lurve82 Publish time 3-1-2010 07:22 AM

17# penjejakbadai

bidang apa tu?..bdk2 engine ramai dpt bwh 3 pointer dan ramai yg dpt keje bgs2...termasuklah aku..dan aku ada master...xsemestinya dpt bwh 3pointer xleh smbg..klu bwh 2.75 pun leh la jmp mana2 prof kat univ tu mintak sokongan..byk cara klu mmg niat nk smbg...

pressor Publish time 3-1-2010 03:12 PM

cgpa rendah kalo pengalaman keje ada..maybe boleh smbg master kot

yoshimitsu Publish time 3-1-2010 05:16 PM

aku ingt nk smbg master tp cgpa x smp 3 but above 2.50 la n aku dh kj 6thn tp bkn dlm bidang yg aku nk amik master nih...

bleh ker

sipuDina Publish time 3-1-2010 09:06 PM

Firstly TT.. kenapa kawan u beria2 sangat nak sambung master? Sebab nak demand pangkat yg lebih tinggi ker? Then, kenapa tak guna degree tu...?? Kalau dengan degree, dia dah ble masuk gred 41 kan... For me, kalau 2.30 tu mmg susah la, bcoz universiti2 kat malaysia ni pun nak jaga standard.. Syarat kelayakan untuk master perlu diperketatkan. Macam forumer atas mentioned tadi... nak score kat master ni at least B... so, memang tough... Say, kawan u enroll master kat IPTA or IPTS, dia mmg kena tough dan berusaha lebih keras ( maybe 10x ganda masa dia enrolled degree dulu)

Lagi satu nasihat I pada ur friend... Academic qualification is not everything... Walaupun dia belajar sampai tinggi mana, sampai overseas pun, tapi kalau kerja and attitude macam hampeh, memang takkan berjaya... Kalau orang tu ada SPM tapi, attitude bagus dan rajin berusaha, insyallah rezeki takkan kemana...

Tapi nasihat i... cuba... kalau ada rezeki, insyallah... kalau tak der, bekerja la dengan itiqamah dan ikhlas... :)

matabelalang Publish time 4-1-2010 09:28 AM

Buat Master di Universiti Malaya sekarang hanya perlu dapat gred C dah boleh lulus...
UM start buat rombakan pada tahun 2006...

penyapu Publish time 4-1-2010 03:21 PM

korg ada opinion x kt kwn sy ni...leh ke dia smbung Master sdgkn CGPA dgree dia ciput je...skgni pun dia kije guna diploma makanan...

dia blh sambung master guna pengalaman kerja tapi dia patut kerja guna degree dia...bukan diploma...sebab bila buat rujukan dr majikan nanti...susah nk diterima masuk master kalau kerja guna pengalaman diploma punya skills...tahap diploma dan degree jauh beza...so cadangan paling baik ialah dia dapatkan kerja dulu guna ijazah dia dan timba pengalaman antara 5 ke 7 tahun sebelum apply for master....

mikasa Publish time 4-1-2010 07:00 PM

Buat Master di Universiti Malaya sekarang hanya perlu dapat gred C dah boleh lulus...
UM start buat rombakan pada tahun 2006...
matabelalang Post at 4-1-2010 09:28 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

betul ke ni? kenapa diorg buat macam tu? nak naikkan nama UM ke? atau sebelum ni ramai student master dapat diploma lepasa ijazah je lepas konvo master?

super_nova Publish time 4-1-2010 10:39 PM

kalo degree engineering nak wat master dalam sains mathematics plak cgpa x sampai 2.5 bleh ke?

lurve82 Publish time 5-1-2010 08:28 AM

28# super_nova

kebiasaannya every master mmg nak 2.75 ke atas..tp xslh mencuba..klu ada experience keje yg berkaitan pun ok..

outLAw Publish time 5-1-2010 10:36 AM

28# super_nova

kebiasaannya every master mmg nak 2.75 ke atas..tp xslh mencuba..klu ada experience keje yg berkaitan pun ok..
lurve82 Post at 5-1-2010 08:28 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalo ko bace mane2 syarat kelayakn utk apply master, biasenye mmg 2.75 above.. so utk selesaikn masalh cgpa kwn ko tu, rasenye better contact pihak uni yg nk di apply :loveliness:

juwaini Publish time 5-1-2010 10:44 AM

kalo degree engineering nak wat master dalam sains mathematics plak cgpa x sampai 2.5 bleh ke?
super_nova Post at 4-1-2010 22:39 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Pengalaman kerja berapa tahun?

Kalau ikut pengalaman aku (aku punya degree dalam pure maths), aku tak galakkan la. Tak kira la ko nak amik coursework atau research...

Sebabnya, matematik tulen ni ko berhadapan dengan konsep yang abstrak. Masa ko belajar kejuruteraan, ko berdepan dengan konsep yang fizikal @ wujud dalam dunia nyata... Cara minda ko dilatih sebelum ni mungkin takkan berapa membantu ko untuk berdepan dengan matematik.

