zidlan Publish time 15-10-2009 03:12 PM

manala tuan tanah ni.... org pm minta no telefon x bg2....
nk jwb dlm ni pun x....
x dapekla nak nolong kawan tu yer.....

SANKURIANG Publish time 15-10-2009 03:19 PM

41# zidlan
nak cerita, smlm dia pergi jumpa taukeh kedai frozen, aku ikutla, tgk dan ajar dia mcm you all ajar tu. Aku biarkan dia sendiri cakap, nampak memula mcm tak konfident..aleh2 kan taukeh kedai tu kata, hah hantar la.....tu yg hr ni dia sibuk sokmo nak siapkan order org tu...mahap la saya online, tp saya pun terikat dgn kerja saya.

zaidi_MZZ Publish time 15-10-2009 03:37 PM

semoga pizza frozen dia akan mendapat permintaan yang tinggi...amin...

zidlan Publish time 15-10-2009 04:05 PM

melepasla x dpt nak try pizza kawan tu mlm ni....
kena cari lainla sbb dh bgtau kengkwn nk jamu dgn pizzza :(

SANKURIANG Publish time 15-10-2009 06:53 PM

44# zidlan
kau dok kat mana? aku blh ckp kat dia kalau blh bg kau org rasa kan..sbb dulu aku selalu bg kawan2 opis aku rasa, tp hampeh kawan2 aku tu...test aja lbh..belinya haram..mahal la bagai alasan mereka.

zidlan Publish time 15-10-2009 06:59 PM

dok kt putrajaya..... mlm ni ada wat mkn2 kat umah dgn kawan2 opis tp dh x sempatla nk tempah..... :(

zidlan Publish time 15-10-2009 07:01 PM

td kol org kat pizza pah... sbb x dpt nk hbgi dgn kwn sankuriang....
tp x dpt juga arini.... melepasla niat nk belanja kwn2 mkn pizza

missylees Publish time 15-10-2009 07:13 PM

cop..kalau nak beli mcmane?

zidlan Publish time 15-10-2009 07:41 PM

itu yg jd mslhnya bila nak tny mcm mana nk beli tuan tanah x mo plak bgtau...
slowla

hazel23 Publish time 15-10-2009 09:42 PM

kalau saya.....

in mktg ada satu teory yg kita panggil PLC (product life cycle),kira macam graf kalay paksi x - waktu (bulan 1,bulan 2, ect) dan paksi y ialay qty product tu in demand, boleh bayangkan tak? dan bentuknya adalah naik, stay, turun. macam bentuk u terbalik...

ada 4 waktu yg setiap produk akan lalu, iaitu permulaan (introduction), bla,bla,bla maturity dan last sekali ending (expiry - demand dah tak der)...

so, piza tu kalau susah sangat nak masuk market, masukkan dia dlm stage PLC introduction.

dlm stage ni,sebab product tu baru lagi, so tak leh lah banyak songeh..

apa X factornya? kalau sebab sedap... do people buy sebab SEDAP?

kalau sebab Halal, than u r limiting the market to only muslim market...

yg saya nampak, utk stage ni, yg bole buat product tu jalan yelah

HOME MADE COOK, TERJAMIN BERSIH! TIADA BAHAN PENGAWET! PERSONAL TOUCH FROM HER OVEN TO MY OVEN..(yelah bila sejuk,kena preheat pakai oven rumah akulah kannnn)

so.... mula2, start with families, close friends, lepas tu insyaallah akan spread mouth to mouth..

orang akan cakap...sedap piza ni, kenapa tak masuk hypermarket... tak yah lah citer all the birokrasi... ckp ajer... piza ni exclusively made utk tempahan ajer... kalau htr hypermarket, that chef mesti pakai mesin utk produce big quantity, pastu nanti qc lari...

start small, along theway, chef akan jatuh bangun, belajar dan jadi lebih kuat, pastu,hopefully, hypermarket yg akan dtg jemput masuk...

sebab

SANKURIANG Publish time 16-10-2009 08:35 AM

http://i773.photobucket.com/albums/yy18/pesonamisteri/PizzaPah.jpg size 8.5" RM8.50
http://i773.photobucket.com/albums/yy18/pesonamisteri/PizzaPM.jpg size 10.5" RM10.00, topping blh ditambah seperti tomatoes dan nenas.
Order lbh drp5 keping free 1
Penghantaran percuma di sekitar Bangi, Putrajaya (pembelian lbh 5kpg la) dan Kajang.
PM kalau intrested

SANKURIANG Publish time 16-10-2009 08:37 AM

Ooppss..lupa pulak...gambar tu nak compare aja....yang atas tu drp sebuah jenama "terkenal" dan yang bawah tu adalah produk drp kawan saya tu.....
Bandingkan la...BTW yg atas tu, basenya mcm roti, yg kawan saya punya pulak..mmg dough pizza.

SANKURIANG Publish time 16-10-2009 08:41 AM

upa, satu lg...pizza sauce, kawan aku buat sendiri..dia masak guna fresh tomatoes...kat situ la kawan aku menang..kalau nak cuba bolehla...rasa dulu baru tahu kan...

zidlan Publish time 17-10-2009 10:46 AM

51# SANKURIANG

tu bkn jenama terkenal lg tp br nak naikla sankuriang...
tp cukup menyelerakanla tgk nyer... melecur tekak pg2 ni...
takpe nnt letak je no tepon kwn tu kat sini...
lg satu editla tajuk sekali... spy kwn2 dlm usahawan ni bleh war2 kan seantero malaya

2tigapuluh2 Publish time 17-10-2009 11:12 AM

MERIAHNYE TOPPING DIA!!!! is it just for promotion or actual product?

SANKURIANG Publish time 17-10-2009 07:19 PM

55# 2tigapuluh2
That's the actual produk la...apa yg dia buat utk jual adalah apa yg dia hidangkan kat rumah.....PM la kalau berhajat

naruto-kun Publish time 18-10-2009 11:14 PM

susah nak PM2... bg ler email.. at least...

payungterjun Publish time 18-10-2009 11:34 PM

sebenarnya harga pizza kalau buat sendiri pon boleh tahan mahal. aku pon penah buat sendiri beli bahan saja dah RM80++, dapat la dalam 5 ketul pizza. Kira orait la harga yang kawan ko letak tu. Kadang tu org kita ni cam tu la.. bila bg pree ok je, bila suh beli. Hmmpp.. rega RM5 pon pikir byk kali.

missylees Publish time 19-10-2009 12:18 AM

51# SANKURIANG

tp yg jename terkenal tu nampak mcm cheese lagi meriah je.

SANKURIANG Publish time 19-10-2009 07:12 AM

59# missylees
Kan saya dah cakap, saya beli jenama lain yg "meriah" cheese nya tu utk tgk dan buat comparison. Mmg meriah, tp cheese tak brp nak sedap (saya tak bias) dan base pizza nya pun tak la mc dough pizza, lebih kepada roti....
Kalau sapa2 yg pernah nak cuba buat piza di rumah, pasti akan tahu bagaimana susah nya nak uli dan menyiapkan dough.
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: Macam Mana Nak BUat