norbaya Publish time 26-1-2010 01:13 PM

dah mcm2 ubat aku layan..
kena habuk or x cukup tido jer...mesti kena balik
wanusaha Post at 26-1-2010 01:21 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

cubalah amik Royal Jelly ngan Enzyme Complex tu ..insyallah:D

jgn putus asa..kalau nak akak boleh uruskan :pompom:

setiap penyakit ada penawarnya kecuali maut ...

Vedder9 Publish time 26-1-2010 01:38 PM

Boleh try ubat ni..
Mana tau berkesan untuk tuan/puan :)

http://www.carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=48061

cikguranggi Publish time 26-1-2010 08:22 PM

kalau simptom hidung tak bernafas dgn lancar dan selalu tersumbat kira ada resdung gak ke..?? aku check doktor pakar dia kata minor resdung tapi dia tak pakai cara endoskopik tu....kalau pakai 357 nasal spray ok tak...?? selalu dgr iklan kat radio tu.....

neomorpheus Publish time 26-1-2010 10:33 PM

23# cikguranggi

Bleh kira resdung la jugak mcm tu..banyak jenis gak resdung nih..
But basically, our body cells mcm dah tak normal. So benda2 yg masuk yg patut tak merbahaya, badan kita anggap bahaya so as mechanism of defense jadi lah alergi reactions tuh. Dulu saya pun teruk resdung dr kecik. Lepas mandi pagi je confirm bersin non stop. Everyday like that. pastu all the seafood pun tak bleh makan. Mcm2 try from homeopathy, ubat, asap etc but nothing permanent. Kalau hilang pun kejap jer pastu dtg lagi. Nasal spray tu lebih utk melegakan jer..

U can try to take spirulina. I started taking spirulina 6 years ago. Dlm masa sebulan je all my bersin hilang just like magic. Pastu slowly i can eat all the seafood yg dulu tak bleh makan dari udang, sotong, kerang, ketam. Sampai lah skrg alhamdulillah. Spirulina will help to renew our body cells by replacing the abnormal cells with new healthy cells. Tapi mesti make sure u take the organic ones. Skrg ni banyak sangat dlm pasaran. Jgn amik yg murah2 biasa tuh..low quality and tak tahu asal usul. :)

cikguranggi Publish time 27-1-2010 09:24 AM

24# neomorpheus

ambil spirulina ok ek.....mmg nak amik pun yg Elken punya sbb ada promosi rm70.....;P
dulu2 ada gak amalkan tapi sbb mahal sket dah lama tinggal......

kalau minum alpha lipid ok tak...??? cadang nak minum tu lepas nih......

neomorpheus Publish time 27-1-2010 09:39 AM

25# cikguranggi

Yg Elken punye spirulina mmg the best quality. Kalo amik yg botol kecik tu mmg mahal. Amik yg 3000 tablets punye baru betul2 murah. Kalo nak effect cepat makan 20 biji sehari. Sy dulu lepas makan 20 biji, terus demam then lepas tu gatal2 then terus kuar segala lendir resdung yg pekat tuh..the next day, terus dah tak bersin like magic..haha

Alpha Lipid tu bagus gak for supplement but so far lepas i duk baca2 and tanye2 org alpha lipid tu sendiri, i found out that it is not true colostrum. Infact Cornell University pernah keluarkan surat yg mengatakan produk New Zealand yg claims to be colostrum adalah bukan kolostrum sebenar tetapi hanyalah susu peralihan sbb produced within 24 hours. Kalo true colostrum, kena produced less than 12 hours. Nutrients dlm alpha lipid tu banyak and bagus utk supplement tapi tidak memberikan manfaat colostrum yg sebenar lah..

neomorpheus Publish time 27-1-2010 09:42 AM

owh lagi satu, when we are on holistic approach like supplements, kena berterusan utk jangka masa panjang skit utk replace the cells. ade kajian cakap utk smer cell dlm badan kita ni to be replaced, it will take 3 years. kalo makan asik tukar2, then our body tak sempat nak adapt.

cikguranggi Publish time 27-1-2010 09:42 AM

26# neomorpheus

spirulina amik 20 biji terus ke..??? rasanya maksimum pun 10 biji kan...???

demam terus..??? huhuhu...tak bahaya ke overdose..??? kalau yg 3000 punya mau dekat RM500 ke lebih lagi..???

neomorpheus Publish time 27-1-2010 10:02 AM

28# cikguranggi

Spirulina is fully organic and is just algae. In other words it's just sayur. So makan banyak sayur is good :) and like fiber, kalo makan banyak later we'll go to toilet..pegi toilet yg keluar pun toxic drp badan kita..kan ke bagus tuh ;P

10 tablets is recommended for normal consumptions. So it is not dangerous kalo kita amik banyak. Cuma spirulina is highly in protein and bcos of that badan kita bleh jadi panas skit. I'm highly on the move so now i take spirulina mmg 20 tablets a day (10 pagi and 10 malam) to give me energy. ade org yg sakit kronik amik 100 tablets a day pun tak de masalah.