Group theory dalam aljabar moden misalnya, kalau ko takleh nak isomorfikkan (analogikan) dia kepada benda fizikal, nescaya ko akan berada di awang-awangan sampai paper tu habis...

Tapi kalau ko nak amik matematik gunaan ke, matematik pendidikan ke, matematik kejuruteraan ke, maybe ko takde masalah kot...

Tapi tak salah kalau ko nak mencuba.

super_nova Publish time 5-1-2010 01:43 PM

31# juwaini
salam, saya nak cuba amek maths engg./apply maths@maths modelling coz mungkin lebih hampir pada engg. scope, berbanding pure maths.

juwaini Publish time 5-1-2010 02:52 PM

31# juwaini
salam, saya nak cuba amek maths engg./apply maths@maths modelling coz mungkin lebih hampir pada engg. scope, berbanding pure maths.
super_nova Post at 5-1-2010 13:43 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Kalau matematik gunaan/pengiraan, insya Allah takde masalah...

mawarkota Publish time 5-1-2010 04:59 PM

Post Last Edit by mawarkota at 5-1-2010 17:05

17# penjejakbadai

maaf yerk menyampuk...
ermm..dh pernh ker jadi student uitm???
penh tak tahu camner paper exam dorng??
fyi - bebudak uitm nie kkdg bukn pemalas...
tapi bayangkan ler kalu semua branch buat soalan..
dorng kene cover semua..xsemistinya apa yg lecturer branch mereka ajar...masuk dlm paper..
ader case plak...lecturer xajar..suddenly kuar dlm exam..
berbeza dgn universiti yg tak byk branch..
apa yg lecturer ajor..totallly dia yg buat soalan..
kalu sistem uitm..semua branch akn buat soalan
so nasib8 ler..maner punyer branch yg keluar dlm exam
so dun prejudice sgt kat budak uitm
to me..kalu ader interviewe datang..i more refer uitm student n politeknik

utk master...yerp..pointer memainkn peranan gak..
tapi depend pada universiti..
ader juga minimun cgpa utuk setiap kos yg korng ambil maser degree
mybe u adalah student acctg maser degree..so ader universiti..amik u wapon cgpa xsampi 3.00
saya pnh sambung di utm...mostly tok part time mmg dia nk experience kerja..
utk yg full time...ader juga yg cgpa hanya 2.5 dh dpt further...
cume seperti yg lelain katakan....RM menjadi ukuran...

bspotgurl Publish time 5-1-2010 05:26 PM

the best is - refer balik kat university berkenaan
tanya bebetul pasal syarat kemasukan :P ALL THE BEST

hadi1978 Publish time 6-1-2010 12:28 AM

19# juwaini
Memanglah dari kejuruteraan boleh sambung MBA, maksud aku, bidang ni ada kelas2 tersendiri, kalau budak sastera bahasa melayu, boleh ke dia nak amik master kejuruteraan? xleh kan... tu le maksud aku..

juwaini Publish time 6-1-2010 02:07 PM

19# juwaini
Memanglah dari kejuruteraan boleh sambung MBA, maksud aku, bidang ni ada kelas2 tersendiri, kalau budak sastera bahasa melayu, boleh ke dia nak amik master kejuruteraan? xleh kan... tu...
hadi1978 Post at 6-1-2010 00:28 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Oooo... Aku expect ko cakap secara umum aje. Tapi kalau secara khususnya, setahu aku budak sastera takleh la nak amik masters engineering.
Misalnya, budak teknologi cat dan penglitup punya masters adalah M.Eng walaupun degree dorang adalah dalam teknologi persekitaran (bukan kejuruteraan)....

teky Publish time 7-1-2010 10:30 AM

master kalo keje gomen perlu kalo ko nak nek pangkat ker 48..... dan ke atas....

star_56 Publish time 7-1-2010 11:19 PM

17# penjejakbadai

maaf yerk menyampuk...
fyi - bebudak uitm nie...
mawarkota Post at 5-1-2010 16:59 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

terbaek la comment ni... i like!! huhu...

outLAw Publish time 8-1-2010 02:13 PM

17# penjejakbadai

maaf yerk menyampuk...
fyi - bebudak uitm nie...
mawarkota Post at 5-1-2010 16:59 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

betol3.... nak tau susah ke senang..try la masuk.. n amik kos2 yg susah2 sket... cth mcm kalo ko amik kos aku, dh cam xde life.. byk sgt coursework.. fieldwork..lab... tiap kali cuti sem aku kena g survey camp... 3x cuti sem kna g.. another next cuti tu kene turun site utk thesis... mmg xpenah merasa cuti sem sepanjang wat degree.. yg extend2 mmg ramai.. sbb mmg ssh pon..
xkesahla.. study kt mane2 pon same je..:loveliness:
cume jgnla 'down grade' kn uitm hanye kerana pelajar2nya melayu&bumiputra...:laugh3:
just my 2 cents... :sweat3:
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: CGPA rendah, leh sambung Master ke?