hepimoon Publish time 7-9-2009 09:18 AM

Post Last Edit by hepimoon at 7-9-2009 14:58

akak nape sye amik aloe susah pulak pembuangan? da minum air dlm 5 liter sehari....da 2 hr x ke toilet nih...risau gak....please advice. TQ

fastrackeng Publish time 7-9-2009 02:37 PM

akak nape sye amik aloe susah pulak pembuangan? da munim air dlm 5 liter sehari....da 2 hr x ke toilet nih...risau gak....please advice. TQ
hepimoon Post at 7-9-2009 09:18 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Hepimoon,
check balik aloe tu dilarutkan dalam berapa ml air... selalunya larut dalam 500ml..
Puan shiela ada bagi teknik utk Detox ni..
1. minum 500 ml 30 mins sebelum minum Aloe
2. Minum Aloe yg dilarutkan dalam 500ml air..
3. Minum 500 ml selepas bangun pagi 500 ml..

utk bulan Ramadhan, dia ada paste kat sini cara penggunaan product tasly ni..
cuma check thread sebelum ni..

hepimoon Publish time 7-9-2009 02:58 PM

362# fastrackeng

TQ fastrackeng....
nanti hepimoon try cam ur suggestion. :loveliness:

sheila Publish time 7-9-2009 06:02 PM

Post Last Edit by sheila at 7-9-2009 18:08

362# fastrackeng

TQ fastrackeng....
nanti hepimoon try cam ur suggestion. :loveliness:
hepimoon Post at 7-9-2009 14:58 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Ekau jaaangan hepiii...tk hepi akk mendengau nya..risau lak. harap ekau ikut je suggestion water boy tuu.. ;P

Dulu dia nk keje dgn Indah Water, tpi tk seindah yg dibayangkan, so, dia nk keje lak dgn SYABAS..tpi tk jadik. :lol:

Akk punya pembantu kan, mmg dia mcm hepi gak. tpi akk tengok dia banyak gak mnum air, ni stori b4 pose ye. cumanya dia demam dan tk g toilet sbb toksin dlm badan dia mmg tahap dewa. seumur hdup tk penah ambik apa2 supplement kecuali b4 dtg M'sia 13 tahun yg dulu, dia ambik jamu. maka dgn itu, bayangkan 13tahun tk penah servis, mmg yg mempunyai tahap toksin yg tinggi, takkan jadi apa2 pada dia pada pringkat awal.mcm akk, mnum aloe, kluarnya beralur-alur..:lol:..

akk suh gak dia teruskan dgn DANSHEN, DCC, MARGARITA, ALOE & S & PTEA.demam dia. tpi g Dr, Dr tk komen apa2, kira tak da sakit apa,cuma suhu badan dia naik. batuk skit2, tpi tk lak selsema.mmg panas dalam, tk penah servis. mkn ubat batuk dr, kejenya tdo dan tk jugak reda..sbb dia batuk bukan krn sakit batuk & selsema, tpi sbb reaksi dari ambik supplement.teruus mnum air banyak + S&P tea sampai dia dpt buang air besar, yg tersangat tk tau nk describe mcmna kalau longkang dh sumbt 13 tahun, kuantitinya bertambah, dkompress lak sbb tkdpt bebas, tk tahu nk kata apa..imagine sndiri lah ye..:laugh3:

fastrackeng Publish time 7-9-2009 07:09 PM

salam puan..
kes hepimoon ni mcm kes kawan saya hari tu..
kawan saya tu manjang tak ikut arahan...
kena followup hari hari...
harap2 hepi berjaya meluluskan diri di waktu healing crisis ni..
haa... yg lagi sorang tu lagi lah buat saya pening..
kulit lebam lebam...sakit kepala ..sakit sendi..
purging....
lain org..lain healing krisis dia..
masa saya start aloe hari...rasa berdngung jer kepala ni..
lepas continue dgn DCC..rasa sakit kat belakang kepala..
almost 2 weeks..
now.. dah hilang healing crisis tu..

