hadi1978 Publish time 24-12-2009 11:55 AM

Baby kembung sebab apa yang ibu makan, jagalah makan... jangan belasah je... kesian baby :(

madura Publish time 31-12-2009 10:13 AM

masa anak aku baru lahir sampai 3 bulan..memang kembung teruk..sampai xtdo malam..perut bunyi macam drum bila kita ketuk2..
petua saya parut bawang merah..cmpur dengan minyak yang slalu kita pakai untuk sapu kat anak...then sapu kat perut, betis,tapak kaki n blakang..
InsyaAllah dia akan kentut je..
Penah saya xbuat seminggu sbb tgk anak dh sihat, then dtg balik kembung dia..
SO far ni la petua terbaik saya penah buat untuk anak kembung..
pastu jangan lupa bagi woodwards gripwater.. InsyaAllah berkesan..

mikasa Publish time 21-11-2010 01:12 AM

baby aku jenis severe cholic...dah bermacam cara aku cuba...siap jumpa Harun Din kat Darul Syifa lagi...woodwards gripewater dah tak jalan...

cari kat internet...ramai org rekemen colic calm..kena beli dari US (harga dekat rm90 )sebab takda jual kat mesia...seminggu lebih baru sampai...setakat nie alhamdullilah..baby tak menangis lagi..

LiliSam Publish time 22-11-2010 06:01 PM

anak aku yg 1st dlu ms bb mmg kena colic je sllu..dia ilang sndiri bila dh pandai niarap..sian je tgk.nk kata x tuam..tuam je..minyak sntiasa buh..lps tukar pempers..perut mmg tak kuat..agaknya..

yg adik alhamdulillah..spjg ni x penah lg..dh sethun 1 bln..

SSCarjunk Publish time 24-11-2010 05:53 AM

Ada petua org tua kata angkat baju baby dr jemuran sblm senja. sbb klu baju tu berembun, baby akan k ...
emirsza Post at 28-2-2009 02:59
Sy pun lakukan perkara yg same
..Alhamdulillah...anak2 sy tidak ade masalah....

(posted by mobile)

True-X Publish time 3-5-2014 10:50 AM

Btol ke x leh minum air oren atau ribena..nnt baby kembung perut... baby aku br umur 19 ari... aku dlm pantang lg ni...naik muak minum milo ngan air suam tiap2 ari...huhu

poyohabis Publish time 11-8-2014 09:34 AM

anak ke dua aku nie kuat kembong...ms anak sulung perempuan ari tu x penah lak kembong ni...dah bg minum gripe water pon msh kembong ..minyak dah sapu kat perut,betis,tapak kaki n dAda...

icha80 Publish time 19-8-2014 10:20 AM

Kadang2 cra burp xbetol..aku salu fail bab2 ni..lama aku buat bru anak burp..kakak aku wat skjap je skli burp kuat lak tu..
Adik ipar aku lg best..anak die ssah nk burp..klu pas mnum susu xburp pn xpe..xkembung pon perut die

johndoe17 Publish time 19-8-2014 12:46 PM

Anak sulung pernah kembung sekali je masa baby sb silap aku minum air kenduri banyak sgt...
Air kenduri kan air paip..xmasak...dahla menyusu badan..

Satu lg aku amal xsidai baju baby mlm2.. Pastu letak minyak kat pusat dgn blkg betis bb...
Pages: 1 [2]
View full version: Bayi kembung perut