lurve82 Publish time 8-12-2009 10:57 PM

19# iza_yuss

khann...klu dpt mmg best..leh sopping2 kat dungun..:lol:

hzln Publish time 8-12-2009 11:02 PM

errrr...bulih aku tau dak, apa lagi sumbangan presiden cuepacs ni selain dari mintak naik gaji, mintak bonus...sbb yg aku perasan, tiap kali bukak mulut, itu ajer yg dia reti ckp

bacteria82 Publish time 8-12-2009 11:08 PM

Caya la kupek :pompom:

C.K Publish time 8-12-2009 11:10 PM

errrr...bulih aku tau dak, apa lagi sumbangan presiden cuepacs ni selain dari mintak naik gaji, mintak bonus...sbb yg aku perasan, tiap kali bukak mulut, itu ajer yg dia reti ckp
hzln Post at 8-12-2009 23:02 http://eforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

mintak elauan tambahan...mintak rumah kakitangan free mintak sana mintak sini...pendek kata serba serbi mintak dan juga menghabiskan masa menghadiri meeting2ngan:lol:

RedDevils Publish time 8-12-2009 11:33 PM

Presidennya Omar Osman berkata Cuepacs memahami keadaan ekonomi sekarang yang menyebabkan kerajaan tidak dapat memberi bonus tetapi ia berharap kerajaan dapat menambah RM500 lagi kepada imbuhan se ...
hzln Post at 8-12-2009 22:03 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Agreed wholeheartedly..:laugh3:

RedDevils Publish time 8-12-2009 11:41 PM

Hal mintak bonus tu lain.

Yg aku nak cakap kat sini ialah betapa lemahnya sesetengah masyarakat kita (especially Malay lah kan, sebab mostly in G service are Malay)

Kita dpt lihat betapa kebergantungannya golongan ini yg mengharapkan bonus akhir tahun sebagai modal utk belanja persekolahan anak anak /bayar insuran & road tax kereta.

Sesetengah masyarakat ni gagal merancang kewangan dari awal lagi, 12 bulan awal.

Sepatutnya wang bonus tu benar2 menjadi wang bonus, dlm erti kata sebenar.

Bila gagal merancang kewangan, dan keadaan ekonomi & politik menyebabkan BONUS tidak diberi, maka golongan ni akan mula menggelabah. Ya, boleh kritik G, tapi adakah itu akan merubah nasib?

So, moralnya, rancang ekonomi, jgn berharap pada benda yg tak pasti, contohnya BONUS ni.

zehra2 Publish time 9-12-2009 12:19 AM

yg 500 tu pun belum dpt.. dah nak mintak 500 lagik???:o
en ceupacs ni penah tak dgr pepatah.. yg dikendong tak dpt.. yg dikejar pulak mungkin keciciran..:laugh3:

mat403 Publish time 9-12-2009 12:19 AM

hzln Post at 8-12-2009 23:02 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

1) perjuang geng2 yg ambik skim KWSP ditukarkan ke pencen
2) perjuang geng2 yg ber status kontrak, diserap ke jawatan tetap
3) perkenal skim kad perubatan yg termurah utk kakitangan kerajaan
4) perjuang memansukan PTK

ni jea yg aku ingat

:pompom: Tuan Haji Omar.... :pompom:

lkick2113 Publish time 9-12-2009 12:21 AM

Hal mintak bonus tu lain.

Yg aku nak cakap kat sini ialah betapa lemahnya sesetengah masyarakat kita (especially Malay lah kan, sebab mostly in G service are Malay)

Kita dpt lihat betapa keberga ...
RedDevils Post at 8-12-2009 23:41 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

totally agree

Orange1 Publish time 9-12-2009 01:47 AM

kupek ni dah berapa kali aku dgr dlm thn ni tak habis2 dgn isu memintak2 ni...sudah2lah weii...tingkatkan dulu prestasi keja kakitgn tu sebelum nak memintak2 sgt pun.....ni kebanyakkan mutu keja kakitgn dia thp longkang, pemalas ect. tp tak habis2 duk mintak itu ini......ni aku tujukan utk org yg mkn cili saja okkeyy.........yg tak mkn cili, yg kononnya keja byk sibuk nak mampus, yg kononnya mutu keja taraf klcc tu takyah meroyan meggelupur pedasss okkeyyy;P

mat403 Publish time 9-12-2009 03:47 AM

minta jangan tak minta...:pompom:

Notwongjowo Publish time 9-12-2009 03:59 AM

Cuepacs yakin kerajaan lulus imbuhan tambahan RM500

KUALA LUMPUR: Kongres Kesatuan Pekerja-pekerja Dalam Perkhidmatan Awam (Cuepacs) yakin kerajaan akan meluluskan imbuhan tambahan sebanyak RM500 kepada 1.2 juta penjawat awam di negara ini bagi menggantikan bonus.

Presidennya, Omar Osman, berkata melalui beberapa siri pertemuan beliau dengan Perdana Menteri, Datuk Seri Najib Razak, mengenai perkara itu, ia mendapat reaksi positif.

