lulabee Publish time 18-4-2010 12:09 PM

apa nama co. insuran tu?
jenglut Post at 17-4-2010 18:02 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

yang kat sign ko la...hehhehe

ibm632 Publish time 18-4-2010 12:13 PM

nasib aku dgn satu insurance ni..aku bayar 150, kalau ikut umur aku cuma bayar rm12o tp rm30 lagi ak ...
lulabee Post at 17-4-2010 17:18 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

huhuhu... mcm skim cepat kaya lak.... hahahaha ... tapi itu adalah fakta ... Duit elaun wad tu adalah satu benefit utk membayar ganti rugi masa yg tak boleh bekerja semasa dlm wad.

lulabee Publish time 18-4-2010 11:57 PM

itu la tp memang berbaloi,kadang2 kita terpaksa masuk private hospital tahu saja la bil nya mcmana kalau tak melabur untuk kesihatan susah jugak...dah la zaman skrg mcm2 penyakit

card_reader Publish time 20-4-2010 01:33 PM

Reply 163# lulabee

yup betui gak 2.....kalo x,parah ko nak byr sume bil2 hospital 2

jenglut Publish time 20-4-2010 02:37 PM

cuba baca thread ni -> Isu semasa (Masuk Hospital Gomen, Tapi Kena Bayar RM5K?)

pojikun85 Publish time 21-4-2010 01:35 AM

{:1_152:}meriah kat sini..lepak sini gak la...ilmu otai2...

matbuq Publish time 21-4-2010 07:31 AM

kepada ajen2 insuran melayu tolong la jaga client korang elok2, tolong la deliver apa yg potential client request, jgn bagi alasan2 yg tak masuk akal, kenapa ajen bangsa lain boleh bg apa yg potential client requested...hubungan ajen-client ni sampai mati to, tgk la sapa kena jemput dulu...jgn la anggap awk nie mcm salesman kereta @ rumah, salesman kereta @ ruma lepas jual ja settle la tugas diaorg....kalau awak rasa awk tak boleh nak maintain relationship dgn client untuk jangkamasa yg panjang better awak resign then jadi salesman ja....:curse:

jenglut Publish time 21-4-2010 10:25 AM

kepada ajen2 insuran melayu tolong la jaga client korang elok2, tolong la deliver apa yg potential c ...
matbuq Post at 21-4-2010 07:31 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

baru2 ni saya dpt komplen drp beberapa pelanggan insuran di mana duit mereka telah di 'sapu' oleh ejen insuran..
oleh itu sila berhati2 dgn pembayaran duit kpd ejen..

pojikun85 Publish time 21-4-2010 03:39 PM

baru2 ni saya dpt komplen drp beberapa pelanggan insuran di mana duit mereka telah di 'sap ...
jenglut Post at 21-4-2010 10:25 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

perkara ni la yg membuatkan aku ssh nak wat sales kt Pangkor ni..ejen mai makan duit customer..tpi alhamdulillah...
usaha je, rzki di tangan Allah.......

MeLaMaL Publish time 28-4-2010 07:58 PM

Xde sape ke nk jwb soklan sy ni....huhu...

aku ade amek takaful etiqa nih ngan AIA insurans...mane yg korg rs elok ntuk terminate?bulan2 aku byr 300 (total 2-2 insurans ni la)..tp rs cm xde ape pon...mmgla ntuk jgke mase pnjang ok..tapi baik aku join public mutula ka....asb ka...betoi x?

klu nk terminate etiqa tuh boleh pergi memane maybank ke?

(posted by mobile)

kazaraf Publish time 28-4-2010 11:40 PM

aku ade amek takaful etiqa nih ngan AIA insurans...mane yg korg rs elok ntuk terminate?bulan2 aku byr 300 (total 2-2 insurans ni la)..tp rs cm xde ape pon...mmgla ntuk jgke mase pnjang ok..tapi baik aku join public mutula ka....asb ka...betoi x?

klu nk terminate etiqa tuh boleh pergi memane maybank ke?
MeLaMaL Post at 28-4-2010 19:58 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

kalo nk ikut mana elok terminate, tanya diri ko apa prinsip ko psl insurans/takaful.
bg ko takaful tu sama ke mcm insurans? dr segi syarak lah..
pstu kalo ko x kesah tu smua - ko terminate la Etiqa takaful
tp kalo ko kesah - ko trminate la AIA.