sheila Publish time 7-9-2009 08:40 PM

salam puan..
kes hepimoon ni mcm kes kawan saya hari tu..
kawan saya tu manjang tak ikut arahan...
kena followup hari hari...
harap2 hepi berjaya meluluskan diri di waktu healing crisis ni..
haa ...
fastrackeng Post at 7-9-2009 19:09 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Salam Mr Bee..
Betuuul!! lain org lain ragamnya kan??..mcm hb saya, dia pun slalu berat kepala katanya..tpi Alhamdulillah..harini, genaplah 2 bulan dia tk merokok. :pompom::pompom::pompom: masa nk brenti tu, dia rasa semakin payau rasa rokok. dan akhirnya berhenti terus merokok setelah merokok sejak remaja..pada our 19th Wedding Anniversaries..

fastrackeng Publish time 8-9-2009 09:44 AM

5 SEPT 2009..Dah masuk bulan ke 4 saya stop smoking...
Dah bole berpisah dgn kawan lama yg saya kenali 25 tahun lepas... kawan yg sentiasa menemani saya seperti bayang bayang... kawan yang sentiasa memberi saya kegembiraan di waktu berduka... sehingga lah 5 May 2009..kami berpisah secara total selepas kawan baik saya itu tidak lagi memberi saya kegembiraan.. setiap pertemuan kami sentiasa menyebabkan saya dalam kesakitan.. selamat tinggal sahabat ku.. ada kala nya aku amat merindukan mu...

sheila Publish time 8-9-2009 10:35 PM

5 SEPT 2009..Dah masuk bulan ke 4 saya stop smoking...
Dah bole berpisah dgn kawan lama yg saya kenali 25 tahun lepas... kawan yg sentiasa menemani saya seperti bayang bayang... kawan yang sentiasa m ...
fastrackeng Post at 8-9-2009 09:44 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

:lol:namanya KAWAN LAMA, bukan sahabat puun.itu kawan yg membunuh kwn atau tikam dari dalam.betui daak?? nama pun mcm bayang2, teman masa berduka dan membuat kita luka secara realitinya tanpa disedari.. sampai masa..tak kita tinggalkan dia..dia tinggalkan kita, itu kalau dah terlambat. :kant:

feeza81 Publish time 9-9-2009 12:23 AM

368# sheila

kak.. margarita saya dah sampai tadi.. tq..
semalam tunggu punya tunggu tak sampai gak.. rupa2nya semalam abg posmen cuti..
saya tak tahu pun semalam nuzul quran.. tak ambik tahu perkmbangan dunia tambah2 saya tgh pantang baru 2 minggu..
anak pertama.. bersalin melalui czer..cuti pulak dua bulan..

kak margarita tu boleh ker ambik 2 biji 2 kali sehari.. bukan apa nak hilangkan jerawat batu ni dgn cpt jer..
jerawat kat muka ni start jadi masa sy pregnan 7 bulan sampai la sekarang..
ingatkan pembawakan bb.. tp lps bersalin ni jadi makin teruk lak.. siap nanah lagi..:dizzy:
saya pun ambik produk nona roguy (pytonatal).. ubat ni memang bg lawaskan pembuangan.. 2 -3 kali ulang toilet..
selain tu sy ambik teh akar herbanika nona roguy jgk utk buang water retention dan reduce body weight..
so takpe ker saya ambik margarita tu 2 biji 2 kali sehari..

sheila Publish time 9-9-2009 09:01 AM

368# sheila

kak.. margarita saya dah sampai tadi.. tq..
saya tak tahu pun semalam nuzul quran.. tak ambik tahu p ...
feeza81 Post at 9-9-2009 00:23 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Letih dah komen post hang ni feza ooi...tpi CARI ni dah sawan kut!!:@

