tari Publish time 26-3-2009 07:55 PM

selain byk minum air kosong, air barli pun baik utk diamalkan

pu3hanglipo Publish time 27-3-2009 01:03 PM

btul tu.. air mmg pnting utk semua.. utk daptkn kulit yg cntik, melawaskan pmbuangan air kecil n besar, utk awet muda... so apa tunggu lg.. minum le air bebyk.. bukan kena bayo pn..

fiqa_sofia Publish time 27-3-2009 01:53 PM

Balas #22 pu3hanglipo\ catat

:lol: :lol: :lol:

zahliahani Publish time 28-3-2009 06:41 AM

Reply #22 pu3hanglipo's post

btl tu..bil ayor pon free:lol:

sunflower80 Publish time 28-3-2009 06:29 PM

kenpa mcm susah jer nak minum air 8 gelas tu...sampai mcm kena paksa2 utk telan air tu..nk wat mcm mana yek utk bagi mudah minum air banyak2???:re:

hainina Publish time 28-3-2009 10:20 PM

Originally posted by fiqa_sofia at 24-3-2009 11:21 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
haaa..biar betul....biasenye sakit lepas aku buang air kecik...sakit nye cm kne sngugut..kerap gakla ku kne..aku rase aku kurg minum air masak kot...:L :L

maybe ko kena kencing kotor.... jangkitan kuman kat pundi kencing...
kena minum air masak byk n kalu leh jpa dokto gak :P

diamondvii Publish time 2-4-2009 02:57 PM

aku mmg takleh lari dr air masak or air mineral ni. suam2 yg sedap. klu yg sejuk aku takleh masuk nak muntah pun ada. mana2 pg mesti ada air. aku cepat haus dan cepat berpeluh wlpn aku bukan besar gedabak. makan pedas skit je pun aku dh cam org mandi ;P

along_athirah Publish time 25-4-2009 05:52 PM

minum air ape pun x pe... asalkan air
tapi klo ada resiko utn DM tu jgnlah minum air byk gula... kurangkan
klo bab sembelit tu actually mungkin penyebabnyer kurang makan makanan berserat...
banyakkan mkn sayuran & buahan

peach_pie Publish time 30-4-2009 09:06 PM

alahai...aku memang kene immediately tukar lifestyle la nampak gaye nye ni...
dahla tak dapat telan air masak, nak kene air mineral jugak...kalau tak de air mineral memang aku takkan minumlaa..memilih tol:mad:

makan buah pun aku kureng...problem tak eh kalau tak suke makan buah?>:shakehead3:
seriously tak suke. dulu2 ok lagi, cume oren n apple je aku tak suke, sekarang anngur pun tak menarik minatku...

Lagi satu, aku salu pening2 yang berlarutan dari pagi-petang. Ada kaitan tak dengan tabiat kurang minum air n makan buah2an eh?

hainina Publish time 1-5-2009 01:07 AM

Balas #1 fiqa_sofia\ catat

edit..........

hainina Publish time 1-5-2009 01:09 AM

Balas #29 peach_pie\ catat

air mineral pon xpe..... asalkan bkn air yg berperisa.... utk buanh tokson...
buah bagus gak blajar la mkn... bets apa.... :P

honey_dew Publish time 1-5-2009 11:06 PM

seeloknya amal minum air masak sehingga 6 gelas masa bangun pagi
lepas tu baru gosok gg
detox perut dgn air bagus biar minum sampai muntah waktu pagi bg mengeluarkan segala toxic dlm perut
boleh buat seminggu 2-3x

nursha Publish time 1-5-2009 11:12 PM

sha x suke minum air masak... tp Alhamdulillah..ok je..:)

kumbang845 Publish time 2-5-2009 11:16 AM

kalau air kencing ko warana kuning pekat bermakna ko kurang minum air kosong...sbb dalam badan ko tu panas.mcm injen keta agk;P ;P pengalaman aku kalau terasa sakit lepas or sesudah buang air kecik tu kekadang kena infection atau masaalah batu kerang..ada baiknya ko jumpa ngan doktor jer ..:D

Lady_On_Earth Publish time 2-5-2009 11:32 AM

kadang rasa senak masa buang air kecik tu bukan sbb kurang minum air je, kadang sbb honeymoon syndrome gaks.. :$

aku pun tak suke minum air.. :mad:air ape pun tak suke...
rasa nak muntah minum banyak2..
kalu g kedai tak penah minum air sampai habis... paling2 pun setengah gelas jer, slalunya suku jer la... :L

seri_air Publish time 2-5-2009 11:51 AM

Balas #1 fiqa_sofia\ catat

kurang minum air memang akan mengganggu digestion system dalam perut, sebab acid perut memerlukan air to access ke seluruh makanan dalam perut. kalau tak cukup air, acid perut tak dapat hadamkan semua makanan, so ada makanan yang akan sentiasa berada dalam perut. ini yang membuatkan kita makan tak kenyang. so memang kena minum air at least 3 liter sehari. pergerakan semasa exercise juga membantu process penghadaman.

kalau nak senang minum air aku boleh introducekan product yang akan menggalakkan you minum air disamping menambah tenaga. senang2 boleh minum 2-3 liter sehari dan badan pun akan sihat.

seri_air Publish time 2-5-2009 11:52 AM

Balas #35 Lady_On_Earth\ catat

dulu I pun macam tu, tapi sekarang sekali order 2 gelas, 1 air kosong 1 lagi air jus.

iey_iyda Publish time 2-5-2009 03:21 PM

aku pun lately cam takde selera minum air masak.. kadang nak kasik aku rajin minum air, aku kena campur2 la, letak jus sunquick/susu anlene/ribena tapi without sugar.. kira aci tak kalo camtu..

kadang kalau ada air 100 plus/pepsi, aku amik sket dalam suku cawan, dan tambah air masak banyak2 sket.. kiranya air tuh ada la rasa sket walaupun tawar..

macam2 cara la haku buat untuk rajinkan minum air.. :$

myahakeem Publish time 3-5-2009 12:17 AM

minumlah air masak sekurang2nya 3 liter sehari...insya'Allah bdn sihat....
amalkan camni, bdn pun payah naik..sebab kenyang dgn air masak jerk...:lol:

Lady_On_Earth Publish time 3-5-2009 02:35 PM

Balas #37 seri_air\ catat

seri wat mcmana nak kasi minum air ba nyak tu...? ada cara ke?
Pages: 1 [2] 3
View full version: Kesan kurang minum air masak