cmf_eddie_world Publish time 31-8-2009 04:20 PM

ikan keli?..sebelah mane?..kg aku situ la...
jAck666 Post at 31-8-2009 12:55 http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif

ade la...x boleh la nak bagith detail...hehehe...ooo kampung ko kat situ yer..skrag ko kat ner..

jAck666 Publish time 1-9-2009 04:38 PM

aku kat kl la....

cmf_eddie_world Publish time 1-9-2009 05:46 PM

Balik Kota ker.. ade tgk x ciner main Mata Putih kat KL

jAck666 Publish time 2-9-2009 10:50 AM

kat KL ni aku x tau bab2 burung langsung..xde mase..klau balik kota pun tgk abg aku jer suke gi memikat....

cmf_eddie_world Publish time 2-9-2009 09:23 PM

owh...ade port bagitahu la mane tempat byk burung..suh abg ko pergi setia alam..

jAck666 Publish time 3-9-2009 01:33 PM

abg aku suke pergi sebelah mersing mawai, jamaluang, mersing sane....dia suke tangkap barau...ko ade barau?..meh jual kat aku..

cmf_eddie_world Publish time 4-9-2009 12:36 PM

burung barau...em x pasti la aku...nanti aku tanye...kalau ade bape ko nak...

jauh giler pergi mersing...kalau main burung merbah jambul kene pegi raub...sanae byk molek2...skor pun panjang sikit suara pun sedap

Apimoto Publish time 5-9-2009 11:16 PM

Suara die mcmane plak bro..dia ada kelas tersendiri.. Akunyer dah jual sekor..baru bulan lepas...Rm 200 siap sangkar...
cmf_eddie_world Post at 28-8-2009 16:07 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
Aku punya anak lagi. Makan kuat, mandi tak reti....kena spray la jawapnya. Yg RM1,700 tu pun aku tgk biasa saja, tak bunyi sgt pun.
La ni aku nak start bela Murai Batu pulak. Kalau kat Johor, bagus ka MB kat sana? Kau ada tak? Kalau kawasan Utara nih, Pulau Langkawi la yang best, ekor panjang2. Abang aku ada kat sana. Sekarang ada MB for sale 2 ekor, sekor tu ekor 7" RM1000 & sekor lagi ekor 9" RM1,800. Aku tak mampu la.....nak cari yang murah2. Kalau kat Penang boleh dapat RM80 sampai RM120 (taimong). Kalau kat Johor brp harga dia?. Tq.

cmf_eddie_world Publish time 6-9-2009 02:18 AM

Aku punya anak lagi. Makan kuat, mandi tak reti....kena spray la jawapnya. Yg RM1,700 tu pun aku tgk biasa saja, tak bunyi sgt pun.
La ni aku nak start bela Murai Batu pulak. Kalau kat Johor, bagus ...
Apimoto Post at 5-9-2009 23:16 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

mcmane aku nak ckp ek..sebenarya harga burung x semahal itu..sesedap mana pun suara die harga dia x sampai melambung ribu - ribu..
ape yang menyebabkan harga burung tu sampi beribu-ribu sbb ats dasar sayang kite pada burung tu..sbb burung yang elok bukan senang nak dapat...lagi2 yang suara sedap, halus....ada yang mampu tawar sampai berpuluh ribu sbb dia dah tahu burung tu boleh buat cari makan...kalau masuk pertandingan yang bermodal rm 50 satu penyertaan, mana2 burung yang orang beli berpuluh ribu tu ade peluang untuk menang...

cuba korang byangkan kalau korang ade sekor burung yang sedap bunyi nya...tibe2 ade sorang yang nak beli dgn harga rm 5 ribu...buat yang bru first time kene offer mcm ni korang mesti akan terkejut..korang akan ckap nanti dulu biar korang pikir dulu...dan dalam masa yang sama pembeli tu akan naikkan harga sampai berpuluh ribu..dan mase tu la baru korang akan terpikir, hanya sekor burung hendak di tukar dgn harga rm 5k atau lebih contohnya..korang akan setuju nanti...

aku x nafikan klau burng murai batu memang mahal...kalau nak yang murah rm 50 pun ade...yang x sampai rm 50 pun ada...burung murai yang betul2 gred A hanya terletak pada ekornya....sesapa yang ade murai batu ekor boleh melebihi 8inch atau lebih simpanlah burung tu...mungkin satu hari ade orang cina akan jumpa korang untuk dapat kan burung tu...pastu pandai la korang main harga...burung murai batu x susah nak tangkap...cuma kene pergi bukit...tp kebayakan ekor hnya 5 - 6 inch...kalau setakat ekor 5 - 6 inch baik lepaskan saja...

jAck666 Publish time 7-9-2009 04:52 PM

aku dulu suke tangkap murai batu....sehari dekat 10 ekor...ekor panjang ekor pendek semua ade...tp masalah murai batu liar yg kite tangkap ni susah nak hidup...plg lame aku bela sebulan..lepastu mati...kedai burung pun x nak beli...rm30 pun susah nak jual...masalah dia mungkin pemakanan..aku dah xde idea nak bg mkn ape lg...dia bkn x mkn, dia mkn..tp mati gak..pelik btol...baik tangkap tiongmas....

