut pasal rokok,aku nyer clasmate siap jadi tokan lagi time tuh,bila ade warden chek,siap sorok tempat baeekk punya,nasib tak kantoi:sweat3: :sweat3:

bellelossom Publish time 22-1-2009 05:02 PM

Originally posted by bonas at 22-1-2009 03:41 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
aku nak tanya lah,kedai2 makan berderetsebelah beringin tuh ader lagi tak??aku ingat lah,tokey kedai paling korner abang man ke apa,kat kedai dia,ngan kedai 2lain rega lauk semua murah-murah,pa ...

ada ada...mmg murah sgt lah. aku sgt suka makan kat situ. suka masak ayam dia. tapi kat situ klau kami nk mkn kena tgk sapa yg jaga cahier.

sebab nya kalau pakcik laki jaga, dia juai mahai. kalau kakak jaga, dia juai murah. w/pun lauk, nasik ngan air yg sama jenih.
kita sama la kak bonas. terasa mcm teringat lagi masakan dia. rs nk p lagi skali.

pastu teringat jugak, time kena raging ngan kakak senior. truk kami kena. dia soh kami beratur pepanjang. pastu bongkok seolah2 mcm duduk (tanpa kerusi) pastu angkat tangan n wat mcm pegang stereng keta. pastu kena wat aksi drift..ke kanan ke kiri...mcm bodoh..(hoh..ntah2 kat sini ada senior aku yg raging aku dulu...:funk: ampunnnnn..)

dah la kat belakang kami dak laki punya ramai. kalau nk raging, raging kat dlm dewan takpa la jugak. tu pengalaman time freshie. seminggu baru masuk. :lol:

bonas Publish time 27-1-2009 11:10 AM

Reply #27 bellelossom's post

dulu ader gak kena raging masa minggu haluan siswa,ingat lagi semua junior kena tturun,pastu kena lari tiap tingkat kolej tuh,letih woo..:L :Lsampai kul 1,2 pagi
gak la sesi ni berlangsung,alih-alih tak lama pastu pak guard datang serbu,terus semua kena angkut sekali senoir gi :D bukit aman,

MrFed Publish time 27-1-2009 08:56 PM

Reply #26 bonas's post

sila semak sejarah. Time saya ada 6 jer , 6 kat dalam, 1 (Meranti kat luar - jalan nak p mata ayer )

Tak salah saya, kami batch ker 5 kot, sessi July.

kraprz Publish time 28-1-2009 09:36 AM

Reply #1 bonas's post

Cik Bonas,

panggung tu dah bertukar jadik UniMap.

kraprz Publish time 28-1-2009 09:39 AM

aku selalu masuk ke UiTM nih sbb aku ada pak menakan (pakcik) keja/duduk kat dalam sana. kalau aku balik kpg perlis, aku selalu melawat pakcik aku.

dok tengok gak budak2/adik2 kita nih. teringat gak zaman blaja dulu...hahaha

tapi ada satu kedai kat tepi uitm nih. gerai Kue Tow Madu. sedap pun sedap, dia bagi ketam sebelah lagi.

bonas Publish time 29-1-2009 10:28 PM

time aku dulu,ader akak cun jaga kaunter koperasi kat sebelah kedai makan dalam itm tuh,kat manalah agak nyer akak tu sekarang ye??kiranya dia neh dulu penyeri koperasi la jugak,hehehe..:P

[ Last edited bybonas at 29-1-2009 10:35 PM ]

bonas Publish time 29-1-2009 10:32 PM

Reply #31 kraprz's post

kira dapat la jugak krapz masuk dalam tengok keadaan kat sana,environment mesti banyak dah berubah,cam aku neh dah bertahun tak g saner taktahu le biler agaknya..

[ Last edited bybonas at 29-1-2009 10:36 PM ]

kraprz Publish time 30-1-2009 09:51 AM

Originally posted by bonas at 29-1-2009 10:32 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
kira dapat la jugak krapz masuk dalam tengok keadaan kat sana,environment mesti banyak dah berubah,cam aku neh dah bertahun tak g saner taktahu le biler agaknya..

Fyi, aku bukan student uitm.

tak byk pun perubahan, yang berubah pun pintu masuk utama dah berubah; blakang jd utama (simpang 3 arau), yg utama dah jadi pintu belakang(yg ada byk pokok kiri kanan jln)

jln tar dah ok, bangunan ada yg cat agakbaru dlm 2-3 thn dah, pokok getah kat pintu masuk lama dulu dah kena tebang....aper lagi tak ingat plak...

lurve82 Publish time 20-3-2009 03:59 PM

aku ex stud uitm arau perlis ni..tp sethn je la kat situ sbb cos electrical kat situ utk sethn je..pastu smbg kat uitm png..pertghan thn 2000 xsilap aku..time tu uitm pun br je tuka nama..best..ingt kat mushroom..kolej beringin dgn kolej resak..pergghh...kat sini aku start kapel..heheheh..mmg best uitm arau..

