KuDa Publish time 25-1-2010 09:11 PM

Anak KuDa belajar kat PASTI, bab2 doa smua doa hafal...doa makan siap cakap jemput makan kawan2, cikgu2 walaupun makan di rumah.:'( Macam2 surah dia baca...klu balik Kelantan dia selalu cakap banyak tadika PASTI....kat atas pokok, tepi jalan dan tepi rumah:(.

shachihata33 Publish time 29-1-2010 05:54 PM

Assalamualaikum dan salam kenal semua...

wah, tak sangka ada perbincangan PASTI di sini.
InsyaAllah, sha merupakan guru PASTI. mana yg boleh dikongsi, sha akan kongsi bersama ye :loveliness:

haku anto anak gi tadika biasa sbb pasti kat area umah ni propas. tak patutler nak expose anak kecik tu kat politik. dah la hakusatu family tak minat politik.. so yg mana ada bau2 politik memang tak...
ira79 Post at 3-7-2009 17:33 images/common/back.gif

so far stkt ni kami as cikgu2 x pernah pula tanya @ cerita ttg politik dkt student. my student, ada je yg anak2 org UMNO. and for info, Pasti tmpt sha ajar ada sorg student chinese. umurnya 4 thn (thn lepas) . masa mula2 sekolah, mmg x tau ckp melayu. Alhamdulillah, hasilnya setelah akhir tahun, dia pandai mengaji Iqra' (iqra' I), hafal surah2 pendek, hafal bacaan solat, zikir2, dan tau dosa pahala, syurga neraka :loveliness:. sayang sgt kt student nie...Alhamdulillah.

yang tak tahan tu, dia nmpk kakak sorg student tak pakai tudung, then dia bisik kt sha "cikgu, tu dosa" (sambil tunjuk kt kakak student tu. Rasanya kalau kakak student tu dgr, mau nye nangis ;P

kalau nak tau, silibus Pasti sgt mahal dan diiktiraf. setiap yang diajar, kbyknnya tak sama dgn silibus tadika lain. menurut sha, tak rugi hantar anak ke pasti sbb dari kecillah mereka harus dididik dgn nilai2 berkaitan dgn islam. sha akui, mmg pljr2 Pasti lbh bijak bab2 agama, tp itukan yang sepatutnya mereka dpt? apalah sgt mereka tdk terror math, bm atau english di usia sebegini...kanak2 seusia ini yg penting adlh betulkan akidah mereka ttg ajaran islam. maaf kalau pendapat sha tdk diterima semua.

lain cikgu, lain cara didikannya. Alhamdulillah, dpd 25 org student sha yg baru masuk awl persekolahan, 14 org dari mereka dh kenal huruf2 al-quran, sudah boleh mengeja jawi, boleh ikut bacaan2 dlm solat, surah2 hafazan, hadis...11 org lagi tu, 7 adalah pelajar 4 thn yg mmg lbh byk bermain drpd bljr. 4 org lagi adalah kanak2 yg sepatutnya dihantar ke pendidikan khas.

tapi yg sedihnya, kbykn ibu bapa main lepas tgn. mereka serahkan anak2 100% di bawah t/jwb guru untuk m'didik. hakikatnya, ibu bapa juga sepatutnya mengajar anak mereka dirumah. disekolah ada ramai student yg cikgu kena beri perhatian, jadi tak dpt nk focus sorg demi sorg. kdg2, bg homework tp esoknya, tak siap pun. nmpk sgt ibu bapa mereka tak peduli @ x periksa buku anak2 mereka.

MrsJohn Publish time 31-1-2010 12:00 AM

Assalamualaikum dan salam kenal semua...

wah, tak sangka ada perbincangan PASTI di sini.
InsyaAllah, sha merupakan guru PASTI. mana yg boleh dikongsi, sha akan kongsi bersama ye :loveliness:

tapi yg sedihnya, kbykn ibu bapa main lepas tgn. mereka serahkan anak2100% di bawah t/jwb guru untuk m'didik. hakikatnya, ibu bapa jugasepatutnya mengajar anak mereka dirumah. disekolah ada ramai student ygcikgu kena beri perhatian, jadi tak dpt nk focus sorg demi sorg. kdg2,bg homework tp esoknya, tak siap pun. nmpk sgt ibu bapa mereka takpeduli @ x periksa buku anak2 mereka....
shachihata33 Post at 29-1-2010 05:54 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

agree with u on this....serah 100% subcon kat sekolah, pastu..bile anak tak boleh itu ini, salahkan sekolah tu tak tekankan itu ini..my 1st daugther produk PASTI, mmg ada kekurangan dlm beberapa hal....mane yg PASTItak cover, as a mother, kite cover la kat rumah...Alhamdulillah, PASTI bekalkan die strong foundation dlm bahasa arab...senang die mase darjah 1 & kat KAFA...

my 2nd girl, me x dpt hantar ke PASTI coz of time constraint, me send the to the littlecaliph kindy....

