dedaun85 Publish time 25-8-2009 04:27 PM

mahainya bersalin kat kl...

Hana Publish time 25-8-2009 04:33 PM

DEMC nie ada nurse home care services. derang akan dtg umah kita slps kita balik umah. certain area ajer derang cover. area dekat2 la. kalau jauh2, derang tak pergi. lawatan sekali tu dah included dlm bill.
so, bila derang dtg, derang check ibu (luka kat bawah) dan anak (kuning ke tak)
kalau kita nak derang dtg lagi, derang charge rm70. aku dah panggil sekali (last week) sbb aku fobia betul area bawahan aku. serba tak kena. 1000 ketakutan. sorang nurse tu check, dan letak ubat antiseptik. bagi luka cepat baik sket.
this week, derang dtg lagi sbb aku panggil. 2 nurse tu mmg betul2 baik lah. aku mmg puas hati.

LiliSam Publish time 25-8-2009 05:19 PM

Post Last Edit by LiliSam at 25-8-2009 17:22

Post Last Edit by LiliSam at 25-8-2009 17:20

338# tinta_balqis

lor..cian tinta... sib baik sy x g hosp sg buloh tu.. sy bersalin kt ipoh.. tp alhamdulilah layanan superbbbbb... sebenarnya x tentu.. nasib la...klu dpt nurse n dok yg ok..ok l ...
nurmarsya Post at 25-8-2009 15:50 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

tgk nsb gakspital kerajaan ni...tak smua nya x ok..
tp mmgla...d spital kjaan..kita mmg kena jaga anak sndiri..
aku dulu di htar..anak nangismlm..sndiri jaga..dh la c-sect..ni mlm kedua rs nya..sakit mmg la skit..tp nk wat camna..

n yg 2nd ni aku plan ke sg.buluh psl..dkt sikit..kaalu ke htar kena lalu jem..mls plak..

cai_yunk Publish time 25-8-2009 05:29 PM

i bersalin kat PUSRAWI jln tun razak, K.l..
kos berslain RM3K ++ sbb guna GL pastu DR Adilah dorang ckp mmg mahal.(mahal pon x pe sbb i like her) dok 3h 2m..

morango Publish time 25-8-2009 09:51 PM

masa 1st check up bayar sendiri me kena :
consultation = RM60
scan = RM30
folic asid + multivitamin = RM70

2dn check up guna GL :
consultation = RM90
scan = RM55
duphaston = RM160

owencute Publish time 26-8-2009 08:54 AM

Ramai gak ye yg bersalin kat DEMC..owen pun bersalin at DEMC on 24/6...kali ni kena emergency c-sect sebab jalan tak bukak2 selepas induce tablet n drip..tapi kali ni induce tak rasa sakit pun..contraction pun very mild..
3d2ncost RM6700 inc induce n emergency c-sect, home care service..
Bilik ambik superior..memang puas hati ..besar n sumer lengkap...mini fridge pun ada
nurse layan pun superb... Company bayar RM2,000 je so lebihnya poket sendirila..overall puas hati...
By next year DEMC dah pindah ke bangunan baru..so rasanya lagi comfortable la

syahid83 Publish time 26-8-2009 10:35 AM

ku kerja gomen. bersalin di HKL

c-section, 3 hari duduk (wad bersalin) + 3 hari (baby kena kuning kena, minta tukar wad kanak2) = 6 hari kena RM 27

ayuyatie Publish time 26-8-2009 12:22 PM

ayu bersalin kat KPMC Puchong ngan Dr. Haizal..gynea ni bagus and recommended if sesapa nak bersalin di KPMC...bersalin 24 feb 2009 aritu...dah byk method cuba utk bersalin normal tp baby nak kuar ikut tingkap jugakk so 3d2n RM 5600. Single bed tp bilik dia kecik sket la..ader tv (tu penting masa tgh sakit hehehe)..Nasiblah mmg dah spare duit untuk c-sec cos semua ditanggung sendiri. Company tak cover pong....kalau normal kat situ RM1500++ jek..

remizati Publish time 26-8-2009 12:59 PM

nak tanya..ada sapa2 yg bersalin kat hospital universiti malaya tak? (PPUM)..cdg nak book tempat kat sana...ok tak bersalin kat sana...dgrnye anak first boleh bersalin kat sana...

sawiee Publish time 27-8-2009 03:05 PM

sept 2008,bersalin kat hukm,cheras.kat sini open-ward.so,disadvantage bagi yg layak kelas 1.sawiee duk 6days sbb baby g6pd n c-zer.mmg xpuasati in terms of ward services.anyway,doctor dia ok.yg 2nd ni ingat nk try annur/ azzahrah.which one better ye?

ummi_tihani Publish time 27-8-2009 09:18 PM

350# sawiee

saya bersalin kat azzahrah mid jun 2009. dari segi harga(compare azzahrah vs caj my friend bersalin kat annur), lebih kurang je kot. dia kena RM6k++ kat annur, i kena pun RM6k ++ azzahrah..kes c-sect. facilities i tak leh komen la..pasal i tak penah jejak kaki pun kat annur. tapi for me, ok la...kesan c-sect tu pun cepat je faded. skang ni, 2 bulan lebih selepas deliver..tak nampak sgt dah parut tu.