kyleril Publish time 25-5-2009 10:34 PM

aku dengan bangganya mengaku x uitm arau batch 2003-2007(extende)hehe...seronok...masa awal2 masok dulu stil ada ragging nie..pastu rapat ngan senior...enjoy betol...happy sangat bila tringat balik..semua kolej da pnah duduk..masa cuti pon dodok itm sbb ambek intersesi, naseb bek la bawak motor..jadi senang la sikit nak outing..tp g class jalan kaki jer....sbb dekat..dewan makan yg sangat best...pusat islam yg menginsafkan ....time solat jumaat ler g pon..hehe...kat itm la tempat aku ngan gf aku dating...da tue...ptg2 makan kat kowtiow madu kalau dining xbesh(bukan bongkak nooo)...pasar malam kat rpa tu best gak..time puasa lagi ler banyak gerai..da lama da x g sana..rindu suasana mcm tue....kolej cendana...blok kayu..

shauqi Publish time 7-10-2009 09:03 AM

Post Last Edit by shauqi at 8-10-2009 09:09

Ni ITM Arau Tahun 1983 ...  Gambar dari TAngki Ayer ... Uhhh Nostalgia...
Aku adalah penghuni Jati .. dari part 2 - part 6 ... Part 1 aku di asrama G.  (rumah teres - dekat masjid) Jati dikanan sekali( ..tidak kelihatan ..)Damak, halban, Mayang & Siding
Padang depan tu ..adalah padang hoki . Perpustakaan dibangunan kayu . Masjid baru dibina (tidak nampak dalam gambar- kiri). 
Kini semuanya dah berubah sama sekali ... sayu bila ku kenang

http://inlinethumb44.webshots.com/13483/2438206970100621991S600x600Q85.jpg

fiza83 Publish time 7-10-2009 12:52 PM

oo kedai berderet dkt beringin tu dipanggil 'gerai' msa zaman aku la..aku batch 2002-2005..aku plg suka gi gerai hehe..lauk best2..klu nasib baik dpt cashier pak cik or abg baru dpt murah..klu dpt cashier mak cik or kakak msti kna byr mhl2 huhu..tp mmg best gler dok arau..best sgt..smpai skang aku igt kenangan dok arau..mcm jeles lak dgn junior yg dok study kt arau skang sbb dorg leh dok uitm arau lg tp aku dh xleh dok sbb dh tua;P..teringat kenangan gi class smpai berpeluh-peluh pah tu balik kelas singgah mushroom jap lepas penat kt situ..pah tu klu weekend gi outing kt alor star..masa tu klu dpt gi alor star kira plg best la..gi naik bas..mula2 naik bas dr uitm ke kgr tambang rm1.10,pah tu naik bas dr kgr ke alor star lak,..igt lg naik bas no183 tambang rm3.20 (masa tu la skang mesti tmbg dh naik)..eii rindunya kt kenangan tu semua..

kyleril Publish time 20-10-2009 02:29 PM

skrg ni dak2 itm ramai g alor star nek train..hehe..lagi murah dan cepat..sepanjang aku dok arau..aku g alor star nek bus skali jer..agak lama jugak...kenangan semua tuh..jalan kaki ke train station..punya nak jimat..hahaha

halimunSER Publish time 20-11-2009 12:59 AM

Post Last Edit by shauqi at 8-10-2009 09:09

Ni ITM Arau Tahun 1983 ...Gambar dari TAngki Ayer ... Uhhh Nostalgia...
Aku adalah penghuni Jati .. dari part 2 - part 6 ... Part 1 aku di asrama ...
shauqi Post at 7-10-2009 09:03 http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif

shauqi ,

tu dia keluaq dah gambar tu.. aku pun ada dulu gambar panorama tu.. tapi mana ilang dah..

paklang merupakan penghuni pertama bilik 207 asrama halban.. intake pertama Jan 83. Asrama Halban ni unik dia.. hinggaq.. Resident staff Mr Harbant Singh.. pening dia ngan kami.. masa tu breakdance baru keluar.. tiap tiap malam pakat wat breakdance..Gelanggang Tenis dan basketball tu kira paklang punya laa...

Tahun lepas ada jumpa Pak Syed drebar bas.. dia masuk wat spital kangaq.. dia ni referee bola.. dia nampak paklang , dia kenai lagi.. glamor kejap..rupanya dia ingat cita tangan ajaib ala ala maradona.. zaman kami isap rokok ngan lecturer laa..

satu kisah.. april fool .. angkat kapchai kawan bawa naik tingkat 3 hostel letak depan pintu dia.. kesiannn..

tahun lepas masuk kampus... SESAT..
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: pengalaman korang di Uitm Arau, perlis( dulu ITM) ngan pekan kangar