& selama 2 years my girl kat PASTI, setau me tak pernah diorg cakap pasal politik dgn budak2 ni....

aia80 Publish time 22-5-2010 12:01 PM

i hantar anak ke Tadika Pasti + transit..alhamdulilah sangat perkembangan dia sangat bagus..Masuk baru berapa bulan dah pandai membaca..doa2..mengaji & sebagainya..Sekarang dia dah 6thn still kat PASTI bcoz me sangat berpuashati.Sabtu siap ada tusyen lagi..Masuk darjah 1 next year pun still akan transit dia kat PASTI..

kujakucha Publish time 24-5-2010 08:24 PM

Salam sume..nak tanyela,PASTI Pandan Indah kat mana ye.

kaogi Publish time 3-11-2010 02:54 PM

Boleh hantar x budak umur 3 tahun ke PASTI ni?

huji Publish time 12-11-2010 09:39 AM

Reply 26# kaogi

biase nye 4,5 dan 6 tahun

whiteroselady Publish time 13-12-2010 03:51 PM

ade sesapa lagi boleh share pengalaman hantar anak ke pasti????

rasa2nya ok tak kalau umo 4 tahun hantar ke pasti..then 5 tahun & 6 tahun tukar tadika lain... berkeceramuk tak otka anak2 ni asyik tukar2 tadika je.....

AwangAli Publish time 15-12-2010 04:21 PM

apa yang aku lihat, silibus PASTI ok jer untuk perkembangan anak-anak 4, 5 dan 6 tahun. pada aku dah lengkap..ape yang penting bagaimana guru-guru PASTI itu sendiri dalam mengolah silibus itu untuk disampaikan kpd anak-anak dgn cara yang berkesan,
ape yang penting..pengalaman guru PASTI tu sendiri..kalau diikutkan guru2 PASTI wajib menghadiri kursus asas perguruan PASTI, tapi kalau guru baru yang belum lengkap lagi kursus tersebut tetapi dah mengajar, jadi masalah keberkesanan mendidik anak2 utk mancapai yang terbaik agak susah untuk diperolehi..yang dapat guru PASTI yang dah lengkap..InsyaAllah la kot.. yang penting..mak bapak ni kene prihatin terhadap pendidikan anak2..jgn subcon dekat cikgu jer..kelamahan anak2 perlu dibawa berbincang dengan cikgu..itu yang penting..

AwangAli Publish time 15-12-2010 04:27 PM

rasa2nya ok tak kalau umo 4 tahu ...
whiteroselady Post at 13-12-2010 15:51 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
kalau dekat PASTI, die ade kesinambungan silibus, untuk 4 thn kpd 5 thn dan kepada 6 thn..
itu yang aku paham..

sitinur Publish time 12-8-2011 09:46 PM

alhamdulillah sy antar anak k pasti dri umur 4tahun...skrg 5tahun...nmpak la pkembangannya..
mmg silibusnya mula 4tahun...tapi wktu 4tahun klas x ramai..cikgu bgi klas 4tahun amat la lemah lembut...n anak sy yg kakak dah jadi cikgu utk adik yg umur 3tahun...insyaALLAH yg adik pon sy antar pasti tahun dpn....

PitPot Publish time 9-10-2011 04:34 PM

ermm cerita pasl PASTI,saya pun bru nak hntr anak umur 4thun..PASTI ni ade transit taska sekli tak?baru ni yuran saya tnye rm290..

tapi saya masih dlam dilema jugak sebb takut nnti bile masuk PASTI,bile nk tukar tempt lain yg ade BI n bhsa CINA tkut nnti dia sush nak terima...pening jugak ye anak nk sek ni lagi zaman sekrg ni yg penuh cabaran,anak2 sekrg kena bijaksana bukn macam dlu..

baru ni saya survey jugak kindrgrten mak ai terkjut tengok buku yg akan anak saya umr 4thun belajr,susahnyela rasa macam kesian cam tk caya je.saya ingt 4thun kcik lagi mybe la bnyk bermain lagi..siap math,ade sains sket2,bi,bhsa cina,bm,komputr dll

sekrang saya tengh cari tadika yg boleh transit taska sekali..seng blik kerja baru saya ambil anak.mane2 tahu area sg buloh.thanx

PitPot Publish time 9-10-2011 04:41 PM

rasa2nya ok tak kalau umo 4 tahu ...
whiteroselady Post at 13-12-2010 15:51 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

awak punye pemikiran sama dengan saya.saya pun nak buat macam tula mulanye.4thun masuk PASTI,leps tu 5 6 thun tadika luar yg lebih baik sket la pengethuan bi,cina pun boleh.

