sinar_inspirasi Publish time 23-3-2009 11:58 AM

tahniah belacanudang... semoga terus berjaya...

aku ada jumpa mesin2 ni kat bangkok baru nih.. kat sana pun murah jugak..

ana_in Publish time 28-3-2009 12:49 AM

Originally posted by kekbelacan at 22-3-2009 01:31 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
restoran kat mana....nanti i nak datang makan kalau sesuwei bole jadi pelanggan tetap....:)

Restoran sy di Solaris Dutamas, belakang Masjid Wilayah. Nama restoran, Ton Khao restaurant. Datang lar..
Sy igt nak bukak biz kunci ni kat sini jugak... tpt baru, kedai kunci paling dkt kat sini pon di Sri Hartamas.

kekbelacan Publish time 10-4-2009 03:11 AM

buat jer.....nanti lama2 org athu mana nak buat kunci
kedai makan u thai style ker...
kalu i dah makan will tell u :)

TJCLASSIC Publish time 10-4-2009 04:33 PM

aku tak pernah study this type of biz, tapi aku rasa profit margin dia tinggi la ... satu kunci aku buat, dia charge sampai RM8.00, sedangkan aku rasa direct cost dia baru seringgit dua jer.

tapi kalau kedai yang ada signboard lawa tu, initial outlay dia tinggi coz mesin dia gempaq, tapi selalunya buat/duplicate kunci ni bukanlah core dia, ada lagi benda or service lain yang dia orang buat such as trading (definitely high profit margin) dan juga supplying kat housing projects or office renovations.

another thing yang obvious, these bizs dipelopori oleh chinese (banyak networning) dan boleh dapat good purchase price ... dan biz ni juga banyak yang sub-rent dengan biz lain ... so rental costs can be further reduced.

kekbelacan Publish time 21-5-2009 11:18 AM

ada kedai dobi tumpang la sebelah tu locksmith apa salah nya ......

RinGGoStaR Publish time 21-5-2009 01:09 PM

Aku ade pengalaman kerje kat kedai kunci.. tapi bisnes ni memang menguntungkan sebenarnye.. sbab die ade buat alarm duplicate n jual manga2.. kalau ade orang buat alarm memang untung la skit.. sbab alarm paling murah pon dalam 150.. kunci2 pon ade bnayak jenis.. paling murah kunci harge die 2 ringgit.. bende2 cam ni memang orang tak plan nak buat.. tapi bile diorang nampak jek kedai2 ni diorang akan spontan teringat nak buat kunci pendua lebih.. dari pengalaman aku la kan keuntungan dalam sebulan adelah dalam 3 - 4 ribu.. sehari untung lebih kurang seratus lebih atau due ratus lebih.. tu belum masuk ngan duit2 yang masuk dalam poket aku.. ahaks.. kire songlap sikit la.. ahaks.. :lol:

kekbelacan Publish time 25-6-2009 01:21 AM

kalo buka dobi, adakan kedai ni buat side income gitu
kat cyberjaya ada satu camni
dobi kawin kedai kunci
Pages: 1 [2]
View full version: Bisnes Senyap : Kedai repair kasut & buat kunci