Dr.B17 Publish time 7-9-2011 04:51 PM

salamSakit lutut dr akan bagi ubat penahan sakit saja dan kadang@ bagi suntikan tahan sakit atau steroid !
Untuk rawatan terbaik adalah rawatan prolotherapy.
Info lanjut , sila lihat : www.prolotherapy.my:lol:

amyho Publish time 29-9-2011 12:40 AM

Mak saya sakit lutut yang amat teruk sampai tk bleh sembahyang mcm biasa...bangun pun susah..naik tangga turun tangga apatah lagi. Ksian say menengoknya..akhir nya saya cuba beri mak makan pil Glucosamine dan Chondroitin brangnyer Bio Life. Sebenarnya byk brand yg bleh didapati di farmasi2 terkemuka..InsyaAllah cubalah mana tahu dgn izin Allah sembuhlah penyakit lutut tersebut...

kaorukamiya Publish time 29-9-2011 01:30 AM

makcik ai makan glucosamine, alhamdulillah dah kurang masalah lutut dia.

misznurul Publish time 24-11-2011 03:57 PM

Reply 23# kaorukamiya

nak bli kat mana ya glucosamine ni dan brapa hrga?

norbaya Publish time 24-11-2011 06:13 PM

Reply 10# jzzz

try bagi mak you minum susu alpha lipid. it's very good for elderly people yg ader masalah sakit lutut. susu tu bancuh dgn air sejuk, minum pagi pagi masa perot kosong. sekali sehari jer. dan dia tak bau hanyir mcm anlene atau susu yg lain. warna pun tak pekat putih, kuning kuning cair jer.

mak akak ari tu sakit lutut gak. umor dah 63..dia mengadu sakit lutut especially nak solat susah..pastu bila berjalan pijak tumit sakit. introduce by a fren of mine, akak suh dia minum susu alpha lipid nih. alhamdulillah lepas sebulan tuh dah kurang sakit..dah boleh solat mcm biasa...sekarang nih dia still minum susu tu untuk maintain kesihatan.

norbaya Publish time 24-11-2011 06:16 PM

Reply 17# rimau_taring

yer..produk ni memang bagus terutama untuk org org muda / tua yg sakit lutut. {:1_132:}

norbaya Publish time 24-11-2011 06:17 PM

Reply 17# rimau_taring

berapa murah boleh bagi? :L

noonebutme Publish time 1-12-2011 09:48 AM

Saya pun walau baru masuk 40++ selalu sakit lutut terutamanya bila naik turun tangga..Penah gak baca di majalah, katanya bila usia meningkat bendalir lutut berkurangan dan menyebabkan kesakitan bila perlu membengkok atau bergerak..Penah jgk dgr tentang glucosamin tu.Sekarang baru cuba dlm 2 ari.belum nmpk kesannya.Tapi tak tahu pulak kalau ada gastrik tak boleh mkn.So far mcm tak perasan pulak kesannya. Mungkin belum lagi.

Anyway terima kasih bg info tentang kaitan gastrik dgn pengambilan glucosamin..boleh lah say berjaga2 dan berwaspada..Utk TT mungkin boleh bwk mak jumpa doktor utk dapatkan diagnosis dan pandangan serta perubatan yg sesuai..

norbaya Publish time 1-12-2011 12:05 PM

Reply 28# noonebutme

noone, try minum alpha lipid colostrum powder (AL) for your sakit lutut, sure ok, I've tried myself.Me, everyday naik turun tangga coz I commute to work. AL ader vitamin B12 (cyanocobalamin) which is good to maintain healthy nerve cells. That's why sakit lutut boleh hilang.

ombakbiru Publish time 1-12-2011 09:05 PM

salam...cuba bagi mak awak extrak sarang burung ...yang pertama seumpamanya dalam bentuk serbuk...feedback yg kita org dapat selepas makan 3 kotakproduk ni amat meransangkan...PM sy utk maklumat lanjut..just want to help..tq

freshoren Publish time 2-12-2011 12:00 AM

cari dealer shaklee,then beli Ostematrix..{:1_132:}

adkate01 Publish time 3-12-2011 03:22 PM

Post Last Edit by adkate01 at 3-12-2011 15:32

bg yang sakit lutut, boleh cuba juga knee protector brand Exxxcox, pakai punye. Mak sakit lutut juga, terutamanya susah nak naik tangga. Mak dah try pakai, sekarang lutut dah tak sakit, boleh naik tangga mcm orang biasa... aktif...