tapi saya fikir jugak nnti sian anak saya .msti kalau tukr tadika lain dia masih teringt kawan2 n akan menyebut nm org tu.kena pulak anak2 jirn sek dgn dia dlu msti dia pelik da tk sek dgn org tu kan..saya tkut jadi macam tula.saya pun dalam dilema jugak..masa da dkat ni thun depn memg nak sek kan dia..

mistyQue Publish time 26-10-2011 11:04 AM

Reply 28# whiteroselady

ok jer...my son, at 3 n 4 he went to smartreaders...so english foundation dh ada....then 5 and 6 yrs i sent him to sek rendah agama ( sar ) utk belajar agama, jawi etc....ok jer...i ajar dia baca bm n english ka rumah he can follow...

aireesya Publish time 27-10-2011 04:00 PM

x silap ikut PASTI lokasi mana..kalo PASTI yang ok pelajar pasti berjaya..ada PASTI kat umah saya nie..kesian bila dgr testimoni emak2 yg hantar anak kt sana..ermm, umo 6 thn masih x blh membaca..tapi bab2 agama memang tip top..kalo boleh kita nak balance kan semua..

eauclaire Publish time 1-11-2011 11:12 AM

nak tanya...ada sesapa penah hantar anak ke tadika pasti kat bandar teknologi kajang? ok x cikgu2 kat situ?

nagasaka Publish time 24-11-2011 10:27 AM

salam....saya pun plan nak hantar anak ke PASTI 4 years 2012...tp risau pulak keselamatan anak naik van pegi-balik sendiri....sbb sy keja jauh sgt dr rumah, mmg dia kena naik van pegi sekolah nanti....kalau dia masuk PASTI mmg dia ada kawan pegi dan balik sbb anak2 jiran pun sekolah tempat yg sama jugak.....dalam delima lg nihh:L....maybe sy ni risau terlebih sbb anak sulung kot :lol:

nagasaka Publish time 24-11-2011 10:29 AM

Reply 32# PitPot

pipot...duduk area sg.buloh eh? kat belah mana?sy pun sg.buloh jgk tp plan nak antar anak kat PASTI sri kundang tak silap :)

PitPot Publish time 24-11-2011 12:07 PM

Reply 38# nagasaka

hai nagasaka..ermm ye saya duduk area sg buloh berdekatan dengan sekolah teknik jugak la.awak tinggl sana jugak ke?
oh ade PASTI dekat kpg setia yang saya tahu tp dengar cerita tak berp bgus sangt sebab ape saya da lupa.cuba survey dekat kuang ade satu PASTI.

sebab ade jiran saya anak dia sekolah PASTI dekat kuang,walhal berdekatan rumah mak dia ade PASTI jugak.dia tk hantar situ sebab ape saya lupa.walhal lagi dekat anak dia senang balik rumah neneknye kan.mak dia yang jaga anak dia yang sekolah PASTI ni..cuba servey.naga pun nak hantar anak ke PASTI berapa tahun anak sekrg?

yanzhuo Publish time 14-12-2011 01:33 PM

Kalau ada yang mencari list PASTI di Wilayah Persekutuan, boleh je google "PASTI Wilayah Persekutuan"..saya pun baru je cari semalam, dan dah call PASTI yang terdekat..
saya memang berminat sangat nak hantar anak ke PASTI sebab keadaan zaman sekarang mmg memerlukan anak dididik dengan agama di usia awal..yg penting agama biar sebati dengan mereka di usia awal ini..bagi ilmu dunia mcm math, sc, bi semua tu bagi saya tidak apa kalau ditekankan lambat sedikit...lambat tidak bermakna mereka jadi tidak pandai, tapi utk bagi mereka enjoy dengan pelajaran..
ada sesetengan tadika berbayar yg mahal ni, siap ada laporan exam anak bg subjek2 math, sc, bi semua tu..dah macam masuk sekolah darjah satu..ini akan menyebabkan budak rasa tertekan, dan lebih exam oriented...biar lah mereka enjoy belajar
ada org kata anak pandai ckp bi, tulis bi dlm usia muda tu pandai..bg saya itu tidak..dan pernah keluar MHI tentang ini..ada yg dah buat kajian, persepsi ni salah (saya lupa kajian dari mana, sbb dah lama)...dan anak saudara saya sendiri, umur 6 thn masih belum pandai membaca...tapi bila masuk darjah satu, dia boleh membaca (emak dia pun ikut sama ajar di rumah, bukan serah pada sekolah sahaja), dan yang paling mengejutkan peperiksaan hujung tahun darjah satu, dia mendapat tempat pertama dengan markah subjek English 100% (dia sekolah di Bangsar)..
So bg ibubapa, tepuk dada tanya iman, apa yg kita nak anak kita kuasai di usia rebung ini...
(saya harap anak saya bila masuk PASTI nnt akan makin byk ilmu agama diperolehi, dia skrg dah boleh baca al-fatihah..alhamdullillah)
Pages: 1 [2] 3
View full version: Tadika PASTI (Pusat Asuhan Tunas Islam)