368# sheila

kak.. margarita saya dah sampai tadi.. tq..> U r welcome, my pleasure.. :)

saya tak tahu pun semalam nuzul quran.. tak ambik tahu perkmbangan dunia > tu diaa.. tu la hal feza, branak pun kena ambik tahu woo.. :P satgidlm tv ka brita ka bgitau apa2 berita yg kena mengena dgn kita, daahterlepas..tak tahu. amacam?? contoh, dia bagi amaran, nk terbanjir ker,ribut Obama sedang menuju ke kawasan kita ke, dll.. haa! tu dia!!

tambah2 saya tgh pantang baru 2 minggu..anak pertama.. bersalin melalui czer..cuti pulak dua bulan.. > TAHNIAH,kena ganti pose sebulan la ye. mcm akk anak pertama gak dulu 18 tahunyg lalu.. baru pose seminggu, Cser dan kena ganti 3 minggu..:kant: Akk Czer 3x noo..skali normal yg no. 2, 1 bius 1 badan, 2 spinal.

kak margarita tu boleh ker ambik 2 biji 2 kali sehari.. bukan apa nak hilangkan jerawat batu ni dgn cpt jer..
jerawat kat muka ni start jadi masa sy pregnan 7 bulan sampai la sekarang..
ingatkan pembawakan bb.. tp lps bersalin ni jadi makin teruk lak.. siap nanah lagi..:dizzy:> Hmmm..mcmanaakk nk komen ye.. tpi kena gak bagi pandangn pribodi dah feza tanyakan? kena laa akk jwb ye. harap dpt diterima..sbb akk nk marah ekaunie..tapi sbb bulan pose, akk tulis marah2 skit je k.. ;Ppada pendapat akk ek, terjadinya perubahan hormon semasa kita pregnantkan? ada yg hilang terus bila lepas bersalin, mcm akk yg asthma semasapregnant sampai kena sedut inhealer tu, baby kluar je, terus diahilang.tpi ini disebabkan masalah kulit, payah gak nak hilang kan?1lagi feza tak rasa ker produk yg feza ambik menyebabkan ianya bertambahteruk? bukan mksud akk produk tu tak bagus, noo..tpi kekadang,pertukaran semula hormon, ditambah dgn apa2 herba yg tak seswai, panehdsb yg menyebabkan ianya bertambah teruk.kadang2 kita tak da apa2,tapi sbb kita menyusu baby, baby kita cirit birit, ruam2 dsb.Sama sptkalau kita suka mcm yg pedas or cili, tak da jerawat pun, boleh jengukjerawat tu!!

saya pun ambik produk nona roguy (pytonatal).. ubat ni memang bg lawaskan pembuangan.. 2 -3 kali ulang toilet..
selain tu sy ambik teh akar herbanika nona roguy jgk utk buang water retention dan reduce body weight..
so takpe ker saya ambik margarita tu 2 biji 2 kali sehari.. > Sorito say feza..akan bertambah teruk AGAKNYA nnti sbb herba2 yg banyak danbercampur.panas...feza breast feed baby tak? baby mcmana? kalau kitake toilet 2-3x, dia pun lebih gak.Luka Cser jugak lambat baik dibahagian dalam sbb panas yg membuka terus luka kita..itu PENDAPATPERIBADI akk yg dah Cser 3x.Walau kita ambik contohnya mcm GAMATkerana kita nak cepat baik luka, tpi kita tk leh ambik ikut dos tu,cuba kurangkan sbb nnti gamat tu akan seal luka di bahagian dalam tpilapisan paling luar...faham tak mksud akk? so, luka yg tebal ke dalam,tak dpt dirawat.. itu kata seseorang yg ada pengalaman dan beritahuakk. kalau diarahkan mnum 2-3 sudu sehari, adik mnum 1 sudu je.

Akk ambik jamu dgn dos yg kurang bila akk dah habis pantang. plan2 tapi berterusan.so, feza kena jawab ler soklan akk dulu..

1.terasa panas tak ambik produk nona roguy?
2.breast feed baby tak?
3.baby ruam2 x atau cirit birit jika breast feed baby..

