mbhcsf Publish time 4-11-2009 03:57 PM

39# mbhcsf

OK. Thank u so much very gud info and suggestion..
So sekarang I kena wait n see dulu result yang keluar nanti mcm mana
Pastu baru boleh decide wat should do.
MS.WONG Post at 4-11-2009 15:48 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

yep....

see how things are, know his interest yg real genuine ones..walaupun tak mature well 12 years kan but they do have ideas, identify that and nurture by giving positive concepts, ways to go about things, give attention, pi library , get him to know his root - he is a muslim, he needs to be responsible bila besaq , jaga familyyou know - a sense of direction and meaning yg HE IS IMPORTANT , indeed...andlet him mingle withgood positive, soleh , u knowpeople , read a lot ....show him those characters sejarah ker aspa ka yg positif...nurture nurture....know him inside out ....

then voila ....you could shape him though....oh ya ajaq solat yer jgn tinggal dah kot ...insya ALLAh....

zamnie Publish time 4-11-2009 04:01 PM

gud advise... I will try n adopt it to my son!!!! tq mbhcsf....

mbhcsf Publish time 4-11-2009 04:04 PM

i mean well eer tak nak lah setakat mahu jadi tentera jer polis jercakap lah kalau nak jadi tentera engineer pun ada dalam tentera , doctors pun ada dalam army like ..traumatology consultant ker aper ( see widen the scope broaden his mind) ..u know let him explore those....see things...youming minds boleh nurture ni....tapi kena jadi kawan dia dulu la....

nak jadi ustaz why not jadi ustaz yg the best all rounder - i salute yang ni - good, yg boleh debate , knows both worlds.....u know like avicenna ker rhazes ker ....etc etc

sunsuria3 Publish time 4-11-2009 10:30 PM

kalau dia cerdik masukkan lah sek agama yg boarding school punya..then lepas spm try darul quran..di sek agama pun ada gak hafaz surah2 tertentu..ada pertandingan sampai peringkat kebangsaan lagi..
next week result upsr keluar tgk result dia mcm mana..di banting tu ada sek sains tahfiz..its a very good school jauh dari kesibukan bandar memang khas utk menghafaz..my fren ada anak dia belajar kat situ, my lecturer pun ada anak sedang belajar kat situ..semua cerita bagus belaka..
biasanya kalau tahfiz aja dia tak mementingkan academic sangat..i think dah ramai hafiz mcm ni why not jadi pilot yg hafiz ( ada sorang dlm country pilot MAS)...dr yg hafiz ke..nanti namanya jadi Dr ******* al hafiz...engineer yg hafiz ke..nama dia lak jadi Ir ****** al hafiz...gempak tu:loveliness: mana ada lagi engineer yg hafiz, dr i pernah dgr ceramah dia kat radio bekas al azhar....
kat sekolah i ramai cikgu2 lelaki, guru sandaran lepasan al azhar..kesian lak tgk ust2 tu ajar BM, geog, KH tapi background agama...tapi handsome2 ust tu cakap lembut aja selalu kena buli dgn aku he he ...
hari tu i suruh dia orang apply jadi imam...masjid baru kat belakang rumah ni ada sorang je imam kesian imam tu nak kesana ke mari tak boleh..pastu ada sorang mencelah..eh imam ni jadi back up imam pun allowance dah lebih 2K katanya blm imam fulltime lagi..
dan sekarang guru2 J-Qaf ramai diperlukan..sejak program j-qaf di perkenalkan di sek rendah..ia akan diteruskan ke sek men...bagus sgt lah tu...ramai budak sek men tak reti mengaji..baru je bulan puasa hari tu sorang budak jumpa i teacher saya tk reti mengaji...alamak apahal ko tak pi mengadu kat ustazah..ni kat teacher mathematics lak...
kat sek kami first period ada 5 min prog mengaji so any teacher yg masuk first period tu kena pilihlah bdk2 ni mengaji..sedih ooh tengok anak2 melayu tak reti mengaji..dlm satu kelas tu yg i penah observed 2 org aja blh mengaji dgn baik...yg lain semua tunggang langgang bacaannya...ni sek kg ni..kalau sek bandar tak tau lah...

sunsuria3 Publish time 4-11-2009 10:33 PM

my neibor baru mengadu raya baru ni anak dia 12 yrs old hisap rokok dan pandai mencuri..pi rumah jiran curi psp...kesian kat neibor ni..dia tu dr pakar sakit puan tu...kereta besar menjalar..anak mencuri??? mana silapnya..i told her u busy sgt kut..she said, my husband is a teacher, he works half day, he always around...

zamnie Publish time 5-11-2009 09:05 AM

well, zaman nih budahk 12 thn dah kira dewasa gak lahhh... dah pandai mcm2 tul!!! dulu time kita apa pun x reti lagikkkk.... ini mesti sebab pengaruh tv, games, internet la nihh...

zamnie Publish time 5-11-2009 09:24 AM

Post Last Edit by zamnie at 5-11-2009 15:34

btw kak sunsuria, apa nama penuh sm sains tahfiz kat banting tu ekk?? mcm interesting jekk... ada contact no tak??? my son pun waiting for upsr result nih ingatkan nak masuk kan ke VI atau St John tp kalau tahfiz sains pun ok gak kannn... tq

sunsuria3 Publish time 5-11-2009 11:28 PM

47# zamnie

nama dia sek men sains tahfiz...kat jugra..nak alamt penuh google aja hari tu saya google jumpa gak...petang tadi dgr radio ikim ada gak iklan sek tahfiz..rajin2 lah buka radio.

