dr_stein Publish time 14-6-2009 12:13 AM

Reply #19 sepok's post

aku tak tahu la nak cakap apa...

sbb aku takut ajaran sesat je...:funk: :funk: :funk:

lagipun org tua..mana nak dgr ckp kite...lain la kalau aku ni ilmu agama nye tinggi...

tapi aku akan ckp ngan mini aku suh cakap slow2 ngan MIL aku nih...

tak leh nak salahkan orng tua ni gak....aku salahkan USTAD tuhhh:@ :@ :@

dr_stein Publish time 14-6-2009 12:16 AM

Reply #20 stania83's post

kekdg org yang tinggi ilmu agama ni...(tak sume yeee....DIULANGI...tidak sumee) menggunakan

kelebihan itu untuk kepentingan peribadi...

isma29 Publish time 14-6-2009 12:54 AM

aku rasa bkn tak boleh potong rambut tapi tak digalakkan....;P

penatpilih Publish time 14-6-2009 08:12 AM

ada dalil ker ustaz tu berkata begitu?...tak pernah dengar larangan memotong rambut..kalau mcm tu orang laki kena simpan rambut jugak la pasal kat padang masyar nanti boleh menutup badan la..:funk:
yg aku dengar urusan di padang masyar lg dasyat sehingga manusia tak ada ruang nak memikirkan tentang keadaan diri mereka yg bertelanjang..wallahu aklam

kalau pasal potong kuku boleh tengok disini : 
info islam

[ Last edited bypenatpilih at 14-6-2009 08:16 ]

sepok Publish time 14-6-2009 12:14 PM

Reply #21 dr_stein's post

dr,

kalo ko dpt slow talk ngan MIL ko tu, mana ostad 'mursyid' harum sundal malam dia dptkan dalil/hujjah ttg menyimpan rambut panjang utk tutup aurat kat padang mahsyar tu cantik gak..aku nak tgk dalil atau kitab atau fatwa mufti mana yg dia cedok...mungkin ada benda yg aku perlu tau...investigate k..

aku nak bawak ke kabinet ustaz2 aku lah nak bincang...

kucingblue Publish time 14-6-2009 02:45 PM

tak leh potong rambut? ni cam sikh jek.

zamnie Publish time 15-6-2009 10:45 AM

Salam,

semalam sy ada baca buku agama dan dalam tuh siap dgn hadis mengatakan bahawa kita kaum wanita memang tak boleh sewenang2nya memotong rambut terutama yg sudah berkahwin..

kita diwajibkan meminta kebenaran dulu dgn suami kalau nak memotong rambut dan byk lagik perkara rambut yg perlu saya bentangkan disini!!! lupa lak nak bawak buku tuh..

kita jugak tak boleh potong rambut pendek menyerupakan lelaki...

sepok Publish time 15-6-2009 02:39 PM

Reply #27 zamnie's post

:)

memangla kalo dah kawin, apa yg ada kat batang tubuh isteri milik suami...bkn setakat rambut aje. Even, kalo ko nak keluar rumah nak jumpa mak bapak pun kena mintak izinnya.

Cuba ko check, dlm buku tu ada tak hadis yg Rasul menyuruh wanita simpan rambut smpi mencecah rumput atau lantai rumah utk dijadikan alasan menutup aurat di Padang Mahsyar kelak? Kalo ada malam ni jugak aku suruh mak ngan akak aku jgn dah potong rambut, simpan aje utk 'tutup' di hari mahsyar...

:D

mejik Publish time 15-6-2009 03:27 PM

ape susah... nak 'tutup'... waktu nganto ke kubur, bekalkab sekali ngan beg pakaian... letak dalam tu sesalinan pakaian baru...

suke sgt le nak 'mengada-ngada' kan sesuatu yang batil nih... donia oh donia

zamnie Publish time 15-6-2009 03:43 PM

Balas #28 sepok\ catat

hhmmmm.... mmg takdelah utk tutup di padang mashar nanti tp dlm tu cakap kalau perempuan mmg wajib panjang kan rambut dan tak boleh potong unless ada sebab yg sesuai...

dr_stein Publish time 15-6-2009 04:59 PM

my FIL tak kisah MIL ni rambut panjang ke idak..tetapi aku sendiri naik rimas tgk rambut MIL kalah puntianak nihh...memang la dier selalu tutup kepala dier dengan serkop kepala...so x de la..kusut masai....lagipun MIL ni pembersih orgnye...cume aku just nak tahu..ade tak hadis yang ckp rambut ni akan tutup badan kite(utk pompuan saje) bile kat pdg masyar sok...
sebelum nih..MIL selalu potong rambut pendek sbb senang...tapi x de la cam jantan..bile dgr je ostad tu bagik ceramah trs simpan rambut panjang...
kalo tol...aku suh minik aku simpan rambut panjang...walaupon rambut dier memang panjang...

mejik Publish time 16-6-2009 11:25 AM

stakat pengetahuan hamba yang terbatas takder lak hadis berkaitan...

terus mencari:L :L
Pages: 1 [2]
View full version: Rambut Jangan dipotong???