Sabar dik oooi, jgn nk cepat2 takut nnti kesan negatif lak..bagitau akk apa perubahan feza dah ambik produk NR.. k. :)
feeza81 Post at 9-9-2009 00:23 images/common/back.gif

fastrackeng Publish time 9-9-2009 09:13 AM

Soalan
Kawan saya yg selalu tak ikut arahan tu ada inform semalam..
kulit dia antara hidung dgn pipi..rasa kesat jer.. dan dia dah tak makan Margaret hampir seminggu.. Dia nak tahu ada kah tu effect dari stop makan Margaret...

Jawapan:
Saya bagitau dia yang during bulan Ramadhan ni intake water dalam badan berkurangan..
Kulit kita pun akan terasa kering terutama sekali kalo duduk dalam aircond sepanjang hari.
Lagipun margaret dah lama sebati dgn badan dia dan spt yg kita tahu ..water intake minimum 2.5 Ltr a day is a must..
My wife lak no problem sbb saya sebagai water boy menjaga water intake dia dari waktu berbuka sehingga sahur..
Jadi saya nasihatkan dia utk mula balik margaret secepat mungkin dan minum air sebanyak mungkin....
Ada apa apa yg puan nak tambah...silakan lah...

feeza81 Publish time 9-9-2009 11:49 AM

370# sheila

wow.. panjangnyer jawapan akak..:D
takder la panas pun ambik nona roguy ni..
lagipun feza start lambat jgk NR ni.. lps seminggu lebih czer..
yg ambik awal akar herbanika.. tp notis yg dpt rasa kuat dan bertenaga jer..
tak rasa mcm dlm pantang pun..:lol: sampai ada makcik yg tegur mcm bukan tgh pantang jer..;P

jawapan kedua.. jgn marah yer.. feza tak breast feed bb.. bukan taknak..tp susu kurang..
paksa bb hisap gak..dia hisap tp kejap jer pastu dia mengamuk sbb susu sikit sgt..
lantas terus bg susu formula... pam2 pun still cotet je keluar..
jadi maknernyer masa makan NR memang tak BF bb pun..
po..po..bb pun cun mkn susu formula ni.. tak pernah cirit lg..:D

feeza81 Publish time 9-9-2009 12:09 PM

so..mcmmana akak.. boleh ker ku telan 2 biji 2 kali sehari..
tp kat botol plak kata boleh telan 2 tab 3x...

tp macam dah ada perubahan jer lps mkn margarita semalam..
jerawat yg besau2 tu tak masak ranum lg..lp dah rasa less sakit dan kurang bengkak..
not bad gak la kan.. tak tau la klu daku jer yg terperasan.. hhehe...:lol:
bkn aper malu la nak raya dgn muka ni.. teruk bangat..
semua org tegur.. kenapa dan mengapa.. masa pregnan dulu klu org tegur terus ku tunjuk
perut yg memboyot...:lol:

sheila Publish time 9-9-2009 01:07 PM

Soalan
Kawan saya yg selalu tak ikut arahan tu ada inform semalam..
kulit dia antara hidung dgn pipi..rasa kesat jer.. dan dia dah tak makan Margaret hampir seminggu.. Dia nak tahu ada kah tu effect ...
fastrackeng Post at 9-9-2009 09:13 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Salam Mr Bee..hmmm..bukan effect tk makan MARGARITA..tapi sbb Margaritalah kulit dia smooth.. betul tak? once dia stop dah sminggu lak tu, ada gak kes yg balik kepada asal.tak sama effect sorang ke seorang tu sbb kan, ada yg hormon estrogen dia tingg dlm badan. ada yg masih muda, tp sbb gaya hdup dan radikal bebas, buatkan dia tuwe sblum masanya.. mcm iiiii..lain laaah.. awet muda uuu!! :lol:;P:2lol::laugh3:

utk kukuhkan lagi hujah ahkak awet muda ini,..:I kita ini manusia, mahkluk bernyawa..mengalami kematian setiap hari, ye lah, kematian sel, dsb keguguran segala..jadi bila tak ada SUPPLEMENT, akan memburukkan keadaan, kira MARGARITA sbgai penambah, penyokong, pelindung dan penstabil diri kita.Menambahkan semula hormon estrogen yg smakin kurang bilangannya setiap hari, penyokong kepada tulang belulang kita, sel2 kulit agar reshape dan membentuk diri seorang wanita, pelindung dari pelbagai penyakit dan penstabil dari segi emosi..ada banyaaak lagi khasiat Margarita...sapa tak cuba, tak amalkan, memaaang rugi besauu.. dah nak raya lagi seminggu lebih, masih smpat lagi wooo ode dan makan. cepaaat!!;)

sheila Publish time 9-9-2009 01:20 PM

370# sheila

wow.. panjangnyer jawapan akak..:D
takder la panas pun ambik nona roguy ni..
lagipun feza start lambat jgk NR ni.. lps seminggu lebih czer..
yg ambik awal akar herbanika.. tp not ...
feeza81 Post at 9-9-2009 11:49 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

oo ok..tak panas tk pa.tapi pantang tetap pantang dik. jgn laa ekau langgar pantang hanya kerana dirimu rasa cergas dan bertenaga..sbb kita Czer dik.nampak je kat luar mcm ok, tpi sbenarnya ambik masa 2 tahun utk kita betul2 sihat dan luka kering sepenuhnya..ada gak kwn2 akk yg cergas dan sihat terus melakukan kerja2 rumah spt biasa, sdgnkan belum pun habis pantang 40hari. tpi kalau kita Czer, msti lebih kan? sbb tu ekau dpt cuti 60hari.nk dijadikan cerita, yg sbenarnya, org yg sihat cergas dan buat kerja macam biasa tu, akk laa..:$mentang2 dah ada experience Czer dulu, so, anak yg ke 3, Czer gak lgi, tk leh tengok rumh yg tk dmop, lalu akk pun mop rumah mcm biasa..tak sampai 1 bilik pun habis, sedang bongkok2 mengemop, teruuusss...urat di spinal tu tariiik, akk terus tk dpt nk beridiri tegak!! punyalah sakiiit!! terus akk membongkok..jem kat situ gak!! nasib baik hb ada sbb dia pun cuti, akk tk leh nk panggil dia.mmg mcm..tahu tak kalau tengok citer2 kung fu china tu?? letak 1 jarum akupuntur kat 1-1 sendi, terus tk leh gerak..haa, gitulah akk. masa dia lalu skali depan bilik dia nampak akk kaku di situ, tpi dia tak syak apa2, tpi skali lagi dia lalu, tengok airmata akk je yg menitik..tahulah dia akk sedang dlm kesakitan.

Sambil bertanya keadaan akk, akk tk dpt nk berkata apa2, sambil dia berleter gak kat akk sbb degil!! nk buat keje rumah gak sdgkan msih dlm pantang..aduuuh!! bertambah sakit akuu!!:'(terpaksa dia pegi panggil bidan.baring atas katil pun, akk merekot la, tk leh tegak badan ni, baring mengiring.. itulah dia pengalaman pahit akk yg melanggar pantang.

fastrackeng Publish time 9-9-2009 01:24 PM

Ok puan..
berita faham over...
:lol: mcm mcm cite gerak khas lak...

