gwenrocks Publish time 26-3-2009 10:06 AM

Originally posted by phoebe at 25-3-2009 11:21 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
dia total kos jadi camtu cos for emergency c-sect mmg mahal
doc n staff semua ada charge lebih
kalo on public holiday or sunday pun sama kekadang dorang akan charge mahal
for gwen maybe jadi...

betul tu phoebs...
aku tengok balik bill aku, baby's bill was around 2k sbb dok nicu 4 hari.
pahtuh my bill was 8k ++

aku deliver friday nite, so after normal clinic hrs ada extra charge kat situ.
pahtuh ob gyn, anesthetician n paed datang jumpa aku hari hari sampai aku kuar hospital so kat situ pun confirm ada their own fees, lebih lebih lagi hari yang diorang datang tu was sat n sunday n hari aku kuar tu was first day raya so of course ada extra charge cos weekend + public holiday...

:)

alysa79 Publish time 26-3-2009 10:36 AM

Originally posted by izzarra at 26-3-2009 07:58 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Tak sempat pon nak masuk LR baru sbb overdue and big baby..so doctor soh pilih nak try for normal delivery or czer...then dia explain la pro & cons for both delivery....my mum soh czer jer. ...

Ooo.. mcm gitu... overdue bper hari tu... setakat nie Alys 37weeks nak masuk 38 weeks dah bsalin...
klo kat GH JB.. susah nak minta kelas 1 or kelas 2.. nak2 kita yg keja swasta.. derang utamakan org gomen dlu...
tapi klo kat HSI.. InsyaAllah dpt kelas 1 n kelas 2 jika kita minta... ramai dah opismate kita bersalin kat sana..

izzarra Publish time 26-3-2009 11:55 AM

Reply #102 alysa79's post

Masa tu dah overdue 6 hari...Terus g GH...
Actually my house pon dekat ngn HSI tu...tapi nk wat cmner, baby tak nak kuar masa tu... ;P
Tp HSI & GH tu, kos dia still sama kan? Itu yg penting... :lol:

Hana Publish time 26-3-2009 11:56 AM

hana tgk pikir...antara darul ehsan medical centre dgn selangor medical centre. tu pilihan ler. yg dekat.
org ckp2..kos lebih kurang ajek.

rasa nak pengsan ajek..
dgn kos bersalin lagi
dgn kos berpantang lagi - sbb aku kena duk pusat jagaan post natal. takder sapa nak jaga aku pantang..:'(
yela..anak yatim piatu ler katakann..:'(
dgn kos persediaan baby lagi

aduhh..mmg aku harapkan duit jatuh bersama hujan nie..:'(

ira79 Publish time 26-3-2009 12:23 PM

Hana ni 1st baby ke? there's always alternative. amik org yg jaga selama 2 minggu ok dah kot sbb lpstu dah boleh buat sendiri. kalo budget tight sangat.. buat sendiri je itu pun kalo asben sanggup nak tolong la.

Mentos Publish time 26-3-2009 12:26 PM

Reply #104 Hana's post

aku pun sama lah hana... berharap ada rezeki lebih time preggy ni
dulu 1st baby, bersalin putrajaya jek.. kena dlm 500 lebih. barang2 baby pun byk yg orang kasik. dlm pantang pun mak n mil jaga.
2nd baby... ku dah takmo gi govt hosp, serik dah. pegi private.. takut ter'mahal' ler pulak. barang2 baby mostly kena beli baru sbb gap jauh. dlm pantang pun ku rasa macam takde orang nak jaga aku ..sbb aku due time raya. klu nasib tak baik, terpaksalah aku n somi beraya dgn anak2 jer sbb org lain sumer balik kampung. :'( so.. nak kena either ambik confinement lady or ambik maid.
duhh!!! mau rabak poket...

alysa79 Publish time 26-3-2009 12:33 PM

Originally posted by izzarra at 26-3-2009 11:55 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Masa tu dah overdue 6 hari...Terus g GH...
Actually my house pon dekat ngn HSI tu...tapi nk wat cmner, baby tak nak kuar masa tu... ;P
Tp HSI & GH tu, kos dia still sama kan? Itu yg penting... ...

