Rzihan Publish time 21-2-2012 10:37 AM

Entahlah kenkadang aku x paham naper org tak nak byr hutang "blaja" ni...padahal gaji memasing besar ...
My2cen Post at 20-2-2012 17:02 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Org2 yg jadi mcm tu coz dorang dah jadi hamba kepada duit tu. Syg kpd duit n tak igt kehidupan selepas mati..

shedah Publish time 15-3-2013 06:53 PM

kalau blaclist pasal
pinjama perumahan - maybank
Ptptn
macam mana na semak ye??
klu na wat loan kat cimb lepas tak??

mikasa Publish time 17-3-2013 12:37 AM

farikica posted on 20-2-2012 01:29 PM static/image/common/back.gif
Saya ada cerita pasal PTPTN..terjadi pada org yg dekat jugakla dengan saya. sapa2 yg dah blacklist,...

biar betul...bulan 5 taun lepas aku nak g umrah (temankan parent) nama sangkut kat ptptn.

buat rayuan..bayar rm3k /15k , dalam masa 3 hari bermula htr surat diorg nama terus clear.

15k tu aku tak pernah bayar langsung selama 4 taun sejak abis dip..pastu sambung degree (self support sebab nak apply ptptn kena setel hutang lama dulu)

mungkin sebab aku masa tu dah last semester degree so diorg consider kenapa aku tak mampu bayar.

yang terbaru , wife adik aku nak pergiumrah ngan parent aku hujung bulan ni.nama dia pun blacklist ptptn jugak. lepas rayuan , nama digugurkan .

yunz_02 Publish time 20-3-2013 03:15 PM

hi semua. saya ambil loan mara dan dah blacklist mengikut kata pihak mara. nama saya dah up dalam paper. saya nak tanya, saya masuk dalam imigresen punya web utk pengesahan blacklist, dan dia kata tiada halangan. betul ke tu?

blythes Publish time 20-3-2013 03:21 PM

yunz_02 posted on 20-3-2013 03:15 PM static/image/common/back.gif
hi semua. saya ambil loan mara dan dah blacklist mengikut kata pihak mara. nama saya dah up dalam pa ...

betul la kot. sebab kalau ptptn, nak check black list pun link dia ke imi jugak.

yunz_02 Publish time 20-3-2013 03:37 PM

cemaner nak confirm kan yer? sebab sy nak keluar indonesia ujung tahun ni atas urusan keje sy baru buat arrangement dgn mara utk buat standing instruction tapi dia tanak terima pulak sebab suruh bayar lumpsum. so cuma nak tau betul-betul sah tak semakan kat imi yg sy buat.. anyway terima kasih yer blythes atas reply. :)

mikasa Publish time 21-3-2013 12:52 PM

yunz_02 posted on 20-3-2013 03:15 PM static/image/common/back.gif
hi semua. saya ambil loan mara dan dah blacklist mengikut kata pihak mara. nama saya dah up dalam pa ...

selagi nama tak kuar dalam blacklist imi...tak payah risau laa...pergi je memana kita suka

annazus81 Publish time 21-3-2013 01:59 PM

farikica posted on 20-2-2012 01:29 PM static/image/common/back.gif
Saya ada cerita pasal PTPTN..terjadi pada org yg dekat jugakla dengan saya. sapa2 yg dah blacklist,...

iolss penah kena blacklist ptptn.. then comp nk anta gi training oversea.. boleh je wat rayuan ngan ptptn.. kena ada surat dari comp, bayar rm5k n buat standing instructions dr bank yg kita ada acc..

tapi mmg agak hazab lah nak berurusan ngan org ptptn ni.. cakap mcm ular sawa berbelit2.. kata bila dah bayar rm5k automatik nama kena tarik dr senarai hitam.. bila dah bayar n gi kat wisma chase perdana tu.. kata kena tunggu seminggu plak.. terus lah iolss naik angin kat situ.. :mad::curse: bila dah wat bising2 kat situ boleh plak staff tu kata saya double check ngan pegawai.. lepas 20minit dia dtg semula n bgtau nama dah clear..

lepas tu terus insap.. bayar lah cikit2 n skip2x.. :loveliness::loveliness:

kintan Publish time 21-3-2013 04:25 PM

selalu nya yg tak lepas kuar dari M'sia nie.. sapa2 yg di istihar bankrup dan yg tak bayor cukai pendapatan.. PTPTN pun sama jugak.. mad:

farikica Publish time 21-3-2013 06:40 PM

mikasa posted on 17-3-2013 12:37 AM static/image/common/back.gif
biar betul...bulan 5 taun lepas aku nak g umrah (temankan parent) nama sangkut kat ptptn.

buat...

hu..hu...agaknya nak ke umrah..niat baik, mestilah mika kena lepaskan..he..he.. kalau x, mika plak yg tanggong dosa nanti..kan..kan..