"Baru-baru ini saya sempat menyambut Perdana Menteri di lapangan terbang di Langkawi...apabila ditanya mengenai tuntutan itu beliau memberi reaksi yang meyakinkan. "Cuma kita minta, sekiranya perkara ini diluluskan kerajaan, ia dapat diberikan kepada penjawat awam sebelum musim persekolahan tahun depan," katanya kepada pemberita di lobi Parlimen di sini hari ini.

Kerajaan mengumumkan bayaran imbuhan RM500 kepada kakitangan awam dalam Kumpulan Sokongan dan Kumpulan Pengurusan dan Profesional untuk tahun ini.

Sementara itu, Omar berkata Jabatan Perkhidmatan Awam (JPA) juga diminta menilai semula penambahbaikan yang dilakukan terhadap peperiksaan Penilaian Tahap Kecekapan (PTK).

Katanya, ini kerana ramai penjawat awam yang menduduki peperiksaan PTK tidak lulus selepas berlaku penambahbaikan terhadap sistem penilaian itu.

"Oleh itu, Cuepacs mahu peperiksaan penilaian itu yang akan diadakan pada bulan ini ditangguh terlebih dulu sehingga semakan semula dilakukan memandangkan peperiksaan ini penting untuk anjakan kenaikan gaji," katanya. - Bernama

NWJ_ cerah masadepan !

mat403 Publish time 9-12-2009 06:55 AM

Cuepacs yakin kerajaan lulus imbuhan tambahan RM500

KUALA LUMPUR: Kongres Kesatuan Pekerja-pekerja Dalam Perkhidmatan Awam (Cuepacs) yakin kerajaan akan meluluskan imbuhan tambahan sebanyak RM500 ...
Notwongjowo Post at 9-12-2009 03:59 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
Go Cupeks go...:pompom:

FreeMen Publish time 9-12-2009 07:09 AM

500 je? ala sikit sangat. bagi la 5000.

pastu bagi biasiswa semua anak2 penjawat awam.

bagi tanah sorg 10 ekar. apa lagi?

bagi je semua.

kdnk biar rakyat yg bekerja swasta je yg tanggung. apekedehal.

;P;P;P

hzln Publish time 9-12-2009 07:29 AM

kenalah GST buat jadi 8%...amacam? setuju? ya lah kan duit nak byr bonus bukan turun dari langit...:P

mamaque Publish time 9-12-2009 07:36 AM

Post Last Edit by mamaque at 9-12-2009 07:45

yg 500 tu pun belum dpt.. dah nak mintak 500 lagik???:o
en ceupacs ni penah tak dgr pepatah.. yg dikendong tak dpt.. yg dikejar pulak mungkin keciciran..:laugh3:
zehra2 Post at 9-12-2009 00:19 http://eforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
500 tu secara realitinya dah dapat...bagi kumpulan sokongan...mereka dah dapat 250 sebelum raya tu dan 250 lagi pada 17 disember 2009 ni....bagi kumpulan PENGURUSAN mereka akan dapat 500 pada 17 disember ni.....yg kupek mintak ni tambahan pada 500 yang dah dapat tu ..maknanya kalau dapat...semua bermula gred 1 hingga 54 akan dapat 1k....

dulu memula kupek mintak 2 bulan bonus...lepas jumpa PM bulan 11 hari tu...PM habaq bonus tak dapatlah den nak kasi....tapi kerajaan akan MEMPERTIMBANGKAN bagi TAMBAHAN 500 lagi....harap maklum

noor2 Publish time 9-12-2009 07:37 AM

tak de keje lain agaknya presiden cuepacs ni selain ni tiap2 tahun....konon2nya sebagai herolah kepada golongan masyarakat yang diwakilinya....:kant:

tahun depan dan seterusnya mcm ni sajalah kejenya....

abby3666 Publish time 9-12-2009 07:43 AM

tak de keje lain agaknya presiden cuepacs ni selain ni tiap2tahun....konon2nya sebagai herolah kepada golongan masyarakat yangdiwakilinya....:kant:

tahun depan dan seterusnya mcm ni sajalah kejen ...
noor2 Post at 9-12-2009 07:37 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

sebagai presiden persatuan sekerja mmg dah tanggungjawap dia menyuarakan, abis sapa lagi yg nak cakp dgn pm klu bukan dia?

mat403 Publish time 9-12-2009 07:50 AM

tak de keje lain agaknya presiden cuepacs ni selain ni tiap2 tahun....konon2nya sebagai herolah kepada golongan masyarakat yang diwakilinya....:kant:

tahun depan dan seterusnya mcm ni sajalah kejen ...
noor2 Post at 9-12-2009 07:37 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
mmg aku anggap dia hero....:pompom:

fariepari Publish time 9-12-2009 07:58 AM

ada lagi ke duit gomen nk bagi imbuhan tambahan nih?
banyak dh abih kat mangsa banjir aritu
toksah mimpi le bleh dapat lagi
tunggu tahun depan je laaa

~ elaun cola tak mansuh dah cukup baik dah
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8
View full version: Cuepacs Mohon Imbuhan Tambhn RM500-PRESIDEN YAKIN DAPAT 32#