Hubby kawan i pun pakai brand yang sama, ankle protector. Hubby dia pagi pagi bangun ankle sakit, tak dapat pijak kaki kat lantai... lepas pakai beberapa hari, dah nampak perubahan, boleh pijak pagi2, suka sangat...
Protector brand ini pakai konsep super conductor ion untuk menggalakkan peraliran darah, meningkatkan metabolisme, aktifkan sel badan dsb...

md_nana Publish time 4-12-2011 02:15 PM

td amek mak aku balek kenduri. kawan mak aku tumpang skali. dia ni ade saket lutut yg kronik. kesian sgt. jln tu boleh tp kene pki tongkat. da tak leh ddk lantai dah. solat pon atas kerusi.

adek beradek macit tu pon sume saket lutut. so agak nyeee saket ni bergenetik ke?

adkate01 Publish time 6-12-2011 12:55 AM

Reply 33# md_nana

boleh intro dia pakai super conduct Ion Knee Protector, berkesan dan boleh bantu kurangkan sakit...

zuraida8177 Publish time 9-12-2011 10:58 PM

Aku dulu masa tanggal 19.4.2009 terjatuh.So lutut aku terhantuk ke lantai simen.Aku ingat tarikh ni sbb masa tu aku gi berkelah satu family cuti sempena cuti umum ulang tahun sultan Perak.Akibat dari terjatuh tu, lutut aku lebam sebulan.Sejak dari itu lutut aku kejap baik dan kejap sakit.Tapi aku tak der la gi hospital.

Pada thn 2010 klu tak silap aku bulan 9 aku gi hospital utk kali pertama.Doktor tu cuma bagi aku ubat sapu macam bam panas, pil magnesium dan pil tahan sakit.Tapi tak der kesan pun.Doktor ada pesan pada aku supaya minum susu.So sejak balik dari jumpa doktor aku beli susu Anlene.Lutut aku tak sakit ok.Klu sakit pun jarang sangat dan sekejap je sakitnya.Maksudnya boleh bertahan dan tak ganggu keselesaan aku utk buat aktiviti yg aku suka.

tapi dah beberapa bulan ni aku tak minum susu Anlene.Rasanya sejak bulan puasa yg lepas.So sekarang lutut aku sakit semula.Sakit yg berlarutan dari sehari ke sehari.Aku rasa panas kat lutut aku.Siang tadi aku dah tak tahan, aku ulang lagi ke hospital.Aku bg tahu pada doktor masalah aku dan aku minta untuk rawatan lanjut seperti buat fisio.

Doktor tu suruh aku buat x-ray dan ambil darah untuk cekfaktor rheumatoid.Pasal ujian darah tu aku tak tahu lagi keputusannya, kena ambil 2 minggu dari sekarangDoktor suruh buat ujian darah sbb aku bg tahu doktor jari aku kaang2 rasa kebas dan krem sampai tak boleh nak luruskan jari.Tapi ujian x-ray aku menunjukkan aku ada masalah arthritis.So doktor suruh aku buat fisio.Doktor sebenarnya pun terkejut juga sbb umur aku baru 30thn tapi dah ada arthritis kat lutut.Doktor kata kecederaan yg sebelum ini boleh menyumbang kepada sakit arthritis.Apa yg aku perhatikan kalau aku main badminton pasti lutut aku akan rasa sakit.Dan sekarang ni pun lutut aku masih rasa sakit walaupun dah makan ubat tahan sakit ptg tadi.

balik dari hospital aku terus beli susu Alene.Dan aku harap sakit arthritis ni akan lebih baik daripada sekarang.Agaknya aku dapat sakit ni sbb keturunan.Sbb ayah aku pun ada sakit lutut ni.tapi umurnya dah hampir 70 thn.Ayah aku pernah cucuk ubat pelincir kat lutut.Lepas cucuk susah nak bergerak dan memang sakit sangat.Tapi tak tahan lama kesan ubat tu.tak sampai setahun dah sakit semula.

zuraida8177 Publish time 12-12-2011 03:11 PM

Pagi tadi dah gi fisio utk kali pertama.Jurupulih anggota tu cuma ajar cara bersenam utk kuatkan otot lutut.Lepas dia ajar tak sampai lima minit dah boleh bali.Cumanya kena datang semula pada 14.12.11.

getah Publish time 13-12-2011 10:53 AM

nak share.. ni petua my mom la.. dlu die pon sakit2 lutut.. nak buat keja pon ssh... bila dah lama dduk nak bngun tu kite plak yang ksian...
jgn amal kan makanan yang berasas kan kacang...
sayur yg sejuk.. sawi je syur yg die makan...

btw.. nak makan bole tapi dalam kuantiti yg skit la... skang die dah xde masalah sakit lutut lagi... jalan pon laju je....{:loveo
Pages: 1 [2]
View full version: sakit lutut