AnitaSabrina Publish time 15-7-2009 11:49 PM

18# kyleril

I was pregnant masa my hubby kena kayap dulu.I lost my baby.

But the rest of the family were spared.My youngest masa tu 1 year old and the eldest 7 years old.

About 2 years later, my mum pulak kena kayap kat mata kiri.Admitted kat hospital for 10 days - mata tak boleh bukak.   Muka my mum bengkak.Masa ni pun the whole family terselamat tak kena jangkitan.

Tapi kena berjaga-jaga.Macam penyakit berjangkit yg lain.Have to take steps to ensure you don't catch it.

blackmore Publish time 16-7-2009 02:13 AM

aku pun baru kena kayap ni. ari jumaat lepas belakang badan cam sakit2. bini aku ckp ada biji merah cam jerawat. tetiba ari sabtu makin membesar. ari Isnin aku pergi klinik, doktor kata kena kayap. di ...
man_maria Post at 14-7-2009 13:51 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif...kayap is caused by herpes zoster virus...the same virus cam chickenpox...so...miconazole nitrate is not effective against it...cos miconazole nie is an antifungal...u should be given acyclovir instead...

mea Publish time 16-7-2009 10:06 AM

betul tu, mak aku penah ckp, kalau kayap tu cukup lilit dia, boleh bawa maut...takut sehh

ms_relax Publish time 16-7-2009 10:20 AM

ko duk area mane??kalo area kedah perlis nun, rase nye kne gigit dgn cali...sape duk area sane tau lah cali tu ape...aku penah kne gak mase kat arau dulu..gatal nk mampos weh...kulit aku jd me ...
saga2717 Post at 15-7-2009 11:39 http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif

aku dok uk...ulu kelang selangor...:lol:

carold Publish time 16-7-2009 02:44 PM

Post Last Edit by Santeira at 13-7-2009 10:39

da lama x masok nieh...ni...aku 2 ari lepas..bibik kat umah aku ada bgtau kata dia kena sakit kulit...pastu aku tanya la sakit apa..dia kata gatal2...d ...
kyleril Post at 13-7-2009 00:28 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ubat kayap ni senang jer...

cari Mak janda yg kawin dgn lelaki bujang

kelapa parut + gula melaka dicampur2..suruh mak janda ni semburkan kat tempat kena kayap tu...
insyallah baik...

AnitaSabrina Publish time 16-7-2009 05:27 PM

25# carold

Done that.Doesn't work.

What works, like Blackmore said : anti viral meds.Lots of fluids.Strengthen your immune system to fight back the virus - anti oxidants.   Air kelapa - untuk sejukkan badan.Kalau gatal jangan garu.Nanti infection.

maimoritaka Publish time 17-7-2009 08:37 PM

Btol tu..cari janda yg kawen ngan bujang..katenye sembur pakai air liur biase je..insyallah blh baik..

AnitaSabrina Publish time 17-7-2009 11:12 PM

27# maimoritaka

Pernah cuba ke?

MeanOne Publish time 3-9-2009 01:23 AM

mmg benar.. ni t'jd kat pak aku dulu.. kena kayap ular.. dr bdn mcm malek noor trus jd apek senario.. kena kayap ular kat rusuk blah kanan.. cian.. xbleh tido.. makin lama makin panjang.. then mak aku bwk la jumpe kakak sedara aku.. coz dier janda kawen bujang.. yg pelik tu.. kakak sedara aku bknnye ada ilmu ke apa.. tp lps dier sembur kelapa parut+gula melaka tu.. saban ari.. kayap pak aku b'ansur pulih.. kadang2.. petua org tua ni ada baiknye.. tp semuanye kerna usaha & doa kpd yg Kuasa juga.. yg penting.. jgn pakai baju/seluar yg panas(jemur kat matahari/baru gosok) biarkan sejuk dulu.. baju basah pun jgn.. tu je yg aku dpt kongsi.. hehehe...

eumora_malaysia Publish time 1-1-2010 12:20 PM

nona_manis17 Publish time 22-6-2010 02:05 PM

Pages: 1 [2]
View full version: masalah penyakit kayap