Calla lily Publish time 28-8-2009 09:06 AM

351# ummi_tihani

bestnye lepas 2 bulan kesan parut dah faded
makan apa masa pantang ?
calla nak masuk 3 bulan parut tuh masih nampak lagi w/pon dah elok sepenuhnya

blur_cherry Publish time 28-8-2009 02:11 PM

316# mek_ja

salam..stuju dgn u. dulu aku pun bersalin kt HKL. Alhamdulillah, semuanya smooth. Org pesan, kalau takmo kene marah ngan nurse2 kt gomen hospital ni, pepandai la jaga diri. Jgn byk songel :P ..InsyaAllah seme ok. Masa bersalin tahun 2005 dulu, suami boley masuk bilik bersalin. Gomen mmg dh galakkan suami teman isteri kt labour room masa nk deliver. Pasal stay malam tu, kalau bilik sorang, boley kalau tak silap suami tunggu. Kalau open ward yg tak boley, takut ibu2 mengandung yg lain tak selesa.

kuntakpindek Publish time 1-9-2009 03:32 PM

Post Last Edit by kuntakpindek at 1-9-2009 15:39

masa anak first aku bersalin kat GH kuantan guna GL.aku dgn asben dedua org gomen
wad menunggu kelas 2,labour room kelas 1 dan wad pas bersalin kelas 2
ingat masa tu nak sume kelas 1 sb GL somiku layak tp sume penuh masa tu
sib baik masa tu masa beranak somiku ada..dorg ok2 je semua
agaknya sb somi ada dorg x berani nak melaser-laser ni..huhuhu

aku gi hospital tu pkl 6.00 pagi sb masa tu dah pecah ketuban
pastu pkl 10 pagi, dok check laluan dah bukak bape ntah..lupa tah
pastu terus kena gi labour room..
dr pkl 10 tu sampai la pkl 6 ptg menahan sakit dok kat dlm labour room tu
pkl 6.30 br la baby kuar
pastu dorg amik baby bwk gi mandi
n nurse plak masa jahit bawah tu...adalah dekat sejam aku lepak..baring2 dlm tu
pastu br dorg dtg balik suh pakai baju n naik wheel chair...pastu sampai satu pintu
nurse hulur anak aku tu..berdasar tag nama kat tgn..
aku pun pangku amik anak dan nurse tolak sampai wad ...tido semalaman kat sana
pagi2 dorg suh mandikan anak..aku x larat...sib baik mak aku ada...dia yg tlg mandikan
pastu dorg tgk baby dah kencing dan berak...tghari tu bole balik umah
lega rasa..

kos semua 2 hari 1 malam di hosp.ampuan afzan kuantan dlm rm 75 je kot (bersalin normal), errr...ni kisah 4 tahun lepas la..skrg ni xtaula
layanan memuaskan la jgk...

yg kedua ni dijangka bulan 4 2010
xtau lagi nak bersalin mana.ingat nak cuba epidural...tp gomen payah skit kot dorg nak bagi...kalu nak private plak kena menyimpan la duit..huhuhu

akubest Publish time 3-9-2009 06:34 PM

342# Hana

hana..dah selamat dah bersallin dah ko ekkk?? cik abang sempat balik tak???

mahal gak banak kat demc ekkk?? lawo ke bilik sjmc..ari tuh aku bilik single bedded..mana lawo pon.....dah la kecik....tapi ingat yang nih sjmc jugek la....dah terbiasa ngan dr kat situ...

anyway congrats..anak laki ke pompuan..??

Hana Publish time 3-9-2009 09:23 PM

342# Hana

hana..dah selamat dah bersallin dah ko ekkk?? cik abang sempat balik tak???

mahal gak banak kat demc ekkk?? lawo ke bilik sjmc..ari tuh aku bilik single bedded..mana lawo pon.....dah ...
akubest Post at 3-9-2009 18:34 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

tak sempat. beranak sorang sorang ler...
takper la. aku rasa, masa pantang is the worst. nasib baik cik abang ada. kalau takder..maybe aku meroyan kott..

lawo ler.. kalau utk bilik share 2 org, tv sorang satu..best jugakk.
ehh..demc tu kira moderate punyer harga tu...
kalau sjmc lagi mahal..

anak lelaki..
kuat nangis oo..
pun kuat nyusu..
ibu nye mau pengsann...hua hua hua hua

perutlembu Publish time 3-9-2009 10:36 PM

full epidural.bilik sorang.3h/2m di pusrawi tun razak = 4747

yang buat mahal= painkillers.

ummi_tihani Publish time 4-9-2009 07:52 AM

352# Calla lily

makan masa pantang, cam biasa...my father yang jaga, mum dah lama tak de.. almost hari2 makan ikan haruan..sampai my 1st doter pun terikut2 makan ikan haruan gak.

LiliSam Publish time 4-9-2009 10:18 AM

tak sempat. beranak sorang sorang ler...
takper la. aku rasa, masa pantang is the worst. nasib baik cik abang ada. kalau takder..maybe aku meroyan kott..

lawo ler.. kalau utk bilik share 2 org ...
Hana Post at 3-9-2009 21:23 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

hana dpt anak laki ke..ingat kan girl..ari tu tgk mcm bb girl muka dier.
hah..hana..anak laki mmg kuat nyusu..hehe...

apple_pie Publish time 4-9-2009 04:05 PM

322# idadzira

ida..emergency LSCS tu apa? C-sect ke? hehehe..sori xtau...:D
n knapa kena c-sect? ade problem ke?

apple skang ni duk follow up kt Naluri..so tgh tgk2 jugakla harga...
Pages: 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27
View full version: KOS BERSALIN