entahla...agaknya ikot nasib2 kot... anyway, bila dah habis byr, memang dah x pening dah kepala nak pikir ptptn tu...

mikasa Publish time 21-3-2013 08:02 PM

annazus81 posted on 21-3-2013 01:59 PM static/image/common/back.gif
iolss penah kena blacklist ptptn.. then comp nk anta gi training oversea.. boleh je wat rayuan nga ...
kesian ko..aku nak clearkan nama dari blacklist senang je.semua urusan dipermudahkan.

mikasa Publish time 21-3-2013 08:05 PM

kintan posted on 21-3-2013 04:25 PM static/image/common/back.gif
selalu nya yg tak lepas kuar dari M'sia nie.. sapa2 yg di istihar bankrup dan yg tak bayor cukai pen ...

blacklist ngan bank (muflis) pun tak leh kuar negara.

Ada pekerja sorang aku kenal , nama dia blacklist sebab pinjaman kereta. ( kes bagi member sambung bayar keter tapi fail) .skrg gaji dia semua dibayar terus ke akaun bini dia. sebab nak bukak account kat bank tak boleh

kintan Publish time 22-3-2013 08:25 AM

mikasa posted on 21-3-2013 08:05 PM static/image/common/back.gif
blacklist ngan bank (muflis) pun tak leh kuar negara.

Ada pekerja sorang aku kenal , nama dia b ...

itu makner nyer dia mmg dah di blacklist kan dan nama dia dah ada kat isolvensi kira dah bankrupsi (muflis) la tu.. kalo nama dah ada kat isolvensi mmg tak buleh dah nak kuar negara..

annazus81 Publish time 22-3-2013 01:17 PM

kintan posted on 22-3-2013 08:25 AM static/image/common/back.gif
itu makner nyer dia mmg dah di blacklist kan dan nama dia dah ada kat isolvensi kira dah bankrupsi ...

kalau nama ada kat insolvensi.. boleh nak keluar negara.. tapi kena kautim baik punyer dgn imigresen.. n kena bayar dlm rm5k-10k setahun xsilap.. aku tau pun sebab bos aku kena camtu.. n kena ada 1org penjamin.. ofismate aku la yg jadi penjamin dia coz mamat ni dah kira cam PA bos aku dah.. setiap ujung tahun dia kena gi ngadap pengarah imigresen kt putrajaya...

tapi kalau ko ada utang takat rm50k n muflis.. nk kluar negara nk bayar amount tu stiap tahun cam x brbaloi lah kan.. baik kasik utang settle.. bos aku neh muflis bukan sikit2.. rm7juta gitu

annazus81 Publish time 22-3-2013 01:18 PM

mikasa posted on 21-3-2013 08:02 PM static/image/common/back.gif
kesian ko..aku nak clearkan nama dari blacklist senang je.semua urusan dipermudahkan.

sebab mika nk gi umrah gamaknya.. pegawai insaf jap.. ;P;P

mikasa Publish time 22-3-2013 02:27 PM

annazus81 posted on 22-3-2013 01:18 PM static/image/common/back.gif
sebab mika nk gi umrah gamaknya.. pegawai insaf jap..

betul kot..adik ipar aku bayar 2k ..hilang nama dalam senarai blacklist.

mungkin sebab nak g umrah jugak kot.dia ikut adik aku yang nak temankan parent g umrah hujung bulan ni.tu yang pegawai tu luluskan, mana tau balik umrah terbuka hati nak selesaikan semua hutangtertunggak:P

CiliPadiSedap Publish time 17-11-2016 04:58 PM

acik2 kepam tak malu tak bayar hutang MARA.

kalau akak rasa berdosa tak bayar hutang MARA nak2 lagi boleh bantu orang2 susah lain dalam pelajaran dan pendidikan.

moga terbuka pintu hati untuk bayar balik segala hutang.Mohon mara blacklist hutang2 yang tertunggak

watie79 Publish time 18-11-2016 02:46 PM

ada kes kawan pejabat..tgh bln 12 nak fly ke phuket...kelmarin dia bgtau takleh pegi kot sbb nama dah masuk dlm blacklist imgresen..selama hari nih check tiada halangan katanya..bila tanya dia ada hutang ptptn rm8k tak pernah bayar dah bertahun...betol ke ada yg kata once kita beli tiket nama kita boleh di trace ? :lol:

pelik gak kann sbb belum beli tiket tiada halangan, udah beli tiket ada halangan pulak...;P

lopyn Publish time 19-11-2016 11:43 PM

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Mari mari mari!
Hari2 miskin, bila la nak kaya!!! :lol:

eyeNa07 Publish time 29-11-2016 12:15 PM

sebelum pergi oversea cek nama blacklist dlu, kadang2 sistem drng update beberapa minit sebelum kta fly...nnt kena tahan kat kastam..tak pasal2 kena kol utk clearkan nama
Pages: 1 2 3 [4] 5
View full version: Semakan status senarai hitam di imigresen