sheila Publish time 9-9-2009 01:28 PM

370# sheila

jawapan kedua.. jgn marah yer.. feza tak breast feed bb.. bukan taknak..tp susu kurang..
paksa bb hisap gak..dia hisap tp kejap jer pastu dia mengamuk sbb susu sikit sgt..
lantas terus bg susu formula... pam2 pun still cotet je keluar..
jadi maknernyer masa makan NR memang tak BF bb pun..
po..po..bb pun cun mkn susu formula ni.. tak pernah cirit lg..:D
feeza81 Post at 9-9-2009 11:49 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Dah nk buat lagu mana lagi feza ooi, smuanya telah terjadi..:olenkali branak haaa, risik2 dulu supplement kita ambik, adakah dia mengeringkan susu atau tidak. jika tidak, teruskan dan feza kena la tambahkan sndiri agar susu banyak. mcm Margarita, menambahkan susu, mnum susu pun mcm Anmum tu, menambahkan susu, mnum atau makan pegaga, lobak putih, lobak merah, daun turi dll.K? Anak ibu msti mnum susu ibu haa, jngan bagi susu lembu haaa...baru mau dengar cakap ibu.. ;Panak feza boy ke? kalau boy mmg slalu ngamuk kalau susu kureng. Fezaaa, jgn marah haa, ini MAKCIK kasi nasihat haa..

sheila Publish time 9-9-2009 01:29 PM

Ok puan..
berita faham over...
:lol: mcm mcm cite gerak khas lak...
fastrackeng Post at 9-9-2009 13:24 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Berita terima, ROGER & OUT!! :laugh3:

sheila Publish time 9-9-2009 01:36 PM

so..mcmmana akak.. boleh ker ku telan 2 biji 2 kali sehari..
tp kat botol plak kata boleh telan 2 tab 3x...

tp macam dah ada perubahan jer lps mkn margarita semalam..
jerawat yg besau2 tu tak mas ...
feeza81 Post at 9-9-2009 12:09 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Telan laa feza ooii...asalkan kau bahagia di hari raya nnti..;Pasalkan kau mnum air yg banyak smasa pengambilan.akk telan 2 bijik je stiap malam..lagi pun akk ada tambah dgn lain2 mcm Aloe Fiber, Camellia Bee Pollen, DCC sbaik buka pose dan sblum bersahur.

Laa rugi la kau feza oi, kalau jerawat tu stop MASAK!! nk buka pose apa nnti kalau tk masak?? :lol:gurau je kauu!!bila jerawat masak ranum, mknanya dah ada nanah di dlm, menunjukkan bakteria tu la chefnya.. bila ambik Margarita dan jerawat tak sempat masak, sbb c Margarita dah halau Chef yg bertugas.maka terbantutlah masakan kita utk petang ini.. hahahahha...

Lama2 akan kecutlah jerawat tu dik..sbb tukang masak dah dhalau dan dihukum bunuh oleh Penguatkuasa Margarita.. :lol:

Water Boooy,..boleh tambah 1 lagi jawatan..ada kekosongan niih... jadik tukang masaaak aka Chef!! muahahhaha..jgn marah haa dibulan pose nii...:P

feeza81 Publish time 9-9-2009 04:46 PM

377# sheila s

kak.. klu ikutkan susu ni takder bukan sbb NR pun..
sbb produk NR ni boleh banyakkan susu..
lps czer hr tu bb girls ku kena masuk 4 hari icu kanak2 coz utk monitor sbb takut termakan najis..
masa tu breastku langsung takderSusu.. sumbat kat bb pun taknak hisap..
so masa kat icu tu nurse kasi susu formula guna picagari jer..
tu pun dia tak berapa nak hisap gak..
lps discharge kat rumah bg botol susu laju jer hisapnyer..:D
takpelah bukan rezeki dia nak minum susu ibu..
tp ku beri susu yg paling best kat dia.. yg DHA paling tinggi.. walaupun tak sama spt khasiat susu ibu..
sekali sekala pum breast dpt secotet tu ku campur dgn susu tepung..
dptla dr tak dpt langsung.. breast ni pun lembek jer.. tak bengkak langsung..
org lain sampai sakit breast masa pantang..

emm..dah jadi topik susu ibu lak..sory mod..:D
kak.lps ni klu dah abis margarita ni insyaallah ku ambik danshen sekali.. kasi lg marvelous..
Pages: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28
View full version: hebatnya tasly