yup yg 3000 tablets tu harga 6 ratus lebih tapi kalo kira harga per tablet jauh lebih murah compare beli botol2 kecik. Kadang2 ade promo yg lebih murah kalo gabung2 beli. sometimes i pun buat sharing beli gak..hehe lebih kurang 20 sen sebiji..kalo makan 10 biji so tambah RM2 je sehari for our health utk selesaikan masalah penyakit kita..i think berbaloi drp terseksa dgn sakit..hehe

ardilna30 Publish time 28-1-2010 12:44 PM

aku ada resdung tapi xpenah percaya dgn ubat2 ni.. apa yg aku buat kurangkan makan seafood..

ardilna30 Publish time 28-1-2010 12:46 PM

6# unik-woman-warr

produk pesonamisteri ni tak pyh KKM..sebab dia nya seiras homopathy
SANKURIANG Post at 21-1-2010 03:58 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

sapa kata??? stahu aku suma ubat yg diedar dan dijual harus mendapat kelulusan KKM.. salah kalo tak mendapat kelulusan KKM.. kalo ada org report kat KKM, co tu mau kena serbu..

SANKURIANG Publish time 28-1-2010 02:03 PM

31# ardilna30

aku dah berurusan dgn KKM la...dia org ada klausa yg mengatakan, kalau kita tak claim produk kita sebagai ubat....................maka tak pyh KKM.....
tgkla ubat2an yg jual tepi jalan..mana ada KKM...tapi org beli gak kan...tak mati pun...(ni soal ajal)tapi produk yg claim ada KKM, org makan, ada yg kena sakit buah pinggang, liver failure...tu apa cerita? Ada jugak org makan Panadol yg dikeluarkan oleh KKM, pun blh mati atau mudarat tau......
Apa nak sijil KKm nya...kalau produk tu hanya air zam zam, garam dan gula....boleh tolong jawab tak?

norbaya Publish time 28-1-2010 02:10 PM

aku ada resdung tapi xpenah percaya dgn ubat2 ni.. apa yg aku buat kurangkan makan seafood..
ardilna30 Post at 28-1-2010 12:44 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

resdung ni disebabkan alahan/alergi..cara yg dilna buat tu bagus tapi ini ianya bersifat sementara..dgn cara kurangkan makan seafood itu ialah tindakan mengawal bukan merawat..

resdung disebabkan alahan/alergi protein (seafoodkan byk protein) harus dirawat seawal mungkin supaya ianya tidak terus menerus merosakkan fungsi hati. Ini kerana tugas hati ialah menguraikan protein menjadi asid amino.

jika tidak dirawat akan menyebabkan berlakukan kegagalan fungsi hati dimana suatu ketika nanti semua bentuk makanan yg berportein tidak dapat diuraikan menyebabkan kerosakkan teruk.

maka lama kelamaan akan timbul gejala gejala penyakit baru yg asalnyer disebabkan oleh kegagalan fungsi hati contohnyer seperti gaout, eczema dll

oleh itu rawatlah hati anda...sakit hati tak boleh rawatlah ..;P

mix_chinese Publish time 11-2-2010 08:59 AM

13# otai_g
dah cuba www.pesonamisteri.com
ubat resdungnya murah aja RM5 aja
saya guna berkesan
SANKURIANG Post at 24-1-2010 05:36 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

saya tgk dlm tu rm15. Awak kata rm5. huhu

chique Publish time 12-2-2010 04:28 PM

ambik clarinase je

cikguranggi Publish time 13-2-2010 12:32 AM

aku prefer lg pemakanan organik mcm spirulina atau Usana Essentials drpd makan ubat2 hospital nih....byk effectnya.....ginjal pun boleh rosak kalau long term....

neomorpheus Publish time 13-2-2010 11:43 AM

aku prefer lg pemakanan organik mcm spirulina atau Usana Essentials drpd makan ubat2 hospital nih....byk effectnya.....ginjal pun boleh rosak kalau long term....
cikguranggi Post at 13-2-2010 00:32 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

Betul tuh..aku pun setuju dgn cikgu

AHMADVW Publish time 13-2-2010 01:21 PM

aku setuju mkn benda fresh dan semulajadi, try to avoid proses food,,,,tapi aku x percaya ubat MLM,, sory to say for MLM fans,,

neomorpheus Publish time 13-2-2010 05:43 PM

aku setuju mkn benda fresh dan semulajadi, try to avoid proses food,,,,tapi aku x percaya ubat MLM,, sory to say for MLM fans,,
AHMADVW Post at 13-2-2010 13:21 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Dont just look at the MLM but look at the product itself. Mmg ade yg menipu. MLM is just one of the way of doing the marketing. So ape yg penting adalah product itu sendiri. And besides, it is a fact that most good quality products are now distribute via MLM worldwide.

AHMADVW Publish time 13-2-2010 06:57 PM

Dont just look at the MLM but look at the product itself. Mmg ade yg menipu. MLM is just one of the way of doing the marketing. So ape yg penting adalah product itu sendiri. And besides, it is a f ...
neomorpheus Post at 13-2-2010 17:43 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif
can i know which mlm u are joining???
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: ubat resdung paling berkesan setakat ini..