izza keja gomen ker...

dkt dgn HSI... umah u kat mana..???

izzarra Publish time 26-3-2009 12:37 PM

Reply #107 alysa79's post

tak ler..keje swasta...
dok kat taman daya....10 minit jer dah smpi jusco tuh... ;P
Alys kat ner?

alysa79 Publish time 26-3-2009 12:47 PM

Originally posted by izzarra at 26-3-2009 12:37 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
tak ler..keje swasta...
dok kat taman daya....10 minit jer dah smpi jusco tuh... ;P
Alys kat ner?

Uishh lg dekat tuh... selalulah gi jusco ekkk..

hehehe kita atas skit... Tmn Bestari Indah...

Ooo keja swasta... samalah kita...

phoebe Publish time 26-3-2009 12:50 PM

Reply #104 Hana's post

a ah tak yah pusat jagaan pun tak pe
kirenya book confinement lady 2 week more than enuff
ku org dtg berurut seminggu jela
tp seminggu tu badan dah kuat sket
dah leh bt keje sket2
yg 1st week jek kritikal

dinihari Publish time 26-3-2009 03:33 PM

Originally posted by owencute at 25-3-2009 17:20 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
rasanya dulu pernah dengar yg klu c-secboleh claim epf acc 2...still available lagi ke policy tu atau dah takde...anyone yg ada experience?

Dini pernah claim EPF acc 2 masa bersalin anak pertama tahun 2005.....tapi masa nak bersalin anak ke 2....tahun 2007....masa tu dah x leh nak claim lagi sebab EPF dah bekukan that facility dengan alasan....kos perubatan meningkat....masa tu frust jer....

And tahun ni....Dini pun akan bersalin c-ser pada may depan....Dini ada jugak tanya EPF....jawapannya amat mendukacitakan.....memang x boleh claim lagi dah.....kat sini Dini pastekan jawapan dari pihak EPF sebagai buktinya....

Terima kasih atas pertanyaan puan bertarikh 25 Mac 2009.
Untuk makluman puan, kos Pembedahan Ceasarean untuk melahirkan anak adalah tidak dibenarkan untuk membuat Pengeluaran Kesihatan.
Pengeluran Kesihatan hanya dibenarkan untuk membiayai kos rawatan perubatan penyakit kritikal yang diluluskan oleh Lembaga KWSP.
Senarai penyakit kritikal yang diluluskan oleh Lembaga KWSP adalah seperti berikut:

[*]Pemindahan organ utama[*]Pembedahan pintasan koronari[*]Penggantian injap jantung[*]Pembedahan aorta[*]Sklerosis berganda[*]Strok[*]Radang selaput otak/saraf tunjang[*]Koma[*]Barah termasuk tumor otak benigna[*]Kecedaran parah akibat kemalangan[*]Sakit jantung[*]Lemah jantung termasuk jantung berlubang[*]Sakit buah pinggang yang kronik termasuk hemodialisis dan pemindahan buah pinggangKWSP amat menghargai pertanyaan puan.

Sekian, terima kasih.

"ANDA KEUTAMAAN KAMI"

Yang Benar,

Shanti a/p Velu

Pegawai Khidmat Pelanggan

KUMPULAN WANG SIMPANAN PEKERJA

Hana Publish time 26-3-2009 06:11 PM

tima kaceh ye..takleh nakquote sorang2.nnt panjang lak.hana jawab sekali gus ek.

ini anak first. pastu somi ada cuti 3 minggu ajek. nnt lps 3 minggu akan balik. misi PBB.dah keje.
kalu ada somi, tak risau sgt. misti somi uruskan hal2 kita. ini somi takde.:'( somi ada 3minggu ajek. itu pun misti satu minggu tu balik awal. so, ada 2 minggu after bersalin ajek.
pastu bersalin bulan pose. ada org nak dtg urut2 ke bulan pose nie? :'(

pusat jagaan post natal shadira tu the best solution yg hana found setakat ini laa..:'(

an4zaara Publish time 27-3-2009 12:52 AM

Balas #112 Hana\ catat

jgn tension sangat..
biasanya dlm 2 minggu bdn dah kuat..
ku sendiri c-sect.. 2 minggu dah kuat..
jalan pun laju mcm bkn dlm pantang..
sampai ada org tegur suh jln sopan santun ala pompuan melayu terakhir;P
ku bersalin masa pertengahan puasa...
ada org dtg mengurut..3 hari berturut2.. dia dtg waktu pepagi dlm kol 9 mcm tu..