dulu sblm aku amik takaful, aku amik AIA & Mybank Insurans (invsmnt link)
ada la 3 tahun lebih amik AIA. pstu ada ms aku x mampu bayar prmium AIA dlm 5-6 bln kot, tp still cover psl duit Saving aku banyak. pastu ms aku terminate AIA - aku dpt balance dlm 2k duit saving.
pstu aku pn trminte gk mybank tuh - dpt balik part saving 1k++ gk. amik mybnk ni 2thn rsnye.

aku trminate AIA - call ejen - bg kt ejen polisi - ejen settlekn - dlm 2 minggu dpt duit
tminte mybank - g sndiri mybank - bwk polisi - isi form - dlm 2 minggu dpt duit

and ko leh join public mutual, asb - tp disamping tu ko wajib ada gk insurans/takaful - so ko trminate la salah satu
sbb kot2 ko baru amik ASB sebulan, pstu ko eksiden patah kaki tangan - xleh keje 6 bln - gaji xde, insuran/takaful la pnyelamat kwangan ko. ASB xde, psl ape la sgt untung ko dlm sebulan tuh.

MeLaMaL Publish time 29-4-2010 11:20 AM

Thanx for reply kazaraf..
Aku amek 2-2 ni..tp xdak lgsg medical card..tu yg nk terminate tuh..bek tukar len..

Yg AIA ni ade polisi..aku nk kol jek ejen nnt..tp yg etiqa ni xdak plak polisi bagai?
Aku wat etiqa ni kt maybank..so klu pg maybank n ckp nk terminate,juz isi form jek ea?
Yg aia tu kol ejen,pastu bg polisi sume,n nnt die setelkn kn?
Klu pg memane maybank bleh kn?aku nk terminate cpt..sbb rs cm xde ape pon..maybe ntuk jgke ms pnjg..
Tp medical card pon xdak..huhu..

Klu yg maybank ni xde polisi cmne?

So sorry..mmg newbie sgt22...

(posted by mobile)

kazaraf Publish time 29-4-2010 11:48 AM

Thanx for reply kazaraf..
Aku amek 2-2 ni..tp xdak lgsg medical card..tu yg nk terminate tuh..bek t ...
MeLaMaL Post at 29-4-2010 11:20 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

la xde medical card ke? tminate jela dua2 tuh. aku dlu AIA ada mdical card.

ha,a y AIA bg kt ejen je. die y settlekn.
y mybnk tu, leh pegi mana2. kalo xde polisi. ko bwk jela apa y berkaitan. mcm resit baya premium bulan2 ke. salinan form ke.
kot2 mybnk tu tanye mcm2. just utk bsdia..

pojikun85 Publish time 29-4-2010 08:09 PM

jap2, ko buat etiqa maybank ke maybank takaful....lain tu..?kena check balik k....
tpi sma gak mak dorg ni, MAYBANK...

slmt men TERMINATE.....

card_reader Publish time 29-4-2010 10:34 PM

Reply 172# MeLaMaL
resit2 payment 2 bawak skali...besa nyer kalo amek takaful kat maybank nie kita just bagi no ic je nnt die akan tlg check kan, sbb kalo amek kt maybank nie kebanyakkan nyer x di bagi polisi..

pojikun85 Publish time 30-4-2010 11:26 PM

Reply 175# card_reader

betul2....ade client aku nak terminate polisi etiqa dier...g je bank...

MeLaMaL Publish time 1-5-2010 11:06 AM

Resit bagai aku xde la plak..die auto debit from my maybank account..lol..tp aku ade penyata tahunan..bleh bwk kot ekk..yg ni kompom etiqa takaful (sbb kepala surat tu tulis..hehe)

Bwk jek la penyata ni..thanx to all yg bg info..arigato gozaimas..

(posted by mobile)

card_reader Publish time 1-5-2010 11:24 AM

Reply 176# pojikun85
kene tgk jgk pojikun, sebab maybank pun ada keluar die punyer produk etiqa takaful. yg ni kalo nak terminate boleh la pegi kat maybank tapi kalo ambik dari ejen, die kene terminate dekat branch etiqa. 2 yg sesetengah org keliru 2.....

pojikun85 Publish time 1-5-2010 12:03 PM

Reply 178# card_reader

btul tue...
tp mmg client aku ni amik kt branch maybank kata dia...dia kt nak g terminate sendirik...aku tk sruh pun. reason dia nak yg komprehensif cm prudential(3 in 1plan)..alhamdulillah srnok dgr bila dia kata cmtu......

ibm632 Publish time 1-5-2010 12:50 PM

Ni yg susah ni ... tidak digallakan utk client serender polisi insuran
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16
View full version: Nak tamatkan insurance EtiQa Takaful