drebartaxi Publish time 25-1-2009 12:48 AM

Reply #20 dora_sue's post

alaaaaa....taxi/keta sewa pun banyak :lol:

dora_sue Publish time 25-1-2009 08:55 PM

Balas #21 drebartaxi\ catat

mahal arr..tapi nak tukar ar bateri esok lusa..takut gak..

medangmru Publish time 25-1-2009 09:46 PM

walaupun aku leh dapat rega murah blei Bateri MF...tp bateri air tetap jadik pilihan hatiku....selain jimat...tahan lama wooooooo...:D :D :D

t@t Publish time 25-1-2009 09:50 PM

Reply #23 medangmru's post

jimat mcmna tu med..?harga x byk beza kan..?haritu tgk beza bateri air dgn sel kering beza rm30 jer....

medangmru Publish time 25-1-2009 09:52 PM

Reply #24 t@t's post

Errrrrr....co aku mmg ada juai bateri...staff dpt special price....ada diskaun dlm RM40-50 drpd rega asal..:$ :$ :$

takumi86 Publish time 26-1-2009 12:08 AM

Reply #25 medangmru's post

bateri aku selalu beli kat kedai spare part ah guann jerr dlm 4.6km dari umah..
lps beli bateri aku selalu pekena teh tarik ngan roti banjer wunneek..:$

gelangkristal Publish time 26-1-2009 11:54 AM

aritu gi tukar minyak itam..budak mekanik tu kata, lain macam jer bateri akak ni...suh dia tengokkan, katanya air bateri dah kering. jangan biasakan kak, nanti rosak enjin.
check buku service, last sekali service kat perodua 27.12.2007, peh tu haram check, minyak itam ker, bateri ker :L

takumi86 Publish time 26-1-2009 12:01 PM

Reply #27 gelangkristal's post

haaa... org macam ahkak ni...
paling sesuai pakai maintenance free bateri...

err...setahun lebeyy tak pernah servis keter kee???
normally paling komann dlm 6bulan sekali bukak ler bonet depan tuuu tukau apa yg patutt

medangmru Publish time 26-1-2009 01:56 PM

Originally posted by takumi86 at 26-1-2009 12:01 PM http://eforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
haaa... org macam ahkak ni...
paling sesuai pakai maintenance free bateri...

err...setahun lebeyy tak pernah servis keter kee???
normally paling komann dlm 6bulan sekali bukak ler bonet d ...

dan lap2 apa2 yg patut kan kumik...bygkan 6 bulan x bukak...mcm2 ada...tikus mati pun ada kot..:lol::lol:

adekiut Publish time 29-1-2009 08:52 AM

thanks u all utk jawapan... kira tak banyak beza lah kan kalau gunakan bateri kering dan air nie...

huby dah beli bateri kering tu.. memang dah simpan dalam bonet kereta.. takut emergency kes.....

sbb baru bulan sudah.. tetiba elok dah sampai rumah... kereta mati enjin.. lampu semua tak menyala.. bila jiran just usik punat dekat bateri tu baru lah kereta boleh start... lepas tu pulak semalam power window tak boleh nak tutup.. pas tu tetiba lampu hand break menyala.. wal hal tak angkat pun hand break.. itu semua tanda2 bateri dah abis jangka hayat ke?

masterixs Publish time 29-1-2009 09:08 AM

Mulai sekarang aku lebih prefer bateri kering walaupun jangka hayat pendek (2 tahun - +) dan lebih mahal. Pasal kurang maintenance dan yg lebih penting kalau guna bateri basah kena hati2 dgn air baterinya yg kekadang melimpah kena pada body dalam enjin yg akan menyebabkan karat dan lama2 akan reput pulak besi kat body tue kena makan asid sedikit demi sedikit:(tue yg aku tak mau tue....

koben19 Publish time 29-1-2009 12:10 PM

bateri kering ni aku pakai tak sampai setahun dah kong...:@

bateri air jugak tahan lama..:D

medangmru Publish time 29-1-2009 12:12 PM

Reply #32 koben19's post

Bateri air kalau tak topap pun buleh kong gak dlm masa yang singkat...:$ :$

Bell Publish time 29-1-2009 12:46 PM

Originally posted by adekiut at 29-1-2009 08:52 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
sbb baru bulan sudah.. tetiba elok dah sampai rumah... kereta matienjin.. lampu semua tak menyala.. bila jiran just usik punat dekatbateri tu baru lah kereta boleh start... lepas tu pulak semalam powerwindow tak boleh nak tutup.. pas tu tetiba lampu hand break menyala..wal hal tak angkat pun hand break.. itu semua tanda2 bateri dah abisjangka hayat ke?

Ini bukan masalah bateri tp masalah terminal bateri yg longgar. Puncanya - 1) skru tak ikat kuat. 2)Hook longgar - bateri shift bila cornering 3) Terminal bateri kotor - byk taik asid.

Bell Publish time 29-1-2009 12:47 PM

Bateri air tahan lebih lama dari bateri kering. Bateri air kereta aku tahan sampai 4 tahun!

Bukan susah sgt nak top-up air tu semua. Rega air bateri pun murah sesgt. Rajin2kan la diri anda membelek kereta...

adekiut Publish time 3-2-2009 07:33 AM

Balas #34 Bell\ catat

thanks utk jawapan tersebut.. hmmm balik nanti kena chek balik arrr...

ting Publish time 6-3-2009 05:20 PM

Aku dah lama guna bateri kering...Malas nak check air...Lepas 2 tahun...jaga2 akan kong...

dragger Publish time 6-3-2009 09:11 PM

bateri air mmg tahan lame klau rajin jaga... tapi MF ni aku tak taw plak jangka hayat camne, maybe setahun lebih je kot

Mas916 Publish time 7-3-2009 10:17 AM

aku malas nk buka topik baru..tumpang tanya sini je la...

keter aku kelisa manual, last tukar bateri keter dec 2007, so baru setahun lebih laaa...

masalahnya....dah 2 kali berlaku enjin tak bole hidup..bila turn switch senyap sunyi terus...kot la nk dgr bunyi enjin cam nak hidup pun tak...
lepas5minit pas tu baru ok..

apa masalah ekkk..

xtrakiwi Publish time 7-3-2009 07:22 PM

kalo nak senang, gunakan jer lah Maintenance Free Battery
Pages: 1 [2] 3
View full version: Bateri Kering dan Bateri Air