LiliSam Publish time 27-3-2009 08:42 AM

Originally posted by an4zaara at 27-3-2009 00:52 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
jgn tension sangat..
biasanya dlm 2 minggu bdn dah kuat..
ku sendiri c-sect.. 2 minggu dah kuat..
jalan pun laju mcm bkn dlm pantang..
sampai ada org tegur suh jln sopan santun ala pompuan me ...
ye la..sama la..lili pn sama..c-zer. dlm 2 weeks tu bdn dh kuat..tp tgk keadaan diri kita jugak..kalau kitakuat semangat insyaAllah...kita akan kuat. mkn ikan haruan..cpt pulih luka.
jln pn laju gak ;P kena tegur betul ke lps bersalin czer ni .
sbb bersalain kat GH je..lps dlm 2 hr tu..dktr / misi akan suruh kita jln supaya darah x membeku..sng nak baik luka.tp jgn la jgn laju laju dlm 3 hr ps bersalin tu..

[ Last edited byLiliSam at 27-3-2009 08:43 ]

ameliaizlyn Publish time 27-3-2009 10:16 AM

company aku cover for normal dev rm 1450
kalau czer rm2500
kalau lebih top up sendiri la

gals2 Publish time 27-3-2009 10:37 AM

Reply #115 ameliaizlyn's post

bagusnya company nak cover :loveliness:

merak7118 Publish time 27-3-2009 10:39 AM

Kos bersalin klu GH xbyk mana. Merak anak 1st hosp pantai emergency c-sec 2hr 1mlm RM4k. 2nd ni pown insyaallah deliver situ lg tp da awal2 pilih c-sec atas nasihat gynae.Merak pilih private sbb merak nih manja sgt huhuhu...mlm hubby blh dok sama so xder le risau,bb pn ada yg tlg jg.Yelah tgh sakir2 mst kita nk bg perhatian lbh pd kita, klu GH tu pesakit ramai so nurses x cukup tgn,sian gak depa.

LiliSam Publish time 27-3-2009 11:58 AM

Originally posted by merak7118 at 27-3-2009 10:39 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Kos bersalin klu GH xbyk mana. Merak anak 1st hosp pantai emergency c-sec 2hr 1mlm RM4k. 2nd ni pown insyaallah deliver situ lg tp da awal2 pilih c-sec atas nasihat gynae.Merak pilih private sbb...

bersalin ni ikut kemampuan kita.kalau husband mampu ..apa salah nya pilih ikut kemahuan kita..kalau x mampu kita ikut je la mana yg termampu:$

phoebe Publish time 27-3-2009 12:39 PM

Reply #118 LiliSam's post

batul2
tp kalo mmg dah confirm caesar
baik rasanya go for GH je
save the money for something else
tp kalo mmg dah budget private no hal

ampersan Publish time 27-3-2009 12:40 PM

Reply #118 LiliSam's post

Bab2 bersalin ni aku mmg pakai duit sendiri
x dpt la nak mintak duit husband
sbb aku tau dia xda saving pon ...
aku yg buat saving all this while

So 2nd pregnancy mmg aku dah plan nak pegi private
4 thn punya saving (jarak anak first dgn 2nd dalam 4 thn)
so aku sempat la jugak kumpul 10k ++ untuk checkup dan bersalin
tapi alhamdulillah ... total aku spend (checkup & bersalin) hari tu dlm 2k lebih je

hehe ... selebihnya mcm2 la aku buat dengan duit tu
Pages: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15
View full version: KOS BERSALIN