Navarrus Publish time 31-1-2009 02:19 PM

Yep.. aku sama sekali tidak menolak kemungkinan bhw wujudnya kaum manusia sebelum adam. Tp masih ada lg ulama atau para pemikir islam yg tidak mahu 憄ikir panjang

doden Publish time 31-1-2009 02:44 PM

Di dalam Injil barbabas telah di nyatakan dengan jelas ayat ini;

6. Dalam Injil Barnaba itu juga Nabi Isa pemah berkata, "Nabi Adam pemah melihat di udara satu tulisan La ilaha illallah wa Muhammad darRasulullah,' Maka Adam berkata kepada Tuhan (Allah); Aku bersyukur kepada Engkau wahai Tuhanku kerana Engkau telah jadikan aku, dan berilah kepada aku apakah maknanya, "Muhammad dar Rasulullah itu? Tuhan (Allah) menjawab, "Selamat datang engkau wahai hamba-Ku Adam. Sesungguhnya aku katakan kepada engkau adalah mula pertamanya manusia yang aku jadikan dan tulisan yang engkau lihat ini sebenamya itulah anak engkau yang akan datang ke alam ini sesudah beberapa tahun nanti. Dia akan menjadi UtusanKu (Rasul-Ku). Kerananyalah Aku jadikan segalanya. Apabila dia datang kepada alam. Adalah dirinya itu terletak di dalam satu tempat yang indah, kira-kira 60,000 tahun sebelum aku jadikan engkau.

Jadi, Adam di jangka hidup pada tahun59430 SM.Pendapat ini juga turut di sokong oleh wikipeda:

Jadi, kalau mengatakan 1.83 juta tahun itu pada pendapat aku lah.Itu mungkin bukan Adam....Sebaliknya mungkin jenis-jenis homo nie mengikut teori Darwin.tetapi hendak mengatakan manusia beraal dari beruk itu adalah pendapat yang paling merepek sekali kerana Allah mengatakan manusia berasal dari tanah.

Nabi Adam hanya di katakan hidup pada tahun 59430 tahun SM

Persoalan ada berapa adam sebenarnya tidak patut wujud kerana di dalam al-Quran dengan jelas lagi terang menunjukkan hanya ada satu Adam sahaja hanya ada satu dialog seorang Adam dengan Allah.Jadi, pendapat ada banyak adam di tolak sama sekali.

Persoalan siapakah makhluk yang membuat barang purba itu?Pada pendapat aku lah.....ntahlah, susah nak cakap, mungkin teori darwin tu bila dia dah sampai kepada peringkat manusia barulah roh Adam dari syurga dengan Hawa tadi masuk ke dalam badan dia ker...ntah lah pening nak fikirkan..

ibnur Publish time 1-2-2009 08:41 AM

Originally posted by stormyrain at 29-1-2009 09:44 PM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
dia buat carbon test la tu ....

radio carbon dating tak sampai juta tahun.
mungkin dia guna isotope dating
atau dia guna index

ulartedung Publish time 1-2-2009 12:36 PM

ye ke sejuta tahun, camne diaorang kira ni.ntah ntah seribu tahun je.aku taktau geology ni.:lol: :lol:

ulartedung Publish time 1-2-2009 12:49 PM

ye ke sejuta tahun, camne diaorang kira ni.ntah ntah seribu tahun je.aku taktau geology ni.:lol: :lol:

rurouni_khairul Publish time 5-2-2009 09:36 AM

Reply #28 ulartedung's post

Serahkan pada yang pakar..:lol:

kroit92 Publish time 5-2-2009 07:01 PM

diorang guna carbon-14.. dalam buku teks Science form 4! :'(

kiblatku30 Publish time 5-2-2009 07:24 PM

Originally posted by cyborq at 29-1-2009 11:09 PM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
1.83 juta tahun dulu...phewww!!zaman bila tu? confuse aku ...manusia sebelum Nabi Adam or selepas Nabi Adam??

ada ke manusia sebelum Adam? xtau le,tapi klu orang islam wajib percaya yg Adam adalah manusia pertama ciptaan Allah.
Tapi jarak tahun Adam hingga ke Nabi Idris xde sape yg bley predict dgn tepat.Lagipun Rasul n Nabi byk,yg wajib kita tau hanya sket je.Ntahle...semua ni klu xnk keliru n tergelincir,kena rujuk Al-Quran.Aku x nafikan statement ko,dan aku x jugak menyokong.peace!

dCrook Publish time 22-2-2009 07:59 PM

Reply #21 jf_pratama's post

hail indonesia.. the birthplace of mankind !! ;P

putragold Publish time 22-2-2009 08:28 PM

Originally posted by kiblatku30 at 5-2-2009 07:24 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

ada ke manusia sebelum Adam? xtau le,tapi klu orang islam wajib percaya yg Adam adalah manusia pertama ciptaan Allah.
Tapi jarak tahun Adam hingga ke Nabi Idris xde sape yg bley predict dgn ...

hukum wajib mana lak nih :$

amir1976 Publish time 23-2-2009 07:53 AM

huh..manusia sebelum adam?

dah ada orang kira ke dah berapa lama nabi adam ni diturunkan ke bumi?

gua still percaya adam adalah manusia pertama..mungkin peristiwa tu terjadi lebih lama lagi berbanding 1.83 juta tahun tu kot..

only god knows i guess
Pages: 1 [2]
View full version: bukti manusia zaman dulu; 1.83 juta tahun, dijumpai!!!