norzyy Publish time 18-2-2009 05:04 PM

Balas #18 melia_star\ catat

anak saya dah tak der. dah setahun dah. dia hidap luekimia. dia pegi masa umur 2 1/2 tahun.ikut kata doktor luekimia ni tak ada punca. masih dlm kajian kenapa org hidap luekimia. tp ramai ramai pakar percaya ia disebabkan faktor persekitaran. air yg kita minum, udara yg kita hidu, apa yg kita makan dan sebagainya.

Sedih mmg sedih tp saya ada 2 anak lagi.sebab tu sekarang ni saya suka share bab2 ni dgn ibu2 yg lain. ubat gigi sekarang saya pakai MUSLIM. tak ada florida.

Kajian CAP tu betul... tp masalahnya mereka tak bagi cadangan barang apa yg boleh kita pakai. Diorang cuma keluarkan list yg tak boleh pakai. bila kita tgk list mereka.... kesudahannya mmg kita kena hidup mcm zaman batu. semua tak boleh

CAP penah buat pameran kat hospital P Pinang. saya pegi sbb masa tu mmg saya mmg ada kat hospital.saya yanya diorang kenapa tak kuarkan list yg boleh kita pakai.diorang kata mmg susah sbb kalau nak ikutkan semuanya tak boleh......

jadi saya ambik pendekatan yg mana boleh elak... saya elak... mcm kes bedak talcum ni... mmg saya dah tak pakaikan bedak kat anak2

norzyy Publish time 18-2-2009 05:08 PM

saya kat opis lagi ni. nanti saya cari balik buku2 yg saya beli dulu dr CAP and saya paste kat sini brand dan produk yg kalau boleh elak...kita elak

esok saya paste kat sini ye...

foxnike Publish time 18-2-2009 05:09 PM

skang ni pakaikan losyen aje...
tapi, kalau tak pakai bedak, berminyak la muka... :L

kazaraf Publish time 18-2-2009 05:16 PM

jap aku konfius.. bedak ni ada mcm2 jenis ke..

sbb tajuk die Bedak Talkum... so bedak jenis lain ape lak? n bahaya x

hehe

noor2 Publish time 18-2-2009 05:18 PM

Reply #21 norzyy's post

takziah buat norzy...........

mcm2 benda merbahaya sebenarnya yang kita dok guna hari2....

kazaraf Publish time 18-2-2009 05:22 PM

""Pengguna dinasihatkan memakai bedak diperbuat daripada tepung jagung atau tepung beras. Ibu-ibu pula digalak guna minyak sapu, bukannya bedak talkum bagi mengatasi masalah ruam kulit bayi,"

apa cth bedak drtepung jagung atau tepung beras????

emiliahani Publish time 18-2-2009 05:47 PM

wah........aku ni dahla peminat bedak2 baby nih:funk: :funk:

tupaiterbang Publish time 18-2-2009 05:49 PM

bedak hanya untuk disapu pada telo ye..

wombat Publish time 18-2-2009 05:51 PM

Balas #26 kazaraf\ catat

bukan bedak tapi pure tepung jagung o beras laa hehe

melia_star Publish time 20-2-2009 09:55 AM

Originally posted by norzyy at 18-2-2009 05:04 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
anak saya dah tak der. dah setahun dah. dia hidap luekimia. dia pegi masa umur 2 1/2 tahun.ikut kata doktor luekimia ni tak ada punca. masih dlm kajian kenapa org hidap luekimia. tp ramai ramai ...

sorry to hear that...b strong ye norzzy...takut plak dengo perkara2 yg susah kita nk elak yg sbbkan penyakit2 bahaya nih....tawakal ajelah....

maksud awak toohtpaste Mukmin kot...rasanya takder brand Muslim...saya dengar pasal florida ni pun dr Dr...mg dah lama tak guna Colgate....bedak2 plak guna non-perfume jer...rasa tak selesa tepek bedak wangi2 kt muka anak...saya pernah terguna bedak cornstarch brand Tesco choice...tak brp nk wangi dan agak kasar tp bolehlah jugak....murah pun murah...;P

melia_star Publish time 20-2-2009 09:59 AM

Originally posted by foxnike at 18-2-2009 05:09 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
skang ni pakaikan losyen aje...
tapi, kalau tak pakai bedak, berminyak la muka... :L

tulapasai....kalu yg kuat berpeluh tu kenelah tepek bedak gak nk bagi kering....penting gak tuh.....;P

melia_star Publish time 20-2-2009 10:05 AM

Originally posted by kazaraf at 18-2-2009 05:16 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
jap aku konfius.. bedak ni ada mcm2 jenis ke..

sbb tajuk die Bedak Talkum... so bedak jenis lain ape lak? n bahaya x

hehe

aku pun tak pasti tp pernah terbaca kata, yg bagus dan tak bahaya adalah bedak diperbuat dr tepung jagung dan beras....agaknya tepung2 tu diproses jadi bedak kot...aku pun pernah guna gak tp mmg tak best la sgt tekstur dan bau dia.....terpulang nk guna ke idak...:D

melia_star Publish time 20-2-2009 10:13 AM

sorry ye mod...sajer jer meng'up'kan tred yg tak best nih...bosan arrrr....;P :lol:

Ucu Publish time 20-2-2009 11:41 AM

Originally posted by norzyy at 18-2-2009 05:08 PM http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
saya kat opis lagi ni. nanti saya cari balik buku2 yg saya beli dulu dr CAP and saya paste kat sini brand dan produk yg kalau boleh elak...kita elak

esok saya paste kat sini ye...

Takziah. Jgn sedih2 ye.

BTW, ko kata nak paste kat sini.. mana ye list2 tu.
Pages: 1 [2]
View full version: Bedak Talkum Undang Maut?