kat trengganu pun ada kan dia panggil imtiaz ke...penah keluar article dia di majalah dan juga di tv..memang nak hasilkan para hafiz gak..google ada website dia..hari tu ingat nak apply keja sana...entahlah saya rasa nak ajar sek agama lak...pernah minta sek agama under jais..pegawai kem pendidikan tu kata kita ada allocation tertentu utk sek jais ni right now dah cukup qouata...padahal i tau tak cukup cikgu dah call pengetua sek agama tu...gitu lah sek agama dianak tirikan..perabot pun tak cukup...makmal pun tak lengkap..

tapi sek agama kat banting tu under kementerian semua cukup...

zamnie Publish time 6-11-2009 09:10 AM

tg kak suria, sy kalau boleh nak sek yg dekat jek mcm kat kl atau selangor... taknak lah jauh sgt!!! nanti sy try google kan sek tuh...

sunsuria3 Publish time 6-11-2009 09:16 AM

49# zamnie

serahkan anak tu pada allah..titipkan doa insyallah allah akan lindungi dia...kat kl ni sek anak saya ada gak smakl..ni pun susah masuk ni 4A blh try juga..nanti result upsr dah keluar minta borang dari sekolah rendah blh isi..tapi ni utk anak2 sek kl je..

zamnie Publish time 6-11-2009 09:27 AM

kak sy dah try google sek. men agama sains kat banting tp tak dapat lah... mcm takde dlm internet jek no phone sana, akak ada tak???

tq

mbhcsf Publish time 6-11-2009 10:37 AM

kalau dia suka jadi orthopaedic surgeon then, sekolah agama yg ada pure science courses bagus....

no~yean Publish time 6-11-2009 12:41 PM

suka baca posting kak sun,penuh info:loveliness: ..

akak,nak tanya pendapat ni..ok tak kalo anto anak sekolah rendah dlm umur 8 tahun ke sekolah tahfiz?

sunsuria3 Publish time 6-11-2009 01:13 PM

51# zamnie

sat lagi pi sek saya tanya kawan yg anak dia sek sains tahfiz kat banting tu...baru je saya sembang dgn dia last two weeks kut..nak intai2 gak nak masukkan anak lepasan pmr ni..sb sek tu baru 2 years tak silap so tak sure ada form 4 ke tidak..

smakl, sek anak saya ada aliran sains arab dan arab perdagangan...anak saya sains arab lah..11 subjects semua..sek ni pun dlm pertimbangan tgk result anak pmr ni kalau color terbang nak apply arab perdagangan tu..sbb dia minat busines field ni..tak minat physic, chem, bio semua tu..so was thinking nak send dia study islamic finance ke islamice banking ke kat mesir...takat mesir tu insyallah tak perlu scholarhsip...duit FAMA insyaallah cukup.

tadi saya pegi kajang prima, nak pi office HPA TU lah konon nak beli saham koperasi dia...tu dia form membership dha habis?? dia kata sejak announced divident 14% ramai daftar jadi member...dah tu starting nove ni pun dia org tak blh terima wang lagi utk membership kena bank in terus bank islam..sb katanya semua nak melabur 5 figures punya number takut keselamatan lah pulak
anyway dekat dgn office hpa ni ada satu sekolah..darul huffaz....bangunan tiga tingkat office shop lot corner lot boleh lah jenguk sape2 berkenan

sunsuria3 Publish time 6-11-2009 01:14 PM

mayb yg ni kut dah naik taraf jadi kolej ni

http://mohamadirsyad.blogspot.com/2008/07/maahad-tahfiz-jugra-naik-taraf-kolej.html

sunsuria3 Publish time 6-11-2009 01:17 PM

lupa lak kat subang ada satu lagi SAM best ke nama short form nya...ni kira sek agama terhebat lah..resultnya ever year power semua..kawan saya anak dari sek ni terus pi jordan buat medic

http://pendidikan.jais.gov.my/index.php?option=com_frontpage&Itemid=8&limit=9&limitstart=36&lang=en

zamnie Publish time 6-11-2009 02:55 PM

wahhh.. beshnye info kak suria!!! tqvm....

sunsuria3 Publish time 6-11-2009 11:58 PM

53# no~yean

bab ni tak reti sgt sbb kena tgk anak2 u gak..kemahuan dia mcm mana kan..kalau paksa nanti dia tak mau pulak..tapi nak cerita kisah adik muhammad ( kalau tak silap lah nama dia) yg azan kat tv9 tu..parents dia introducekan dia dgn tahfiz dulu dah umur 9 tahun ke dia jadi hafiz? lepas tubaru introducekan subject academic yg lain..now kabarnya dia baru belaajr maths and english kat kumon..ada kisah nya pernah keluar majalah i dulu.

namawek Publish time 7-11-2009 09:42 AM

Saya nak tanya kalau sesiapa yang tau dan boleh bagi penerangan atau suggestion tentang sekolah maahad tahfiz atau sekolah agama yang sesuai. Sy ada adik ipar baru lepas abis UPSR dengan environment k ...
MS.WONG Post at 3-11-2009 16:14 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

awak masuk maahad tahfiz sains, bagus tu.sepupu saya banyak masuk maahad tahfis sains

kmkd Publish time 7-11-2009 11:19 PM

kat rembau, n9

http://www.maahadassofa.com.my/

tapi rasanya kene interview.. :D
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: SEKOLAH MAAHAD TAHFIZ ATAU SEKOLAH AGAMA