aku pernah beli burung terkukur rm1100 sekor..hahaha....

cmf_eddie_world Publish time 8-9-2009 12:29 AM

aku dulu suke tangkap murai batu....sehari dekat 10 ekor...ekor panjang ekor pendek semua ade...tp masalah murai batu liar yg kite tangkap ni susah nak hidup...plg lame aku bela sebulan..lepastu mati. ...
jAck666 Post at 7-9-2009 16:52 http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif

burung terkukur ekor sotong ko tahu x...

burung tekukur yang terbang setempat tu yang ornag cari..

seneca Publish time 11-11-2009 10:17 PM

105# jAck666
Salam semua...sy nak tanya member2 kat sini yg arif ttg burung mata puteh..sy ade bela 5 finch dan sekor mata puteh. burung Tapi sy tak tau yg saya bela tu betul ke mata puteh atau sebaliknya..yg saya bela tu bawah tengkuk dia tu memang warna kuning tapi bulu dada dia warna kelabu gelap. Yg saya lihat kat dlm laman2 web bawah warna kuning tu berwarna puteh..tokeh tu kata mmg burung mata puteh..confius tul laaa...TQ pd yg sudi berkongsi ilmu..

glider Publish time 12-11-2009 01:53 PM

Burung mata putih tu kocikkk jer aku tenguk, kecian plak nak bela dia...
Agak2 berapa purata hayat burung mata putih ni erk??

seneca Publish time 12-11-2009 09:20 PM

133# glider umur mata puteh ni mengikut yg sy dgr dari bualan peminat yg dah membelanya tu lama lah jugak....lebih panjang dr usia murai kampung katanya..tu pun kalau dijaga elok n tak kena serangan penyakit..apa2 pun semuanya kuasa Ilahi..Kalau beruntung syukurlah..tapi kalau nak rugi sekelip mata je...macam sy minggu lepas beli sekor robin female, Rm 130 ingat tu nak cuba breed lee tapi x sampai pun 2 jam melayang duit tu...burungnya terlepas...huh..huhh..huuuuu..tension..tension...:'( :'(

ephedrine_66mg Publish time 12-11-2009 09:20 PM

saya ada seekor ayam hutan untuk di jual.. ayam ni ditangkap dengan racip
di hulu kelantan... dh 3 bulan pelihara.. sekarang ni dah jinak skit..

glider Publish time 14-11-2009 06:37 AM

133# gliderumur mata puteh ni mengikut yg sy dgr dari bualan peminat yg dah membelanya tu lama lah jugak....lebih panjang dr usia murai kampung katanya..tu pun kalau dijaga elok n tak kena serangan ...
seneca Post at 12-11-2009 21:20 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Selalu gak nampak kat petshop, tp belom tergerak nak membelanya...

Huh terlepas yer... memang tak der rezeki la tuh...
Tp Robin tu kalau terlepas leh survive ker dgn environment di situ...Silap2 tak jumpe makanan tuh & jiiun....

glider Publish time 14-11-2009 06:39 AM

saya ada seekor ayam hutan untuk di jual.. ayam ni ditangkap dengan racip
di hulu kelantan... dh 3 bulan pelihara.. sekarang ni dah jinak skit..
ephedrine_66mg Post at 12-11-2009 21:20 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Ayam hutan pure tak leh jual beb... protected species tuh..
Kalau kantoi dgn Mergastua kang kena denda tu nanti...
Diorang kata kat forum ni pon ade spy...

seneca Publish time 14-11-2009 10:06 PM

Boleh s 136# glider Boleh survive kot..sbb masa kat atas pokok rambutan kat depan umah tu dia tengah galak dok makan ulat kat situ..siap turun kat tanah dok kejor belalang..tu yang tak nak masuk jebak ambo tahan tu..

cmf_eddie_world Publish time 15-11-2009 12:49 PM

105# jAck666
Salam semua...sy nak tanya member2 kat sini yg arif ttg burung mata puteh..sy ade bela 5 finch dan sekor mata puteh. burung Tapi sy tak tau yg saya bela tu betul ke mata puteh atau se ...
seneca Post at 11-11-2009 22:17 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau boleh boleh tepek kat sini x gambar..
sbb burung ni ade byk kaler yang same...
ade sejenis tu bukan mate putih tp sama saiz dan colour nagn mata puteh..

cmf_eddie_world Publish time 15-11-2009 12:50 PM

Burung mata putih tu kocikkk jer aku tenguk, kecian plak nak bela dia...
Agak2 berapa purata hayat burung mata putih ni erk??
glider Post at 12-11-2009 13:53 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

jangka hayat burung ni lame jgk la...tp kene jage pemakanan la..

kalau betul burung mate puteh ko perlukan lesen tau..
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11
View full version: PEMINAT BURUNG MATA PUTIH, BURUNG DAUN & AYAM HUTAN.